Posao ili politika? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 34 od ukupno 34
  1. #31

    Odgovor: Posao ili politika?

    Alternativa uvek postoji, ali ono sto je zalosno...je to da za ono za sta si se skolovao, proveo xy godina na studijama, utrosio nista manje zivaca...danas sutra ne mozes da plasiras (da ne kazem ruznu rec...unovcis)..
    Onda se osvrnes malo oko sebe...pogledas...eee, pa onaj koji je JEDVA polozio matematike i provlacio se citav fakultetski zivot...e, on je sada neki sef u Toplani...dok onaj drugi...koji me zvao u sred noci da me pita ...ako je x 60%...koliko je onda procenata neki y ....NAJobicniji procenti...e, taj isti je sada savetnik u NIS-u

    Ne znam koliko igra uloga stranacka pripadnost, ali veze i vezice (ujka, tetak...) ili crnogorska (doduse to je bilo pre) a sada bosanska veza...i te kako ferceraju....
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #32

    Odgovor: Posao ili politika?

    Na žalost, pitanje - Posao ili politika? je već duži period u ovoj državi vrlo aktuelan pojam koji u praksi neretko dobija čudovišne razmere.

    Zarad obezbeđivanja biračkog tela a time i što dužeg opstanka na vlasti vladajuća koalicaja je uvela kao nacionalni običaj da se u jednom velikom segmentu mogućnosti nekog zapošljavanja mora pristupiti nekoj od vladajućih stranaka. U tome je uticaj i učešće DS-a daleko najveći i najbeskrupolozniji.

    Kod Tita je samo direktor morao biti član partije, a kod žutih svih moraju pa čak i čistačica. Ali, pasivno i formalno članstvo na taj način zaposlenih nije više moguće, jer se svoja "prvrženost" liku i delu Borisa Tadića mora dokazivati u praksi i to u akcijama "od vrata do vrata", "očistimo Srbiju", obezbeđivanjem novih članova, učešćem u pravljenju spiska "sigurnih glasova", ali i garantovanjem da će "njihovi" kandidati izaći i, boga mi, glasati baš za srpsku varijantu Džordža Klunija, odnosno lepog Boru Tadića, itd, itd...

    Dakle, ponižavanje naroda se nastavlja. Tržište rada treba jednostavno ukinuti, a sve partije u ovoj čudnoj državi treba da ugrade u svoje statute anekse kojima će se regiuisati načini zapošljavanja po partijskoj liniji.

    Tekovine demokraDije koje je iznedrila DS su neverovatne. Zaista...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #33

    Odgovor: Posao ili politika?

    Poruku je izmenio Meggy, 20.03.2012 u 19:17
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #34

    Odgovor: Posao ili politika?

    Nekima je politika posao i u tome ne vidim nista lose dokle god se drze dalje od mene ili ne daju konkretan predlog kako da isto postane i meni posao(unosan naravno)

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Vesela politika
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 333
    Poslednja poruka: 13.04.2020, 15:39
  2. Državni posao
    Autor Leonard Peltier u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.10.2017, 11:35
  3. Posao u inostranstvu
    Autor Sunny u forumu Posao
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 14:15
  4. Posao kao potreba?
    Autor veljko yaric u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 09.05.2011, 12:34
  5. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 14:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •