Klub trudnica
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    02 Klub trudnica

    Drage moje,a znam da vas ima na ovom forumu,dobijate svoj kutak gde možete opušteno da ćaskate o svemu onom što vas raduje,muči,plaši,nervira...Podelite sa nama vaše blagosloveno stanje,jer ste trenutno u najlepšem periodu života,čekajući da rodite dete.



    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    02 Klub trudnica

    ..wwwowww ..
    ..prvo bi zelela da se zahvalim makilli sto je otvorila predivnu temu..
    ..hvala punopunopunopuno ..

    ..nisam valjda jedina trudnica na ovome sajtu? ..

    ..joj odakle da pocnem ..
    ..ali evo prva dva pitanja ..
    ..prva mi je trudnoca pa me zanima sta da uradim da ne osecam..
    ..slabost, pospanost i umor ? ..
    ..trebam li nesto posebno jesti ili piti? ..
    ..bas me nervira ..


    ..nadam se da sam probila led ..

  3. #3

    Odgovor: Klub trudnica

    Citat Crazy Angel kaže: Pogledaj poruku
    ..prva mi je trudnoca pa me zanima sta da uradim da ne osecam..
    ..slabost, pospanost i umor ? ..

    ..trebam li nesto posebno jesti ili piti? ..

    ..bas me nervira ..

    Legneš da spavaš dok još možeš Šalu na stranu, normalno je sve to što osećaš, hormoni ti vršljaju, a to se ne bi zvalo drugo stanje da nije malo drugačije... Ono o čemu treba da povedeš računa je ishrana, ne sme biti jednoobrazna, što raznovrsnije, jer ti se i zbog toga može javljati pospanost Inače, san i odmor su ti neophodni, i treba da spavaš najmanje 8 sati u toku noći, i da odvališ dremku od sat dva preko dana. Gledaj što više i na svežem vazduhu da budeš. San i svež vazduh će te u trudnoći najbolje osvežiti.

    Kad ne znaš šta bi da pojedeš i kad ti se žvaće nešto slatko, uzmi ekspres lonac i stavi pšenicu da se kuva, kao kad se kuva za žito za slavu, kad se skuva, ne moraš da je melješ nego žvaćkaj onako, možeš zasladiti medom, u tome ima toliko toga što će koristiti tvojoj bebi, a i tebi, i nećeš se gojiti, ako te to uopšte brine
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Klub trudnica

    Poslusaj Squaw i odmaraj kad god mozes! Inace savjete o prehrani ti necu davati jer mene je vise stvari smetalo nego sto me je "vuklo" u trudnoci. Jednostavno nisam mogla mirisati neke stvari No spasavalo me je voce ali ne samo jer me to tesko zasiti vec vocne salate i voce s jogurtom Da osecaj sitosti, a ne deblja.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  5. #5

    02 Klub trudnica

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Legneš da spavaš dok još možeš Šalu na stranu, normalno je sve to što osećaš, hormoni ti vršljaju, a to se ne bi zvalo drugo stanje da nije malo drugačije... Ono o čemu terba da povedeš računa je ishrana, ne sme biti jednoobrazna, što raznovrsnije, jer ti se i zbog toga može javljati pospanost Inače, san i odmor su ti neophodni, i treba da spavaš najmanje 8 sati u toku noći, i da odvališ dremku od sat dva preko dana. Gledaj što više i na svežem vazduhu da budeš. San i svež vazduh će te u trudnoći najbolje osvežiti.

    Kad ne znaš šta bi da pojedeš i kad ti se žvaće nešto slatko, uzmi ekspres lonac i stavi pšenicu da se kuva, kao kad se kuva za žito za slavu, kad se skuva, ne moraš da je melješ nego žvaćkaj onako, možeš zasladiti medom, u tome ima toliko toga što će koristiti tvojoj bebi, a i tebi, i nećeš se gojiti, ako te to uopšte brine
    ..mislim da niko ne spava toliko kao ja ..
    ..stvarno se ubi od spavanja ..

    ..sto se tice hrane..
    ..hranim se najvise sa vocem & povrcem (jedem sve sto dofatim pod ruke)..
    ..ne mogu da jedem nista drugo ..
    ..ali to mi uopste tesko ne pada jer sam vegeterijanka..
    ..svako jutro pojedem kasiku meda i popijem caj..
    ..vodu sam oduvek volela tako da je pijem dovoljno..

    ..nisam ljubitelj slatkog ali volim psenicu ..
    ..hvala ti skvo sto si me podsetila..
    ..to sam kuvala i znam da je bas super..
    .ali..
    ..gde da nadjem ovde psenicu majke mu ..

    ..dnevno sam barem dva sata u setnji..
    ..uvek sam volela da se setam na svezem vazduhu..
    ..ali sada mi je tesko da krenem od mucnine pa stisnem zube i odem..
    ..posle se ipak super osecam..
    ..a kilaza mi je zadnja na pameti uopste se ne sekiram ..

    ..hvala ti puno ..


    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Poslusaj Squaw i odmaraj kad god mozes! Inace savjete o prehrani ti necu davati jer mene je vise stvari smetalo nego sto me je "vuklo" u trudnoci. Jednostavno nisam mogla mirisati neke stvari No spasavalo me je voce ali ne samo jer me to tesko zasiti vec vocne salate i voce s jogurtom Da osecaj sitosti, a ne deblja.
    ..poslusacu ..
    ..jogurt ne volim da mesam sa vocem ali volim da ga pojedem samog..

    ..kod mene je koliko toliko super sve dok ne izadjem u grad ..
    ..od raznih mirisa koji su u vazduhu osecam da cu pasti u nesvest..
    ..ali sta cu kad moram u grad..
    ..imamo srecu sto nam je brlog pored parka pa je svezeg vazduha dovoljno..

    ..kod kuce ne upotrebljavam vise moje zacine ..
    ..to mi stvarno tesko pada..
    ..recimo curry ne mogu organski a pre mi je bio omiljeni zacin..

    ..i tebi puno hvala savannah ..

    ..p.s.: ..
    ..jedva cekam moga andjela ..

  6. #6

    Odgovor: Klub trudnica

    Za san i šetnju se slažem a što se ishrane tiče to je već teško pitanje Svako u trudnoći drugačije reaguje na odredjene namirnice i začine.Neka ti ishrana bude raznovrsna ali zapamti,jedi samo ono što ti prija.Nema svrhe jesti nešto posle čega ti je muka i povraćaš.Probaj da jedeš kokice jer su meni mnogo puta pomogle i smirile mi želudac.I još nešto...kad je termin ?
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7

    Odgovor: Klub trudnica

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Neka ti ishrana bude raznovrsna ali zapamti,jedi samo ono što ti prija.Nema svrhe jesti nešto posle čega ti je muka i povraćaš.
    Pa, valjda se to podrazumeva toliko namirnica ima da ishrana uvek može biti raznovrsna, mogu da ne prijaju određene stvari, ali ne sve. Kojoj ne prija ništa, ta najčešće prima infuziju, ima i toga.

    ..sto se tice hrane..
    ..hranim se najvise sa vocem & povrcem (jedem sve sto dofatim pod ruke)..
    ..ne mogu da jedem nista drugo ..
    ..ali to mi uopste tesko ne pada jer sam vegeterijanka..

    Jasno. To ti i kažem, što raznovrsnije onda, i imaj u glavi da svaka šematizacija može da bude opasna. Ako ti način ishrane nije dobro isplaniran kad si vegeterijanac, naročito u trudnoći, jer su tada potrebe tvog organizma drugačije - glupo je pričati o zdravoj ishrani. Moraš (= trebalo bi da) unositi sve što je tvom organizmu potrebno jer se sada u tebi mora razviti još jedan mozak ceo jedan mali čovek! Sada tvoj organizam crpi mnogo više belančevina i čega sve ne, koje i ovako slabo unosiš, naravno da zbog toga možeš biti malaksala i pospana. I ja sam vegetarijanac, i nikakav problem nije da tako izneseš trudnoću, ali ne bih mogla svom plodu uskratiti mleko, jaja, ribu. Ti ćeš uraditi naravno onako kako misliš da je najbolje

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Klub trudnica

    ali ne bih mogla svom plodu uskratiti mleko
    E ja imam pitanjce na ovu temu...Ne podnosim mleko, kad ga i popijem imam osecaj da ceo dan ne moze da mi se svari...Da li drugim mlecnim namirnicama moze da se nadoknadi to sto ne pijem mleko?...posto tamanim jogurt, sir, pavlaku...
    Mada ako se mora...ima da ga pijem sa sve zapusenim nosom

  9. #9

    Odgovor: Klub trudnica

    skoro da ne piJem mleko uopshte...eto ono malo kad mi neko sipa u kafu....
    u trudnoci nishta nisam menjala....chak sam kao i svake druge godine postila uskrshnji post od 7 nedelja....
    naravno...razgovarala sam prvo sa svoJim gishom....
    eto...guza zziv i zdrav....koske sFe na broJu....
    voli mleko skoro kao i mama...

    da je mleko zdravo....zzivotinje bi sisale ceo zzivot....

  10. #10

    Odgovor: Klub trudnica

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    E ja imam pitanjce na ovu temu...Ne podnosim mleko, kad ga i popijem imam osecaj da ceo dan ne moze da mi se svari...Da li drugim mlecnim namirnicama moze da se nadoknadi to sto ne pijem mleko?...posto tamanim jogurt, sir, pavlaku...
    Mada ako se mora...ima da ga pijem sa sve zapusenim nosom
    Trudna si? Neka bude devojčica!

    To mleko naravno obuhvata mlečne proizvode, a što napisah baš mleko za tu grupu namirnica koj će ga zna tako da je svejedno šta konzumiraš. I ja sam ga retko pila, ali sam jogurt, kiselo mleko i kefir satirala. Ni moja majka ne pije i nije pila mleko pa je rodila troje zdrave i ogromne dece

    Za svaki slučaj sam navela da ishrana ne sme da bude jednoobrazna, pošto je već Crazy pitala a i vegeterijanka je, kaže. Nikakav to nije problem ako je ishrana izbalansirana, što je retko . Kao što i ljudi kad poste često pucaju po hlebu, džemu i ajvaru po dva meseca, samo da prođe, a to i nije baš nešto raznovrsno. I naravno pisala iz moje vizure, koja ne mora biti ispravna niti je iko mora zarezivati.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Klub trudnica

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Trudna si? Neka bude devojčica!

    To mleko naravno obuhvata mlečne proizvode, a što napisah baš mleko za tu grupu namirnica koj će ga zna tako da je svejedno šta konzumiraš.

    Za svaki slučaj sam navela da ishrana ne sme da bude jednoobrazna
    E i ja sam oduvek mastala o devojčici, valjda sto sam jedino zensko u užoj familiji ...Al sad kad sam trudna, samo mi je bitno da bude zivo i zdravo i da se sve odvija kako treba...

    Kontala sam da je svejedno al su svi, znajuci da ne volim mleko, krenuli da me bombarduju sa tim da cu morati da pijem , sad mi lakse ...
    Sto se tiče ishrane inače tamanim povrće (tu ne biram i uvek imam svasta u frizideru). Trudim se uvek da mi manje vise klopica bude raznovrsna i sto manje masna...Kuvanje, sto se moglo zakljuciti, volim
    Hvala vam puno na komentarima

  12. #12

    Odgovor: Klub trudnica

    Pa dobrooooo ček da se ispravim , da bude živo zdravo i veselo i da bude devojčica!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Klub trudnica

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    E ja imam pitanjce na ovu temu...Ne podnosim mleko, kad ga i popijem imam osecaj da ceo dan ne moze da mi se svari...Da li drugim mlecnim namirnicama moze da se nadoknadi to sto ne pijem mleko?...posto tamanim jogurt, sir, pavlaku...
    Mada ako se mora...ima da ga pijem sa sve zapusenim nosom
    Koliko sam se raspitala ne mora, ni ja ga ne volim, al nikako....zato tamanim sve ostale mlecne proizvode...i naravno povrce i sve ostalo...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  14. #14

    Odgovor: Klub trudnica

    ...a jel treba ja da pijem mleko....

  15. #15

    Odgovor: Klub trudnica

    Treba. To preventivno deluje na živce. A trebaće ti dobri živci kad počnu da ti se oko ćerke skupljaju frajeri.
    A sada beži i osnivaj temu namenjenu očevima koji čekaju bebe. Ne chatuj po ovoj.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najomrazeniji Fudbalski klub ?
    Autor Becar u forumu Navijači
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 21.08.2011, 17:25
  2. Omiljeni evropski klub
    Autor Irvas u forumu Navijači
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.08.2011, 14:45
  3. Klub paćenica
    Autor Mish u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 05.07.2010, 10:02
  4. Umreti za klub
    Autor SQUAW u forumu Navijači
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.01.2009, 23:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •