Antipreporuka, što da ne?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    14 Antipreporuka, što da ne?

    Postoje knjige zbog kojih ste zažalili što ste ih pročitali.Vaša totalna antipreporuka treba da sadrži dobre argumente zašto bi nekog odvratili od čitanja iste.A opet,ukusi su različiti...
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Antipreporuka,što da ne?

    Spadam u onu grupu koja ne ostavlja knjigu nepročitanu.
    I donesu mi u kuću Vesnu Radusinović, "Ostrvo muškaraca, obala žena". I ja, budala znatiželjna, reših da proverim kakva je .
    Čak i oni ljubavni vikend romani su kvalitetniji.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Antipreporuka,što da ne?

    Samo da dodam gospodju Radusinović sa knjigama: Muškarci su kao čokolada,Ona i ona,Prodavci sreće,Srce od silikona... Mirjam je takodje očajna,iako mnogi vole takvo štivo,a njena dela su izmedju ostalog:Časna reč muškarca,Otmica muškarca,Greh njene mame,Samac u braku,To je bilo jedne noći na Jadranu... Isidora Bjelica je u istom košu:101 muskarac u četiri godišnja doba,Ko je ko stvarno u Srbiji,Kraljice Serbske,Princeze Di Montenegro,Tajna Titovog kreveta,Tajni život P.P. Njegoša,
    Tajni život slavnih Srpkinja... Tri pomenute dame ne volim da čitam iz razloga što mi je svo to njihovo pisanije nekako plitko i neukusno.Još jednom ponavljam,ima ljudi koji to i vole
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #4

    Odgovor: Antipreporuka,što da ne?

    Ni meni se ne svidja Vesna Radusinovic, pocela sam da citam jednu njenu knjigu i brzo odustala. Isti slucaj je i sa Evom Ras, ni njenu knjigu nisam uspela da procitam do kraja. Smetala mi je gomila psovki kojima obiluje to stivo.
    Poruku je izmenio Hocu-necu, 26.11.2007 u 16:01

  5. #5

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Niako ne volim Kuelja....suvise mi je komercijalan....pokusava veliku mudrost da strpa u plitko stivo na sto pristupacniji nacin....da bi prodao sto vise knjiga...bar ja to tako dozivljavam.......
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  6. #6

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Niako ne volim Kuelja....suvise mi je komercijalan....pokusava veliku mudrost da strpa u plitko stivo na sto pristupacniji nacin....da bi prodao sto vise knjiga...bar ja to tako dozivljavam.......
    5 bambija. Takođe
    A o Radusinovićki ne bih
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Ako ste smoreni i nerspoloženi nemojte čitati Pavića, dosta vam je istoga. Međutim ukusi su različiti, neko mučninu u želudcu leči ljutom paprikom, meni nije dobar za varenje.
    In vinas veritas

  8. #8

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Ne znam da li je ovo antipreporuka ali ne volim da čitam ruske pisce.
    Znam da su klasici obavezno štivo, makar u vidu školske lektire i slažem se da ih treba poznavati ali mi se nikako ne dopadaju. Odišu hladnoćom, siromaštvom, rečenice su beskrajno duge a motivi veoma siromašni. Ne dovodim u pitanje njihov kvalitet, prosto iznosim svoju impresiju.
    Dakle, ne čitati ruske klasike ako vam je hladno i ako ste tužni. Bićete još tužniji.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #9

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Ljiljana Habjanović...Zašto? Ne bih da je komentarišem
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #10

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Ćirić i Vidojković....... ne bih da komentarišem duže od BLJAK!!!!!!

  11. #11

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Niako ne volim Kuelja....suvise mi je komercijalan....pokusava veliku mudrost da strpa u plitko stivo na sto pristupacniji nacin....da bi prodao sto vise knjiga...bar ja to tako dozivljavam.......
    Ne volim ga ni ja... Više... Dopada mi se "Na obali reke...", ostalo ... Ali i dalje ga čitam kao blesava... Zašto? Ne znam... Možda očekujem još jedno čudo... Al` njega neeeemaaaa
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #12

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Pokušao sam da čitam knjigu ‚‚Meta‚‚ od Vuka Draškovića, al prosto nisam mogao, što zbog toga što je dosadno, politički usmereno, a i čovek bre ne zna da piše. Kad sam pre nekoliko dana čuo od jednog tipa (IQ=0) da je to najbolja knjiga koju je pročitao u životu, došlo mi da

    Takođe, kad je jedan moj drug, počeo da priča kako mu je super bila autobiografija Siniše Mihajlovića, pa posle autobiografija Ćurčića....

    Ne čitajte te knjige, ni za živu glavu!
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  13. #13

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam da li je ovo antipreporuka ali ne volim da čitam ruske pisce.
    Znam da su klasici obavezno štivo, makar u vidu školske lektire i slažem se da ih treba poznavati ali mi se nikako ne dopadaju. Odišu hladnoćom, siromaštvom, rečenice su beskrajno duge a motivi veoma siromašni. Ne dovodim u pitanje njihov kvalitet, prosto iznosim svoju impresiju.
    Dakle, ne čitati ruske klasike ako vam je hladno i ako ste tužni. Bićete još tužniji.
    Da ne komentarišem ostalo (i sama si rekla da je to tvoj utisak, tako da poštujem to kao subjektivnu ocenu), ali reći za Tolstoja, Dostojevskog, Puškina, Jesenjina, Turgenjeva, Gorkog, Gogolja, Ljermontova da su hladni - ne mogu da prihvatim da iko stvarno to oseća kod njih.

    Antipreporuka za Vidojkovića, Mariju Jovanović, Ćirića, Den Brauna, Koelja!
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  14. #14

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Po meni ne postoji "loša" knjiga...
    Ali...čitajući letos Koelja,Dnevnik jednog čarobnjaka...svašta nešto se isprojektovalo po mojoj glavi,sa knjigom sam stala na pola,u momentu kada sam shvatila da se pisac u toj knjizi na specifičan način,bavi najblaže rečeno modernim veštičarenjem....

  15. #15

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Po meni ne postoji "loša" knjiga...
    Ali...čitajući letos Koelja,Dnevnik jednog čarobnjaka...svašta nešto se isprojektovalo po mojoj glavi,sa knjigom sam stala na pola,u momentu kada sam shvatila da se pisac u toj knjizi na specifičan način,bavi najblaže rečeno modernim veštičarenjem....
    Ne bavi se on veštičarenjem, već, kao što neko reče, pokušava da velike i teško dokučive probleme rešava prečicom i izlaže ih na način koji se dopada ljudima koji nemaju strpljenja i običaj da čitaju. Još gore je to što on nema nijednu, stvarno originalnu, svoju misao, već reciklira misli od Sokrata, preko Hrista, do Ničea, Sartra, Markesa, pa sve to steše do banalnosti, smuti i prospe kao svoje. Čist populista!
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •