Klub trudnica - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Klub trudnica

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    ovo je postala najlepša tema na forumu..
    ...gde ja umešam p....


    ...rste tu su i teme lepe...

  2. #32

    Odgovor: Klub trudnica


    nek' je sa srecom

    Citius, Altius, Fortius.

  3. #33

    Odgovor: Klub trudnica

    e moje trudnice,nek su wam srecne i zdrawe swe wase bebe,i dabogda ziwjeli swi redom pod owom gredom....moje iskrene cestitke i najljepse zelje

  4. #34

    Odgovor: Klub trudnica

    Baš se sad nešto presabrah, danas bi trebalo da sam tačno na pola puta.
    Punih 20 nedelja.
    Šta se sve promenilo do sada?
    Osim što dnevno izmenjam 1367 vrsta raspoloženja i što mi polako farmerice postaju tesne i što mi konstantno maleno skače po stomaku i što jedem k'o gladna godina, ništa bito.
    Još ovoliko i gotovo.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  5. #35

  6. #36

    02 Odgovor: Klub trudnica

    Pogotovo prvorotke mogu da budu zbunjene pa i malo uplašene kada npr. čuju u razgovoru "iskusnijih" da je... to zbog toga što fontanela nije srasla", ili da je bila odmah priključena na CTG, a da joj je nivo FSH bio stalno u granicama poželjnog i sl. Zato mislim da je zgodan ovaj rečnik.

    Nepoznati, manje poznati a i poznati termini - REČNIK, online

  7. #37

    Odgovor: Klub trudnica

    Trenutno ste u 29. nedelji trudnoće.
    Do srećnog događaja još 83 dana.
    Uspešno ste savladali 70% trudnoće.



    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #38

  9. #39

    Odgovor: Klub trudnica

    Isti sluchaj sa mlekom . Prezirem mleko.
    U trudnoci nisam ni sholjicu popila ali sam tamanila jogurt, sir, meso tako da nije bilo problema. Uostalom, ni mleko nije vishe kao shto je bilo tako da nemoj da brinesh da neshto propushtas. Dodushe, sad imash sojino mleko, mozda je ono bolje, ne znam. Ne konzumiram mleko

    a btw ko je sve ovde trudan?
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #40

    Odgovor: Klub trudnica

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku

    a btw ko je sve ovde trudan?

    Trenutno ste u 25. nedelji trudnoce.
    Do srecnog dogadaja jos 104 dana.
    Uspesno ste savladali 62% trudnoce.



    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  11. #41

    Odgovor: Klub trudnica

    Trenutno ste u 35. nedelji trudnoće.
    Do srećnog događaja još 38 dana.
    Uspešno ste savladali 86% trudnoće.

    Već par dana me gnjavi neka mučnina posle svakog obroka, bez obzira na vrstu i količinu hrane koju pojedem.Dok kaže da mi je posteljica visoko nasađena pa bebana pritiska želudac, tako da mogu da očekujem i povraćanje.
    Cura je inače vrlo živahna i alava, štuca po 5-6 puta dnevno i dobija na kilaži više nego ja!
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  12. #42

    Odgovor: Klub trudnica

    Samo neka se radjaju male slatke bebice......

    Za nase trudnicePrilog 2096
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #43

    Odgovor: Klub trudnica

    Obavezan je stomatološki pregled pre trudnoće ili što ranije tokom trudnoće. Svi stomatološki radovi treba da se urade pre trudnoće ili u periodu između četvrtog i šestog meseca trudnoće. Urgentna popravka zuba može se uraditi tokom trudnoće, mada nije poželjna u prva tri meseca. Neophodna je dobra higijena usta i zuba i pravilna ishrana. Tim pre što u trudnoći često dolazi do zapaljenja desni zbog povišenog nivoa određenih hormona (od drugog meseca do porođaja). U ovom periodu je potrebna rigorozna oralna higijena i korišćenje konca za zube sve dok se ne sanira stanje desni, piše Blic.

  14. #44

    Odgovor: Klub trudnica

    Rh negativna krvna grupa i trudnoća



    Krvna grupa je bazirana na posebnim molekulima (zvanim antigeni) koje „sede“ na površini crvenih krvnih zrnaca. Ljudi na svojim crvenim krvnim zrncima mogu da imaju ili A antigene (krvna grupa A), B antigene (krvna grupa B), oba antigena (krvna grupa AB) ili nijedan (krvna grupa 0). Kada govorimo o Rh faktoru (ili Rhesus faktoru), neki ljudi imaju antigen (Rh +), a neki ljudi ga nemaju (Rh -). Drugim rečima, vaša krvnu grupu određuju antigen koji imate. A dete nasleđuje Rh pozitivne gene od oca.


    Rh osetljivost može se sprečiti

    Kroz trudnoću, Rh negativni faktor je jedini od svih krvnih grupa koji izaziva probleme. Organizam Rh negativne majke stvara antitela (deo imunog sistema koji odgovara na nepoznata tela u organizmu) protiv Rh pozitivnih krvnih ćelija, čak i onih koje pripadaju vlastitom detetu. To se zove Rh osetljivost.
    Većina Rh negativnih majki porodi se bez poteškoća, iako majka može posle da postane „osetljiva“ na Rh pozitivnu krv koja ulazi u njen krvotok, posle porođaja, pa u sledećoj trudnoći može doći do Rh osetljivosti.
    Antitela majke prelaze kroz placentu i napadaju crvena krvna zrnca fetusa, što može da izazove smanjenje istih (hemolitička anemija), kongestivne zastoje srca, pa čak i smrt fetusa. To se zove hemolitička bolest. Srećom, Rh osetljivost može da se spreči lekom koji se zove Rh imunoglobulin (RhIg, ili Rhogam).


    Kako deluje Rh imunoglobulin?

    Rh negativna majka razvija antitela protiv Rh pozitivnih krvnih ćelija (postaje osetljiva) samo ako krv fetusa prođe kroz placentu i uđe u njen krvotok. Nen imunitet prepoznaje takve ćelije kao „neprijateljske“ i gradi imunološku obranu. Injekcija Rh imunoglobulina blokira majčin imunološki sistem od prepoznavanja fetusovih ćelija. Tako, ako se i dogodi da ćelije pređu u majčinu krv, majka neće postati Rh osetljiva i neće početi da stvara antitela.


    Ko uzima Rh imunoglobulin?

    RhIg se daje svim Rh negativnim majkama čiji fetusi, na osnovu analiza krvi mogu da budu Rh pozitivni. Kako smo već naveli, fetus može biti Rh pozitivan, ako je i otac Rh pozitivan. Ako su oba roditelja Rh negativna mogu imati samo Rh negativno potomstvo.


    Kada se daje Rh imunoglobulin?

    RhIg se daje tokom trudnoće kada postoji verovatnoća da Rh pozitivna krv fetusa pređe u majčin krvotok. Znači, daje se:
    - u slučaju amniocenteze
    - spontanog pobačaja ili netipične trudnoće
    - odabranog pobačaja
    - oko 26 nedelje trudnoće (čime se štiti ostatak trudnoće)
    nakon porođaja


    Kada majka postane osetljiva

    Danas je veoma retko da Rh negativna majka postane osetljiva. Ako žena razvije antitela protiv Rh pozitivnih ćelija, to će biti ustanovljeno. Rh negativne trudnice rade posebne analize krvi, takozvani indirektni Kumbsov test. Pomoću ove analize može da se ustanovi da li je majka razvila antitela na krv fetusa.


    Bebina krvna grupa

    Krvna grupa bebe kontroliše se na porođaju. Ako se ustanovi da je beba takođe Rh negativna, doza RhIg koja se obično daje na porođaju, nije potrebna.



    izvor:blic.rs
    _________________
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #45

    Odgovor: Klub trudnica

    Puno srece svim trudnicama (cestitke nakon porodjaja). Pitanje za sve, koliko ste imale ultrazvukova tokom trudnoce i koji je optimalan broj? Mi smo pre nekoliko godina u prvoj trudnoci isli svakih mesec dana "za svaki slucaj", a ustvari smo sluzili da doktori pune dzepove sa po 2-3000 za nekoliko minuta posla. Daleko od toga da cemo biti nesavesni roditelji, ali ne bismo ni da preterujemo (nismo jos trudni nego cisto pitam da znamo).

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najomrazeniji Fudbalski klub ?
    Autor Becar u forumu Navijači
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 21.08.2011, 17:25
  2. Omiljeni evropski klub
    Autor Irvas u forumu Navijači
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.08.2011, 14:45
  3. Klub paćenica
    Autor Mish u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 05.07.2010, 10:02
  4. Umreti za klub
    Autor SQUAW u forumu Navijači
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.01.2009, 23:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •