Jedite zdravo, mršavite pametno
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Jedite zdravo, mršavite pametno

    Smanjiti tjelesnu težinu možete samo ako odaberete dijetu koja odgovara vašem načinu života i prehrambenim navikama .Svakog se proljeće ponavlja ista priča. Čim otopli, dijete i mršavljenje postaju teme ženskih i muških razgovora različite dobi, koji su uvjereni da su tokom zime dobili koji kilogram više. Zbog toga se većina tek tada sjeti da postoje teretane i bazeni, dok drugi pokušavaju da stešu liniju pridržavajući se dijetnog režima ishrane .Otuda i spremnost na gladovanje, te se zaboravlja da odricanje od jela i pića nije rješenje na duže staze. Na te činjenice konstantno upozoravaju i nutricionisti i ljekari, savjetujući prihvaćanje načela pravilne ishrane. Zahvaljujući njima može se sastaviti zdrav jelovnik od obroka s manje masnoća, šećera, soli i drugih začina, te pritom naučiti da se obroci ne smiju preskakati . Prednost u ishrani daje se svježem voću i povrću, ribi, krtom mesu, mahunarkama, integralnim žitaricama i manje masnom mlijeku i mlječnim proizvodima . U tom su slučaju zanemarivi problemi s tjelesnom težinom, jer se zdrave namirnice jedu u manjim količinama, a umjesto alkoholnih i gaziranih pića pije se voda. Uz pridržavanje tih načela, hrane se mnogi bogati i slavni.Dijeta je mnogo i svake sezone se pojavi neki novi hit. Svaki od njih pomaže tesanju linije i postizanju idealne tjelesne težine. Pritom njihovi pobornici obavezno uvjeravaju kako one pospješuju dobro raspoloženje i dobro zdravlje, zaboravljajući da je pored toga neophodno mnogo kretanja, te redovno vježbanje. Pregledom trenutno najpoznatijih režima ishrane :ZONA: Iako se o njoj mnogo govori, nije baš proširena u Holivudu (pobornici su joj Madona i Bred Pit). Tajna je u svakodnevnom tačnom određivanju obroka sastavljenih od ugljenih hidrata, proteina i masti, ali u razmjeri: 40/30/30,3. Tokom dana dovoljne su i porcije voća (pet šaka), porcija ribe ili mesa, te četiri kašike parmezana samo u trenucima malaksalosti. Umjesto poznatih pića, savjetuje se čaša ribljeg ulja!?WEIGHT WATCHERS: Osmislili su je poklonici Leopolda fon Sašer - Mosošoa, odnosno pobornika grupnog provjeravanja tjelesne težine. Obred zajedničkog vaganja prolaze svi koji pristanu da jedu niskokalorične obroke. Na vagu staju okruženi pogledima isto tako izgladnjelih prijatelja koji ih kritikuju ako se udebljaju samo 20 grama nedjeljno. Ali ako ih izgube, postaju junaci, a nagrada je mikro obrok krte piletine i kolač od sezonskog voća.SIROVE NAMIRNICE: Pridržavajući se tog programa ishrane, ješćete kao ptičice, ali ne samo količinski. Jer na tanjiru su samo klice, sjemenke, te sirovo voće i povrće. Pritom treba pripaziti, kad je riječ o mahunarkama ili spanaću, dok se na kuvana i pečena jela ne smije ni pomisliti.SREDOZEMNA: Riječ je o jelima italijanske kuhinje, od koje, na primjer, Amerikanci nemaju koristi, jer takve obroke, bogate lipidima i proteinima, začine kečapom, čilijem, te sosevima od margarina i pavlake. Bez tih dodataka ta su jela preporučljiva, a od njih mogu da mršave samo Italijani s juga i Grci.DŽOKERSKA: Osmišljena za jahače trkačih konja kojima nije važna visina, pa su dva puta na dan jeli odreske s roštilja da bi ojačali mišiće. Ta dijeta dozvoljava da se popije i čašica vina ili porta. Ali kad su je prihvatili drugi, ipak je imala negativan efekat. BEVERLY HILLS: Deset dana zaredom jede se samo voće, a od jedanaestog i kriška hljeba premazana maslacem. Taj režim ishrane traje pet nedjelja i od treće je predviđeno da se samo jedan dan jede povrće.DIJETA NA BAZI SUPA: Supa, pa i popularna od kupusa, može se zamijeniti onom od jabuka, pomorandže, od špargli, šargarepe, krompira, riže, jaja, jogurta ili druge niskokalorične namirnice. Iako je djelotvorna, jedina joj je zamjerka loš zadah iz usta.SCARSDALE: Više je nego rigorozna, jer se sedam dana zaredom jedu samo peršun i šargarepa. Osim još začina sastavljenog od limunovog soka, kapara, sirćeta i senfa, sve je drugo zabranjeno. Kao nagradu za izdržljivost, dozvoljeno je jednom nedjeljno popiti tonik. LJUBAVNA: Ako se slijedi Majnonijev jelovnik, jedu se samo školjke s dodatkom crvene paprike, jastog s peršunom i ljutom papričicom, sladoled od jabuke i cimeta, jing seng i suvo voće. Ali ako se odlučite za Manćinelijev jelovnik tada se mršavi samo zahvaljujući poljupcima i divljem seksu.BODOVNA: Bila je moderna i prije 30 godina, a osmislio ju je Angelo Raccoli. Izračunava se svaki dekagram namirnica koje namjeravate da pojedete. Tako, na primjer, dekagram kuvane ribe vrijedi 0 bodova, 60 dag tjestenine 11 bodova, 10 dag svježeg kravljeg sira samo bod. Jedini uslov da se dnevno ne pređe 40 bodova.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Da li "držite" dijetu (i koju)?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    U zadnje dve godine dva-tri puta sam po desetak dana upražnjavao Atkinsonovu dijetu (potpuno izbacivanje ugljenih hidrata iz ishrane) i svaki put sam uspeo da za 10 dana izgubim isto toliko kilograma - koje posle za 20 dana ponovo vratim

    Međutim, nakon što sam u novinama pročitao da je tvorac ove dijete, narečeni Atkinson (ili beše Atkins ) krenuo da miriše ljubičice odozdole, rekoh sebi: Gogothefuckin'greatest, nećeš ga više majci gladovat'! Bolje mrtav deb'o nego mrtav gladan!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  4. #4

    12 Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Tamo gde genetikanijeučinila svoje, jedino pravo rešenje jeu permutovanju naslova ove teme u:

    Jedite pametno, mršavite zdravo

  5. #5

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Je li, ima l' neka zdrava dijeta za povecavanje telesne tezine?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Nije zgoreg obratiti pažnju: tabela namirnica

  7. #7

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Je li, ima l' neka zdrava dijeta za povecavanje telesne tezine?
    Postoji,izracunas svoj index bazalnog metabolizma:

    BM* = 655 + (9,6 x težina u kg) + (1,8 x visina u cm) - (4,7 x starost u godinama)

    Broj koji dobijes izracunavanjem ove formule je broj kalorija koje moras uneti u svoj organizam svakodnevno.
    Ako zelis da se udebljas samo taj broj kalorija povecaj za 1000 otprilike i to je to...


    Inace sto se dijeta tice nisam zagovorik istih jer narusavaju zdravlje...
    Ako neko zeli zdravo mrsaviti treba da jede vise obroka dnevno,najmanje 5,u menjim kolicinama i manje kalorijske vrednosti,da koristi biljne zacine,mediteranske,da pije zeleni caj i inace mnogo tecnosti i da se obavezno bavi sportom...

    Recimo da unosite 1200 kalorija dnevno u 5 dnevnih obroka i sa svim onim sto sam navela i mozete lepo da smrsavite a zdravo...

    Ali obavezno morate da unosite sve namirnice,i ugljikohidrate,i vitamine i minerale i proteine i naravno fizicka aktivnost...
    Teze i sporije se mrsavi ali se zato kilogrami ne vracaju...

    Mozete cak da uvedete i jedan dan sedmicno na vodi,gledajte da to bude dan meseceve mijene,osim sto cete izgubiti kilograme usput cete i lisiti organizam otrova...

    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #8

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Godinama sam raznoraznim dijetama pokušavala da skinem višak kilograma, izgleda da su sve bile JO JO. Silom prilika, zbog stresa na poslu, povišenog pritiska i holesterola, morala sam do doktora, mada mi nisu preporučili nutricionistu, ipak sam otišla i do nje. Izmerila me, dala recepturu i ja hrabro krenula. Na prvoj kontroli posle 3 nedelje nije bila zadovoljna sa mojih 4 izgubljena kilograma, a ni ja sa njenom recepturom. Šalim se, naravno. Od njenih preporuka prihvatila sam sledeće: za doručak obavezno pahuljice (sojine, ražene, ovsene, pšenične) sa sojinim mlekom ili jogurtom, za užinu jabuka, do ručka integralne grickalice (keks, bon žita i sl.), za ručak i večeru sve redom, ali bez prženja, pečenja i dinstanja na ulju. Izbacila sam pekarske proizvode (pekarka misli da sam ljuta na nju), kolače više ne pravim, gazirane sokove ne pijem. I to je to. Od oktobra sam skinula 13 kg, i sad mi se desi da pojedem nešto što ne bih smela, ali se više ne "lepi".
    ...kada Vreme povuče nazad, nije ba lako ni ostati na svom mestu...

  9. #9

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    "Jedite zdravo, mršavite pametno "

    Ova deviza za mene jednostavno ne vazi
    Imali nesto "Jedite zdravo i ugojite se bar tri cetiri kg" jer je to ono sto meni fali vec godinama_Prava mala mrsavica
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  10. #10

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Citat Orhideja_ kaže: Pogledaj poruku
    "Jedite zdravo, mršavite pametno "

    Ova deviza za mene jednostavno ne vazi
    Imali nesto "Jedite zdravo i ugojite se bar tri cetiri kg" jer je to ono sto meni fali vec godinama_Prava mala mrsavica
    I ja sam ti tak'a nista nece da se primi
    Oci,prilicno krupne i otvorene,zracile su uvijek mirnim i nepomucenim sjajem koji me privukao vec od prvog dana

  11. #11

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Danima kada ne radim jedem svashta, jedem manje, ne jedem hleb.
    Danima kada radim jedem stapice, pijem uglavnom negazirane sokove, pijem jogurt.
    I mrshavim

  12. #12

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Najzdravija "dijeta" (koja to i nije, vec rezim pravilne ishrane) je ona koju drze BB...

    Zasniva se na konstantnom unosu iste kolicine proteina i varijaciji UH da se bi se "shokirao" organizam i ubrzao metaboliticki proces, s' tim da se skrobni UH uzimaju samo do (max) 17 h...vise malih obroka dnevno...
    Budi pametan i pravi se lud

Slične teme

  1. Da li je zaljubljivanje u druga/drugaricu iz razreda "pametno"?
    Autor Mad Max u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 04.08.2009, 22:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •