Poznati učesnici mastersa u Šangaju

To su: Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djoković, Nikolay Davydenko, Andy Roddick, David Ferrer, Fernando Gonzalez i Richard Gasquet.

Nakon današnje pobede nad Nadalom (6.4 6.0) u finalu ATP turnira u Parizi Davidu Nalbandijanu je osmo mesto izmaklo za svega 11 bodova; mislim da tek sada žali zbog poraza u prvom kolu mastersa u Sinsinatiju od Karlosa Moje (7:6 7:6) Nalbandian će ipak putovati u Šangaj, ali samo kao prva rezerva, dok će druga će biti Španac Tommy Robredo.

Sa igrom kakvu je prikazao u protekle dve nedelje Davidu je sigurno mesto medju osmoricom najboljih. Setite se, Nalbandijan je pre dve godine pobedio Federera u finalu Masters kupa,a i tada je putovao kao rezerva. Tada je to bilo iznenadjenja, ove godine... mislim da su učesnici masters kupa veoma srećni što nije uspeo da se direktno kvalifikuje u žreb, jer mu je u zadnjih nešto više od dve nedelje, uspelo da dva puta pobedi prvoplasiranog, i drugoplasiranog tenisera na ATP listi (Federera i Nadala) Novaka Djokovića (3), Huan Martina Del Potra, Tomasa Berdiča, Arno Klemana, Rišara Gaskea, Karlosa Moju, Nikolasa Almagra i Davida Ferera.