Simpaticna (smesna) imena bendova - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 35 od ukupno 35
  1. #31

    Odgovor: Simpaticna (smesna) imena bendova

    Zlatni prsti

    ne znam ništa o njima, osim toga da na YouTube ima par njihovih peasma...

    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  2. #32

    Odgovor: Simpaticna (smesna) imena bendova

    Neočekivana Sila Koja Se Iznenada Pojavljuje I Rešava Stvar

    Neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar, ili samo Sila, postoji od decembra '97. Za relativno kratko vreme zadobila je pažnju javnosti zahvaljujući inovativnosti koncepta, koji čuva suštinsku dimenziju rok muzike, istovremeno komunicirajući sa savremenim muzičkim pravcima (techno, break-beat, trip-hop). Nastup Sile revidira formu uobičajenog rokenrol koncerta razbijajući ga na dve ili tri celine, između kojih odabrani DJ upotpunjuje i uobličava zvučni događaj. Višečasovne space-rock improvizacije mogu se opisati kao tehno na gitarama, ili vraćanje rokenrola samom sebi kroz dance.

    Silu čine Vladimir Đorđević (gitara), Goran Nikolić (gitara), Nemanja Aćimović (bubanj), Zlatko Veljović (bas) i Boris Mladenović (ton i efekti). Prvi album "Neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar", objavljen je u autorskom izdanju, 1999, a iste godine se pojavljuje i kompilacija "Korak napred 2 koraka nazad" (FreeB92), na kojoj je Sila zastupljena sa jednom pesmom.

    Na FEST-u 2000, Sila je svirala uživo uz nemi film "Kabinet doktora Kaligarija" Roberta Vinea i to izdala na CD-u. Učestvovali su i na Ring Ring festivalu 1998, a drugi album "Hard to dig it" se pojavio 2000. godine, takođe u autorskom izdanju.

    1999 Sila je gostovala u Sloveniji povodom desetogodišnjice Strip Core-a, 2000. godine svirali su na festivalu Druga Godba u Ljubljani, Art Music festivalu u Puli, kao i u Budimpešti na Big Ear festivalu. Slede nastupi u Holandiji, Makedoniji (tehno festival Slobodno Skopje), Hrvatskoj i Poljskoj.

    Sila često sarađuje sa umetnicima koji vole da razbijaju ustaljene načine prezentacije umetničkih dela, bez obzira da li se radi o filmu, video radovima, izložbama ili promocijama.


    Ja bih dodao da sam imao jedan njihov album, i poklonio ga ortaku. Ne sviđaju mi se preterano.

  3. #33

    Odgovor: Simpaticna (smesna) imena bendova

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Zvoncekova bilježnica

    Pank-rock bend iz Aranđelovca sa legendarnim frontmenom Tozom Rabassom, radio i tv voditeljem. Čuven po tome što je na koncertima bacao gibanicu sa bine gladnom narodu. I oblande .

    Moj omiljeni hit od njih je A slanina, slanina forever.

    Text pesme Mrzim svoju mesnu zajednicu:

    Mrzim svoju mesnu zajdnicu
    toliko je mrzim da bih je nabio
    na kolac.

    Zvoncek je donja pipa, a bilježnica bi bila... Duhovito, omladino? Da-ne?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  4. #34

    Odgovor: Simpaticna (smesna) imena bendova

    Josip A Lisac

    Vise i' na sceni neg' publike.
    Al' to samo u Kulpinu inace je jagma za karte i u Silbashu i u Churugu.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #35

    Odgovor: Simpaticna (smesna) imena bendova

    Simpaticno mi je ime grupe 'Neozbiljni pesimisti', a i muzika im je takva...slusala/gledala sam ih kod Kesica u Republici, i u tom 'klubskom ambijentu' odlicno zvuce. Ako me secanje dobro sluzi, bili su predgrupa SARSu na nekoj svirci... Nisu jos afirmisani ali msm da ce se za njih tek cuti......imam neki intuitivni filing

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Imena...
    Autor irnik u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 4315
    Poslednja poruka: 17.05.2019, 10:35
  2. Smesna strana sporta
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.04.2011, 11:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •