Umecu da te nemam...?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21
  1. #1

    Umecu da te nemam...?

    Kada Vam se dese bitne promene u zivotu, citav pakao u nekoliko nedelja, i kada vise nemate sta da izgubite, ne preostaje nista drugo do promena. Tako sam ucinila i ja. Promenila grad, posao, i muskarca u svom zivotu.
    Avaj... Kako to obicno biva, u pocetku bese divno, zatim nekako mlako, a onda naidje drugi pakao...

    Napraviti promenu, iznova?
    Kjara Che

  2. #2

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    Da, napraviti promenu!
    Ali:
    1. zadrzati ljude do kojih nam je stalo (nadajmo se da zasluzuju)
    2. ne odbiti ljude kojima je stalo do nas
    3. radikalno potamaniti samo to sto nas unistava u nasem bicu
    4. nazalost neki bolovi jako tesko prolaze, sto vise treba voleti sebe i druge!
    5. ``nikada ne zalupiti za sobom vrata``, NIGDE I NIKADA!!!!
    6. naci smisao i radost u svakodnevnici, naci nesto lepo za sebe, svakim danom. radovati se i sitnim stvarima, naci lepotu u naizlged beznacajnom.
    Poruku je izmenio biterlemon, 26.10.2007 u 15:40
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    13 Umecu da te nemam...?

    Citat KjaraChe kaže: Pogledaj poruku
    Napraviti promenu, iznova?
    ....
    ..barem ne takvu dramaticnu kao sto si ti uradila prvi put....
    ..moras shvatiti da nikad u zivotu nece biti perfektno..
    ..nekad ce biti bolje, nekad gore, itd..
    ..tako da ti savetujem da se naucis ziveti sa problemima..
    ..stvori neki svoj mali svet u kome ce biti tebi dobro..
    ..probaj da budes neko vreme sama i razmisli sta uopste zelis od zivota..
    ..nemoj skakati iz veze u vezu..
    ..to je moje misljenje a ti uradi sta mislis da je najbolje za tebe ..
    ..zelim ti svu srecu ovog sveta ..


  4. #4

    02 Odgovor: Umecu da te nemam...?

    Citat KjaraChe kaže: Pogledaj poruku
    Kada Vam se dese bitne promene u zivotu, citav pakao u nekoliko nedelja, i kada vise nemate sta da izgubite, ne preostaje nista drugo do promena. Tako sam ucinila i ja. Promenila grad, posao, i muskarca u svom zivotu.
    Avaj... Kako to obicno biva, u pocetku bese divno, zatim nekako mlako, a onda naidje drugi pakao...

    Napraviti promenu, iznova?
    Obzirom da je "umecu da te nemam" na temi "Ljubav" , nekako mi je logicno da pokusavas da nadjes resenje za sve probleme koji su nastali zbog problema sa ljubavlju.Nemas je vise.Trazis savet? Promeni sebe.

    edit: svaka slicnost u nikovima(Che)je, verujem, slucajna.Nema paranoje ,nego eto, tak tako kazem.

    I jos nesto Kjara: na pravom si mestu

  5. #5

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    Upitaj sebe prvo od cega to zapravo bjezis. Problemi i tuge kao ni sreca ne nose na sebi adresu. Drasticne promjene zvuce kao cist pocetak no problemi se ponavljaju ako nista nisi naucila u prvoj rundi. Drzim ti fige da se sve rijesi cim prije.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  6. #6

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    draga moja...
    mlada jesam ali prosla sam paklene trenutke i razumem te...
    Svako od nas ima brige i probleme i jednostavno nikad nije sve idealno...Sta bi radili u zivotu kad ne bismo imali sta da zelimo i cemu da tezimo?!
    Postoje lose periodi,pakleni ali ima i onih kada je sve ok.
    mislim da je bezanje pogresno!
    ne mozes resiti problem tako sto ces ga 'iscepati i baciti' vec moras da vidis koji je to problem ili strah...
    svako od nas mora da nadje svoj nacin da se suoci sa problemima,jednostavno da nauci da zivi zivot!
    slazem se sa nekim clanovima da treba da se radujemo svakodnevnim sitnicama..
    pa i sama znas da ti nekad neki gest nepoznate osobe ili neki zbunjeni deciji pogled razvuku osmeh na lice...ili neka glupost koju si napravila( npr. blenula u dobrog tipa u autobusu i on to skontao ili tako nesto).
    a sto se tice ljubavi...
    Slazem se sa crazy da ne treba skakati iz veze u vezu...definitivno ne!
    Sama si? pa sta?
    bolje biti sam nego u losoj vezi ili biti s nekim do kog ti nije stalo.
    Imas prijatelje...neki hobi ili nesto sto bi volela da radis, probas...
    ja nekad kad mi je sve crno ili je odvratno vreme napolju pustim neku veselu pesni i pevam, igram
    Probaj! stvarno pomaze...
    Mozes sve sto hoces samo moras verovati u sebe i potruditi se...

    Ne zaboravi da nikad nisi sama...pa vidi sta nas je ovde...
    Procitaj moj potpis...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  7. #7

    14 Odgovor: Umecu da te nemam...?

    Citat KjaraChe kaže: Pogledaj poruku
    Kada Vam se dese bitne promene u zivotu, citav pakao u nekoliko nedelja, i kada vise nemate sta da izgubite, ne preostaje nista drugo do promena. Tako sam ucinila i ja. Promenila grad, posao, i muskarca u svom zivotu.
    Avaj... Kako to obicno biva, u pocetku bese divno, zatim nekako mlako, a onda naidje drugi pakao...

    Napraviti promenu, iznova?

    Gde god da odeš '' nosiš i sebe sa sobom ''.
    Ako je iko za promene - ta sam .
    Jednom sam morala da stavim tačku.
    Pogledam šta je iza mene, šta bi moglo da bude ispred.
    Stala sam.
    Nisam '' palila mostove za sobom '' .
    Shvatila sam da je bolje biti sam, nego u lošem društvu,
    shvatila sam - kako je lepo uživati u samoći,
    shvatila sam da me, negde izda Duge čeka neko,
    shvatila sam šta su strpljenje, nada...
    shvatila sam šta znači boriti se.
    Glavu gore, osmeh na lice ( kako god taj osmeh izgledao )...
    Samo napred - nema nazad.
    Iz svakog posta možeš da izvučeš pouku - savet, kako god...

    Na kraju ( ili početku ) opet odlučuješ ti.
    Možemo da ti iskuckamo ovde sabrana dela - ključ sreće je samo u tvojim rukama.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    Tako veliku promenu ne.
    Ne mozes uvek kada iskrsne novi problem da pokupis stvari i odes iz grada. To nije resenje.
    Nije ti dobro u novoj vezi? Raskini. Nije lose biti sam. Imaces vise vremena za sebe, za svoje planove i zelje. U tom periodu pokusaj da shvatis sta te stvarno muci, odbaci pesimizam, jer nikakve bitne promene neces napraviti ako prvo ne rascistis sama sa sobom. Potrazi pomoc prijatelja, jer svakome treba malo podrske.
    Nemoj bezati od problema, vec mu pogledaj u oci i resi ga.
    Sreca je tu, iza ugla...
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  9. #9

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    tako dramatichne promene meni vishe liche na bezanje od problema...
    a koliko god da bezimo problemi nas uvek sustignu...

    zato mislim da ne treba preterivati... promene su uvek, barem po meni, pozitivne, samo treba naci meru i znati shta treba menjati a shta je vresno chuvanja...


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  10. #10

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    "Možemo da ti iskuckamo ovde sabrana dela - ključ sreće je samo u tvojim rukama."
    Tacno doslovce!!!
    Unutrasnja snaga,fizicka izdrzljivost...?
    Naterati sebe da se nezamuti um!
    Velikom brzinom,ali efikasnoscu,u glavi,razdvajati prioritete od manje bitnih stvari!
    Pratiti redosled dogadjanja i reagovati redom!
    ....
    i sve to izdrzati i fizicki,dati sebi malo lufta da se izbistre misli,dodje do daha,napuni stomak,utoli zedj,nabaci osmeh,....!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  11. #11

    Umecu da te nemam...?

    Pa ne znam...te promene o kojima ti pricaš kao da ih ne radiš zbog sebe...menjaš svoj život, grad, zbog odredjenih osoba (mada to povlači sa sobom još dosta sitnica)...
    Bežanje te ne odvodi od problema...
    Najbolje je početi od nekih stvari koje te ispunjavaju ...Posao, druženje sa prijateljima, porodicom...Dovoljan je jedan "uspeh" da te pokrene sa nule...bilo koji "vetar nemirac" da dune u tvom pravcu...i videćeš...sve ostalo se onda polako nadovezuje...

  12. #12

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    Sumnjam da si grad promenila samo zbog replika iz filmova u smislu 'u ovom gradu nema mesta za nas dvoje' ,meni bi to najteze bilo,ali promeniti navike ili ljubav kako god to nazoves nije lose ako mozes ili bolje ako smes...To sto mnogi imaju pogresne izbore i nije do njih/nas,ali sa nekima je mlako,a sa nekima je apokalipticno,pa od dva zla izaberi ono koje ces pamtiti...

    Izmedju redova,kako je napisano,citam da to sto si pomislila da je neko vredan tolikih promena nije bilo istina i pozitivno je sto priznajes,a nastavi sa paklom,jer najbolje je kada dodjes u situaciju da gore ne moze biti,bar znas da samo treba sacekati...od pakla kako ti to nazivas sve je bolje,a sacekati moras,jer nista sto treba da ti se desi nece te zaobici budi sigurna...Uprosceno zaljubila si se previse,pa je i razocarenje tim vece...

    I neki ljudi se ne zaobilaze u zivotu ukoliko imas priliku da ih upoznas...

  13. #13

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku



    Gde god da odeš '' nosiš i sebe sa sobom ''.
    Ako je iko za promene - ta sam .
    Jednom sam morala da stavim tačku.
    Pogledam šta je iza mene, šta bi moglo da bude ispred.
    Stala sam.
    Nisam '' palila mostove za sobom '' .
    Shvatila sam da je bolje biti sam, nego u lošem društvu,
    shvatila sam - kako je lepo uživati u samoći,
    shvatila sam da me, negde izda Duge čeka neko,
    shvatila sam šta su strpljenje, nada...
    shvatila sam šta znači boriti se.
    Glavu gore, osmeh na lice ( kako god taj osmeh izgledao )...
    Samo napred - nema nazad.
    Iz svakog posta možeš da izvučeš pouku - savet, kako god...

    Na kraju ( ili početku ) opet odlučuješ ti.
    Možemo da ti iskuckamo ovde sabrana dela - ključ sreće je samo u tvojim rukama.
    Sve gore napisano podržavam...Veoma me privukao naslov ove teme,umeću da te nemam..? Ti već umeš.Nema tu šta puno da se doda..osim jake volje,petlje i samokontrole..i delovanja.Promene su već jednim delom napravljene,u glavi..bitan korak je već učinjen.

  14. #14

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    Sve se ume kada se mora, verujte expertu za nemanje . Može drugi grad, može druga država, ne mora ništa od toga, ali se ume kada se nema na drugu stranu. Veoma jednostavno, samo se probudiš jedno jutro i shvatiš da lakše dišeš i ne plačeš više na svaku tužnu notu i rasteš opet veliki i lep za neka nova nemanja

    I pitanjce je bilo ovdi, o promenama i da li ih praviti iznova. To valja, ne mora da bude motivisano novim paklom, promene su dobrodošle i kada je sve, baš sve, najlepše na svetu. Frizura čini čuda, nekakav hobi, sport, spremanje stana, kratko putovanje, vera u sebe, prijatelji sve u paketu, onda se može i mora dalje
    Poruku je izmenio euridika, 30.03.2008 u 23:31 Razlog: zaboravila delićak priče i slovo se potkralo
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #15

    Odgovor: Umecu da te nemam...?

    Umem da zivim sa saznanjem da nekoga vise nema.I to da zivim bas dobro.Samo aktiviram svoje cipove,ukljucim stanicu na ~super mi je~i
    krecem dalje.Zivot je isuvise kratak da bih se danima pitala:zasto i
    kako?Prevazici to razdoblje je moguce samo jakom zeljom za lepsim
    sutra.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •