Šta je bilo moderno u "vaše" vreme? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Brojanice.
    Imali smo horde brojanichara. Nosile su se oko ruke, oko vrata, sa privescima, od raznog prediva, sa zlatnim nitima.. Vidim da jenjava pomama.
    Imalo je da se kupi budzasto, po seoskim slavama, cvetnim pijacama i po veoma pristupacnim cenama.
    Crkvene cene ne znam s obzirom da crkvu "slucajno" zaobidjem kad krenem u shoping.
    Sada ih zamenise nekim narukvicama (pa cak i magnetnim...tipa zdravo je) sa likovima svetaca

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    svaceg je tu bilo....
    secam se da su se nosile uske uske farmerice..a streca nije bilo ni od korova....pa sam ja jadna,svako jutro ustajala u sest i sitnim, bodom suzavala nogavice do tacke kad ti se prekida svaka cirkulacija u nogama....i u sedam sam veselo odlazila u skolu....
    a kad dodjem kuci u pola jedan,ja zilet pa paraj step....da moji ne primete...
    i tako svaki dan...

    o boze dragi!...sto je lepo kad ta pusta rana mladost konacno prodje....


    Ovo sam i ja radila....polozim farke (na levu stranu) na pod..sednem, tj. lednem na njih...iscrtam kredom i onda bodi iglom

    Nosille se one (glupe) spagerice (to nisam nikada), Lokica frizure (), kamenovani dzins
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #17

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Mladost je lepa. Ali.... prisetih se uskih farmerica,velikih mindjusa,drecavih boja,sljampavih dukseva, jake sminke, svojerucno farbanih sukanja....na cega sam licila ??
    Jedino sto i dan-danas volim da nosim a nosilo se u to vreme...nisu helanke, vec baletanke.
    One su ostale. Do dana danasnjeg.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #18

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    svojerucno farbanih sukanja....na cega sam licila ??
    Jao.. Suknja od 'srBskog platna' kojoj su vezivali neke crvorice i ofarbas pa kad razmotas dobijes krugove..
    Imale smo i ja i mama..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #19

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Obzirom da sam u periodu fiksiranja i ličnosti i "ukusa" išla u umetničku školu,
    (gde su pravila i ponašanja i odevanja i sazrevanja - mnogo fleksibilnija nego u ostalim školama... i ... gde se zabrane, ograničenja, barijere, tabui i lažnomoralne folirancije nisu provukle ni na mala vrata)
    što se mode tiče terali smo kera u 100%tnom fazonu tog vremena ... tj. vremena HIPPYja.

    Obavezne duge, puštene kose (i muškarci i ženske) i trake preko čela. U kosi hiljade kikica, pletenica, perli, perja (like Indian)
    što i sada klinci vidim nose ... bar su bižuterije pune tih drangulija.

    Gore neke tunike od indiJskog platna/gaze, neki kožni prsluk što šljampaviji (u boji) i marame na sve strane: oko pojasa, članka ruke, vrata,
    Sve u pačvork stilu ... slojevito i viseće ... (a opet - sa što manje materijala)

    Dole neki šorTSići, miniiii suknjice, totalno uske triČetvrt farmerice or iste takve samo od kolena sa umetkom tzv. zvonarke.

    Na nogama ... rimljanke ... mokasine .. patike "šangaike" ili čizme "brukserice" na šnir- najkraće do pola lista,
    a "poželjno je bilo" skroz do kolena - za koje se moralo skoknuti do Trsta... ili još malo dublje u EUrope

    Zimi najčešće Vijetnamke i Đubretarci ...zatim one kratke-kratke ili maxi pufnaste bundice sa što dužim "dlakama" - obavezno u pastelnim bojama..
    Sve (osim crnih/braon čizama) što šarenije.

    Torbe (ili rančevi) ... od komada koža, džaka, platna, texasa ... nakinđurene natpisima, crtežima, zastavama i bedževima... na jako dugačkim remenima ... skoro pa do kolena
    I ko zna šta još ... setiću se ja ...
    ee da ... i vojne košulje, padobranske jakne, pilotske čizme sa hiljadu kopči kao moto boots ... izviđačke torbe ...
    vojnički remeni i oni opasači sa sve debelim gajkamai alkama (za bombe)


    Fenomenalno vreme ... i moda.


    Mada ja i ovom sada vremenu i modi, uopšte ne nalazim manu.
    Furam svoj - "nije ti fazon"

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #20

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Moje vreme?
    Moje vreme je bilo vreme:
    - Tankerica,
    - Spitfajerki,
    - Vijetnamki,
    - TopTenki,
    - Starki,
    - Levisica 501,
    - Kožnih jakni,
    - Gibsona i Marshalla,
    - majica sa motivima,
    - narukvica metalnih i kožnih...

    ...ma svega dobrog .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #21

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Nismo hodali goli uglavnom.
    Imali smo zastoj od par godina kada smo u devedesetima još uvijek hodali u modi osamdesetih.
    Pa su došla vremena da se i to pocijepalo, onda smo nosili prekrojene farmerice mama i tetki i to je bilo full cool jer to niko nije imao.

    Onda, kad smo malo stali na noge svi smo imali po par levisica.
    I teksas jaknu...ko nije nosio teksas tih godina bolje da nije izlazio van.

    Kad smo pičili gimnaziju, uz levisice smo pridodali neizostavne martensice, torbe kao kod poštara i mada trudeći se da imamo različite, isto sRanje samo druge boje.
    Starke i vijetnamke su furali okorjeli rokeri.
    Zima nije mogla proći bez perjanih jakni, valjda ozebli poslije rata...nismo davali bubrege. I đubretarac...
    E da...zaboravila sam...prije martensica smo furali one bUffalovke ili kako su se već zvale...samo oni koji su bili u Njemačkoj tokom rata i oni koji su imali nekoga u Njemačkoj ...imam i danas te džukce od cipela...za njih nema smrti.

    Šminkalo se da izgledaš kao smrt...kao da si na iglama a svi bili uzorna djeca, odlikaši...srećom sve prođe.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #22

    Odgovor: Sta je bilo moderno u "vase" vreme?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    lacoste majice,fjerudji,a posle 501 farmerke,adidas i starke,bata cipele,paciji kljun,crveni marlboro petica,djovani shop u Trstu,ray ban naocare,kuros parfem...svega jos,bilo para koliko hoces...
    otprilike
    nem pojma stasu bata cipele,ne znam nikog ko je to nosio
    501 pre svega
    ko nije imo 501 taj nije ni ziveo
    znam da sam trosila enormno po kaficima......da sam vikendom nekad odlazila avionom na more...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #23

    Odgovor: Sta je bilo moderno u "vase" vreme?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    otprilike
    nem pojma stasu bata cipele,ne znam nikog ko je to nosio
    501 pre svega
    ko nije imo 501 taj nije ni ziveo
    znam da sam trosila enormno po kaficima......da sam vikendom nekad odlazila avionom na more...
    Joş uvek nosim samo 501 i adidas
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #24

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?


    and
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  10. #25

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Što je bilo moderno?

    Hm...

    - traper suknje
    - zelene traperice
    - gumi gumi
    - šuštave trenirke

    ..

    Ma tko će se sjetiti svega.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #26

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    U moje vreme, muškarci su voleli žene, a žene muškarce. Bilo nam je super.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #27

    Odgovor: Sta je bilo moderno u "vase" vreme?

    Koje je to "moje" vreme? Moje vreme je svako vreme jer je moje, baš kao i tvoje tvoje... i tako. Al' da napišem koju. U "moje" vreme nisu postojale pampers pelene već platnene tzv. tetra pelene. U "moje" vreme su se nosile cipele svih oblika i boja baš kao i danas. U "moje" vreme su se nosile farmerke, patike, ženstvene haljine, mini suknje, pa one dugačke: šeširi, kačketi i sve isto kao i danas; u "moje" vreme su sve prave ljubavi bile tužne, baš kao i danas, a danas je isto neko "moje" vreme ali bez dileme šta obući danas jer to je tako malo važno ako znamo kako to nositi.

  13. #28

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Ova tema mi uvek nekako vrati osmeh na lice kad o njoj pričam sa nekim ili se setim tih dana.

    Ja sam nekako prošla kroz mnogo faza ali sećam se da je tih kasnih osamdesetih i ranih devedesetih moda bila 'budi Bog s nama'.

    Nosile su se teksas jakne ispod kojih je obavezno morala da bude crna rolka.Još ako je jakna original Levi`s bio si faca.Da i naramenice su obeležile ovaj period i Sebasijan torbe. Sve u svemu KATASTROFA.Jedino što sam ja jako volela da nosim bile su nezaobilazne bele starke.

  14. #29

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    šimike


  15. #30

    Odgovor: Šta je bilo moderno u "vaše" vreme?

    Citajuci vase postove,prisetih se rucno farbanih suknjica od "srpskog platna",starki,sljampavih dukseva,ravne kose sa sve siskama preko ociju...levi's farki i jakni...um da...
    Nikad ne reci nikad !

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. Aerodrom "Ecka "za vreme WW II
    Autor gisha u forumu Banat
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.12.2010, 07:12
  3. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  4. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •