Vi u očima ljudi koji ne koriste internet
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 95
  1. #1

    Vi u očima ljudi koji ne koriste internet

    Pričam baš pre neko veče sa drugaricom o tome kako nas ljudi ne razumeju zbog toga što provodimo toliko vremena na internetu. Sećam se da su moji roditelji ludeli kod kuće kada me nazovu na fixni a on zauzet (dok sam još koristila dial up)... Sada i oni malo uče i shvataju da to nije nikakav bauk.
    Jednom davno mi je jedan dečko rekao: "Ti si bre baš lepa devojka, čudi me da toliko vremena provodiš na netu"

    Zbog čeka ljudi koji ne koriste internet imaju toliko ekstremno loš stav po tom pitanju?

    Kako vaši prijatelji gledaju na ovaj vaš "hobi"?

  2. #2

    12 Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    Otprilike, kao i tvoji. Samo što meni još niko nije rekao: "Ti si bre baš lepa devojka, čudi me da toliko vremena provodiš na netu" . Ali, s obzirom da misle da sam podilkanio, i to je moguće jednog dana .
    E, sad drugo je pitanje zašto toliko vremena provodimo na net-u... Svako ima svoj razlog. Možda bežimo od neprijatne stvarnosti... možda... poneko...

  3. #3

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    Jako cudno me gledaju.

    Ali najsmesnije je kad iste te osobe posle par meseci toliko naloze na net, da ih non stop vidite konektovane na mesingerima.

    Mada imam drugaricu sa kojom mi je sad tesko da razgovaram jer ona bas nikad nije upalila komp i ne zna ni sta je google. I onda mogu sa njom da pricam o nekim stvarima koje mene apsolutno ne interesuju i kad me pita sta ima novo, ja ne znam sta da joj kazem. Glupo mi je da joj ispricam neku moju "dogodovstinu" sa neta jer znam da ona to nista ne razume i gledace me ko vanzemaljca.

  4. #4

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    Na svu moju srecu, vecina ljudi sa kojima provodim vreme su mi kolege sa faksu, tako da me potpuno razumeju. Ostali prijatelji znaju cime se bavim, tako da je za njih potpuno isto da li sam ja na internetu, da li igram igre, da li radim nesto za faks ili za svoju dusu. Njima je sedenje za racunarom - sedenje za racunarom, sta god ti radio na tom racunaru. Cak sam i devojku uspeo da nadjem na ovaj nacin i voleo bih da mi neko kaze da sam pacenik zbog toga, pa bih i ja njemu rekao sta mislim o njemu.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #5

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    Citat goldie kaže:
    Glupo mi je da joj ispricam neku moju "dogodovstinu" sa neta jer znam da ona to nista ne razume i gledace me ko vanzemaljca.
    Jaooo, to je i meni cesto problem. Prepricala bih neku zanimljivu dogodovstinu, al' znam da toj nekoj osobi nece biti zanimljivo.
    Jos mi je veci problem kada se nadjem sa nekim koga znam recimo sa neta, a ta osoba ima jos jednu osobu pored sebe (koja nikada nije ukljucila komp) pa onda krenemo da smaramo tu trecu osobu.

    Ali najsmesnije je kad iste te osobe posle par meseci toliko naloze na net, da ih non stop vidite konektovane na mesingerima.
    Pa bas sam zato postavila temu. Moja majka je maltene suze lila kada skonta da sam ponovo na netu, a sada kao skida neke recepte sa neta, tajko gleda stanje reka na sajtu HMZS i sve kao kul... a do pre par meseci su me ubedjivali da "na tom internetu su sve sami ludaci. Ima i onih sto traze druge ljude da bi ih pojeli" Zato mi je fascinantno na koji nacin to posmatraju takvi.

    Citat Phoenix kaže:
    E, sad drugo je pitanje zašto toliko vremena provodimo na net-u... Svako ima svoj razlog.
    Ja cesto imam obicaj da kazem - neko u slobodno vreme gleda TV i opusta se. Ja sam u to vreme na forumu.

  6. #6

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    Citat Muckota kaže:
    Pričam baš pre neko veče sa drugaricom
    A sa kojom to?


    Da... mogla bih o ovome na par stranica
    Dakle, moje drustvo ne da ima averziju prema netu, nego je to straaasno! Sasvim slucajno, niko ga i ne koristi, ili bar ne u svrhe sklapanja novih poznanstava. Jedino mi je kuma malo popustila, jer sad koristi net na poslu (i jos uvek je u stadijumu odusevljavanja onim funny mailovima ) Ovi ostali apsolutno ne mogu da shvate sta je to tako zanimljivo na internetu... Chat?! To je mesto gde moz' zapatiti svakojake budale i treba ga strogo izbegavati "C,c,c... pa, ti tamo samo gubis vreme... Ma, kako mozes na netu upoznati nekog, mani se... Je l' blejis? (moj dragi )... bla, bla..." Dakle, osecam se kao na optuzenickoj klupi kad me pogledaju onim ispitivackim pogledom punim sazaljenja

    Keva i cale su matori ljudi, pa ne mogu ni da im zamerim
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #7

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    Nama je ovde net najbrza, najjednostavnija i sto je najvaznije najjeftinija veza sa domovinom. Kako sam u kontaktu najvise sa ljudima iz nase zemlje niko me ne gleda kako azdaju jer visim stalno na netu, jedino su starci .
    Par ljudi znamo da su se upoznali preko neta, zavoljeli i vjencali. I tako jednog dana oko nove godine meni pocnu da stizu neki pokloncici od ljudi tacnije od djevojaka koje su za moju mamu totalna nepoznanica, tek je cujes: "A oces i ti da se zeni preko tog cuda?" Vristao sam od smijeha
    U pocetku im je itekako bilo cudno i zastrasujuce sto sam placao racune preko neta. Te mali milion savjeta kako su oni culi da tu ima svakakvih budala i ko zna kom sam ja poslao pare
    Al kako rece Mucka kad se to nameci na net nemozes da dodjes na red od njih
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  8. #8

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    gledaju me "belo", "bolje bi ti bilo da se odmoris, imas malo dete" bla, bla, bla. da ne poverujes koliko su dobronamerni.ne shvataju, niti se trudim da im objasnim, da je ovo za mene odmor, da me Forum na neki nacin cini sretnom, ima nas raznih ovde, hvala Bogu. oduvek sam svima delovala kao osobenjak, neka ostane tako "to i lici na nju, njen svet"
    kad bi samo znali kako je sve ovo lepo i dobro

  9. #9

    11 Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    ja im toliko odusevljeno pricam o tome, da me poslije svi vuku da im otvorim mail, pa onda, kako da nadju ovo ili ono, pa se onda i oni navuku. mission acomplished.

  10. #10

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    vecina mojih drugara koristi internet, pa im to i nije bas neka nepoznanica.. doduse ne provode svi toliko vremena na netu kao ja.. ali donekle razumiju.. prijateljstva koja sam sklopila preko neta traju vec godinama.. i ljudi koji me okruzuju su sa njima upoznati kroz price.. tako da mi nije problem da ispricam nesto sto je neko od njih i rekao ili dozivio.. stovise, znaju ih i po imenima majka je u pocetku doduse bila skepticna prema tome svemu, ali njoj nisu razlog bili potencijalni manijaci, ona je vise bila zabrinuta sto cu izgubim vid od tolikog blejanja pred monitorom pa mi stalno kvocala recenicom 'skini se vise s tog kompjutera'
    sad joj nije vise cudno ni kad dobijem postu od njih, ni sto se s njima cujem.. ni sto se nalazimo.. cak stovise s nekima zna i da poprica kad se ja slucajno ne zadesim pored kompa

    ma imam srecu pa sam upoznala sve sooper ljude koje zbilja


  11. #11

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    hehehe..sve gorenavedeno je potpuno poznato.. sto bi moj brat rek'o: "oci ce ti ispasti!" 
    u nekom trenutku sam prestala da ljude oko sebe ubedjujem kako je internet sjajan.. prepustila sam ih soptvenom osecaju, a svoja iskustva sam prestala da delim sa njima...sem kad me pitaju..

  12. #12

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    Citat Goga kaže:
    oduvek sam svima delovala kao osobenjak, neka ostane tako "to i lici na nju, njen svet"
    Samo da potpišem

    Od svih ljudi koje ja poznajem ja mislim da niko ne arči ovu mašinu kao ja (a forumi i slične zajebancije im nisu ni u malom mozgu...) znači upaljena je ponekad i po 3 dana. Nikad mi se niko nije mešao u moje tripove, valjda tako ljudima i delujem, kao da to do mene ne dopire, a i ja se drugima u život ne mešam, pa nek radi kUj šta 'oće breee. Pas je već navikao da spava ispod ovog stola, jer inače voli da mi stavi glavicu na stopala, a ona su konstantno ispod tog istog stola Ma najjače je kad se nešto dibidus zablejim a ekipa zove pa čuju onaj odsutni glas (a ja kao nešto razgovaram ) "E, važi, kapiram... javi se kad izađeš iz monitora" ili kad je baš ta pomenuta glava u monitoru, a iza sebe čujem poglavicin glas "Mentolu?" a ja mehanički odgovorim ne izlazeći iz monitora "Molim?" "Ne, ništa samo da vidim odazivaš li se"

    Ma meni je pola ljudi preko, a pola više ne hoda zemljom... tako da sa ovima prvima moram nekako da komuniciram, a i sa ovima drugima ću, opet, jednog dana a na forum sam se navukla skroz, ima ovde brdo nekih ljudi koji su mi prirasli za srce.

    A što se tiče tog dial-upa, na fixni me bre nije niko zvao godinama nego, poskupeo ovaj telefon, a i dete poraslo, treba mu fon, već su počeli da ga cimaju drugari i drugarice i imaju ozbiljne priče pa mama sredila ovaj kablovski wireless

    Ma s' moje strane nikog ništa više odavno ne čudi.

    Al' bitno je da stižem sve
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    S obzirom na cinjenicu u kako maloj sredini zivim,otprilike sam crna ovca medju mojim sugradjanima.Zasto?Zato sto bih po njima,kao sveze udata(jos i majka),trebala da raspravljam da li se komsinicin muz svalera sa apotekarkom i da li je u redu to sto se na pijaci vise ne prodaju sveze zaklani pilici...Bas me...za takve stvari.Ovo je moj svet.Bitno je da se meni svidja,ne?
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #14

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    Kod mene stvari stoje ovako. U okolini (bližoj, daljoj, dalekoj u pm) nemam ljudi koji koriste net, bar u nekoj normalnoj razmeri. I u početku me jesu gledali kao čudaka a sad zbog objektivnih razloga i ne komentarišu to toliko. Problem je u tome što ne možemo razgovarati o čitavom nizu tema vezano za net.
    I priznajem dosta mi je žao što nisam u kontaktu preko neta nisakim sa kime sam inače ovako, tu postoji jasna granica ili/ili. I nepostoji osoba sa kojom komuniciram i preko neta i ovako uživo. Tu ne računam one osobe koje sam putem neta uživo i upoznao.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  15. #15

    Odgovor: VI u očima ljudi koji ne koriste internet

    Pa pre bih rekao da je to stvar "Ljudi ne vole sta ne znaju."...

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oni koji nesto rade i oni koji samo pricaju...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.01.2014, 14:55
  2. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 25.02.2011, 18:23
  3. Zapošljavanje ljudi koji su ušli u 50-e
    Autor fiona u forumu Posao
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 09.11.2009, 22:54
  4. Turske reci koje se jos danas koriste u Srbiji
    Autor Ljubimce u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 01.07.2008, 22:52
  5. Lekari koriste GPS za praćenje preciznih hirurških operacija
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •