Dajem otkaz ! - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 48
  1. #31

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Citat decak i pas kaže: Pogledaj poruku
    ... koja je to tacka kada treba reci "ili ja, ili ovaj posao"
    Sudeći po napisanom, ti si na toj tački.
    Dok jedna vrata ne zatvoriš, druga se neće otvoriti.
    Daj otkaz ili prestani da razmišljaš o tome, ćuti i gutaj.
    Nema tu mnogo filozofije ako znaš kakve su ti mogućnosti.
    Ako je ostanak na poslu jedini izvor egzistencije, onda ne odlazi dok ne obezbediš drugi ali intenzivno radi na tome. Ne gubi vreme na mozganje štabibilokadbibilo nego preturaj po oglasima i sajtovima za posao.
    Ili potraži pomoć prijatelja
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #32

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Vec godinama pokusavam da nadjem drugi posao, ali nazalost ovo nije Amerika 80-tih, vec Srbija 2010-tih

    Problem je taj sto sam u 17h izasao sa posla, a jos uvek imam grceve u stomaku i bolove u vratu
    Poruku je izmenio decak i pas, 17.05.2013 u 00:07

  3. #33

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Citat Beogradjanka kaže: Pogledaj poruku
    Pre desetak dana sam tražila da potpišem sporazumni raskid i da prekinem svakodnevnu agoniju odlaskom na posao. A uzrok ovoga je bilo uverenje moje glavne da se, kao samohrana majka, bojim za svoj posao. A ko se, u ovo ludo doba, ne boji? Naravno da su me svakodnevne ucene naterale da "skupim petlju" i dam otkaz. Ona je bila je više nego iznenadjena, ja sam dobila dobila bitku i ...idemo dalje.
    Mislim da davanje otkaza na poslu koji nas iz bilo kog razloga cini nesrecnim ne treba doziveti kao bitku koju treba da dobijemo. Mislim da je to pre napustanje bitke koju ne zelimo da vodimo dalje, jer bi cena bila preskupa (npr. ozbiljno narusavanje zdravlja), a koristi bi bile male ili nikakve (npr. dobili bismo bitku kad bismo dobili tuzbu protiv sefa tiranina. ali da li bi nam i sta nakon toga ostalo od zdravlja?)
    Poruku je izmenio Meggy, 18.05.2013 u 09:54 Razlog: reklama

  4. #34

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Na žalost kod nas je situacija takva, kakva je. Poslodavci zloupotrebljavaju sve što mogu. Ni državno jaslo nije ništa bolje. Ono što mogu da poručim svima je da dobro prouče Zakon o radu. Verujte, tu možete naći začkoljice i imati ih u šaci. Naravno tu dolazi i Zakon o zlostavljanju na radnom mestu. Nemojte pristajati na Sporazumni raskid ugovora .Na taj način gubite svoja prava.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  5. #35

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Slazem se sa Vama da treba prouciti ova dva zakona. Ja sam ih odavno proucio.

    Ali mislim da je ostvarivanje svojih zakonskih prava ipak za neku drugu temu.

    Ja sam temu "Dajem otkaz" shvatio kao situaciju kad smo na poslu koji nam postaje sve nesnosniji, a neuspevamo da nadjemo neki drugi posao, i na kraju kad shvatimo da ce zdravlje da nam totalno propadne, samo isetamo iz te firme uz reci "dajem otkaz!"

    Znaci ne radi se o tome da se prijateljski rastanemo sa poslodavcem zato sto smo nasli drugi (adekvatniji) posao.
    Takodje, ne radi se ni o tome da se sa poslodavcem sudimo (po meni to nije napustanje posla, vec samo produzavanje agonije kojoj se ne vidi kraja).

    Inace, moj licni utisak je da su ova dva zakona samo mrtvo slovo na papiru, jer da nisu bilo bi mnogo vise slucaja da su zaposleni ostvarili svoja prava.
    Ja sam zaista shvatio da u praksi zakon eventualno funkcionise tek kada se neko stvarno razboli usled zlostavljanja na radu i dobije lekarsko uverenje, a pitanje je da li covek to sebi moze da dozvoli.

    Takodje, mislim da poslodavac ako hoce da te otera - on ce to i da ucini (vesti i perfidni poslodavci i te kako znaju da menjaju tehnike mobinga i da te polako ali sigurno melju, a da ne mozes da ih uhvatis ni za glavu ni za rep. Zlostavljanje je tesko i dokazati, narocito zbog toga sto i one kolege koje te podrzavaju nece biti spremne da svedoce jer se i sami plase za svoju egzistenciju i pritom se nadaju da nikad oni nece postati zrtva).

    Na kraju, mislim da ce im se moci dokle god za jedno radno mesto bude stizalo par stotina prijava, a dokle god je to tako mi kojima je dogorelo i pregorelo cemo moci samo da bezimo od takvih.

  6. #36

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Pokušavam da se uvek stavim u kožu one druge strane. I zato mislim da je tužba protiv poslodavca budalaština. Ne možeš tužiti firmu koja ti isplaćuje platu, ne možeš seći granu na kojoj sediš.
    Sad, tužiti se sa bivšim poslodavcem je već druga priča. To već ima smisla. Naravno, treba imati u vidu da poslodavci ne preferiraju zapošljavanje onih koji su sa prethodnim poslodavcima u sudskom procesu. A o svakom kandidatu se dobro raspitaju pre konačne odluke o zaposlenju.
    Danas nije nikakav problem otarasiti se zaposlenog. Ukineš radno mesto, otpustiš radnika, za šest meseci ubaciš u sistematizaciju drugi naziv za isti posao. (u HR teoriji se ovo zove "quality changes"). Naravno, u ovoj varijanti poslodavac mora da isplati otpremninu što ume da optereti budžet firme. Kako bi to izbegao, ako već hoće nekog da se otarasi, pokušaće da učini sve kako bi dobio rezigniranog zaposlenog i njegovu rečenicu "Dajem otkaz!".
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #37

    Odgovor: Dajem otkaz !

    I ja uvek pokusavam da se stavim u kozu one druge strane. I iskreno da vam kazem, ja bih ljude koji mi vise ne trebaju ispracao kao ljude - kao tehnoloski visak, uz otpremninu. Ne vidim cemu maltretiranje onih koji ti vise ne trebaju ne bi li sami otisli.
    Na kraju krajeva, i ekonomska racunica je prosta. Otpremnina je 2-3 mesecne zarade, i gotovo.
    Maltretiranje zna da traje i par godina pre nego sto se covek odluci da ode i pritom treba uzeti u obzir da je u tih par godina covek sve neproduktivniji, a bar poslednja 3 meseca totalno neupotrebljiv.

  8. #38

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Ma kakav otkaz, ne dajem ništa !
    Šalim se .
    Opšta recesija je išla na ruku poslodavcima u smislu povoljnijeg Zakona i slobode selekcije.
    Ovaj prostor je imao najliberalniji Zakon o radu koji je zaposlenog štitio "kao bele medvede".
    Trenutno imamo jedan od najrigoroznijih Zakona o radu i baš to pogoduje mnogim poslodavcima da okušaju prvobitni kapitalizam. Zna li neko koju firmu koja isplaćuje prekovremene sate, ali 30% uvećane ?
    Zna li iko poslodavce da ne zahtevaju (iako je prilikom zapošljavanja to izričito negirano) da radni dan traje i po 12-13 sati? Lično ne znam ni jedan primer da je ijedan poslodavac odgovarao za zahtevanje prekovremenog i plaćanje kao i svaki drugi sat.
    Što je najgore, znam ih 2-3 koji su od 3 smene tako sveli na dve ali i dalje rade 24h dnevno !
    Ko se pobuni (zbog manjka ličnog života, obaveza prema porodici, nemanja vremena ni za šte sem posla...) dobije čuvenu rečenicu:
    - Kome se ne sviđa, slobodan mu put iz firme. Ima mnogo onih koji će pristati.
    Ja sam godinama slobodnjak, ali podosta godina sam radio i 2 šihte, često i po 400 aktivnih radnih sati mesečno . Razumem da oni koji imaju celu porodicu iza sebe sve više pristaju na nehuman rad.
    Ne shvataju da uvek GUBE! Time što "donose novac" (misleći da kupuju mir u kući) gube trenutke sa decom, nemaju uvid u njihovo vaspitanje, emocionalno se udaljuju od supružnika, život se svede na rad i spavanje.
    Mislim da je rešenje naterati nadležne da naprave humaniji Zakon o radu, jer upoređujući ga sa Zakonima razvijenih zemalja ispada kao da je pisan pre 200 godina (kada su zaposleni i izboksovali štrajkovima i protestima radni dan od 8 h).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #39

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Mislim da je rešenje naterati nadležne da naprave humaniji Zakon o radu,

    Ja mislim da je nas Zakon o radu poprilicno dobar, ali mislim da se njegova primena ne nadzire kako bi trebalo (mislim na prekovremene pre svega)

  10. #40

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Clanak sa jednog od portala koji se bave ovom tematikom:

    U današnje vrijeme teško je pronaći/promijeniti posao ali, to nije razlog da ostanete na poslu koji Vas čini nesretnim…

    Ako ste pomislili "Zbilja moram dati otkaz" – možda ste zaista u pravu, ali teško Vam pada pomisao da to stvarno i učinite. Možda ste na ovom poslu već toliko dugo da ste 'pustili korijenje' ili Vam se čini da su razlozi, zbog kojih pomišljate na odlazak, iracionalni.

    Ne bojte se, ipak ste u pravu
    Iako postoje loši razlozi za davanje otkaza, traženje 'isprike' za ostanak može biti jednako loše. Osim što 'tonete' u sivilu poslovne svakodnevice, ugrožavate svoje (psihičko) zdravlje, a velika je vjerojatnost i da propuštate niz dobrih prilika. Jesu li neke od sljedećih 'isprika' za ostanak u lošoj sredini i Vaše?

    1) "Bit će bolje."

    "Možda taj 'grozan' menadžer dobije bolju priliku i ode u drugu kompaniju. Možda ovaj 'iritantni' kolega da otkaz - onda će i ova količina posla napokon nestati."
    S druge strane, stvari se mogu pogoršati ili ostati jednako loše. Ako ste već dali svoj maksimum, a ništa se nije promijenilo, čekanje nema previše smisla.

    2) "Moj šef je 'grozan', ali ako dam otkaz on pobjeđuje."

    Koga briga za to. Ovo nije pitanje pobjede i poraza, već Vašeg života. Krenite dalje.

    3) "Nisam gubitnik!"

    Pogledajte malo oko sebe. Sjetite se imena poznatih (sportaša, glumaca, biznismena) koji su doživjeli poraz, pokušali ponovo i postali još slavniji, bogatiji, sretniji. Napuštanje lošeg posla glas je zdravog razuma.

    4) "Što ako ne nađem drugi posao?"

    Ako ostanete na poslu koji Vas 'izjeda' – i nećete! Krenite dalje dok još imate samopouzdanja, motivacije i energije.

    5) "Ako dam otkaz, ostat ću bez plaće, statusa, službenog automobila i sl."

    Napuštanje posla može značiti gubitak određenih povlastica, što ideju o odlasku čini naprosto jezivom. No, kakva je cijena ostanka na poslu koji Vas čini nesretnim?
    Može biti vrlo visoka: odlazak na posao s grčem u želucu, ugroženo fizičko i psihičko zdravlje, raspad veze, braka, obitelji… To ne mora doći odjednom, ali problemi mogu postepeno rasti, sve dok voda ne dođe 'do grla'.

    6) "Kao da je drugdje bolje."

    Nemojte tako razmišljati. Ima puno dobrih poslova.

    7) "Previše sam uložio u ovo."

    Uložili ste puno truda, vremena, energije i dostojanstva pokušavajući popraviti stvari. Zbog toga je tako teško otići. Ipak otiđite. Uštedjet ćete barem - dragocjeno vrijeme.

    "Izgubit ću zdravstveno osiguranje."

    Ovo je dobar argument. Ako ne želite izgubiti kontinuitet osiguranja, počnite čim prije tražiti drugi posao. No, čak i ako Vam to ne pođe za rukom, razmislite: kakvu korist imate od posla na kojem imate zdravstveno osiguranje, ako ćete se od njega razboljeti? Na lošem poslu to se vrlo lako može dogoditi.

    9) "Imam dobru plaću."

    Ovo je loš argument. Nije važno kolika je Vaša plaća ako ste zbog nje nesretni! Upravo suprotno, ako već zarađujete mnogo, to je dobra priprema za otkaz i traženje posla na kojem ćete biti sretniji.

    10) "Davanje otkaza loše izgleda u životopisu."

    Mislite da će ostanak na lošem poslu, uz koji riskirate zdravlje i koji Vas ne vodi nikud, izgledati bolje?

    Što ste odlučili?

    Mnogi od nas bili bi puno sretniji da su na vrijeme napustili loše poslove. Popričajte sa prijateljima ili poznanicima koji su napustili loš posao i potražili bolji. Svi će Vam sigurno reći da jedino žale - što to nisu učinili ranije. Postoji niz dobrih argumenata zašto treba zadržati postojeći posao, pogotovo u današnje vrijeme. No, ako Vaš posao ugrožava Vaše zdravlje i privatni život, nemojte se bojati promjene.
    Poruku je izmenio decak i pas, 25.05.2013 u 18:30

  11. #41

    Odgovor: Dajem otkaz !

    meni jako malo treba da dam otkaz. bolja dzaba sedeti nego dzaba raditi.

  12. #42

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Citat Milos801 kaže: Pogledaj poruku
    meni jako malo treba da dam otkaz. bolja dzaba sedeti nego dzaba raditi.


    U danasnje vreme se mnogi poslodavci resavaju viska radnika tako sto ne isplacuju plate i na taj nacin ih teraju da sami daju otkaz.
    Medjutim, zaposleni treba da znaju da je to u suprotnosti sa “Zakonom o radu” (u daljem tekstu Zakon).

    Naime, u skladu sa clanom 179, stav 1, odredba 9) Zakona, moguce je zaposlenom otkazati ugovor o radu kao tehnoloskom visku, ali uz izmirenje svih zaostalih obaveza (zarada, poreza, doprinosa,..) i to uz odgovarajucu otpremninu, koja je propisana clanom 158. Zakona.

    Ako sam dobro shvatio, tvoj je slucaj Milose da ti poslodavac ne isplacuje zaradu vec duze vreme, a u skladu sa clanom stavom 1. clana 110. Zakona, poslodavac je u obavezi da ti ugovorenu zaradu isplacuje najmanje jednom mesecno:
    “(1) Зарада се исплаћује у роковима утврђеним општим актом и уговором о раду, најмање једанпут месечно, а најкасније до краја текућег месеца за претходни месец.”
    Resenje ti je da se obratis inspekciji rada kako bi od poslodavca dobio sve sto ti duguje.

    Ne znam u kakvoj firmi radis, ali kad to ucinis, najverovatnije ces morati da ides odatle (ali ne sa nula dinara u dzepu), pogotovo ako je u pitanju one-man-show, odnosno firma sa jednim gazdom, jer ne verujem da ce nakon toga biti prijateljski nastrojen prema tebi.
    Kao sredstvo protiv eventualnog mobinga, na raspolaganju ti stoje “Zakon o sprecavanju zlostavljanja na radu” i “Pravilnik o pravilima ponasanja poslodavaca i zaposlenih u vezi sa prevencijom i zastitom od zlostavljanja na radu” kao njegovim podzakonskim aktom. Medjutim, navedeni Zakon i Pravilnik su veoma ograniceno primenljivi u praksi (da se ne bih ponavljao, pogledaj moje ranije postove na ovoj temi).

    Na kraju, ako ti treba detaljnije, Zakon o radu, Zakon o sprecavanju zlostavljanja na radu i Pravilnik o pravilima ponasanja poslodavaca i zaposlenih u vezi sa prevencijom i zastitom od zlostavljanja na radu mozes naci na sajtu Ministarstva rada, zaposljavanja i socijalne politike Republike Srbije u rubrici “Dokumenti – Rad”, a ako ti trebaju neka dalja tumacenja zakona – tu sam da pomognem.

  13. #43

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Citat decak i pas kaže: Pogledaj poruku
    Resenje ti je da se obratis inspekciji rada kako bi od poslodavca dobio sve sto ti duguje.
    Ma, hajte molim Vas, kolega. Inspekcija ce da zavrne usi poslodavcu (kazni ga), i nalozi mu da isplati neisplacene dohotke radniku. Poslodavac ce da plati kaznu, ali radniku, njegovu zaradjenu platu, u 99% slucaja nece. Inspekcija ce, vrlo ljubazno, radnika da uputiti da to svoje pravo ostvari uz pomoc Suda.
    Dalje, radnik dobije sud.....a poslodavac ni tada ne da ni cvonjka.
    Eto, tako to funkcionise u praksi.

    "Zakon vise stiti poslodavca nego radnika"...... iz usta samog inspektora!

  14. #44

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Dam otkaz, oni mi povise platu.
    Dam otkaz, oni mi povise platu i skrate sate.
    Trazim povisicu, oni mi daju otkaz.
    E, ne secam se kad sam bila ovako hepi.

    Mislim,
    svakog meseca 6000 minuta razgovora sa ljudima koje ne poznajem o stvarima koje me apsolutno ne zanimaju.


    A gde su svakodnevna debilna pitanja stanara tipa...a gde su osiguraci u stanu? Ili, kako da upalim rernu? Ili, moj muz sere vec 2 sata jel mogu kod tebe u klonju? Ili...




    Znaci...helou. Maj nejm iz baba end aj em srecno nezaposlena
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #45

    Odgovor: Dajem otkaz !

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Dam otkaz, oni mi povise platu.
    Dam otkaz, oni mi povise platu i skrate sate.
    Trazim povisicu, oni mi daju otkaz.
    E, ne secam se kad sam bila ovako hepi.

    Mislim,
    svakog meseca 6000 minuta razgovora sa ljudima koje ne poznajem o stvarima koje me apsolutno ne zanimaju.


    A gde su svakodnevna debilna pitanja stanara tipa...a gde su osiguraci u stanu? Ili, kako da upalim rernu? Ili, moj muz sere vec 2 sata jel mogu kod tebe u klonju? Ili...




    Znaci...helou. Maj nejm iz baba end aj em srecno nezaposlena
    jel ti to radis u customer services ..... ono , hello how can I help you ? nadam se ne .

    more nosite se u 3 x nhhhnhstujjkk3354zb562737887^^%$%$$$$$$4 cke materine !!! mi je prvo kako im otpozdravim .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •