Džentlmeni izumiru ... ili ne? - Strana 3
Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 125
  1. #31

    07 Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    ...primetila sam da je nekadasnja reklama "Nije tesko biti fin", pre nesvesno nego svesno, uticala pozitivno na "budjenje" nekih oblika dzentlmentstva.

  2. #32

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    mislim da izumiru, ali mogu da se nadju, ja imam jednog
    Sta se nalazi iza nas i sta se nalazi ispred nas su male stvari u odnosu na ono sta se nalazi u nama!

  3. #33

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Biti džentlmen... to je životni stav.
    A ima i ljudi bez stava...

  4. #34

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    da, nazalost izumiru dzentlmeni bas kao i dame. pomirila sam se vise manje sa time da ce mi stolicu pridzati i vrata otvoriti mozda eventualno konobar u restoranu i to samo zato sto je placen da to radi...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  5. #35

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Pa, sretao sam mlade devojke koje, ako si otvoreno ljubazan i ophodiš se sa poštovanjem prema njima odmah to tumače kao "očekujem nešto od njih" te se ljute i uzvraćaju uvredama, verovatno nenaviknute na takav tretman.
    (Pravim se Englez, glup sam i retardiran i šta već ne, kakvim se rečnikom jedna dama ne služi). Teško je biti džentlmen u društvu gde se biti džentlemnom smatra manom, a ne vrlinom. Na sreću pored njih postoje i dame, kojima ljubaznost ne smeta.
    Discovery is dangerous… but so is life. A man unwilling to take risk is doomed never to learn, never to grow, never to live.

  6. #36

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    ne brinite, ima nas jos...samo ne moze se sa svakom zenom biti dzentlmen

  7. #37

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    nesto ranije sam se vec izjasnio:
    ali ima jedan veci problem,da ga tako nazovem...
    ta rec -dzentlmen- ili -kavaljer-,u ovom vremenu,kod nekih generacija,u razlicitim uslovima zivota,pa i u drugacijim okruzenjima,gubi smisao,cak je nekom i smesno!!!
    bio sam prisutan kad je galama,isticanje,hvalisanje nekog tipa,ostavila veci efekat!!
    cudno,ali sam kasnije uspeo to i da pobijem,samo jednim kavaljerskim potezom:
    sedeo sam uz vesalicu,doticna dama skida jaknu,njen udvarac je gleda,ali...
    ustajem,uzimam od nje jaknu,okrecem,pomognem joj da se obuce...
    ona se odusevila mojim stilom i stavom,pocrvenela,ali siroki osmeh je sve rekao
    on pocrveneo,ali ga je ta scena naterala da se i on zahvali mom gestu!!
    Poruku je izmenio Mish, 11.05.2008 u 23:31 Razlog: Caps Lock
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  8. #38

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Džentlmen je izbljuvak bontona, sa ciljem da zaviri pod žensku suknju. Jer ako džentlmen ne bira kada će da bude džentl, osećao bi se kao lift boy. Zato svi muškarci to koriste po potrebi, ako procene da je riba utripovala da je dama, a pritom je zgodna do jaja.
    Ovo kažem jer u poslednje vreme, kad izađem u grad, sve dama do dame. A onda oko 02h te iste dame igraju na šanku i pokazuju sise. Pa se mislim, kome sam ja vrata otvarao... al' kome još smeta što su te zloupotrebile, ako će sa tobom kući Neke dame kasnije i bace peglu...
    Sve je to glupa gradska igra.... prihvaćena sa obe strane.

    Kada je bonton nastao, svi su ga se pridržavali. Siromašni spontano, bogati uštogljeno, sa mnogo pravila, nebili se istakli. Ipak žena je bila žena, a muškarac, muškarac. U ovo doba je sve to pobrkano... pa se stvari menjaju.

    Čemu taj romansirani osvrt na minula vremena, kao da je uvek bolje tamo negde?
    Niko ne izumire.... pored dame, momci postaju džentlmeni i obrnuto...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  9. #39

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Pa ok...znamo mi da je cilj da se zaviri pod suknju ...

    Al ja i dalje verujem da dzentlmeni ne izumiru...nećem

    a ima i ona pesma: one hoće isto što i mi...

  10. #40

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ko su uopšte džentlmeni, oni vaspitani, sa manirima, oni koji se kulturno ponašaju? Koliko je jedna žena kulturna toliko će se muškarac pored nje ponašati kulturno. Ako se žena ponaša kao dama muškarac će se truditi da bude džentlmen, da pokaže manire bez obzira kakve su mu krajnje namere. A to što se muškarac prema dami odnosi na fin i kulturan način ne mora obavezno da znači da ima zadnje namere.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  11. #41

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Dzentlmeni ne izumiru oni se radjaju.Moj deda je to bio,otac pa evo i ja.Mislim da je to jedan lep manir i postovanje prema suprotnom polu.Ne moze se prema svakoj devojci zeni ili cak i starijim osobama biti u lepom maniru dzentlmenstva postoje razne osobe.U glavnom lepi maniri nikad ne odumiru

  12. #42

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Ko su uopšte džentlmeni, oni vaspitani, sa manirima, oni koji se kulturno ponašaju? Koliko je jedna žena kulturna toliko će se muškarac pored nje ponašati kulturno.
    Upravo tako

    Ako se žena ponaša kao dama muškarac će se truditi da bude džentlmen, da pokaže manire bez obzira kakve su mu krajnje namere. A to što se muškarac prema dami odnosi na fin i kulturan način ne mora obavezno da znači da ima zadnje namere.
    Nekad i volim kad ima zadnje namere
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #43

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    zbog sve veceg foliranj,glume i dvolicnosti,zbog zurbe i egoizma,zbog materijalizma i sebicnosti...dzentlmeni vise nisu u modi
    stvar je do inteligencije i iskrenosti,pa se pravi gestovi,od srca i prepoznaju,ali i prihvataju.
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  14. #44

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Dzentlmen? Ne, samo manje i vise vaspitan muskarac. Na zalost, muskarci nasih prostora, mamine su maze. Prezasticeni, samozivi i egoisticni. A ne trazi se nista veliko, samo da budu vaspitani. U bontonu postoji definicija "dzentlmen" (pise se gentleman, cita se "gospodin") Dakle, vise i manje gospodo, nije bitna krajnja ili ne krajnja namera. Namera uvek postoji obostrano ili ne, bitno je kako se vi osecate. Nemojte da gledate na nas, vise ili manje dame, gledajte sebe i tako cete pronaci ono sto vam pripada. Onako kako sebi dozvolim da se ponasam, takvog "gospodina" imam. Isto tako i "gospoda" biraju sebi.
    Ipak, Bogu hvala, gospoda postoje i tako su nevidljivi. Potrebno je imati iskrene oci, da bi ih pronasli.

  15. #45

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Keka12 kaže: Pogledaj poruku
    Dzentlmen? Ne, samo manje i vise vaspitan muskarac. Na zalost, muskarci nasih prostora, mamine su maze. Prezasticeni, samozivi i egoisticni. A ne trazi se nista veliko, samo da budu vaspitani. U bontonu postoji definicija "dzentlmen" (pise se gentleman, cita se "gospodin") Dakle, vise i manje gospodo, nije bitna krajnja ili ne krajnja namera. Namera uvek postoji obostrano ili ne, bitno je kako se vi osecate. Nemojte da gledate na nas, vise ili manje dame, gledajte sebe i tako cete pronaci ono sto vam pripada. Onako kako sebi dozvolim da se ponasam, takvog "gospodina" imam. Isto tako i "gospoda" biraju sebi.
    Ipak, Bogu hvala, gospoda postoje i tako su nevidljivi. Potrebno je imati iskrene oci, da bi ih pronasli.
    znaci...ovdasnji muskarci su mamine maze?......ako zelim da ga metnem onda sam nevaspitan?...mislim...kao krajnja namera......e mama...sta mi sve nisi rekla o zenama...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •