Recept za viršle star 600 godina
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Recept za viršle star 600 godina

    Kopajući po jednom arhivu, nemački istoričar Hubert Ercman (75) slučajno je otkrio najstariji recept za spravljenje viršli.

    Reč je o listi sastojaka neophodnih za tzv. tirinšku barenu kobasicu, staru gotovo 600 godina.
    "Prema receptu iz 1432. godine, tadašnji mesari su morali da koriste najčistije meso ili bi bili novčano kažnjeni", izjavio je portparol Muzeja viršle nadomak Erfurta, glavnog grada Tiringije, u centralnoj Nemačkoj.
    Pijace nemačkih srednjevekovnih gradova imale su komitete zadužene za kontrolu kvaliteta namirnica.
    Tirinška barena kobasica, koja se priprema od junećeg i svinskog mesa, jedan je od simbola nemačke kulturne baštine i nezaobilazna hrana navijača na fudbalskim utakmicama.
    Ercman je našao recept, ispisan mastilom, u debeloj knjizi od pergamenta dok je istraživao jedan arhiv u Vajmaru.
    Ovo otkriće dokazuje da je već u srednjem veku postojala svojevrsna zaštita potrošača.


    Tirinška barena kobasica, koja se priprema od junećeg i svinskog mesa

    Od cega li se sad prave virsle, da mi je znati
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Recept za viršle star 600 godina

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    ....Od cega li se sad prave virsle, da mi je znati
    Lakše reći od čega se ne prave.
    ...u ovim "našim" nećeš naći svinjskog, i govedjeg mesa.
    Dobro možda ga i ima, ali samo u tragovima.
    Najbolje bi bilo da prisustvuješ procesu proizvodnje.
    Veruj mi... kad bi videla šta neki proizvodjači ubacuju u njih, ne bi ti više nikad palo na pamet, da detetu daš viršle da jede.

  3. #3

    Odgovor: Recept za viršle star 600 godina

    Šta reći posle Artura? Ista logika kao i za našu paštetu Pašteta = Pa šteta da se baci
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Recept za viršle star 600 godina

    Pa naravno, postojali su pravila (zakoni) i za druge stvari:
    pivo, vino, hleb,...

    Pekara koji je stavljao krompir ili grasak u hleb, iskucali su na vrata svoje radnje za jedan dan, ekserom preko usiju.

    Od cega se prave danasnje virsle?
    Ne znam, al jutros kada sam prolazio video sam da su neki mesari iskucani na vrata svojih radnji!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Recept za viršle star 600 godina

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Veruj mi... kad bi videla šta neki proizvodjači ubacuju u njih, ne bi ti više nikad palo na pamet, da detetu daš viršle da jede.
    Sva sreca pa ih ni ne jede
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Slične teme

  1. Treba mi recept
    Autor SQUAW u forumu Recepti
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 01.07.2013, 21:41
  2. Star Trek ili Star Wars?
    Autor Galahad u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 21:05
  3. Recept za pravljenje parfema
    Autor silvia u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.06.2010, 00:10
  4. Recept za nedeljni rucak
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.12.2007, 05:05
  5. Recept za uspeh
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.06.2006, 15:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •