Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost? - Strana 11

Prikaz rezultata glasanja: Da li je Tito pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

Učesnika ankete do sada
148. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • pozitivna

    71 47.97%
  • negativna

    61 41.22%
  • nemam mišljenje o njemu

    16 10.81%
Strana 11 od 16 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 235
  1. #151

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    no comment
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #152

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    To, kakav je on čovek, bespredmetno je - nema tog političara, pogotovo veštog poput njega, za koga se može reći da je dobar čovek (nema ništa smešnije od zaljubljenog muškarca, cinične žene i poštenog političara). Ubijao je, čistio, hapsio, zabranjivao, ućutkivao... Međutim, pogledajmo alternativu. Da nije bio on na čelu KPJ, bila bi neka ekstremna budaletina, ili, još gore, neki mutavac. Zamislite da je bio Kardelj umesto njega - jao nama! Zatim, da uopšte nije došla KPJ na vlast, da su Rusi stali (nemoguće, ali govorimo hipotetički) na starnu Kraljevske vojske. Šta bi se desilo onda? Nastavilo bi se tempom i načinom kao između dva rata, bili bismo agrarna zemlja sa stranim kapitalom, samo što tog kapitala ne bi bilo kao pre rata. Možete li da zamislite kako bi izgledala ova zemlja da se to desilo. I, šta mislite, koliko bi Hrvati i Slovenci izdržali sa nama u istoj državi, kada bi izbio pokolj. Da li bi uopšte ulazili u istu državu sa nama.
    Tako da se Brozu ponajmanje može zameriti. Hvala mu na svemu, našim roditeljima je obezbeđivao stabilan život i sprečavao građanski rat. nažalost, nije bio besmrtan, da i za mene učini isto, ali mu opet hvala!
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  3. #153

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Josip Broz je negativna licnost.Njegova spoljna politika bila je dobra.Zahvaljujuci njemu Jugoslavija je bila kolko-tolko cenjena i postovana.Takodje,pametan potez mu je bio prikljucenje "Savezu nesvrstanih".Na taj nacin sva trgovina izmedju dva sukobljena bloka isla je preko Jugoslavije.Medjutim,taj plan je dobar "na kratke staze",jer je taj savez propao a dva bloka su jos uvek u svadji.Posle Titove smrti Jugoslavija je bila osudjena na propast.Ratove u Hrvatskoj i Bosni su izrezirani od strane NATO-a.Takodje,Tito je unistavao ono sto su jugoslovenski narodi vekovima stvarali:
    1.zidove crkava je krecio i od njih pravo skole,
    2.sa Kosova i Metohije je oterao vise hiljada Srba i naselio Albance,
    3.pre nekoliko nedelja u Madjarskoj su pronadjeni lesevi nekoliko stotina ljudi.Predpostavlja se da su to lesevi Titovihi protivnika iz Jugoslavije.
    4.Ustanak u Srbiji(mada je ustanak organizovao general-pukovnik Dragoljub Draza Mihajlovic) je poceo tako sto je Zikica Jovanovic Spanac ubio pripadnika srpske straze.
    To su samo neke od cinjenica koje ja znam o tome,a to sto ja znam nije ni deo onoga sto se dogadjalo.

  4. #154

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    no comment
    mislim da je šešeljko bio titov pionir, ali moguće je to što piše...
    nekim očigledno smeta što se zalagao za antifašizam i što je uspostavio sistem da kolko tolko svi budu jednaki. Svi bi hteli da budu neki menadžeri, preduzetnici Kapitalisti!!, i onda se pitaju što smo u krizi...??
    Današnjoj omladini uzor su kriminalci a ne pošteni ljudi, nažalost.

  5. #155

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    no comment
    Jest..

    zabranjivao ratove
    - lako je pobedniku zabraniti ratove, kad je sve koji se nisu slagali sa njim pobio, strpao u logore, prisilio da se isele itd.

    zabranjivao izbeglice
    - proterao Nemce iz Vojvodine, Slavonije i Slovenije
    - proterao Italijane iz Istre, Rijeke i Zadra
    - zabranio srpskim izbeglicama da se vrate na Kosovo i u Makedoniju
    - nije sprečio odseljivanje Srba sa Kosova (kako zbog siromaštva, te i zbog nebezbednosti)

    zabranjivao glad i siromaštvo
    - milioni tražili hleb u inostranstvu, u njegovo vreme skoro trećina Srba postalo "gastarbajteri"
    - o kreditima da ne govorimo koji narod dan danas treba da vraća

    zabranjivao šovinizam
    - naročito srpski (samo da si rekao da si Srbin ispao si četnik i velikosrpski hegemonijalista)

    Neću da kažem da pod Titu i komunizmu nije bilo dobrih stvari. Međutim, verovali ili ne, ni pod Hitleru nije bilo sve loše! Ali hebi ga, Adi je najzad malo preterao, da nije terao u ratove i u gasne komore, oprostilo bi mu se i ono sa proganjanjem Jevreja itd., a Nemačka bi bila bogata kao danas ako ne i bogatija, samo što mnogo veća (sa Austrijom, zapadnom Poljskom, krajevima Češke i ostalo..).

    Treba, dakle, uporediti pozitivne stvari sa negativnim stvarima, da bi se donelo pravo procenjivanje. Titoizam/komunizam bila je diktatura, i to jedna diktatura najviše na štetu Srba i Srbije. Ako hrvatski, slovenski, makedonski i drugi komunisti hvale Tita, ovo mogu da razumem, jesu Slovenci dobili državu, plus primorje (Koper) sa izlaskom na more; Hrvati su dobili Istru, Rijeku, Zadar, Baranju (do 1941 Vojvodina, ali pšt); Makedonci su dobili nacionalnost (hajde, to me ne boli) i državu (u kojoj su do 1941 bili u najboljem relatvina većina, dakle ispod 50%) i tako dalje... Ali nikako da mogu da razumem ako neki Srbi hvale Tita! Jer šta imaju da hvale, što im je otet ceo hleb da bi od toga hleba dobili krajku? Hajde, muže, ti se oženi, a ja ću ti uzeti ženu - šest dana ću spavati s njom ili ću je nuditi mojim jaranima, a sedmoga dana ću je prepustiti tebi, i ti me zato hvali i slavi. Tako su Srbi prošli sa Titom...

    Mnogih nas još nije shvatilo šta je demokratija.. i kako je na zapadu! Ako hoćemo u Evropu, onda moramo i biti kao Evopljani - a to jeste da svoje čuvaš i da se za svoje boriš! Jer ovo Evropa radi..

  6. #156

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Indijanac kaže: Pogledaj poruku
    Josip Broz je negativna licnost.Njegova spoljna politika bila je dobra.Zahvaljujuci njemu Jugoslavija je bila kolko-tolko cenjena i postovana.Takodje,pametan potez mu je bio prikljucenje "Savezu nesvrstanih".Na taj nacin sva trgovina izmedju dva sukobljena bloka isla je preko Jugoslavije.Medjutim,taj plan je dobar "na kratke staze",jer je taj savez propao a dva bloka su jos uvek u svadji.Posle Titove smrti Jugoslavija je bila osudjena na propast.Ratove u Hrvatskoj i Bosni su izrezirani od strane NATO-a.Takodje,Tito je unistavao ono sto su jugoslovenski narodi vekovima stvarali:
    1.zidove crkava je krecio i od njih pravo skole,
    2.sa Kosova i Metohije je oterao vise hiljada Srba i naselio Albance,
    3.pre nekoliko nedelja u Madjarskoj su pronadjeni lesevi nekoliko stotina ljudi.Predpostavlja se da su to lesevi Titovihi protivnika iz Jugoslavije.
    4.Ustanak u Srbiji(mada je ustanak organizovao general-pukovnik Dragoljub Draza Mihajlovic) je poceo tako sto je Zikica Jovanovic Spanac ubio pripadnika srpske straze.
    To su samo neke od cinjenica koje ja znam o tome,a to sto ja znam nije ni deo onoga sto se dogadjalo.
    Jugoslavia se podelila ne zahvaljujući Tita već zahvaljujući pripadnicima teorije o ''velikoj Srbiji'' i ne jedinstvu između političara a ne građana SFRJ...

  7. #157

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    Jugoslavia se podelila ne zahvaljujući Tita već zahvaljujući pripadnicima teorije o ''velikoj Srbiji'' i ne jedinstvu između političara a ne građana SFRJ...
    Pa naravno, svako ima "pravo na svoje", no kod Srba je odmah šovinizam i imperializam u pitanju. Nisam ni ja za Veliku Srbiju, ali nisam ni za jednu Veliku Hrvatsku, ili Veliku Bosnu, ili Veliku Albaniju. Ako hoćemo protiv nacionalizma, onda trebamo svaki nacionalizam jednako osuđivati i ne jedino srpski. Suprotno je svedočanstvo lažno iza kojeg se krije samo drugi nacionalizam.

    Uostalom, u Srbiji ne vidim spomenike Ljotiću i drugim naci-lakajima, dok u Hrvatskoj ima spomenike ustašama itd. Pre koje godine zvanična Hrvatska (Mesić, Sanader) tražila je od Austrije dozvolu da podigne spomenike ubijenim ustašama u Blajburgu, na šta se sva Austrija šokirala. Pored takve 'demokratske' Hrvatske meni je čak ona Srbija Miloševića dražija, pa bila i velikosrpska...
    Poruku je izmenio Carski, 07.04.2009 u 21:31

  8. #158

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Carski kaže: Pogledaj poruku
    Pa naravno, svako ima "pravo na svoje", no kod Srba je odmah šovinizam i imperializam u pitanju. Nisam ni ja za Veliku Srbiju, ali nisam ni za jednu Veliku Hrvatsku, ili Veliku Bosnu, ili Veliku Albaniju. Ako hoćemo protiv nacionalizma, onda trebamo svaki nacionalizam jednako osuđivati i ne jedino srpski. Suprotno je svedočanstvo lažno iza kojeg se krije samo drugi nacionalizam.
    bilo veliko srbiju, veliku hrvatsku, veliku madjarsku ili veliku Albaniju kao što ti kažeš...
    šta će to običnim gradjanima, dali ćemo mi obični smrtici od 200-300 eura bolje živeti ako će naša država ili tuđa osvajati neke teorije,. dali je nama bitno da granice budu do zagreba?? e pa izemti i onda te granice kad bi svi morali živeti u strahu, mržnji i nepoverenju...
    sve te neonacističke organizacije treba brutalno kazniti...
    Najviše me zabrinjava to, što one Slovenske nacije što su se nekad najviše borile protiv nacizma sada nekako potajno podržavaju tu ideologiju...

  9. #159

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    bilo veliko srbiju, veliku hrvatsku, veliku madjarsku ili veliku Albaniju kao što ti kažeš...
    šta će to običnim gradjanima, dali ćemo mi obični smrtici od 200-300 eura bolje živeti ako će naša država ili tuđa osvajati neke teorije,. dali je nama bitno da granice budu do zagreba?? e pa izemti i onda te granice kad bi svi morali živeti u strahu, mržnji i nepoverenju...
    sve te neonacističke organizacije treba brutalno kazniti...
    Najviše me zabrinjava to, što one Slovenske nacije što su se nekad najviše borile protiv nacizma sada nekako potajno podržavaju tu ideologiju...
    HOĆEMO!!!Živećemo bolje jer će i drzava biti bogatija.Imam jedno pitanje za tebe.Zašto je Tito podelio Srbiju na pokrajine,zašto se pre svoje smrti ispovedao u crkvi(naravno katoličkoj) i zašto Vatikan slavi Tita kao sveca (Sveti Josip radnik) ako se zna da je on zabranjivao religiju?

  10. #160

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    no comment
    Види се колико ови млади комунисти знају о чему причају... динар није био инфлаторна јединица... па нема српског/југословенског филма у ком се за новац не каже "4 хиљаде нових динара... 4 милиона старих..."
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #161

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Види се колико ови млади комунисти знају о чему причају... динар није био инфлаторна јединица... па нема српског/југословенског филма у ком се за новац не каже "4 хиљаде нових динара... 4 милиона старих..."
    To su bile reforme / glupost i nesposobnost mu (im) oprastam - a to da nije voleo svoju zemlju i da nam SVIMA nama nije zeleo najbolje necu da prihvatim
    *Racunajte na mene !

  12. #162

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    to su bile reforme / glupost i nesposobnost mu (im) oprastam - a to da nije voleo svoju zemlju i da nam svima nama nije zeleo najbolje necu da prihvatim
    С том логиком се вероватно још двоумиш да ли је Анте Павелић можда био мало незаинтересован за напредак Срба...

    *racunajte na mene !
    Да, све велики Југословени, а кад је требало бранити Југославију, куку леле Вуковар, куку леле Сарајево...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #163
    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...a ima toga jos....1943.godine poslao je Andriju Hebranga i Petra Velebita da pregovaraju sa Glezom fon Horstenauom o saradnji i zajednickom unistenju cetnika...Staljin je zatrazio da djeneral draza Mihailovic dodje u Moskvu,a Tito je poslao, vec pomenutog,Velebita i predstavio ga kao Mihailovica...majora Dangica,koji je jos 1941.godine imao najvecu slobodnu teritoriju u Evropi,potkazao je Nemcima.Dangic je medjutim pobegao iz logora,i bio jedan od vodja varsavskog ustanka....kada je cuo da su Rusi zarobili Dangica,Tito je odmah zahtevao njegovu likvidaciju.Vodio je operacije za oslobodjenje Zagreba,a Jasenovac jos uvek ostavio u rukama ustasa...jos ga je Simon Vizental optuzivao da je saucesnik u organizaciji "pacovskih kanala" za bekstvo najuticajnijih ustasa,dok je ustaske podoficire pobio u Blajburgu (radi opravdanja za pustanje glavesina),gde je stradalo i 10.000 cetnika sa porodicama,to pominju i hrvatski istoricari...a tek sto je krvniku sa Kozare,Kurtu Valdhajmu dao orden jugoslovenske zvezde sa lentom...a nas narod slep kod ociju.
    Laž prljava laž. Ti očito ne znaš jugoslavensku povest. Drug general Sime Dubaič je pohvato 95% ustaške vlade. Pobegli su samo prokleti Ante Pavelič uz pomoč klerofašističke rimokatoličke crkve i skrivali ga u Vatikanu , kasnije su ti klerofašisti rimokatoličke crkve organizirali beg prokletnika Ante Paveliča prvo u Argentinu ,pa iz Argentine u Španjolsku gde je UDBA izvela antentan na Antu Paveliča 1956.g. ali nažalost prokletnik je preživio antentat , fala bogu crko 3 godine posle. Ovo možeš provjerit na internetu. Osim prokletnika Ante Paveliča od ustaške vlade pobego je još samo ustaški ministar unutarnjih poslova prokletnik Andrija Artukovič i on je pobego u Njemaku , biva uhvačen tek 1990.g. i izručen Jugoslaviji, a tada je već Jugoslavija bila raspadala i nije pogubljen kao ustaški ratni zločinac. Ovo je istina samo su njih dvojica pobegli legendi drugu generalu JNA Simi Dubajiču. Kaži još neko ime osim te 2 iz ustaške vlade da su uspeli pobeč. Apsolutno da je naš voljeni drug predsednik maršal Josip Broz Tito napozitivnija povesna ličnost u jugoslavenskoj povesti i ON je svetac. Da nije bilo maršala Josipa Broza Tita ustaški prokletnik Ante Pavelič i prokleti nacisti sve bi nas poklali i vi danas ne biste živeli i mogli da pljujete svetu osobu, osloboditelja,spasitelja,hranitelja jugoslavenskog naroda i domovine Jugoslavije našeg voljenog druga predsednika maršala Josipa Broza Tita. Sramite se vi koji pljujete našeg voljenog druga predsednika maršala Josipa Broza Tita. Također laž je da je na Blejburgu stradalo mnogo četnika , možda najviše 100 i manje. Najviše su stradale fala bogu ustaše 14.00000 i nekoliko stotina nacista, DOMOBRANI KOJI su za mene također ustaše mada nisu nosili uniformu Crne Legije. Četnika ionako 1945.g. nije bilo puno jer ih je 90% početkom do sredine 1944.g. skinulo četničku uniformu i pridružilo partizanima u borbi protiv fašističkog,nacističkog,ustaškog okupatora.

    Još jedna njegova laž. Nacističkog ratnog zločinca Kurta Valdhajma odlikovo je ustaški poglavnik Ante Pavelič , a kako on piše maršal Josip Broz Tito. Pročitajte i sami na internetu ,upišite u Google Kurt Valdhajm i pročitajte biografiju Kurta Valdhajma. Jasno piše da ga je odlikovao prokletnik Ante Pavelič , a ne kako ta neznalica jugoslavenske povesti piše maršal Josip Broz Tito.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 22.11.2009 u 00:46 Razlog: spojene poruke

  14. #164

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Rodio sam se i ziveo u Titovo vreme. Sada ziveam u sasvim drugo ,,nareceno" demokratsko vreme . Mogu usporediti i te kako ono i sadasne . Tada je bio zivot za narod a sada zivot zivee bogatasi, mafijasi, politicari t.s 10% od celokupni narod sto zivee na prostoru SFR Jugoslavie a 90% od tog naroda zivee u siromastii, i u strahu . Izasli su razno razne verzie: ko je, kako se zvao, ko mu je otac itd. To je uopste ne bitno samo znam da bio covek u pravom smisu koi je pruzio idealno udoban zivot na svi narodi u Jugoslavii. Voleo sve lude u celom svetu bez razlike nacionalnosti, vere, stare i mlade, muskarci i zene, a vrlo jako mrzeo ljude, Kapitaliste, Bogatase, mafijasi t.s sve one koi su hteli da maltretiraju siromasni narod. Ne mogu zaboraviti CRVENI pasos sve granice su mi bila otvorena i sa pocitom se gledalo na njega u svim drzavama. Se nadam da ce se roditi ponovo takav covek za dobro svima.

  15. #165

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat stoilov Nikola kaže: Pogledaj poruku
    Rodio sam se i ziveo u Titovo vreme. Sada ziveam u sasvim drugo ,,nareceno" demokratsko vreme . Mogu usporediti i te kako ono i sadasne . Tada je bio zivot za narod a sada zivot zivee bogatasi, mafijasi, politicari t.s 10% od celokupni narod sto zivee na prostoru SFR Jugoslavie a 90% od tog naroda zivee u siromastii, i u strahu . Izasli su razno razne verzie: ko je, kako se zvao, ko mu je otac itd. To je uopste ne bitno samo znam da bio covek u pravom smisu koi je pruzio idealno udoban zivot na svi narodi u Jugoslavii. Voleo sve lude u celom svetu bez razlike nacionalnosti, vere, stare i mlade, muskarci i zene, a vrlo jako mrzeo ljude, Kapitaliste, Bogatase, mafijasi t.s sve one koi su hteli da maltretiraju siromasni narod. Ne mogu zaboraviti CRVENI pasos sve granice su mi bila otvorena i sa pocitom se gledalo na njega u svim drzavama. Se nadam da ce se roditi ponovo takav covek za dobro svima.
    Bravo Stoilov Nikola tako treba , neka svi koji pljuju našeg voljenog druga predsednika maršala Josipa Broza Tita kad pročitaju tvoju poruku skršeno se pokaju što su pljuvali našeg voljenog druga predsednika maršala Josipa Broza Tita. Tako je maršal Josip Broz Tito uvek se borio za svoj jugoslavenski narod , nije pljačkao privatizirao jugoslavensko nacionalno blago i uvek je davao narodu , borio se samo protiv nacionalista koji su rušili našu jugoslavensku idilu. Vidite i sami kakve su radničke plače , mirovine jedva za preživjet a i to u pojedinim tvornicama , tvrtkama kasni i po nekoliko meseca , to je u komunizmu bilo nezamislivo.

Strana 11 od 16 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko je zaista bio Tito???
    Autor poirot u forumu Istorija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 09:37
  2. Tito Patrikije (Titos Patrikios)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.12.2011, 22:18
  3. Drugarica Jovanka Broz
    Autor bellissima u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.09.2010, 21:09
  4. Najgotivnija istorijska ličnost
    Autor Necromancer u forumu Istorija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 10.04.2010, 21:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •