Za ili protiv koride?!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 36
  1. #1

    11 Za ili protiv koride?!

    Sam cin ubijanja bika, nakon borbe u vidu rituala koji se sastoji iz nekoliko etapa, u kojima se smenjuju matadori, pikadori i toreador, posebno je surov. Izmucen brojnim ubodima kopljem i poslednjim okrsajem sa toreadorom, bik je dokrajcen ubodom noza u vrat, a potom se njegovo telo u lokvi krvi uklanja sa "pozornice", da bi ubrzo bio pusten sledeći. Vise od 40 000 bikova se ubije svake godine u Spaniji. 20% bikova dobija omamljujuca sredstva pre ulaska u arenu.Bikovima se "briju" , odnosno otupljuju rogovi a u oci im utrljavaju masnu kremu kako bi im zamutili pogled . Pre nego sto matador udje u ring, pikador ubada i reze vratne msice biku.



    Kakvo je vase misljenje o ovom "sportu" ?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Protiv, naravno! I nimalo mi nije magičan, sexy, otmen - i ne znam šta još bi moglo da se navede (Pitajte Isidoru Bjelicu ) - taj čin. Niti bi mi bilo potrebno da odem da to gledam da bih to shvatila, niti bih ikad pristala to da gledam (nisu mi jasni oni koji gledaju, mada to mogu i da razumem - više mi nisu jasni oni koji idu da gledaju kečere), taj deo tradicije koji oni održavaju i neguju mi se ne dopada i ne podržavam. Naročito što se predstavljaju za ne znam kakve hrabriše samim tim i neustrašivce i vatrene muškarce, a staju i trče ispred omamljenih bikova Ne volim se radovati tuđoj nesreći, niti podržavam ičiju smrt, bila to životinja ili čovek, ali moram priznati da mi onako malo milo bude kad ih bikovi istamburaju i malo razbacaju po areni
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Legalizovano nasilnishtvo. Trijumf nad zzivotinjom koja nema nikakve shanse. Valjda se nekakvo viteshtvo ogleda u riziku da vas bik bozze zdravlja, shto kazze SQUAW istambura po propisu. Verovatno je potrebna neka veshtina da vas bik ne bi povredio, ali kolike su uopshte shanse govori skor svakog starijeg matadora koji je satro stotine bikova. Bio bih licemeran kada bih kukao shto se zzivotinje ubijaju, a pri tom jedem govedinu, medjutim smeta mi ubijanje zivotinja zabave radi i pravljenje od toga nekakve feshte i viteshtva ...

    Borbe pasa se smatraju nehumanim, borbe petlova takodje... A ovo ?

    Ako se ne varam, meksichka korida je humanija jer se bikovi ne ubijaju, valjda shto su uvek bili siromashniji pa im zziva zzivotinja vishe vredi.

  5. #5

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    корида је један у низу разлога због којих мрзим, ајде то је груба реч- не волим је боље, шпанце.
    иначе, противу шпањолки немам неких замерки
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  6. #6

    Za ili protiv koride?!

    Apsolutno protiv ...Zaista mi je jezivo gledati te "borbe" ... Ma ne jezivo tužno mi je gledati kako se neko iživljava nad životinjom, i kako se od toga pravi zabava za masu...

  7. #7

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Jes da je to njihova tradicija ali sam apsolutno protiv!
    Zasto ne zapocnu neku novu tradiciju ko nemci recimo sa krljanjem piva...

  8. #8

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Bljuje mi se od bilo koje tradicije zbog koje neko pati...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #9

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Apsolutno protiv!!

    Kao sto neko rece, slozicu se, ne mogu da shvatim kakva je to zabava gledati zivotinju koja umire da bi se masa zabavila. I ne shvatam kako je moguce da to u 21. veku jos uvek prolazi. Od nekih nikad ljudi...
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  10. #10

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Par stotina grama mesa u "nasim" tanjirima je vece orgijanje od koride.
    Pre nego sto sam video pravu koridu bio sam (kao i vecina) protiv.
    I onda sam uzvao par sati u areni. Aplaudirao matadoru i biku...
    Ole
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  11. #11

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    ..niti sam gledala uživoniti ću...ježim se bilo kakvog oblika nasilja...zabava?uživanje?

  12. #12

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Ja sam konzervativac, naravno da sam za ocuvanje tradicije!
    Ako spancima prija, ja sam ZA!

    Uslov:
    1. Da se zabrani komercijalizacija, tj. tacno definise nacin izvodjenja desavanja i da se ne eksponira efekat u cilju komercijalne popularizacije.
    2. Geografski se tacno ogranici podrucje gde je data aktivnost dozvoljena.

    Isto takvu dozvolu ocekujem i za nas tradicionalni svinjokolj!




    Ja sam mislio da spanci ne ubijaju bika, vec samo portugalci.
    Gresim?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam mislio da spanci ne ubijaju bika, vec samo portugalci.
    Gresim?
    U Portugalu su vec davno zabranili. Tacnije receno u publici.
    Krajni gest se odvija iza scene.
    I toreador je na konju.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  14. #14

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    jedna od zivotnih zelja mi je da odem na koridu....to je vec odgovor na pitanje ZA ili PROTIV koride....
    ovo je vec druga tema gde se ustaje u odbranu zivotinja
    i dalje mislim da je to kvazi elitizam
    koliko vas se ubraja u vegetarijance,m?
    samo,klanje teladi,prasadi,jagnjadi i pilica se ne desava pred vasim ocima pa je onda u redu? m?
    necemo koridu,necemo bunde od pravog krzna....o da ,da,da....ali volimo becku i fasiranu?a pohovani batak?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #15

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    koliko vas se ubraja u vegetarijance,m?
    Evo, jedan se ubrojio
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vakcina protiv homoseksualizma?
    Autor memento u forumu Porodica
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 20:37
  2. Amniocenteza - za/protiv
    Autor kataklinger u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 17.04.2009, 22:59
  3. Podbara protiv lečilišta za narkomane
    Autor _baba_ u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02.12.2008, 14:37
  4. Vakcina protiv gripa
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.10.2008, 21:14
  5. Greškom do leka protiv raka
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.07.2007, 10:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •