Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

Prikaz rezultata glasanja: Da li biste ucestvovali mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

Učesnika ankete do sada
23. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Ne, nikada

    12 52.17%
  • Da, tamo se dobro zaradjuje, mogu da podnesem rizik

    3 13.04%
  • Da, iz ubedjenja, to mi znaci vise od novca

    2 8.70%
  • Da, volim izazove, spreman sam de se nosim time

    4 17.39%
  • Ne, moje opste zdravstveno stanje/dob mi to ne dozvoljava

    2 8.70%
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Pogibija bliskog prijatelja moje drage poznanice me potakao da pokrenem ovu temu!


    Vest:
    Makedonski UN dobrovoljac, Roman Mirceski, je danas poginuo, kada se svojim motociklom sudario sa vojnim vozilom na Thurstan Road-u.
    Colombo 3. Nov.


    Koliko znam vest su objavili samo svetski mediji, kod nas nije objavljen.



    Da li biste prisustvovali mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #2

    Odgovor: Da li biste ucestvovali mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Od osnivanja Ujedinjenih nacija raspolaganje sa mirovnom snagama preuzeo je savet bezbednosti, u kome nije odlučujuća reč svih nacija, što je i iluzija pa i nemoguće, ali zastupljenost kružnim sistemom je vrlo dirigovana pa tako opet izlazi na isto, što odluče par njih tako i biva. Šta je pomeni tu bitno, pa to da sve krize koje su izbile posle osnivnja ujedinjenih nacija, i gde su učestvovale mirovne snage, su izazvane opet delovanjem i uticajem tih istih odlučujućih članica saveta bezbednosti. Znači svodi se na to zavadi nek se pobiju, pa će mo onda da ih mirimo, a pre toga smo im prodali oružje i vojnu opremu, zarad ostvarenja naših ciljeva. Vojne snage bivše Jugoslavije su učestvovale svojevremeno u mirovnim operacijama npr. na Sinaju itd..., a sada kada nemamo vojne mogućnosti ni jedno selo da odbranimo, mislim da bi bilo iluzorno učestvovati u najgorim ratnim zavrzlamama, izlažući živote naših mladića nepotrebnom riziku. Što se tiče dobrovoljnosti, pa psi rata su uvek postojali, a i ratnici za pare, to je ipak stvar ličnog opredeljenja.
    In vinas veritas

  3. #3

    08 Odgovor: Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Nikada ne bih ucestvovao u mirovnim operacijama UN-a,jer su njihove mirovne operacije prljavije od ratova koji se danas vode.
    TO SAM JA !!!!

  4. #4

    Odgovor: Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pogibija bliskog prijatelja moje drage poznanice me potakao da pokrenem ovu temu!


    Vest:
    Makedonski UN dobrovoljac, Roman Mirceski, je danas poginuo, kada se svojim motociklom sudario sa vojnim vozilom na Thurstan Road-u.
    Colombo 3. Nov.


    Koliko znam vest su objavili samo svetski mediji, kod nas nije objavljen.



    Da li biste prisustvovali mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Hej!Hvala ti...

  5. #5

    Odgovor: Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Da, učestvovo bih u budućim misijama UN na tlu SAD. Da "štitim" Amere (kao što su to oni radili širom Sveta) i njihove interese.
    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!

  6. #6

    Odgovor: Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Zavisi od plate i dr. uslova ... nije svugde isto .
    Mada lino smatram taj in okupacijom jedene drzave i naroda
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #7

    Odgovor: Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Zavisi od plate i dr. uslova ... nije svugde isto .
    Mada lino smatram taj in okupacijom jedene drzave i naroda
    Pa nek ide i okupacija, bitno je da se plati, jel

  8. #8

    Odgovor: Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Evo je i informacija iz prve ruke.
    Kao staresina VS u sastavu medicinskog tima za vazdusnu evakuaciju pripadnika UN-a nalazim se u DR Kongo vec 6 meseci.
    U ovom vremenskom periodu imao sam priliku da se ponovo sretnem sa ovom organizacijom ( druzili smo se jedno vreme 1992 godine u Slavoniji ), i donekle sagledam kako ista funkcionise.
    Kao sto neki napisase da je UN ovakav,onakav i da se radi u interesu nekih zemalja ( znamo i kojih ) to je apsolutno tacno,tako da je i ovde sef cele misije, koja se zove MONUC ,naravno amerikanac.
    Ne bih se slozio sa konstatacijom da gde god dodje UN bude jos veci belaj.
    DR Kongo sa svojih 60 000 000 stanovnika i teritorijom kao pola Evrope bez 18 000 pripadnika UN vojske i ostalog personala bi vrlo brzo bio u situaciji u kojoj je bio krajem devedesetih kada je u istom besneo gradjansko-plemensko-klasno-dijamantsko-naftni rat.
    Bogata i veoma lepa zemlja koja nikad nije imala sansu da stane na svoje noge i uziva u svojim blagodetima.
    Ovde se nalazi samo nas 6 staresina VS kao najmnogoljudnija Srpska vojna formacija vam matice.(sve mozete naci na sajtu MO RS)
    Pacenicke zemlje (gde bih mogao i nas da svrstam) kao sto su Urugvaj,Bolivija,Indija,Pakistan... ovde imaju po nekoliko hiljada vojnika.
    UN svakoj drzavi ucesnici u odnosu na brojno stanje u misiji uplacuje 1100 dolara americkih,tako da u vecini prisutnih vojnih kontingenata su i rezervisti koji su u maticnoj zemlji bili nezaposleni.
    Za svaku masinu,oruzje,orudje,letilicu... UN drzavi placa mnogo vise novaca i to po danu boravka iste u misiji ( ne po tome koliko je ista koriscena ), tako da pametne drzave dovezu svoje ,, krseve,, od kamiona i za godinu dana koriscenja tog vozila kupe novo. ( i onda smo mi pametni )
    Mi naravno nemamo nista od toga i koristimo svu UN opremu koja po njihovoj racunici za nas 6 iznosi oko 700 000 dolara jer je u pitanju kvalitetna i skupa medicinska oprema.
    I kod nas je zakonom predvidjeno da pored vojnih lica mogu ucestvovati i druga strucna lica za odgovarajuce mesto u kontingentu zemlje a novcane prinadleznosti se krecu od 1500 do 4500 dolara mesecno.
    Jos jedna veoma bitna stvar je vezana i za ekonomiju.
    Prisustvo vojnih snaga u odredjenom regionu o okviru UN-a otvara vrata preduzetnicima da na laksi nacin ostvare komunikaciju sa lokalnim firmama i organizacijama tako da samo u zadnjih 6 meseci koliko sam ja ovde otvorene su 3 mesovite srpsko-kongoanske firme razlicitih delatnosti.

  9. #9

    Odgovor: Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Citat Spiridon kaže: Pogledaj poruku
    Mi naravno nemamo nista od toga i koristimo svu UN opremu koja po njihovoj racunici za nas 6 iznosi oko 700 000 dolara jer je u pitanju kvalitetna i skupa medicinska oprema.
    (...)
    Prisustvo vojnih snaga u odredjenom regionu o okviru UN-a otvara vrata preduzetnicima da na laksi nacin ostvare komunikaciju sa lokalnim firmama i organizacijama tako da samo u zadnjih 6 meseci koliko sam ja ovde otvorene su 3 mesovite srpsko-kongoanske firme razlicitih delatnosti.
    Од чега су две твоје и баве се трговином медицинском опремом?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #10

    Odgovor: Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Zavisi kakva je to vrsta mira.
    Hasta Siempre

  11. #11

    Odgovor: Da li biste ucestvovali u mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    JOk
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  12. #12

    Odgovor: Da li biste ucestvovali mirovnim operacijama Ujedinjenih Nacija?

    Bih.
    Da nisam odgovorna za još jedan život pa ne mogu da cunjam po belom svetu i budem dobra vila.
    I da sam kadra stići i uteći i na strašnom mestu postojati, kao što nisam.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Slične teme

  1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:46
  2. Da li ste ucestvovali u nekom kulinarskom takmicenju?
    Autor mrvacha u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.09.2015, 13:19
  3. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  4. Kup nacija 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 07.11.2011, 13:19
  5. Kup afričkih nacija CAN2010
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25.01.2010, 22:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •