Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li je Tito pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

Učesnika ankete do sada
148. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • pozitivna

    71 47.97%
  • negativna

    61 41.22%
  • nemam mišljenje o njemu

    16 10.81%
Strana 2 od 16 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 235
  1. #16

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    @PropelerZ

    A sta fali Sirogojnu?
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  2. #17

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Drug Tito je bio gospodin.

    Pušio je najbolje kubanske cigare, pio je viski i slušao jazz.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  3. #18

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Drug Tito je bio gospodin.

    Pušio je najbolje kubanske cigare, pio je viski i slušao jazz.
    Типичан припадник радног народа СФРЈот...

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Tito, Josip radnik, svetac? Koja ga pionirka nije htela Legenda, i neprevaziđena ličnost!
    Муцави полуписмени идиот и Стаљинов агент.

    Sad dali smo mi nagrabusili zbog njega.... pa verovatno jesmo. Samo je takođe činjenica da bi cela zemlja bila Sirogojno, da nije bilo prosperiteta za vreme Tita. Ja mu mogu oprostiti i "ono" sa crkvom. Pogotovo oduzimanje zemlje...sad je oce nazad, a već im je bubregu loju.
    Да није било просперитета његовог типа, било би просперитета типа држава западне Европе. Како знам? Па тако што је све и једној некомунистичкој држави у Европи, без изузетка било боље и сад је боље него тамо где је било комуниста.
    Јел то неко озбиљно мисли да се Југославија не би развијала да смо имали парламентарну монархију уместо црвеног зла? Да бисмо остали на нивоу 39? То је смешно.

    Uglavnom, rado sam prihvatio od prijatelja na poklon kalendar sa Titom, pa on sa Fidelom... pa mercedes.. Živeo se tada Beogradski san. E sad ga pljuju oni koji nisu zakačili malo blagostanja. Goli otok???? A ja se pitam gde je sada goli otok????
    Пљују га они који су у стању да схвате да нас је тих 15 година свињских полутки и имитације нормалног живота коштало 17 година јада и беде, и још нас кошта.

    Naš probem je što kasnimo jedan vek za svetom, pa i sa ratovima... A Tita, ne mora baš na zid ali u lepo sećanje.
    Мени неко ко је убијао српску интелигенцију, родољубе, протеривао, мучио, неко ко је увео диктатуру и ко је одговоран за смрт стотина хиљада људи не може бити у лепом сећању да ми је рођени отац. Уствари, не може ни у једном народу чијих довољно припадника има свест о свету око себе, имало смисла за понос и достојанство, и бар мало поштовања према стотинама хиљада убијених припадника свог народа који су убијени само зато што су били сумњиви режиму малог Стаљина.
    Мени је ван памети рећи да неко такав може бити у лепом сећању.
    Него, зар већ нисмо имали сличну тему?
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/p...otadzbinu.html

    Дакле, што се тиче ћопавог мумлавца, за мене је он највећи ратни и мирнодопски злочинац на овим просторима у овом веку после његовог сународника Анте Павелића.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #19

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дакле, што се тиче ћопавог мумлавца, за мене је он највећи ратни и мирнодопски злочинац на овим просторима у овом веку после његовог сународника Анте Павелића.
    Nothing to add Već sam negde napisala aj hejt Tita, čini mi se
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #20

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да није било просперитета његовог типа, било би просперитета типа држава западне Европе. Како знам?

    Ili bi bilo prosperiteta kao u Mađarskoj, Čehoslovačkoj, poljskoj...da ne nabrajam. Verovatno bi bilo bolje da su se uvalila braća rusi sa svojim tenkovima, hlebom na tačkice i pasošima za odlazak u susedni grad.
    Razgovaram ovde sa starijim ljudima u mađarskoj koji su preživeli sve to.
    Njih su ovde učili tavariši sovjeti, da je Tito bio američki špijun
    i zavideli su nam 3O godina na slobodi koju uživamo.
    Možda je i Rumunski model bio moguć... sa jednim slatkim malim diktatorom koji siše krv svojim podanicima. (ali to je u srbiji nedavno bilo isprobano sa manje više uspeha )

    Пљују га они који су у стању да схвате да нас је тих 15 година свињских полутки и имитације нормалног живота коштало 17 година јада и беде, и још нас кошта.
    15 godina svinjskih polutki je bolje nego ovo sada "Qrac u dupe na neodređeno"
    a za jad i bedu će pre biti zaslužni oni koji su se prejeli tih polutki pa im narasla glava toliko, da jedva mogu da stanu u ćelije tamo u Hagu.


    Дакле, што се тиче ћопавог мумлавца, за мене је он највећи ратни и мирнодопски злочинац на овим просторима у овом веку после његовог сународника Анте Павелића.
    Tito je živeo u prošlom veku ... Novi vek je već ovde.
    Treba smiriti duhove i pokrenuti dupe.
    Smrt fašizmu! Polutke narodu!

  6. #21

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ili bi bilo prosperiteta kao u Mađarskoj, Čehoslovačkoj, poljskoj...da ne nabrajam. Verovatno bi bilo bolje da su se uvalila braća rusi sa svojim tenkovima, hlebom na tačkice i pasošima za odlazak u susedni grad.
    Razgovaram ovde sa starijim ljudima u mađarskoj koji su preživeli sve to.
    Njih su ovde učili tavariši sovjeti, da je Tito bio američki špijun
    i zavideli su nam 3O godina na slobodi koju uživamo.
    Možda je i Rumunski model bio moguć... sa jednim slatkim malim diktatorom koji siše krv svojim podanicima. (ali to je u srbiji nedavno bilo isprobano sa manje više uspeha )



    15 godina svinjskih polutki je bolje nego ovo sada "Qrac u dupe na neodređeno"
    a za jad i bedu će pre biti zaslužni oni koji su se prejeli tih polutki pa im narasla glava toliko, da jedva mogu da stanu u ćelije tamo u Hagu.




    Tito je živeo u prošlom veku ... Novi vek je već ovde.
    Treba smiriti duhove i pokrenuti dupe.
    Smrt fašizmu! Polutke narodu!
    Kad smo ve kod Rumunskog modela sisanja ...
    vrlo rado bih se nasisao Nadje Komanei makar zavrşio kao njen sisa auşesku
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #22

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    #Kal_el

    Mislim da je u našoj zemlji "rumunski scenario" potreban svake četiri godine.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  8. #23

    Josip Broz Tito = negativna istorijska ličnost!

    Ko voli tita uleti mu ....

    Razumem ja mnoge jugonostalgičare, čak se i ja sa nekom nežnošću sećam godina kada sam bio mladji, ludji i kada mi je sve izgledalo mnogo više ružičasto nego sada ali to je sasvim prirodno i jednostavno objasniti ... ali se ipak još iz tog doba sećam da je jedna njegova havana koštala više nego tadašnja radnička plata, da ne pominjem sva druga mnogo veća zla kojima treba da se bave ozbiljni istoričari i koja bi trebala biti uredno objavljivana, da ne ostanu zamaskirana u senci gde su ih još odavno komunisti deponovali.
    Istorijske činjenice, koje na žalost još uvek sve ne znamo baš najbolje, govore prilično jasno i sasvim precizno o tome ko su bili čika tito i partizani.

    Ne dopadaju mi se poredjenja tipa moglo je biti gore da je primenjen rusko-madjarski model, rumunska diktatura i sl. jer tako dolazimo do crvenih kmera i sličnih suludih varijanti vladanja. Doba o kojem se priča ipak spada u istu istorijsku pregradu sa pominjanim režimima i to ne može nikako da se pobije.

  9. #24

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    #Kal_el

    Mislim da je u našoj zemlji "rumunski scenario" potreban svake četiri godine.
    ...jesi to sam smislio ili si pokupio iz nekog č(L)anka?...

  10. #25

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...jesi to sam smislio ili si pokupio iz nekog č(L)anka?...
    Verovao ili ne ali sam sam smislio.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  11. #26

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Na sahrani Josipa Broza Tita su bili prisutni licno ili preko poslanika skoro svi svetski drazvnici, od predsednika USA, CCCP, do Engleske kraljice i do lidera ``treceg`` sveta.

    To dovoljno svedoci o znacaju uloge Josipa Broza Tita u istoriji 20. veka.

    Sire misljenje ce proslediti kasnije, ali morao samo ovo da napisem, da kontriram pljuvanjima.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #27

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    I za gornji post za 2 minuta mi udare crveni karton:

    ne kaze se mishljenje ce proslediti nego uslediti... grrrrr ~Billica

    Mozes slobodno da mrzis!
    Ja ipak govorim mnogo bolje srpski, nego ti madjarski!


    Btw, svoje misljenje vec imam samo cu ga drugi put proslediti vama.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #28

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Pošto sam rođen posle njegove smrti ne mogu da procenim kakav je bio, mada moj otac period za vreme njegove vladavine naziva "sretna vremena". Valjda je u odnosu na to šta je kasnije došlo i bilo bolje, ali ja ne mogu da to procenim i zato sam glasao da nemam mišljenje.

  14. #29

    Odgovor: Josip Broz Tito = negativna istorijska ličnost!

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku

    Istorijske činjenice, koje na žalost još uvek sve ne znamo baš najbolje, govore prilično jasno i sasvim precizno ...
    dali je neko nekada čuo za reč paradoks...?

    Istorijska činjenica može biti nekakav iskopani grad, mermerni stub ili ratnički oklop...ali nipošto piskaranja nekoga ko je (u bilo kojoj prošlosti)
    piskarao pod teretom svog subjektivnog mišljenja ili pod teretom
    nečije leve ruke ...dok je desna ruka tog (uglavnom nepismenog )
    držala nekakav predmet kome je jedina namena da pravi rupe u ljudskom telu.

  15. #30

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Josip Broz je bio Hrvat koji je na lukav, perfidan i podmukao nacin naneo vise zla Srbima nego Turci. Ko to ne moze da ukapira, preporucujem mu da proba da skine ruzicaste naocari sa ociju.

Strana 2 od 16 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko je zaista bio Tito???
    Autor poirot u forumu Istorija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:37
  2. Tito Patrikije (Titos Patrikios)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.12.2011, 23:18
  3. Drugarica Jovanka Broz
    Autor bellissima u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.09.2010, 22:09
  4. Najgotivnija istorijska ličnost
    Autor Necromancer u forumu Istorija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 10.04.2010, 22:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •