Zakon o bezbednosti saobraćaja.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Zakon o bezbednosti saobraćaja.

    Pokrenuo bih peticiju za što brže usvajanje i donošenje na snagu novog Zakona o bezbednosti saobraćaja koji čeka pred Skupštinom drage nam Srbije skoro 4 godine.

    A u medjuvremenu toliko poginulih i osakaćenih na našim putevima.

    Pa i ovo jutros na Čeneju - dvoje mrtvih, a četvoro dece u komi zbog nepoštovanja saobraćajnih propisa i neprilagodjene brzine uslovima puta. Zakucali se autom u autobus dok su vozili decu na takmičenje u džudou iz Subotice za Beograd.

    Bruka.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  2. #2

    Težak sudar kod Novog Sada

    Novi Sad -- Tri teško povređene devojčice u saobraćajnoj nesreći na putu Novi Sad-Subotica su u komi i život im je u opasnosti. Dvoje mrtvih.

    To je izjavio danas dežurni lekar novosadske Dečje bolnice dr Radojica Jokić. Sestre Borenović Miljana (12), Jovana (10) i Jelena (5) imaju teške povrede glave, prelome butnih kostiju i unutrašnja krvarenja tako da su i posle lekarske intervencije u kritičnom stanju dok Teodora Zagorac (7) ima povrede glave i slomljene butne kosti ali je pri svesti i stanje joj je stabilno, rekao je dr Jokić.

    U sudaru putničkog automobila i autobusa, koji se dogodio jutros oko osam časova na starom subotičkom putu u blizini Čeneja, na licu mesta su poginuli supružnici Marinko (37) i Zlata (35) Borenović iz Bajmoka dok su njihove tri kćeri i ćerka njihovih prijatelja teško povređene.

    Novosadska policija je saopštila da je Borenović vozeći "golf" iz pravca Subotice, uprkos smanjenoj vidljivosti zbog magle i klizavom kolovozu, preticao jedno vozilo i direktno se sudario s autobusom prevoznika "Lasta" kojim je upravljao Milan Lukić (53) iz Valjeva.

    U autobusu, u kojem je bilo 18 putnika, lakše povrede zadobili su Viola N. (27) i Bojan K. (29) oboje iz Srbobrana i Novosađanka Ilona R.

    izvor: B92
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Težak sudar kod Novog Sada

    ...prolazio sam juče tuda...popodne je autobus i dalje bio u kanalu...tragedija velika, šta drugo reći...izazvana ljudskom glupošću...prosto da ne poveruje čovek kako po onakvoj magli i lošem stanju puta neko sa četvoro dece u kolima može da krene da obilazi?? ...to je bila čista lutrija, kocka sa životom, ruski rulet, kako god to opisali...stravična ne odgovornost prema svom i životu svoje porodice...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Težak sudar kod Novog Sada

    Nazalost tako je...

    Bas da izbegnem te opasnosti na starom putu, ne zalim da platim tih 280 din u jednom pravcu za taj truckavi, uzasni tzv. ``autoput``.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Težak sudar kod Novog Sada

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nazalost tako je...

    Bas da izbegnem te opasnosti na starom putu, ne zalim da platim tih 280 din u jednom pravcu za taj truckavi, uzasni tzv. ``autoput``.
    ...podsetiću te da je mnogo više ljudi izginulo na tom tzv.autoputu...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Težak sudar kod Novog Sada

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...podsetiću te da je mnogo više ljudi izginulo na tom tzv.autoputu...
    jeste ali nema biciklista...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Težak sudar kod Novog Sada

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    jeste ali nema biciklista...
    ...put ns-srbobran je jedan od boljih u ovom delu, i zaista uz pridržavanje pravila nije opasan, čak dozvoljava i malo bržu vožnju jer je dosta pregledan i nema mnogo opasnih tačaka...ali po magli ????....pa po magli ni na autoputu ne mozes ici brze od 40-60 zavisi koliko je gusta....

    ...krivica je i u tome, sto se slabo kaznjavaju kamioni koji zbog velike putarine izbegavaju da idu auto-putem nego do feketića idu ovom deonicom, a milicija na ulazu u srbobran (javna je tajna) u svoj dzep stave po 300-400 din po kamionu, sto je ovima mnogo povoljnije nego da plate 1000 i nesto dinara za auto-put...krivaca za ovo ima mnogo, riba smrdi od glave što bi rekli, a nasi se politicari prepucavaju da li pravi auto-put treba da gradi ovaj ili onaj, dok ljudi ginu...
      Vrh

  8. #8
    Da, odkada je popravljen, mnogo je bolji, ali meni je vreme presudan.
    Uglavnom se uz dobru vidljivost i mali promet vozi i starim putem 120, ali pri slaboj vidljivosti je izuzetno opasan zbog biciklista a nekad i traktora. Osim toga nekad je povecan saobracaj, sto mene jako usporava.

    Zato u novije vreme idem ``autoputem``, po meni je bezbednije.
    Naravno postoji veci broj sudara ali je i promet mnogo veci, pa je statisticki povoljniji, mada su tamo udesi fatalniji.




    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Pokrenuo bih peticiju za što brže usvajanje i donošenje na snagu novog Zakona o bezbednosti saobraćaja koji čeka pred Skupštinom drage nam Srbije skoro 4 godine.

    A u medjuvremenu toliko poginulih i osakaćenih na našim putevima.

    Pa i ovo jutros na Čeneju - dvoje mrtvih, a četvoro dece u komi zbog nepoštovanja saobraćajnih propisa i neprilagodjene brzine uslovima puta. Zakucali se autom u autobus dok su vozili decu na takmičenje u džudou iz Subotice za Beograd.

    Bruka.
    Sto se tice donosenja zakona, slazem se, ali mi vec imamo stari zakon o bezbednosti saobracaja, medjutim:

    1. Zakon se cesto ne postuje jer ne postoji kultura voznje, postovanja propisa i ljudi su neupuceni (ko zna kako su samo polozili ispit)
    2. Putna mreza je karastrofalna i nije projektovana za ovakvu koncentraciju saobracaja
    3. Vozila su jaca, ljudi dobijaju vece samopouzdanje uz lazni osecaj bezbednosti
    4. Danasnji stil zivota zahteva od coveka da stalno zuri
    5. Oznake na putevima su cesto nepravilne, protivrecne, cak opasne po zivot. Kao da reflektujuca boja za obelezvanje puta i ne postoji...
    6. Veliki broj saobracajaca ne zna saobracajne propise. Zbog toga kaznjavaju samo za brzu voznju, pojas i neku tehnicku manu.
    Kada su ikoga kaznili za neizbacen indeks? Kada su ikoga kaznili za preticanje preko duple pune linije? Kada su kaznili nekog budzu za elementarno krsenje propisa? I zasto lakse kaznjavaju vozila sa drugih regija i strance? Sramota mi je kada vidim, kako maltretiraju strane gradjane! Bljak!

    Uzalud se donosi novi zakon, ako nema novaca za sprovodjenje istog. Policiju treba obrazovati, putnu mrezu usavrsiti i profesionalno uraditi. Potrebno je vozace dodatno edukovati! I nije na odmet ponekad nekom i oduzeti dozvolu...
    Poruku je izmenio goldie, 28.10.2007 u 11:29 Razlog: dve spojene poruke
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Zakon o bezbednosti saobraćaja.

    zakon je odlican mora da dajes odlicne savete...a zasto bas zakon zbog njega mislim sta ti on radi nije valjda tako strasno hmma i on nije tako los zar ne...za mene ne ali za tebe nisam sigurna.hmm sto ljudi krive neke ljude...juce ste valjda slavili rodjendan tu na forumumora da vam je bilo odlicno
    Ich Bin Nich' Ich
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Zakon o bezbednosti saobraćaja.

    stari zakon je dobar, ali je ... stari.

    po njemu je zabranjeno učestvovati u saobraćaju vozilom koje nema rezervni točak. a znamo da mnogi novi modeli umesto rezervnog točka imaju komplet za brzo krpjenje guma, ili čak imaju specijalne pneumatike koji i nakon bušenja mogu da se voze nekih 50 - 80 km i to brzinom i do 80 km/h.

    putevi su opasni zato šta malo vozača poštuje propise. za mnoge semafori ne važe. crveno svetlo i sam semafor po njima je za "budale". neki dan je "čovek" obišao celu kolonu na semaforu koji je postavljen nedaleko od mesta gde su stradali ovi iz bajmoka, bez imalo blama i usporavanja.

    auto škole ne rade svoje. važno im je da uzmu pare od kandidata i ništa više. a to što kandidata neće naučiti ni da promene točak kada im se probuši nema veze. nije predviđeno zakonom.

    policija saobraćajna radai svoj posao. najveći krivci su sudovi koji sve to razvuku na maksimalnih godinu i po i na kraju daju uslovnu kaznu. kad bi oni kažnjavali na vreme verujem da bi se nešto promenilo. a razlog njihove "brzine" je zakon - koji je zastareo i iole dobar advokat obara sve u korist prekršioca.

    zbog toga nam je potreban novi zakon. hitno. trebao nam je pre 4 godine, ali ni sada nije kasno.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Težak sudar kod Novog Sada

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...krivaca za ovo ima mnogo, riba smrdi od glave što bi rekli...
    Ma mozemo mi da od slova do slova prepisemo bilo ciji zakon i nista necemo postici. Premalo je onih koji postuju zakone, a jos je manje onih koji te iste zakone dosledno sprovode. Nasim politicarima nista nije sveto, koliko puta su samo prekrsili najvisi drzavni akt, Ustav. Setite se samo kako je jedan nas politicar presao put van pesackog prelaza, odmah sutradan je na tom mestu "nacrtan" pesacki.
    Pa ko onda da postuje zakone? Ko da ih sprovodi? Sadasnja garnitura na vlasti je, za vreme Milosevica, otvoreno pozivala narod na bojkot zakona. Nebrojeno puta su prekrsili zakon, pa ga naknadno, uredbama, prilagodjavali. Narod nije kratke pameti i dobro se seca svega. Naviknut na takvo ponasanje svoje vlasti i sam se tako ponasa. Policija nije nista bolja.
    I sta sad?
    Sada, kada se svi trebamo ponasati po zakonu, nema vise ko da ga sprovodi. Nema vise autoriteta, onog pravog, pozitivnog.
    Bilo bi krajnje licemerno, da se se neki od politicara sada seti da smo svi isti pred zakonom, a do juce....
    Ne znam... Mislim da ce jos mnogo vode proteci Dunavom dok se mi naviknemo da postujemo zakon, jer da bi se to desilo, potrebno je da svi, koji su od raspada SFRJ bili u vlasti (i pri vlasti) i krsili zakon, privedu licu pravde. Plasim se da mi za o nemamo snage i da ce to neko drugi za nas morati uraditi.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Zakon o bezbednosti saobraćaja.

    i sadasnji zakon negovori i nepreporucuje nista lose..ali ga niko nepostuje.
    zar mislite da ce novi zakon imati ko da implementira u svakodnevni zivot?
    policajci sa tromesecnim kursom,koji neznaju ni dobar dan da kazu,a ne da deluju preventivno i edukatvino.
    nego kako rekoste vec ovde..uzimaju pare..a sada ce i vise..
    autoput??koji ?subotica NS?hm..pa jeste vi nekad bili na autoputu?5dana se vozas po madjarskoj za 400 din

    biciklisti bez svetla,ma nije moguce..,treba ih pobiti sve..i resiti problem..
    uh popizdio sam i bolje da cutim.gde mi zivimo ljudiiiii
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Zakon o bezbednosti saobraćaja.

    Ebeš zakone u srbiji kad nema ko da ih sprovodi u delo
    When I'm good..I'm really Good, When I'm Bad...I'm Better
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Zakon o bezbednosti saobraćaja.

    ja nisam baš u toku šta nam sve donosi novi zakon...ali,eto,pitem se kako stoje stvari sa pojasom,ko će biti kažnjen ako suvozač nije stavio pojas?
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Zakon o bezbednosti saobraćaja.

    Citat bezec kaže: Pogledaj poruku
    ja nisam baš u toku šta nam sve donosi novi zakon...ali,eto,pitem se kako stoje stvari sa pojasom,ko će biti kažnjen ako suvozač nije stavio pojas?
    Po novom zakonu vozac je dužan da obavesti putnike da vežu pojas!
    A ako putnik ne stavi pojas bice kažnjen putnik, a ne vozac, svako ce svoj propust placati. Ovaj deo oko placanja je bio i u starom zakonu.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izmene Zakona o bezbednosti u saobraćaju
    Autor Necromancer u forumu Auto-moto
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 26.02.2015, 13:00
  2. Saobraćajne nesreće u Srbiji
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 02.07.2012, 11:37
  3. Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima
    Autor nenad.bds u forumu Auto-moto
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 20.09.2010, 23:19
  4. Saobraćajni znaci
    Autor zmax u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.05.2010, 23:34
  5. Predlog Zakona o bezbednosti saobraćaja
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 31.05.2009, 18:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •