Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33
  1. #1

    Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Moda u vase vreme ...


    Lele, sto sam omatorio!



    Dico moja, u moje vreme se to nosilo samo na casovima fizickog vaspitanja.
    Bile su sve, te ``starke`` plave boje sa belim nosom i sve su bile jednoobrazne.

    Na ulici je bilo OUT nositi to isto, to je bio kao da ides ulicom u onom skolskom plavom mantilu! Bljak!

    Na ulici se nosile patike, one prave adidasove, pumine i valjda neke domace prozivodnje.

    Onda nije bila moda ici u pocepanim farmericama, a kamoli da ti viri donji deo gooze. Farmerke su bile jednoobrazno plave, cak i leviske.
    Matori se cudili tome da kada su mladi kupili novu farmerku, onda pravac dvoriste, cetka za ribanje i pola cigle takodje za ribanje, i ribala se farmenka dok se nije malo istrosila da bude IN.
    Meni moji matorci to ribanje nisu dozvoljavali, jer se ``ne smeju nove pantalone upropastiti!`` (NAS SIN NIJE NORMALAN!!!)
    Cak je prvom prilikom moja mama uredno ispeglala i farmerke, onako na ``ugao``, pa se moglo videti na prednjoj strani pruga od perglanja.

    Da, da, takva su bila ta davna vremena....

    Tada se golisave zene nisu kacile pod nos na trafiku, a za najvecom golotinjom se smatrale neskrivene zenske grudi.

    Skupljale se slicice u album Flora i fauna, Praistorijske zivotinje, Olimpijada, Fudbalsko svetsko prvenstvo, i slike nekih filmova (takodje i crtanih).

    Leti smo jeli sladoled, zimi smo odlazili na klizanje, poceli smo pusenje u 8. razredu a seks su oni srecnici pocinjali u 3. li 4. srednjoj.
    Vozili smo mopede, direktori su dizali tenziju zbog muskog modnog krika, crvenih safari pantalona (smatrali su ih nemoralnim, a jedna domaca modna kuca ih lansirala).

    A curiceeee, eeeee, jurili smo ih za poljubce, pokoje fatanje, a svi smo trazili pravu ljubav, ono ako uspe, pa odma do braka. Bili smo spremni da cekamo i pola pa cak i jedne do dve godine da devojka sa kojom hodamo konacno se odluci i za seks. Seks za jednu noc, sta je to?
    Ah da, i kada smo imali seksualni opdnos sa jednom, onda smo prestali juriti ostale! Seks je bilo nesto jako vredno! Znak zrelosti, kao osobe!
    Seks je bio prestiz medju mladima!

    Poruku je izmenio irnik, 09.11.2007 u 00:28
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #2

    Odgovor: Nosite li starke?

    Malo mi je samo čudno, obzirom na broj tvojih godina - ako su tačne, kako to da je i moj tata sa pantalonama isto to radio, a stariji je od tebe dosta Možda je ta "Grlom u jagode" moda u Vojvodinu stigla kasnije
    Poruku je izmenio irnik, 09.11.2007 u 02:36
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Nosite li starke?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je moglo i na neku drugu temu, ali verovatno su starke bila inspiracija. Malo mi je samo čudno, obzirom na broj tvojih godina - ako su tačne, kako to da je i moj tata sa pantalonama isto to radio, a stariji je od tebe dosta Možda je ta "Grlom u jagode" moda u Vojvodinu stigla kasnije
    Ta moda je trajala do kraja 80 tih ...
    I naş narod nije işao bos ko vi indijanci
    a imali smo i starke i Borovo gumenjake (original)
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #4

    Odgovor: Nosite li starke?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je moglo i na neku drugu temu, ali verovatno su starke bila inspiracija. Malo mi je samo čudno, obzirom na broj tvojih godina - ako su tačne, kako to da je i moj tata sa pantalonama isto to radio, a stariji je od tebe dosta Možda je ta "Grlom u jagode" moda u Vojvodinu stigla kasnije

    Ma tvoj tata zeli da ispadne veci frajer od mene:
    ``Vidi kako imam strasnu cerkicu!!!``

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Nosite li starke?

    Evo sad pitala i poglavicu, on je vaših godina. Kaskate Šta ćeš kad smo strašni
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Nosite li starke?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Ta moda je trajala do kraja 80 tih ...
    I naş narod nije işao bos ko vi indijanci
    a imali smo i starke i Borovo gumenjake (original)
    Co`ece, u ``Borovu`` sam kupio Astra Converse patike, neke specificne, al na popustu. Verovatno su zaostale od izvoza u USA.
    Bukvalno sam ih nosio 10 godina, skoro svaki dan, i tek tada se pokidale!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Odgovor: Nosite li starke?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Co`ece, u ``Borovu`` sam kupio Astra Converse patike, neke specificne, al na popustu. Verovatno su zaostale od izvoza u USA.
    Bukvalno sam ih nosio 10 godina, skoro svaki dan, i tek tada se pokidale!
    Jbt ti ko da si hodao na rukama kad su tolko izdrzale
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #8

    Odgovor: Nosite li starke?

    Vjerovali ili ne,sve isto sto se i sad nosi
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  9. #9

  10. #10

    Odgovor: Sta je bilo moderno u "vase" vreme?

    svaceg je tu bilo....
    secam se da su se nosile uske uske farmerice..a streca nije bilo ni od korova....pa sam ja jadna,svako jutro ustajala u sest i sitnim, bodom suzavala nogavice do tacke kad ti se prekida svaka cirkulacija u nogama....i u sedam sam veselo odlazila u skolu....
    a kad dodjem kuci u pola jedan,ja zilet pa paraj step....da moji ne primete...
    i tako svaki dan...

    o boze dragi!...sto je lepo kad ta pusta rana mladost konacno prodje....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Sta je bilo moderno u "vase" vreme?

    Levis 501, bela majica fruit of the loom, starke i college jakna.
    U torbi obavezno nemačko izdanje Bravo časopisa koje do uveče iseckam do poslednje sličice. Postere lepim na zidove a sličice uredno pakujem u zelenu fasciklu..Lepo beše..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #12

    Odgovor: Sta je bilo moderno u "vase" vreme?

    lacoste majice,fjerudji,a posle 501 farmerke,adidas i starke,bata cipele,paciji kljun,crveni marlboro petica,djovani shop u Trstu,ray ban naocare,kuros parfem...svega jos,bilo para koliko hoces...

  13. #13

    Odgovor: Sta je bilo moderno u "vase" vreme?

    Puno toga je bilo moderno u neko moje vreme. Secam se da sam jednom isao u Milano da kupim samo jednu jedinu kosulju....

    Medjutim, ja bih rekao nesto drugo. Setio sam se recenice mog vec davno pokojnog komsije Pavla, koji je imao obicaj da kaze:

    - Bela kosulja, crne cipele i tvrd k***c, nikada ne izlaze iz mode!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Brojanice.
    Imali smo horde brojanichara. Nosile su se oko ruke, oko vrata, sa privescima, od raznog prediva, sa zlatnim nitima.. Vidim da jenjava pomama.
    Imalo je da se kupi budzasto, po seoskim slavama, cvetnim pijacama i po veoma pristupacnim cenama.
    Crkvene cene ne znam s obzirom da crkvu "slucajno" zaobidjem kad krenem u shoping.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  15. #15

    Odgovor: Sta je bilo moderno u "vase" vreme?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    svaceg je tu bilo....
    secam se da su se nosile uske uske farmerice..


    Trebalo mi je pola sata da u njih uđem, pa sve ležećki da ih zakopčavam, a sestra i ja smo jedna drugu skidale, tako što jedna leži, a druga je vuče za nogavice i cima.
    Nosile su se jedno vreme i pumparice. Uske dole, a široke gore. Pa onaj kameni teksas... Milibože, kako je to gadno bilo... Imala sam neki takav komplet, teksas suknja i košulja, pa braon čizme i neki veliki kaiš, minđuše do ramena, mini-val u kosi...

    Sreća, prošlo je...
    Vrag odneo šnalu...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. Aerodrom "Ecka "za vreme WW II
    Autor gisha u forumu Banat
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.12.2010, 07:12
  3. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  4. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •