Lična higijena na poslu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Lična higijena na poslu

    Šta mislite o ličnoj higijeni na poslu?
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  2. #2

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    ...zavisi od radnog mesta...

  3. #3

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Optrilike, kao u vojsci...

    posle kopanja jarka: ``uredi se!``


    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    uzastopni postovi

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...zavisi od radnog mesta...
    Sorry.
    Malo da pojasnim.
    Institucije, ustanove ... gde bi radnici mogli malo više računa da povedu o svojoj ličnoj higijeni.
    Da li je neophodno da se na takvim mestima radnici malo češće tuširaju i menjaju gaće...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Optrilike, kao u vojsci...

    posle kopanja jarka: ``uredi se!``


    Svašta sam naučio u vojsci.

    Na primer:

    Čarape se ne peru. Čarape se odmaraju. Tj. nasloniš ih uveče na zid i ponovo obuješ ujutro.
    Ponekad možeš da ih "šibneš" na plafon i tamo se zalepe i tako prenoće.
    Poruku je izmenio Najgora, 07.11.2007 u 19:56
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  5. #5

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Svašta sam naučio u vojsci.

    Na primer:

    Čarape se ne peru. Čarape se odmaraju. Tj. nasloniš ih uveče na zid i ponovo obiješ ujutro.
    Ponekad možeš da ih "šibneš" na plafon i tamo se zalepe i tako prenoće.
    Tamo gde sam ja sluzio, bogami bilo je malo strozije...


    Ono sto moj radnik mora da zna (ima kontakt i sa strankama):
    -mora biti uredno obrijan
    -pristojno obucen
    -pre dolaska na posao da opere zube
    -da ne zaudara vec pri dolasku na posao
    -da radno odelo bude cist, koliko god je moguce (2 kompleta)
    -da ne zeva za zenskama, kada je u radnoj uniformi i da ne kalja ugled istog

    Ipak, higijena je tesno povezana sa dostojnim ponasanjem.
    Zato naglasak stavljam na ponasanje, u globalu.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Tamo gde sam ja sluzio, bogami bilo je malo strozije...


    Ono sto moj radnik mora da zna (ima kontakt i sa strankama):
    -mora biti uredno obrijan
    -pristojno obucen
    -pre dolaska na posao da opere zube
    -da ne zaudara vec pri dolasku na posao
    -da radno odelo bude cist, koliko god je moguce (2 kompleta)
    -da ne zeva za zenskama, kada je u radnoj uniformi i da ne kalja ugled istog

    Ipak, higijena je tesno povezana sa dostojnim ponasanjem.
    Zato naglasak stavljam na ponasanje, u globalu.
    Slažem se da veoma znači pristojno ponašanje... ali šta da radiš sa kolegom koji "oplemeni" kancelariju svojim ulaskom u nju?!
    Kako da ga pitaš:
    "Brate, jel se ti redovno kupaš?",
    "Koliko često menjaš gaće?" ili
    "Jel ti živiš i nekom meljivom stanu?"

    Par puta sam imao kontakt sa osobama koji tokom leta uđu u "ustanovu kulture" u perjanoj jakni kupajući se u svom znoju. Pečurke im rastu u kosi.

    Znam za jednog lika koji u novčaniku drži pare koje kao da je predhodno izvadio iz čarape koje nije skinuo dva meseca. Par puta sam hteo da povraćam.
    Dođe mi nekada da prdnem kako bi mi bilo lakše od njihovog "neprijatnog mirisa" da ne kažem smrada. :ma da:
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  7. #7

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Šta mislite o ličnoj higijeni na poslu?
    ...onda je naslov teme i komentar pogrešan... ...postoje radna mesta gde radnici imaju kupatila i moraju da održavaju higijenu na samom radnom mestu...

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Slažem se da veoma znači pristojno ponašanje... ali šta da radiš sa kolegom koji "oplemeni" kancelariju svojim ulaskom u nju?!
    Kako da ga pitaš:
    "Brate, jel se ti redovno kupaš?",
    "Koliko često menjaš gaće?" ili
    "Jel ti živiš i nekom meljivom stanu?"

    Par puta sam imao kontakt sa osobama koji tokom leta uđu u "ustanovu kulture" u perjanoj jakni kupajući se u svom znoju. Pečurke im rastu u kosi.

    Znam za jednog lika koji u novčaniku drži pare koje kao da je predhodno izvadio iz čarape koje nije skinuo dva meseca. Par puta sam hteo da povraćam.
    Dođe mi nekada da prdnem kako bi mi bilo lakše od njihovog "neprijatnog mirisa" da ne kažem smrada. :ma da:

    ...a ovo se odnosi na ličnu higijenu kod kuće...

  8. #8

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Sorry.
    Malo da pojasnim.
    Institucije, ustanove ... gde bi radnici mogli malo više računa da povedu o svojoj ličnoj higijeni.
    Da li je neophodno da se na takvim mestima radnici malo češće tuširaju i menjaju gaće...
    Higijena je higijena, bez obzira o vrsti posla. Ona se mora održavati jer je to naša kultura. A sad koliko se što mijenja, to je individualna stvar. Moja bivša kolegica je mijenjala gaće par puta dnevno. Ako nema potrebe, neka se mijenjaju svaki dan ili svaki drugi. Isto tako s čarapama. Jesam li čistija ako ću ih dvaput promijeniti? Ako mi ne smrde, pričekat će i drugi dan

    Ono o čemu možemo diskutirati je kodeks oblačenja, ovisno o poslu
    Poruku je izmenio little fairy, 29.11.2009 u 23:19 Razlog: color...
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #9

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...onda je naslov teme i komentar pogrešan... ...postoje radna mesta gde radnici imaju kupatila i moraju da održavaju higijenu na samom radnom mestu...




    ...a ovo se odnosi na ličnu higijenu kod kuće...
    tu tu ru tu tu
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  10. #10

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Pravu higijenu odrzava covek koji se zeli dostojno ponasati.
    A dostojno se zeli ponasati covek, koji postuje sebe, a kada postuje sebe, postuje i sve oko sebe, znaci i svoje radno mesto.

    Kod nas nazalost ljudi uglavnom ne postuju sebe.
    Zato nikad nece razumeti, zasto zabranjujes recepcioneru ulaz u kuhinju i ostavu sa hranom i nikada nece razumeti zasto se ne sme prditi (oprostite na izrazu, nemam bolju rec) u pekari, kuhinji, poslasticarnici, pa cak i ako si sam!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Više bi tebala da nas brine duhovna i stručna higijena zaposlenih pa tek potom stranaka ... ova tvrdnja bi se mogla odnositi na većinu ustanova.
    Ne bih želeo da uopšte ulazim u polemiku zašto je stanje onakvo kakvo je i šta ga je prouzrokovalo.

    Prečesti su primeri gde se zaposlenici neke ustanove strankama obraćaju na ti, gde su neljubazni i na ivici pristojnosti ... ovo su samo detalji sa kojima se svakodnevno susrećemo a spisak bi mogao biti podugačak.

    Što se stranaka tiče, oni maju pravo da su zbunjeni, neupućeni, u nekim slučajevima zavisno od institucija kao što su zdravstvene ustanove, sudovi i sl. mogu da budu i uplašeni, naravno stranke imaju prava i da su drski, bezobrazni, nevaspitani, pa i da ne zadovoljavaju taj higijenski minimum koji kaže da ne smrde kao tvorovi ... sve je to odraz njihove kulture i pogrešno je voditi bilo kakve lične ratove. Jednostavan razlog zašto je pogrešno ratovati je činjenica da ste vi jedni a da je njih svakodnevno puno, što znači da bi se vrlo brzo potrošili baveći se nečim za šta vas niko ne plaća a u perspektivi bi vam se smeškala sredstva za smirenje, neki psiholog itd. Zdravorazumski razmišljajući vi iz te ustanove treba da se vratite kući neoštećeni i da nekako skuckate vaš radni vek a da pre toga ne puknete kao zvečka.

    Dolazimo do kolega sa kojima smo u kontaktu ili sa kojima u gorem slučaju delimo kancelariju a koji se kupaju ili tuširaju samo kada je crveno slovo na kalendaru ...
    Pa mislim da bih tu bio skroz grozan, prvo bih pokušao lepo da objasnim a kasnije bih već smislio neko efikasno sredstvo ... recimo izbacivanje napolje da se izluftiraju, slanje kući na kupanje, polivanje nekim jakim bojnim otrovom (parfemom) koji se meni dopada i sl. Trpio ih ne bi ni slučajno, jer ni ja ne radim ništa što mojim kolegama smeta prema tome očekivao bih jednako fer odnos i od njih.

    PS.
    Hvala Bogu radim u ženskoj firmi, gde su sve mirišljave i slatke kao cvetići ...
    ponekad mi samo zasmeta prenaglašena lična higijena, ono kada im se ''omakne'' neki jak parfem pa se prolije po njima ili kada se greškom ''istuširaju ili umiju'' sa nekim agresivnim bojnim otrovom (parfemom) ali to su retkosti koje se nekako prežive. Priča o tome kako ima ''ljepotica'' koje troše više farbe nego jedan prosečan moler ili onih koje troše jedan karmin za jedno šminkanje mi je više smešna i zabavna ali nije tema o tome.

  12. #12

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Na mom poslu bi bilo skoro nezamislivo raditi, a da svi ne postuju higijenske maksimume, a ne minimume. Glumci su na sceni vrlo upuceni jedni na druge, pa se i grle, i ljube, i govore jedni drugima u lice, i provode dane na probama isprobavajuci sve to. Biti na taj nacin u kontaktu sa nekim ko ne vodi racuna o sebi je ravno pogibiji. Nema gore nego da ti partner pre predstave pojede venac belog luka, i onda razveze ljubavni monolog... Suze teku same... Tokom predstave se naravno desi i da se neko oznoji, i sve to ide u rok sluzbe i podrazumeva se, ali drugacije je ako je cisto telo tek "oroseno", nego da se znoj na nekom vec usmrdjenom samo povampiri. Srecom imamo i garderoberku koja maksimalno vodi racuna o cistoci kostima, pa svaki put na scenu izlazimo cisti i mirisljavi. I kolege su mi u tom smislu sasvim ok, pa ne mogu da se zalim. Desavaju se propusti, ali nisu pravilo, pogotovo sto tu nema milosti i precutkivanja, uvek se nadje neko ko ce vrlo plasticno reagovati...
    Vrag odneo šnalu...

  13. #13

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Bilo bi strašno,s obzirom na posao kojim se bavim,da ne vodim računa o ličnoj higijeni Meni se par puta desilo da zbog neprijatnih mirisa, koje su određene osobe širile oko sebe, prestanem da odlazim u pojedine prodavnice.Ne kažem da nisu vodile računa o higijeni,možda im jednostavno znoj ima jak miris ali je mene to definitivno odbilo.Naročito mi se smučilo kada sam par puta trebala da kupim hranu,znači želudac prazan i radi 200 na sat a one me još na to bacaju u nesvest svojim "mirisom".
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #14

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    ja ne radim pa se zato ni ne kupam
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #15

    Odgovor: Lična higijena na poslu

    Ternutno radim u kancelariji gde mi navraćaju stranke i razni jebivetri i grebatori, tako da na posao dolazim svako jutro taze istuširan i obrijan (ovo nema veze ni sa čijom ljubinkom, tek toliko da se zna)...

    Dok sam bio na brodu, odnos prema higijeni je bio ležerniji, mada je nisam zapostovljao. Pošto sam bio druga smena palubne službe u plovljenju (12.00-16.00 i 00.00-04.00), u takozvanoj "pasijoj gvardiji" umeo sam da se onako umoran bacim na ležaj u svojoj kabini, prethodno šoravši u lavabo (jebeš pomorca koji ne piša u lavabo i ne spava u čarapama!)...

    E, u ratu, gotovo da i nije bilo higijene. Znalo je da prođe i po nekoliko nedelja između dva kupanja u kupatilu. Skoro svi delovi tela koji mi su bili izloženi suncu su bili u krastama od prljavštine i zračenja. Jednom sam se počešao ispod pazuha i shvatio da je taj deo uniforme bukvalno istrulio na meni. Onako prljavi, bradati i krastavi podsećali smo na najgore meksičke kabaljerose. Kada sam se konačno vratio kući, jedva sam se doveo u red...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Priče na poslu
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.02.2015, 14:40
  2. Prijateljstvo na poslu
    Autor love hunter u forumu Posao
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.08.2011, 10:14
  3. Spavanje na poslu
    Autor SQUAW u forumu Posao
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 14:11
  4. Mentalna higijena
    Autor AdrijanKronauer u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.04.2010, 18:44
  5. Telesna higijena
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.02.2008, 02:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •