ZRENJANIN - Antal Skendžić (20), učesnik pilot-emisije Velikog brata, uhapšen je zbog sumnje da je nožem ubio svoju majku Rozaliju Greguš-Skendžić (48 ), u noći između petka i subote u porodičnoj kući u Banatskom Višnjićevu kod Žitišta.


Policija je saopštila da je Antalu Skendžiću određen policijski pritvor posle kojeg će biti priveden istražnom sudiji. Još, međutim, nije poznato zašto je Antal nasrnuo na majku i nožem je ubo u srce.
Antal i Rozalija živeli su sami u kući, a zločinu je, kako saznajemo, prethodila zabava na koju su pozvali nekoliko prijatelja. Na zabavi je većina gostiju malo više popila, prepričava se u selu.
Među gostima bila je i Jovanka Novaković koja živi u kući naspram njihove, a koju je Antal u subotu oko 5 sati ujutru vidno uznemiren pozvao u pomoć.
- Antal je dotrčao i vikao. Otišli smo u njegovu kuću i tamo sam zatekla stravičan prizor. Rozalija je ležala mrtva, a na grudima joj je bila mrlja krvi. Odmah sam pozvala policiju - priča Jovanka koja, kao i ostali meštani ovog malog banatskog sela, ne zna šta bi mogao biti motiv ubistva.
Meštani Banatskog Višnjićeva kažu da se Antal u poslednje vreme čudno ponašao, da se malo družio sa vršnjacima iz sela. Javno priznanje na prošlogodišnjoj generalnoj probi Velikog brata da je biseksualac, nije ih iznenadilo.
Antal je, inače, najmlađi od trojice sinova Steve i Rozalije Skendžić. Antal i Rozalija su se izdržavali od njene penzije i nešto zemlje koju su davali u zakup. Antalov otac Stevo obesio se pre oko godinu dana u dvorištu kuće u kojoj je Rozalija ubijena.
Antal Skendžić postao je poznat javnosti prošle godine kao jedan od učesnika generalne probe prve sezone emisije Veliki brat. Sa još 11 ljudi, nedelju dana je proveo u kući Velikog brata. Ostalim stanarima kuće priznao je da je biseksualac i tako uzburkao strasti.
U prvom obraćanju javnosti nakon izbacivanja iz generalne probe, Antal je tada za magazin Svet rekao da se nije dvoumio da otkrije svoje seksualno opredeljenje.
- Nikada se u životu nisam dvoumio da li da otkrijem svoje seksualno opredeljenje. Zdrava sam osoba upravo zato što znam ko sam - rekao je Antal, a na pitanje kako su ostali ukućani prihvatili šokantno saznanje, rekao je: Neki od ukućana su bili iskreni, drugi šokirani. Peđina reakcija bila je krajnje nedvosmislena i negativna. Njemu i Marku sam bio najmanje simpatičan. Najviše podrške dobio sam od Jelene i Milane.
Antal je tada rekao i da se ne plaši reakcije ljudi nakon tog priznanja, a na pitanje kako je porodica prihvatila njegovu iskrenost, rekao je: To treba njih da pitate. Moja porodica me dobro poznaje i ništa novo o meni nisu saznali u Velikom Bratu, pa ni to da sam iskren i neposredan.
Ubrzo potom, nakon nekoliko dana prikazivanja prvog serijala Velikog brata, pojavila se informacija da će u kuću naknadno ući upravo Antal, ali i Peđa, njegov najveći protivnik iz generalne probe. Njih dvojica su se, inače, poslednjeg dana boravka u kući pomirili.

blic