Ambicije - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25

Tema: Ambicije

  1. #16

    Odgovor: Ambicije

    Jednom ne misliti sta ce biti sutra, da li ce biti posla i da li cu uspeti naplatiti svoj proizvod . Skromno? Vise mi deluje nedostizno

  2. #17

    Odgovor: Ambicije

    Do sada, unapređenja su mi se nekako dodeljivala. Ne mogu reći da nisu bila očekivana (više od strane drugih nego sa moje strane), ali me svakako niko nije pitao bi li ih prihvatila.
    Danas sam prvi put dobila "ponudu". A ponuda je značila sledeće: plata skoro duplo veća, odgovornost duplo veća, biznis kartica, broj ljudi koje imam ispod veći za jedan, jednu od dvadesetak kockica na na net stranici "o nama", zvučnija titula.
    Ljubazno sam se zahvalila na ponudi i poverenju, ali sam je odbila. Ne mogu da opišem nevericu na licu mog Big Boss-a. I na njegovo zašto sam odgovorila: "Nema tih novaca ni tih privilegija koji mogu da nadomeste slobodu. A ja vidim šta se dešava. Oni koji su na tim granama ovde provode minimum 11,5 sati dnevno, sat i po vremena nakon zvaničnog kraja radnog vremena i dalje čekaju da se vi vratite i dodelite im zadatak za koji će im trebati minimum dva sata. Oni nemaju privatan život. Mogu puno da radim, ali ne mogu da budem ničija svojina."
    Da li nisam ambiciozna ili samo nisam bolesno ambiciozna?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Ambicije

    Svaka moja poslovna zelja pretvara se u ostvarenu ambiciju.Idem dalje i ako imam 24 godine i 4 godine u poslu proizvodnje i uvoza i izvoza mogu reci da sam zadovoljan ucim i dalje pre svega od moga oca.Usavrsavam i sebe odlascima na razne ekonomske forume i citanju raznih literatura pa polako godinima ce biti sve kako sam zamisljao za sada nemam reci sve mi ide odlicno

  4. #19

    Odgovor: Ambicije

    Ambicija mi je da unajmim ženu da vozi džoger po kući a ja da radim pilates.

    Ne znam zašto sam vam ovo napisala

  5. #20

    Odgovor: Ambicije

    Ambicija mi je da firma radi bez mene dok u vinogradu kopam oko loze...
    Back in red!

  6. #21

    Odgovor: Ambicije

    Ambicije su kod mene i dalje prisutne a vrijeme će pokazati svoje.

    Za sada, polako ali sigurno se penjem stepenicama i čvrsto držim za rukohvat.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #22

    Odgovor: Ambicije

    Nisam nesto preterano ambiciozna, ili bar tako mislim,pa lazem sebe.
    Nisam neko ko bi menjao privatni zivot, zarad poslovnog.

    Svako unapredjenje, je stizalo, jer se nekako podrazumevalo i svaka stepenica ka vrhu koju sam presla,nosila je vecu odgovornost.
    U pocetku sam izuzetno lose izlazila s' tim na kraj.
    Kostalo me pregrst nerava.
    Ucila sam od najboljih, slusala i izvlacila korist iz saveta koje sam smatrala
    da ce mi pomoci.

    Ne, ja nemam ambicije i ne trcim za njima, nekad kad sam se zaposlila u ovoj firmi
    imala sam ih,sad imam znanje, sto je i normalno posle toliko godina u ovoj sferi posla
    i samo to znanje i vestina u snalazenju i komunikaciji me nosi napred.
    Pravila su takva, odbijanje nepostoji, moras samo dobro da znas da plivas.
    Bar u mom slucaju.

  8. #23

    Odgovor: Ambicije

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li vi možete sebe da zamislite na nekom boljem radnom mestu za neki period od dve godine?
    Zamišljam ja sebe svugdje osim ovdje gdje jesam gdje te svatko prcne kad god stigne. Ne mogu Vam uopće objasniti koliko moje radno mjesto nema mira jer si svima na udaru.

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Interesuje me da li ste nekada nekog morali da prevazidjete da bi napredovali?
    Nisam niti ću to ikada napraviti. Nažalost, drugima to nije mjerilo i ne zanima ih. Vjerujem da ovakvih osoba ima svugdje. Ono što sam naučila jet da na poslu teško možeš imati prijatelja koji je u istom odjelu kao i ti.

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Koliko je u tim situacijama moguće ispoštovati kolegijalnost?
    Kako se kaže - neka bolji pobjedi. nema mjesta kolegijalnosti ukoliko si ti bolji izbor za napredovanje od kolege/ice. Kolegijalnost se gazi igrama smicalica.

    Da li napredak uopšte zavisi samo od vas ili imaju uticaj i kolege ili neki drugi faktori?
    Postoji li tu fer igra ili se igra "prljavo"?

    Sve što je vezano za ambicije....mikrofon prepuštam vama...[/QUOTE]
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #24

    Odgovor: Ambicije

    Na mom poslu nema mesta ambiciji..jedino sto mogu ocekivati je nesto manje prometno.No meni je ovo sasvim ok..ambiciju sam usmerila na nesto drugo..

  10. #25

    Odgovor: Ambicije

    Posao koji radim je takav da nema prostora da napredujem. Apsolutno nikada. I toga sam bila svesna kada sam ga prihvatila. E sad, to što mene sve više mami nešto sasvim peto, profesija koja veze nema sa trenutnom, je nešto što ću valjda uspeti da ostavarim u nekom narednom periodu i time sebi donesem boljitak. Ubeđena sam u to da će odluka biti ispravna, potrebno je da se samo još neke kockice slože ali svakako težim ka tome.
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •