Goblini diskografija
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    DISKOGRAFIJA:

    "GOBLINI" MC (Music user) 1994.
    "ISTINITE PRIČE I DEO" MC (Metropolis Records) 1994.
    "LIVE IN KST" MC 1996.
    "U MAGNOVENJU" MC, CD (ITMM) 1996.
    "U MAGNOVENJU " - LIVE 96/97 2CD (Metropolis Records) 1997.
    "RE CONTRA" MC, CD (Metropolis Records) 1999.
    "GOBLINI - vilenjaci iz staroengleske mitologije, čuvari rudnika zlata. To su stvorenja koja dobro uzvraćaju dobrim, a zlo zlim..." Jedna od najperspektivnijih srpskih punk-rock grupa.

    Gitarista Alen Jovanović i basista Vlada Kokotović su do početka rata živeli u Karlovcu, po dolasku u Šabac upoznaju pevača Branka Golubovića i bubnjara Meketu i osnivaju GOBLINE.

    Početkom septembra 1994. objavljuju svoj prvi zvanični album na kaseti "Istinite priče I deo". Pre toga objavljeni album "Goblini" nije dovoljno medijski propraćen, tako da se na "Istinitim pričama I deo" nalaze neke pesme sa prethodnika.

    U martu 1996. objavljuju drugi album "U magnovenju".

    Postava benda se promenila, odlaskom bubnjara Meketa, yamenio ga je Fric, a kao gostujući gitarista pojavljuje se Leo (DžUKELE) koji sa njima svira sledećih godinu dana. Posle Lea u bend dolazi gitarista Saša Šetka.

    Sa obzirom da su izuzetno koncertno aktivni, jedini su bend nove srpske scene koji je objavio, čak dva "živa" albuma, prvi u martu '96. (kasetno izdanje), a drugi, na CD-u, septembra '97. pod nazivom "Goblini - Live u magnovenju - turneja 96-97". U pitanju je dvostruki kompakt disk, gde se na prvom CD-u nalazi zvučni zapisi koncerata po Srbiji i Sloveniji, a kao bonus, studijska pesma "Punk's not dead", poklon i posveta svim fanovima GOBLINA. Na drugom CD-u nalazi se reizdanje albuma "Istinite priče I deo".

    U međuvremenu, GOBLINI, ponovo menjaju bubnjara, pridružuje im se Cina, bivši bubnjar Obojenog programa.

    GOBLINI su imali tri uspešne turneje po Sloveniji, a njihov tradicionalni beogradski nastupi su, već četiri leta vezani za KST, zadnje nedelje avgusta.

    Polovinom meseca oktobra meseca '98. GOBLINI su ušli u studijo i snimili svoj treći studijski album Re Contra. Na mesto bubnjra je došao Firca.
    Poruku je izmenio silvia, 11.11.2007 u 15:35
    smesi se... sutra ce biti gore

  2. #2

    Odgovor: Goblini

    INTERVJU
    U toku protekle godine "Goblini" su bili jedan od najpoznatijih domaćih punk rock bendova. Izdali su šest albuma, imali mnogo turneja po zemlji i inostranstvu, a kritičari su im prognozirali još veći uspeh ako se ozbiljno predaju muzici. "Goblina" međutim nema već izvesno vreme.

    Branko Golubović Golub - Goblini: Ne sviramo poslednjih godinu dana, zbog privatnih razloga. Muzika mi se uvukla pod kožu, ali privatne obaveze mi sada ne dozvoljvaju da joj se posvetim. Posebno se uželim svirki kada pogledam snimke naših koncerata. Rokenrolom znam da se bavim samo profesionalno i ne bih sebi sada dozvolio da izađem na stage nespreman. To ne bi bilo fer prema ljudima koji vole "Gobline".

    Iz Šapca si, radiš za američku firmu, oženjen si Italijankom koja je sada u Tunisu. Osetiš li nekada da ti je život "raštrkan"?

    Branko Golubović Golub - Goblini: Na relaciji sam Beograd - Tunis - Italija. Deo porodice mi je u Tunisu. Supruga je dobila poslovnu ponudu koju nije mogla da odbije. Zaključili smo da možemo da se žrtvujemo godinu, dve, da bi se to na kraju isplatilo. Navikli smo na takav život. Funkcionišemo tako otkad smo se upoznali. Takva nam je priroda posla, non-stop menjamo zemlje, putujemo. Mislim da je veći uspeh što smo uspeli da budemo godinu dana zajedno.

    Gde si se upoznao sa svojom suprugom?

    Branko Golubović Golub - Goblini: Upoznali smo se u Sarajevu 1998. godine. Danijela je radila pri Evropskoj uniji. Trebalo je da se u Sarajevu pojavi što više bendova iz republika bivše SFRJ. Bili smo mi i "Atheist rap" iz SRJ. Danijela je trebalo da izabere jednu pesmu od 15 bendova, na osnovu koje bi se uradio spot za satelitske TV kuće. Igrom slučaja, izabrala je našu "Ima nas". Donela je ugovor i tri dana kasnije već je bila ui Šapcu.

    Postoji i druga verzija - da si joj na konferenciji za štampu rekao da si neoženjen, a da je ona odgovorila "E, onda si moj".

    Branko Golubović Golub - Goblini: To je novinarska patka. Romansirali su tu priču da bi se bolje prodale novine. Ako mene pitaš, mislim da je moja priča zanimljivija. Ubrzo smo se Danijela i ja preselili u Italiju. Tu zemlju nikad nisam ni doživljavao kao inostranstvo, najpre zbog neverovatne sličnosti mentaliteta. Radili smo na probijanju "Goblina" tamo. Na prvom koncertu u Italiji bili su ljudi iz njihovih promoterskih kuća. Pošto smo dobro odsvirali, rešili su da nam naprave turneju. Svirali smo tri nedelje, od Rima do Torina. Čak smo promociju albuma "Re Contra" imali u Italiji.

    Vi ste punk grupa, a imate dosta ljubavnih pesama. Da li su balade spojive sa punkom?

    Branko Golubović Golub - Goblini: Do poslednjeg albuma bili smo klasična punk rock grupa. Uvek su nas poredili sa "Ramonesima". Mislim da je normalno što imamo ljubavne pesme. Hteli smo da pokažemo da punkeri nisu samo osobe koje razbijaju, dižu revoluciju, već da imaju i osećajnost, emotivne probleme koje ne znaju da reše, kao i svi drugi. Bukvalno, sve naše ljubavne pesme su stvarne, odraz događaja koji su se dešavali svakom iz benda.

    Najpoznatija ljubavna je "Anja, volim te", posvećena slovenačkoj pevačici Anji Rupel. Kako je Anja odreagovala?

    Branko Golubović Golub - Goblini: Neko nam je doneo njenu kasetu na probu, slušali smo i u priči se pokazalo da semo svi manje-više zatelebani u nju. Shvatili smo da je red, ako je već dotle došlo, da joj se i pokloni pažnja, pesma-omaž. Bila je prijatno iznenađena. Čak je bila 1997. na našem koncertu u Sloveniji. Naravno, nije imala hrabrosti da se upozna sa nama. Saznali smo da joj se pesma svidela i nije je shvatila banalno. Nažalost, ništa više od toga. Bila je lepa kao devojka, a sada je prelepa žena.

    Đorđe Tomić, 28.08.2002.



    Veliko poštovanje s moje strane za rad "Goblina". Tekstovi kao da su pisani only for me. Skidam kapu zbog Italije. Pitanje je jedno (i veoma mi važno)> KADA ĆE KONCERT U NOVOM SADU?
    (Aleksej Kisjuhas)

    Golub: Pregovori su vođeni za leto i koncert je trebao biti u septembru. Na žalost, to je pomereno što zbog pretrpanog rasporeda organizatora, što zbog našeg rasporeda (15 koncerata u septembru). Ipak nadam se da će biti koncerta u oktobru.


    Hoću samo da pohvalim RE CONTRU jer je mnogo manje komercijalan od prethodnih albuma, i stoga mnogo bolji. Nastavite tako.
    (Nikola Kojić)

    Golub: Hvala ti na pohvalama. Trudićemo se da budemo još bolji.


    Kakvu vi to muziku svirate?
    (kako sam loš)

    Golub: Mi sviramo gitarski R'n'R sa jakim uticajem Punk Rock-a.Mi smo sretni kad nas nazovu Punk Rock grupom, ali nikad nisam imao hrabrosti da sebe nazovem Punkerom.


    Da li se drogirate i da li imate "grupi"? Kakve su Italijanke?
    (Ima nas jos)

    Golub: Imali smo iskustva sa drogama (kad si mlad eksperimentišeš dosta. Ako si pametan završiš sa tim a ako si glup završiš "na tome"). Naša droga je muzika. Najjaca droga na svetu. što se tiče "grupija", mi smo se oženili našim "grupijima".


    Koje po vama najbolja rock grupa svih vremena (kod nas i u svetu)? Vama svaka čast, non-stop ste sa mnom, samo vas moj komšiluk ne gotivi, ali ko ih šiša... Osveženje za njih će biti kad kupim Re Contru!! He he he
    (Tamara)

    Golub: Što se mene tice, najbolji Yu Rock band ne postoji. Ima ih toliko dobrih da ću nabrojati samo neke (što se mene tiče): Šarlo Akrobata, Haustor, Ekv, KUD Idijoti, Let 3, Demolition 23, Iggy Pop, Pearl Jam, Janes Addiction, Nomeansno...


    Zašto Re Contra, našao sam na Internetu da je to neka teroristička grupa... Pozdraviiiiiiii!!!
    (Doberman)

    Golub: Re Contra je izraz uzet iz Preferansa. Najplastičnije objašnjenje bi bilo da kad te neko nervira toliko da bi ga izgazio ali želiš da imaš pokriće pred drugima, uradićeš to tako što ćeš ga izazvati da ti prvi udari šamar a onda ćeš ga izgaziti s dobrim razlogom!


    Koja je omiljena pesma tvojoj ženi, da li je to (sigurno pogadjam) "BOLJE SOKO U RUCI...". To je moja omiljena!
    (Crazy Dog)

    Golub: Ne trebam nikome (a ne "Bolje soko..."). Od starih pesama omiljena joj je "Ima nas".


    Spot za "Punks not dead" je fenomenalan, najbolji YU punk spot! Pitanje, da li si i u životu tako agresivan???
    (Milica J.)

    Golub: Ne. Praznim se na bini. U životu sam agresivan samo ako me neko izdr*a.
    smesi se... sutra ce biti gore

  3. #3

  4. #4

    Odgovor: Goblini diskografija

    Zajebi devojiko od danas menjam stvari menjam dva ponedeljka za sredu.Uh što mrzim Švecke horore........................

  5. #5

    Odgovor: Goblini diskografija

    Kakav je to bend bio. Oni su mi i dan danas omiljeni bend. Steta sto sam ih gledao samo jedno, i tad sam bio klinac. Sve bih dao samo opet da ih vidim.

  6. #6

    Odgovor: Goblini diskografija

    Citat Sime kaže: Pogledaj poruku
    Kakav je to bend bio. Oni su mi i dan danas omiljeni bend. Steta sto sam ih gledao samo jedno, i tad sam bio klinac. Sve bih dao samo opet da ih vidim.
    Ja mislim da sam ih gledao 3 puta.

    Omiljeni hitovi: eLeSDi se vraća kući, Cipjonka, U magnovenju, Ona i Daleki put.



    P. S. Ako Golub reši da se vrati iz iNozemStva, sve je moguće, zato ne gubi nadu.

Slične teme

  1. Goblini
    Autor anjich u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 04.12.2015, 20:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •