Kućni salon lepote
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Kućni salon lepote

    Za one koji su osetljivi na konzervanse i druge hemijske sastojke preparata za negu, ili im je samo novčanik osetljiv na visoke cene ovakvih proizvoda, pravo rešenje je domaća radinost.

    Nega kože prirodnim namirnicama koje su i dostupne i jeftine, rasteretiće kućni budžet i doprineti da svaka žena, koja to želi, izgleda lepo. A koja ne želi? Jedino je pitanje - kako izabrati ono što odgovara određenom tipu kože ili problemu u vezi sa njom.

    Prednost nege voćem, povrćem, biljem i prirodnim uljima je u tome što ne sadrže konzervanse, emulgatore i druge veštačke hemijske preparate, već na prirodan način doprinose lepoti žene.

    Da bi koža bila zdrava, što nesumnjivo doprinosi lepoti, a u zavisnosti od tipa kome pripada, tokom čitave godine mogu da se koriste med, beli luk, jabuke, bademi, banane, jaja, jogurt, krompir, kupus, limun, masline, žitarice, peršun, koji će je negovati i pomoći joj da bolje funkcioniše. Tu su i sezonski darovi prirode: jagode, maline, breskve, grožđe, ruža, celer, bundeva, crna rotkva, krastavac, kruška, paradajz, nana, praziluk, ruzmarin, spanać, šargarepa, šipak... Svi imaju blagotvorna dejstva a koje ćemo od njih koristiti, zavisi od potreba kože.

    Normalnom tipu prijaće jabuka ili breskva zbog hidratacije, banana i bundeva zbog obilja vitamina, celer za osveženje i elastičnost; jagoda, malina, trešnja kao i čaj od peršuna za osveženje i posvetljavanje tena...

    Ali, lako je sa kožom koja je zdrava i nezahtevna. Kako žednoj i suvoj koži udovoljiti i postići da bude lepša? Med kao osnova, koji je za osetljivu i suvu kožu nezamenjiv, u kombinaciji sa žumancetom, izvorom lecitina, ili mladim sirom zbog obilja vitamina i oligo elemenata (natrijuma, kalcijuma, magnezijuma). Blagotvorna je i masaža jednakim delovima maslinovog i bademovog ulja. Krompir je veoma delotvoran za negu suve kože ako je skuvan, izgnječen i pomešan sa malo mleka. Odličan je i tonik od mešavine kolutova krastavca i mleka.

    Za čišćenje masne kože blagotvorne su maske na bazi limuna, grožđa, ili spanaća kuvanog u mleku koji se još topao stavlja na lice. Čajevi od kamilice ili ruzmarina deluju smirujuće, ublažavaju crvenilo i otoke a pogodni su za umivanje bubuljičave i nečiste kože. Tinktura od belog luka je odličan antiseptik. Blagotvorne su i maske od mekinja, meda i jogurta...

    Izbor darova koje nam nudi priroda gotovo je neograničen. Ako se na pravilan način koriste, efekat će biti izuzetan. Čuveni francuski travar Moris Mesež je rekao: „Ako bi žena negovala lice ružom, telo bršljanom a hranila se često šargarepom, možda bi se zaista približila stvarnoj lepoti".


    Za masnu kožu

    • Losion od ružinih latica
    Sud napuniti laticama crvene ruže, preliti litrom destilovane vode i ostaviti dva dana, procediti i dodati malo jabukovog sirćeta.

    • Čaj od ruzmarina
    U litar kipuće vode staviti po tri prstohvata ruzmarina, sleza, žalfije i pet prstohvata lipovog cveta. Umivati bubuljičavu i nečistu kožu.

    • Maska od limuna
    Izmešati sok od jednog limuna, nekoliko jagoda i dve kašike pavlake. Naneti na očišćeno lice, ostaviti desetak minuta i oprati mlakom vodom. Koži vraća svežinu. Koristiće i maska od soka limuna, pomorandže i čaše jogurta izmešanih u mikseru. Sa lica se skida posle 20 minuta.

    • Maska od paradajza
    Zreo paradajz oljuštiti, izgnječiti, odstraniti mu semenke. Naneti na lice i ostaviti 15 minuta. Isprati mlakom vodom. Koristi masnoj koži sa proširenim porama.

    • Maska od kruške
    Da bi se na masnoj koži skupile pore preporučuje se maska od propasirane zrele kruške koja treba da stoji pola sata pa da se ispere.


    Za suvu kožu

    • Pakovanje od banana
    Umutiti kašu od jedne banane, pavlake ili mladog sira. Naneti na lice i vrat i držati 20 minuta. Isprati mlakom vodom.

    • Maska od žumanceta
    Sa malo skroba izmešati žumance, namazati lice i sačekati da se osuši. Oprati toplom vodom.

    • Bademovo mleko
    Preliti 200 g samlevenih badema sa pola litre destilovane vode, procediti kroz gazu. Svakog jutra, vatom natopljenom bademovim mlekom, preći preko lica, a zatim se našminkati.

    • Maska od krompira
    Naneti na lice i vrat masku od oljuštenog i narendanog svežeg krompira. Posle 20 minuta isprati. Omekšava kožu, ublažava bore.

    • Maska od meda i mladog sira
    Izmešati dve kašike mladog sira sa kašikom meda i nekoliko kapi bademovog ulja. Držati na licu 30 minuta pa isprati mlakom vodom.

    Slavica Marić, nutricionista


    izvor: ogledalce

    Šta mislite o kućnim salonima lepote? Da li sve akcije prepuštate stručnjacima ili ste sam svoj majstor?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Kućni salon lepote

    Nesto ne volim sama da buckam ''kremice'', al volim da se mackam
    Uvek imam najmanje 3-4 razlicite maske za lice, brdo kremica od kozmeticarke...parafin za noge i ruke...koje kakva mleka itd...Pa kad krenem redom

  3. #3

    Odgovor: Kućni salon lepote

    nikad mi ne padne na pamet da buckam sama sebi vidim ja u novinama neki kul recepAt za kremu, ali mi obicno bas u tom momentu nedostaje jedan sastojak, pa kazem sebi da cu sutra i onda "sutra" zaboravim
    mada se ja zaista vise prepustim proverenim kremama koje koristim redovno.. a i ne znam... plasim se ako uzjebem nesto u spremanju kreme, uzjebati i efekat pa se nesto ni ne upustam u te avanture
    Krek, krek.. Ne gudra

Slične teme

  1. Toddlers&Tiaras - izbori lepote za decu
    Autor Bombica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.07.2010, 19:06
  2. Meseceve mene u sluzbi lepote
    Autor goldie u forumu Lepota
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.05.2007, 01:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •