Jedite zdravo, mršavite pametno - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Danima kada ne radim jedem svashta, jedem manje, ne jedem hleb.
    Danima kada radim jedem stapice, pijem uglavnom negazirane sokove, pijem jogurt.
    I mrshavim

  2. #32

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Najzdravija "dijeta" (koja to i nije, vec rezim pravilne ishrane) je ona koju drze BB...

    Zasniva se na konstantnom unosu iste kolicine proteina i varijaciji UH da se bi se "shokirao" organizam i ubrzao metaboliticki proces, s' tim da se skrobni UH uzimaju samo do (max) 17 h...vise malih obroka dnevno...
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #33

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Po meni nejdelotvornija dijeta je ona koju ja trenutno drzim- Brojanje kalorija.
    Prosli mesec sam na dan jela do 1500 kcal a ovaj mesec sam smanjila na 1200 jer mi je 1500 vec bilo puno i osecala sam mucninu. Sada se lepo osecam,malo sam gladnjikava ali to mi vise prija nego da mi je muka.
    Pre brojanja kalorija sam unosila dnevno oko 3-4000 kcal dnevno i za 5 godina se ugojila 50 kg. Sama sam krenula s dijetom i vrlo sam zadovoljna do sada sam smrsala vec 10kg ,ali pretpostavljam da ce se pravi rezultati videti tek posle treceg meseca, znaci tek tamo u septembru ... Nemam nikakvih zdravstvenih niti srcanih problema ali to ne znaci da ovakvom tezinom ne bih imala problema za par godina Maltene s tim brojanjem kalorija jedem sve ali u malim obrocima i vise puta na dan.Obroci trenutno ne smeju da mi prelaze 1200kcal dnevno. Izbacila sam jedino kupovne sokove i alkohol.Drugo sve jedem u manjim kolicinama ali jedem.
    Naravno svako prema sebi treba da nadje onu dijetu koja mu odgovara ali smatram da ovom dijetom naucis kako trebas da jedes i da s njom mrsavis na duge staze.

  4. #34

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Sto se tice tog brojanja kalorija.. kako ti mozes da izbrojis kalorije u jednom parcetu hleba? Ili u parcetu salame? U svemu onome sto nema tacno deklarisano koliko je "tesko" i sto neam ambalazu?
    Ne kazem, nisam probala, pa necu da kudim, ali meni je to maaaalko nerealno
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #35

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    "Sve što valja ne valja!"

    U jednom periodu sam držao dijeti i omršao bez većih problema preko 25 kg. Doktor mi je dao tablicu sa jelima koje ne treba da jedem i koja je poželjno da konzumiram. Zaključio sam onda da čovek može vrlo lako da omršavi ako ne jede ono što voli, već ono što ni sanjao nije da će da jede. Štipaljku na nos i napred.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #36

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Pa imam tablicu kalorijskih vrednosti za razne vrste hleba pa merim tako. Te kalorije nisu bas-bas,ali su najpribliznije energiji koja je zaista u tim namirnicama i koja se unosi u nas organizam. A takodje imam i kalorijsku vrednost za razne vrste salama. Sve merim tako jer se nista ne moze meriti bas u mikrogramima kao sto ni u drugim namirnicama neznas dal bas neka namirnica ima toliko belancevina,minerala,gvozdja,vitamina nego je postavljeno najpribliznije pa vidis po tome. Ako bi bas neko hteo da izmeri koliko neka namirnica cega sadrzi verovatno bi morao da odlazi do laboratorije da mu sve hemijski procene. A mislim da je to nepotrebno.
    Zato polako i lagano,ali je vrlo efikasno. Sto je najbitnije naucis svoj organizam da ne trazi hranu kad mu nije potrebna i da trazi samo toliko koliko mu je potrebno.
    Ja sam uspela u tome i nasla sam pravu dijetu za sebe a sto je najbolje dugorocni su efekti.
    Bez malo muke nema ni efekata ili su oni kratkog veka. Ali kao sto rekoh svako ima drugaciji organizam i svako zna koja dijeta mu zaista pomaze. Ja sam samo prokomentarisala moju dijetu koja je sjajna za mene
    Daj zivotinji nista,ona ce uginuti...Daj biljci nista,ona ce uvenuti....Daj coveku nista,on ce od nista stvoriti nesto...

  7. #37

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Nikad nisam drzala dijete.
    Nisam ni brojala kalorije.
    I genetika tu cuda stvara.
    Bilo je perioda kad sam imala par kilograma viska, pa i vise od par

    Sad, redukujem ishranu.
    Ne pijem gazirano,slatkise sam izbacila,jedem voce u neogranicenim kolicinama.
    Voce me zasiti, pa i nemam potrebu za hranom.
    Sad sam zadovoljna svojom kilazom, jos tri kilograma dole i mogu u manekene


  8. #38

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Ako hocete da jedete zdravo, koristite vise kasiku. Moja je baba govorila: zdravlje na usta ulazi. Zimi jedite jacu hranu i puno belog luka!Leti jedite sezonsko povrce i voce. A ako hocete da smrsate, jednostavno nastavite da jedete sve sto ste i do sada, samo u manjim kolicinama, recimo umesto dve snicle, pojedite jednu, ili umesto jedne, pojedite pola - probusite kasiku, izbegavajte slatkise i gazirane sokove i pijte puno vode. Kile se ne gube preko noci, treba imati strpljenja.
    neunistiva zlojebaba!

  9. #39

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Kile se ne gube preko noci, treba imati strpljenja.
    Upravo tako.
    Kilaza nije dosla za jedan dan.To je samo posledica ne zdrave ishrane, brze hrane, grickanje cokolada u prolazu.
    I treba vremena da se skinu.


    Moja baba je govorila, probusi kasiku, odmakni se od stola kad ti je najsladje i neces da briGas

  10. #40

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    Meni je moja baba govorila "jedi, imat ćeš kad da mršaš" ....eeee babo, babo...dočekah ja to vrijeme.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  11. #41

    Odgovor: Jedite zdravo, mršavite pametno

    zashto debeli nisu mrshavi je dokumentarna emislija koja prati deset dobrovoljaca koji su se odazvali pozivu da uchestvuju u chetvoronedeljnom experimentu kojim che se ispitivati efekti dnevnog unosa od pet hiljada kalorija bez ikakvih fizichkih vezzbi (dozvoljeno je da naprave najvishe pet stotina koraka u toku dana).

    ovih deset dobrovoljaca su hronichno mrshavi ljudi. koliko god pokushavali nisu uspevali da se ugoje. target je bio da ih za chetri nedelje ugoje 15% od njihove tezzine.

    izuzetno zanimljivo istrazzivanje koje je dalo nauchnicima odgovore koje nisu ochekivali.

    pogledajte na U2b-u. Why Are Thin People Not Fat (ima sedam delova od po deset minuta)
    & underpaid......

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Da li je zaljubljivanje u druga/drugaricu iz razreda "pametno"?
    Autor Mad Max u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 04.08.2009, 22:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •