Najbolji telefon u klasi od -do -evra?
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Najbolji telefon u klasi od -do -evra?

    Ne sumnjam ni najmanje da se vecina vas upitala pre kupovine mobilnog telefona koji izabrati. Ponuda proizvodjaca je velika i u modelima, dizajnu, funkcijama, ali i ceni. Fabricke specifikacije cesto odudaraju od onoga sto se telefon u praksi pokaze, i kroz odredjeno vreme on pokaze izvesne mane i nedostatke u vidu raznih hardverskih ili softverskih kvarova, ili se pak bolje pokaze nego li se mislilo da ce, pa konstatujemo da u toj klasi za taj novac bolji nismo mogli kupiti. Mene takodje interesuje kakvi su vasi pogledi na to, i koji mobilni bi po vam i zasto zauzimao najbolje mesto u klasama koje cu navesti. Ajde da budemo fer i ka onima koji su resili da se otvore sa novcem u kupovini, ali i ka onima koji na mobilni ne vole davati mnogo novca. Zato cu kao klase izdvojiti npr. :

    Ispod 50 evra
    50-do 80 evra
    80-do 110 evra
    110-do 140 evra
    140-do 170 evra
    170-do 200 evra
    200-300 evra
    preko 300evra


    Mislim da ce svaki komentar doprineti laksem odabiru mobilnog telefona svakome od nas, ili ga bar uputiti da na odredjene modele vise obrati paznju.

    Dakle da Vas cujem.
    ...................
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Najbolji telefon u klasi od do evra?

    Paaa... Evo ja mogu da iskomentarishem ono shto imam u ruci, tj. na stolu pored ja... Spada u klasu 110 do 140... Ja ga platio 120 second-hand, nov je sad, ako ga i ima, 140... U pitanju je Siemens SX1, vrlo fancy telefonchitj... Kupio sam ga, jer sam se zaljubio u njega na prvi pogled, jer je skroz nestandardnog izgleda... No... Posle perioda privikavanja na tastaturu (tasteri su sa strane 1 - 5 i * sa leve, i 6 - 0 i # sa desne strane), vrlo je lako kuckati poruku i sve...

    Koristi Symbian S60, i sve shto radi na Nokia 6600, radi i na njemu... U sushtini vrlo dobar telefon, brz, i lak za korishtjenje... Neke od Siemens-ovih korisnih funkcija nedostaju, naravno, zbog Symbian-a, ali shta sad...

    Koristim ga vetj godinu dana, i svi tasteri rade, joystick je i dalje potpuno funkcionalan... Baterija drzhi oko 1 dan sa prosechnim korishtjenjem...

    Ono shto izdvaja ovaj telefon, po meni, je shto je prvi imao full stereo slushke za mp3, i to vrlo kvalitetnu reprodukciju...

    Ja sam se, kao pravi techno freak, igrao sa telefonom, stavio mu neki novi nezvanichni firmware, i, moram priznati, time ga malo i ubio, ali sad, shta je tu je... Firmware je falichan, na primer, GPRS nekad radi, nekad ne, a od skora mi se pojavio problem da ne smem da koristim vibraciju, jer onda neki od tastera zamene funkcije

    Podrzhava MMC kartice, navodno do 2GB, ja imam 1GB i super radi, dodushe, malchice tromije, zbog velikog kapaciteta... MP3 kao shto rekoh odlichnog kvaliteta, mada je fabrichki player prilichno losh, jer nema mogutjnost pravljenja playliste i slichno... Koristim ga, jer jedino on ima podrshku za dugme koje se nalazi na slushkama, pa se time pauzira muzika, a mozhe i da se koristi voice dial pomotju tog dugmenceta... Slushke su po meni, malo loshije izrade, i evo, posle godinu i po dana, pochele su da pokazuju znake zamora, odn. zhica na konektoru je pochela da se kida, tako da su potrebni ozbiljni zahvati da bih naterao desnu slushalicu da radi... Mikrofon na slushkama mislim da uopshte ne radi, nisam ga ni probao...

    Ono shto je josh lepo, to je gledanje filmova... Odlichna stvar za ubijanje dosade na dugim putovanjima busom ili vozom... Namerno sam izostavio avion, jer telefon nema opciju offline rada... Kvalitet slike i zvuka filmova je extra, s obzirom na chemu radi...

    Ovu bebicu tju da chuvam dok se ne raspadne od starosti, a planiram od prve plate da uzmem Nokia 9300, ali to ne zato shto mi se hotje, vetj zato shto mi treba za posao... Tada tju motji da opishem i taj telefon

    A na Siemens SX1... hehe... Na njega tju da stavim Linux i da se bahatim


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Najbolji telefon u klasi od do evra?

    Najbolji telefon ikada je NOKIA!!!

    Izdvojio bih samo dva modela.

    3310 i 3315

    Ispadao mi je iz ruke stotinu puta na beton, zemlju... u vodu još nije... i nikada mu nije ništa bilo.

    Ne bi ga mejnao.

    Preporučujem ga i drugim smotanim osobama kojima ispadaju telefoni.

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Najbolji telefon u klasi od do evra?

    I eto opet mene, sad da malo prenesem prve utiske o Nokia 9300...

    Telefon koji spada u communicator seriju, nikako telefon za zabavu, vetj prvenstveno namenjen poslu... Ima ugradjenu mogutjnost otvaranja M$ Word, Excel i Powerpoint fajlova, i njihovo menjanje... Mogutjnost povezivanja na HP printere i shtampanje, kao i fax mogutjnosti...

    Naravno, SMS, MMS, eMail i slichno da ne pominjem... Ima mogutjnost povezivanja preko Bluetooth i IrDA, kao i kablom za PC... Od mogutjnosti pristupa internetu, ima WAP, GPRS i EDGE... GPRS lepo radi - kad radi, ali naravno, u magichnoj zemlji Srbiji morate se pomoliti bogu telekomunikacija i paradajza, da bi taj GPRS lepo radio... Inache, nemam primedbi na internet korishtjenje...

    QWERTY tastatura je prilichno fino uradjenja, mada je potreban neki period prilagodjavanja, jer znaci interpunkcije i simboli nisu na istim mestima kao na PC tastaturi...

    Alarm je dobar, glasan, i ima mogutjnost da se podesi da se ponavlja, i kojim danima da se ponavlja... Odmah sam se setio mog Siemens C55 koji je mogao ovo

    Muzika... Ima neki built-in plejer, koji ima fine mogutjnosti, shuffle, repeat i slichno, mada ni na ovom, kao ni na SX1, nema mogutjnosti pravljenja playliste... Ako imate puno muzike u jednom folderu, pa josh velikih fajlova, prilichno dugo uchitava fajlove...

    Slushalice koje se dobiju uz aparat su patetichne, tj, slushalica, jer je u pitanju mono slushka sa mikrofonom... Uzhas tiha i slaba... Medjutim, kada sam nabavio stereo slushke, mnogo je bolji i glasniji zvuk...

    Ima mogutjnost pushtanja filmova naravno, samo josh experimentishem sa najboljim podeshavanjima, jer je displej mnogo vetji nego na SX1, pa treba kompenzovati...

    Organizer, To-Do liste, i slichno, naravno postoji na telefonu, i funkcionalno je...

    Symbian S40 trchka na poklopcu, i on je ono shto tjete prvo videti... Kada se otvori, na njemu trchka Symbian S80, i to uvek... Chak i kada ugasite telefon, kada ga otvorite, docheka vas Desk, spreman za rad... Kada se baterija osetno potroshi, fon sam gasi sam telefon, i ostaje mogutjnost daljeg rada na aparatu, ali bez telefoniranja... Korisna stvar, zar ne?

    Lak je za snalazhenje, vrlo intuitivan, i sve u svemu, lepo radi..

    Jedna ogromna, ogromna zamerka, je da u kontaktima, nemate mogutjnost dodavanja melodije grupi kontakata, nego morate itji ruchno, svakom posebno dodeliti posebnu melodiju... Prilichno iritirajutje, zar ne?

    Telefon nema kamericu, a iskreno recheno, nepotrebna je, jer je aparat namenjen prvenstveno poslu, a ne zabavi... Wi-Fi opcija je ukljuchena u Nokia 9300i, a to vetj ne znam kako radi...

    Od accessories, josh se dobije MMC kartica od 128MB, kadica za sto, i kabel za comp... Kadicu stavite na sto, ukljuchite na punjach, i povezhete kablom na comp, i mozhete da se igrate sa fonom preko compa, dok se puni...

    Ja sam prebacio 1GB MMC iz SX1, i lepo radi... Mada... Fali memorije Mislim da tje uskoro da fasuje 2GB MMC... Ili da nadjem neki noviji firmware, pa da vidim da li rade i vetje kartice...

    Koliko ja koristim fon, mozhe da izgura jedno dan i po... A to je oko 3h razgovora, oko 1h interneta, i dosta bluetooth aktivnosti... Inache, mozhe oko 2-3 dana da traje, sa normalnom upotrebom...

    Sve u svemu, ako vam treba high-productivity telefon, ovo je pravo reshenje za vas...

    EDIT:
    Zaboravih cenu Telefon, nov, platjen 220€... Malo expensive, ali jedva pronadjem...
    Poruku je izmenio Galahad, 19.12.2007 u 14:37


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Najbolji telefon u klasi od do evra?

    Po meni su ubedljivo najbolji telefoni Ericsson, odnosno od spajanja kompanija... Sony Ericsson

    Zašto? Pa imaju najbolje organizovan meni, kompaktni su, izdržljivi, ne kvare se, ne zapucavaju se. Fotke i video zapisi su im odlični. Pravi muški telefoni.
    Imaju sad i one Fensi preklopne i klizne modele za dame i pepije...

    U klasi do 170 mi je ubedljivo najbolji:

    Sony Ericsson K800i
    (košta oko 165 - inače model je star 2 godine, i dalje je neprevaziđen po indeksu cena-kvalitet.
    Letos na koncertu Peppersa klinac pored mene je imao baš ovaj model i zadivio sam se kad mi je pokazao funkcije. Posebno mi se dopala kamera - kvalitet fotki i video zapis...
    Pošto je po meni totalna glupost dati za fon više od 150 - kad se laptopi mogu naći za 400 , ova zver će biti moj sledeći izbor! - Već 2.5 godine imam Sony Ericsson T630)

    Sony Ericsson K800i Specifikacija:
    Mreže : 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz, UMTS (W-CDMA),

    Kućište
    Dimenzije : 105x47x22 mm
    Težina : 115 grama
    Oblik : monoblok,
    Antena : interna
    Tastatura : numerička,

    Baterija
    Vrsta : Li-Ion

    Ostalo
    Ostalo : vibracija,

    Ekran
    Tip : TFT
    Broj boja : (18-bit) 262.144 boja
    Rezolucija : 240x320 piksela

    Kamera
    Glavna
    Orijentacija sočiva : sa zadnje strane
    Broj piksela senzora : 3.14 megapiksela
    Rezolucija fotografija : (VGA) 640x480 piksela, (SXGA) 1280x960 piksela, 1632x1224 piksela, 2048x1536 piksela,
    Rezolucija videa : (QCIF) 176x144 piksela,
    Ostalo : video zapis, digitalni zoom, blic, autofokus, poklopac sočiva,

    Pomoćna
    Orijentacija sočiva : sa prednje strane
    Broj piksela senzora : 0.3 megapiksela
    Rezolucija videa : (subQCIF) 128x96 piksela, (QCIF) 176x144 piksela,
    Ostalo : video zapis, digitalni zoom,

    Zvuk
    Reprodukcija
    Melodije : polifone,
    Format melodija : mid, mmf, mp3,
    Kanala polifonije : 72
    Ostalo : spikerfon, fm radio prijemnik,

    Memorija
    Interna
    Kapacitet : 64 MB

    Eksterna
    Podržani formati : Memory Stick Micro,

    Softver
    Operativni
    sistem
    Vrsta : fabrički
    Podržani formati : mid, amr, aac, wav, mp3, wma, ra, rm, 3gp,

    Java
    Profil : MIDP 2.0
    Konfiguracija : CLDC 1.1

    Funkcije
    Osnovne : kalkulator, kalendar, štoperica, alarm, konverter,
    Napredne : photo-callerid, komandovanje glasom, pozivanje glasom, snimanje glasa,

    Komunikacija
    Lokal
    Kablom na : USB 2.0 port,
    Bežično : infracrveni port, bluetooth,

    Udaljeno
    Prenos podataka : GPRS (115 Kb/s), W-CDMA (384 Kb/s),
    WAP pretraživač : 2.0
    Email protokoli : POP3, IMAP4, SMTP,
    Podržane tehnologije : SMS, EMS, MMS, SyncML,

    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

Slične teme

  1. Klasični motori mogli bi da budu znatno štedljiviji
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.09.2009, 21:12
  2. Telefon na preklapanje, klizni ili obican?
    Autor silvia u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 01.06.2009, 17:46
  3. Biramo najgori telefon
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.04.2008, 01:03
  4. Mobilni telefon za pušače
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 13:02
  5. Mobilni telefon za slepe.
    Autor goldie u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.08.2006, 14:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •