Turija - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 55

Tema: Turija

  1. #16

    Odgovor: Turija

    Citat dika kaže: Pogledaj poruku
    simke super ti ovo o Turiji,mozes li neto napisati o Ravnom Selu(sovama).
    Verujem da ću nekako uspeti da stignem da se pozabavim selima Vrbaske opštine, među koje spada i Najravnije selo od svih sela u opštini Radi poređenja BDP je tipično brdskoplaninsko selo u ravnici sa svim svojim osobenostima koje je nasledilo dolaskom kolonista iz CG a potom kasnijih godina i onih iz BiH ... no o svemu tome ćemo u toj nekoj temi koja je na pomolu.


    Da se vratimo Turiji i njenim osobenostima.
    Ne znam da li je već pominjano ovo što ću sada napisati ali tu je strrrašni Zzzzzmax pa neka prepravlja svakako je lepša, mlađa i poletnija a još i diže tegove one za decu do dve godine ...

    Turinci imaju najveća dvorišta koja sam ja video do sada, kada zakoračite u prvo dvorište obično veličina od rukometnog do fudbalskog igrališta vidite kako se pred vas pruža prostranstvo donjeg dvorišta veličine osrednjeg sela u brdima ...

    Turince sam uvek cenio kao velike, dobre i vredne domaćine, sklone dobroj hrani, još boljem piću i dobrim tamburašima ... uz veselje i piće svakako idu i velike ljubavi pa i po koja čarka i tuča, naravno ni tu nisu izostajali da se pokažu kao oni što će stati i ostati na megdanu.

    Jedna od osobenosti i obeležja koja krase Turiju je i njihova čuvena brica, neki su je merili u flaši piva, drugi u bokalu vina ali kako kaže jedan moj drugar iz sela turinska brica treba da je tolika da kada probodete protivnika možete normalno i opušteno da okačite šešir sa druge strane na ono što proviri ...

    Turija je okružena beljanskim barama i kanalima, mnoga dvorišta, imanja i salaši izlaze na neku vodu pa je sasvim normalno da se oni bave vađenjem ribe mimo uobičajenih propisa, onako kako su to njihovi dedovi radili ... isti taj moj drugar veli, ja uzmem čerenac i mreže i odem na vodu da izvadim ribe za kotlić, to je radio moj babo, pa i njegov babo, zemlja je moja a i voda koja udara na moju zemlju je samo moja i božija, samo neka dođu ti ribočuvari da ih ja pripitam za zdravlje ... Tradicija je čudo, valjda zato čuvari niti ne navraćaju.



    Toliko o Turiji i Turincima za ovaj put.

  2. #17

  3. #18

    Odgovor: Turija

    Ih, ta nisam ti ja tako plasljiva kako izgleda! Vreme imam sto sam starija sve manje!
    Radujem se zaista da sam tu gde sam i sa vama, pa doci cu ja opet .
    Turiju kao i okolinu sam zavolela iz samo jednog razloga :-)) a srce je ipak ostalo u Novom Sadu ,u Novom Sadu hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!

  4. #19

    Odgovor: Turija

    Citat Malac kaže: Pogledaj poruku
    Ih, ta nisam ti ja tako plasljiva kako izgleda! Vreme imam sto sam starija sve manje!
    Radujem se zaista da sam tu gde sam i sa vama, pa doci cu ja opet .
    Turiju kao i okolinu sam zavolela iz samo jednog razloga :-)) a srce je ipak ostalo u Novom Sadu ,u Novom Sadu hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!
    Čudno. Zaista čudno. Oduvek sam mislio da se peva:
    heeeeeeeeeeeeeeeeeeej! a ono nije nego hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!

  5. #20

    Odgovor: Turija

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Čudno. Zaista čudno. Oduvek sam mislio da se peva:
    heeeeeeeeeeeeeeeeeeej! a ono nije nego hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!

    E pa sad dal`je hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj ili heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej
    sve jedno mi je glavno je da se nesto peva a neplace!!!!!

  6. #21

    Odgovor: Turija

    Citat Malac kaže: Pogledaj poruku
    E pa sad dal`je hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj ili heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej
    sve jedno mi je glavno je da se nesto peva a neplace!!!!!
    Ne vredi plakati,
    Kaže pesma stara,
    I ne vredi ljubiti,
    sa previše žara

    Jer ni jednom srcu,
    Neće lako biti.
    I ne vredi ni zbog koga,
    Gorke suze liti.

  7. #22

    Odgovor: Turija

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Ne vredi plakati,
    Kaže pesma stara,
    I ne vredi ljubiti,
    sa previše žara

    Jer ni jednom srcu,
    Neće lako biti.
    I ne vredi ni zbog koga,
    Gorke suze liti.

    Kako zelim, Kako zelim
    nocas da te milujem
    kako zelim, kako zelim
    tebi da se radujem
    ej kad bi znala
    samo kad bi znala

    Lazu, lazu, lazu
    da vreme leci sve
    moje rane bole kao pre

    Kako zelim, kako zelim
    sav na tvojim grudima
    kako zelim, kako zelim
    dodir tvojih usana
    ej kad bi znala
    samo kad bi znala
    ................................

  8. #23

  9. #24

    Odgovor: Turija

    Citat baggio kaže: Pogledaj poruku
    Evo i zvanicne Turinske web stranice:


    http://www.turija.co.yu/
    pozdrav svima....slucajno naleteh na ovu diskusiju

    ja sam iz turije i autor ovog sajta

  10. #25

    Odgovor: Turija

    Pozdrav i tebi.
    Šta ima novo u Turiji?
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  11. #26

    Odgovor: Turija

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav i tebi.
    Šta ima novo u Turiji?

    hahaha

    pa u Turiji navek ima nesto novo

  12. #27

    Odgovor: Turija

    Citat Turinac kaže: Pogledaj poruku
    hahaha

    pa u Turiji navek ima nesto novo
    Pa nadam se da ćeš podeliti novosti sa nama i tako doprineti ovoj temi.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  13. #28

    Odgovor: Turija

    U Turiji nema ništa samo jedna suva višnja.....................

  14. #29

    Odgovor: Turija

    Citat papula kaže: Pogledaj poruku
    U Turiji nema ništa samo jedna suva višnja.....................
    hehe...nije tako neg...u turiji nema nista samo jedna suva sljiva, i ta sljiva odsecena na njoj ........ obesena, tuda popa prolazio cudno lisce opazio, pop se masi da domasi ....... rze pop se trze, aoj ....... bog`t ubio alaj sam se poplasio......itd

  15. #30

    Odgovor: Turija

    Prošle godine sam bila na kobasicijadi, bilo je prohladno vreme, ali nije omelo forkloraše da zagriju narod koji se okupio u velikom broju da proba najveću, a bome i najbolju kobasicu u kraju. Prođosmo pokraj jednog šatora gde smo probali kobasicu, uuum ala je dobra bila, pa malo kirbajskih bombona, pa smo onda kod simpatičnog čikice kupili "turijsku bricu" koju je Bora Otić jednom dobro reklamirao. A na kraju šlag na tortu...pekao se bik na ražnju, a čitava Turija miriši na pečenje, a Nas dvoje...pa naravno da smo probali, malo sa ražnja, a malo iz šerpe koja je bila na vatri i u nju se dodavalo meso od bika sa ražnja. Društvo moje, kako smo se mi lepo proveli...neka nam ispričaju meštani kako to bude na kobasicijadi...

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •