U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?

Prikaz rezultata glasanja: U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?

Učesnika ankete do sada
13. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Prehrambena industrija

    2 15.38%
  • Trgovina

    2 15.38%
  • Energija

    6 46.15%
  • Telekomunikacije i transport

    1 7.69%
  • Nema opasnosti od monopola

    2 15.38%
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?

    U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?

    -Trgovina, jer sve proizvode kupujem u "trgovini"
    Zdrava konkurencija u trgovini (bez kartela), dovodi do obaranja cene svih ostalih proizvoda, jer ce stimulisati manje proizvodjace (kreditiranjem, garantovanim plasmanom...) sto povlaci onu pravu stvar razvoj privrede u celini.
    Ako cenjena administratorka dozvoli (o mocni Zorz ), da spomenemo malo i cika Miska. Ove nase politicare mozes da citas ko bukvar, evo kako je to bilo: imamo agencija i komisija ne zna im se broj, i posto su se malo cackali "narodnjaci" oni tvrdi (paz' ti to, to su Kostunicin klon Popovic, Loncar, Velja i tata licno, meksi su po meni Parivodic i Bubalo) sa Miskovicem sad narod prica o monopolima, a ko je tu kome pare i koliko (?), Miskovic placa to je sigurno a prica se o tome vec 10 godina. Ja cenim da i dalje drzi DS stranu (placa svima al' ne jednako) i zbog toga su frke.
    Delta, je veliki tata, ima ih svuda, uzeli su lepe pare za banku i osiguranje (prodali vecinski paket i sad stekaju dividende) i pokupovali sve zivo i polu-mrtvo (od zadruzne zemlje - gde je Miskovic kao pojedinac vlasnik najvece obradive povrsine u Evropi (?), do investicionog fonda i vrlo verovatno Crvene Zvezde), zaokruzili proces proizvodnje. Al' Misko nije Karic! Protiv takvog monopola bori se liberalizacijom a njemu dati podrsku za ekspanziju u region. Delta zaposljava 20.000 +- ljudi, velika je stavka budzeta Srbije i jedino kroz jednu takvu kompaniju moze i svoje proizvode da pozicionira u regionu a Deltu na Londonskoj berzi, nadamo se i na BG berzi pa da nas (moj i vas) kapital ucestvuje u kupovini npr. Merkatora.
    Eto !

  3. #3

    Odgovor: U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?

    Ne dajem se lako monopolistima.
    Sa racunom za struju me jedino unistavaju.

    Ipak volim odredjene marke, spreman sam da platim za kvalitet, ako nije iracionalno skup. Znaci ako monopolisti kreiraju svoje cene tako da ja ne osetim da su oni monopolisti, mene ce `ladno prevariti i ocerupat.

    Mislim da su trenutno iracionalno skupi sirevi slanina, sunke i povrce i voce.

    Mada je mozda moj poslodavac monopolista pa me cede na plati.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?

    ...energija je sve skuplja i sve je manje zaliha energije koje trenutno koristimo najviše... ne gledajući samo u svoje dvorište, nego svet u globalu... monopol u poljima proizvodnje nafte i gasa može da izazove neviđena poskupljenja u svim oblastima, jer je u gotovo svakom proizvodu, cena transporta bitan faktor koji utiče i na krajnju cenu...

  5. #5

    Odgovor: U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?

    ...monopol u bilokojoj oblasti je opasan i utice na kucni budzet nas smrtnika...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #6

    09 Odgovor: U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?

    E, ljudi, ovo oko monopola me ubi skroz!
    Evo, ubacila sam se u anketu, a zapravo sam trazila bas tu temu na forumu..elem danas sam dobila mail i ne mogu drugacije nego da ga podelim sa vama
    licno, ne bavim se nikada ovakvim temama, da me manje boli glava, ali ovog puta moram da zinem....
    *ps. ako odgovorni na sajtu smatraju da je neprimereno da ga postujem, brisite ga..ali ja prosto ne mogu da se uzdrzim i to je..
    evo dakle cele istinite price:


    ,,Pozdrav,

    znate da od mene inace nikada necete dobiti email ovog karaktera ali za
    ovakvu stvar bih i pare uplatio/la pa izvinite unapred ukoliko ne delite
    moje misljenje.
    Pogledajte ovu stranicu:

    http://www.bojkotujmonopol.com/
    ,,
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  7. #7

    Odgovor: U kojoj bi oblasti monopol bio najopasniji po vaš kućni budžet?

    Prejaki su oni za nas smrtnike, treba samo liberalizovati sve i otvoriti granice konkurenciji. Biće oni dovedeni tada u red!

Slične teme

  1. Monopol u Srbiji?
    Autor maleni u forumu Ekonomija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 28.09.2012, 14:56
  2. Na kojoj ste mreži?
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 19.09.2009, 14:21
  3. Beograd na tabli za "Monopol"?
    Autor SQUAW u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 13.12.2008, 19:30
  4. Na kojoj ste strani?
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 09.05.2008, 09:10
  5. Najopasniji aerodromi na svetu
    Autor alokin74 u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.04.2008, 12:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •