Pero, zašto imam utisak da nisi baš pažljivo pročitao tekst Šta je zapravo "vojvođansko pitanje"? Pitanje statusa ili pitanje stepena autonomije unutar Srbije? E o tome se radi u članku, o tome se radi kada je LSV u pitanju već godinama. A i sam uvodni post jasno definiše temu, pa i postovi koji su ispisani nakon njega... Naravno, stepen autonomije je nešto što se menjalo i menjaće se godinama (nije cementirano niti može biti), ovde imamo nešto drugo. Pitanje statusa. A pitanje statusa nam se potura kao pitanje stepena sutonomije.

Statut neće biti ni blizu onoga, ako je cilj da se Statut potvrdi u republičkoj skupštini. Ono što je bilo usvojeno u pokrajinskoj skupštini je toliko neusaglašeno sa Ustavom Republike Srbije da nije nikakvo čudo da nije postojala većina za potvrđivanje u republičkoj skupštini. A reč je o podzakonskom aktu. Ako mene pitaš, zabrljali su tvorci Statuta a ne oni koji su trebali da odlučuju o potvrđivanju.

Mijatović, nije napao Mitu Boarova, već obrnuto. Drugi tekst je bio replika na Mitin tekst (koji je bio replika na prvi). Boško Mijatović je ekonomista. zato je toliko cifara navedeno u tekstu. Cifre se navode i na sajtu LSV, kao argumentacija za... pročitaj već šta. Samo su netačne! o tome se i govori u tekstu. A što se tiče otimanja umetnika, nije reč o otimanju, nego svojatanju. Tendenciozan je zapravo tekst koji stoji na stranici LSV-a. A ovo je odgovor na tekst koji su ligaši prezentovali na svojoj stranici. LSV se poslužio nekim "argumentima" i obrazložio zašto bi Vojvodina trebala da bude republika, sa labavom vezom sa Srbijom (znači Vojvodina i Srbija - federacija) a Mijatović je poimence pobio te "argumente" prostim statističkim podacima. Samo treba pažljivo pročitati da bi video o čemu je reč.