Mala škola oklagije - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 59
  1. #16

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Evo dva isprobana recepta za kiflice i lepinje:

    Somborske kiflice

    900gr brasna
    1/2 l mleka
    svezi kvasac
    3 soljice ulja
    so - ravna kasika

    Rastopiti kvasac u mlakom mleku u koje je dodato malo secera. Kad nadodje, dodati u testo, dobro ga umesiti i podeliti na 4 dela.

    Svaki deo razviti i iseci na 8 komada. U svako parce staviti malo sira i malo margarina. Uvijati u kifle i ostaviti da stoje 20-30 minuta. Premazati zumancetom i peci.
    Umesto sira moze da se stavi i pekmez, virsle (ako se prave vece kifle) ili bilo sta drugo, u skladu sa trenutnom inspiracijom...

    Lepinje za hamburger

    1/2 kg brasna
    1/2 soljice ulja
    oko 2 dl mlakog mleka
    oko 2 dl mlake vode
    kvasac
    so

    Zmesiti testo, kada pocnu mehurici ostaviti ga da odmori.
    Kad naraste od njega napraviti 6 lepinja.
    Premazati zumancetom sa malo ulja i ostaviti da stoji oko 20 minuta.
    Peci oko 30 minuta.


    Sto se tice mesenja hleba, tu treba malo iskustva. Sto se vise vezba, hleb postaje bolji. Pocetnici najcesce imaju problem sa dodavanjem vode u testo, jer misle da hleb nece ispasti dobro ako je mnogo stave. Medjutim, bolje je da ima vise vode u testu, jer hleb tako postaje meksi i bolji.

    Za one koji nece vise da se muce, postoji i aparat za pravljenje hleba. Kosta oko 3000 dinara...

  2. #17

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Odlično izgledaju! Imam neki sličan recept za žu-žu, samo se sa margarinom slaže u kocku
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: Mala škola oklagije

    A ja sam par puta pravila zu-zu pa mi se ne izlista bas lepo...tako da sam odustala

  4. #19

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Ma, meni kako ide testo, ništa mi se ne izlista kako treba u 97% al' isti recept kod drugog super. Nema šaje kod Rose salvaje
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #20

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Meni te testenine nikako ne uspevaju.... Pokusala sam da pravim kiflice i sve uradim po receptu i sve bude extra, ali u rerni, onaj dzem ili sta sam vec stavila, sav se "izvuce" iz kiflice i jos zagori tepsija....A kiflice budu suve...
    Strasno
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  6. #21

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Pletenica sa makom

    Testo:

    500 gr brašna
    50 gr šećera u prahu
    150 gr margarina
    4 jaja
    30 gr svežeg kvasca
    300 ml mleka
    malo soli
    kora od jednog limuna


    Fil:

    200 gr mlevenog maka
    100 gr šećera u prahu
    1 vanilin šećer
    100 ml mleka



    Pomešajte brašno i šećer u prahu,u malo mlakog mleka otopite kvasac, pa kad naraste, pomešajte sa omekšalim margarinom,jajima,solju i rendanom limunovom korom. Sve dodajte u brašno i umesite testo dodavanjem mleka. Ostavite 30 minuta da naraste.

    Pomešati mak i šećer a zatim ga preliti (popariti) sa vrelim mlekom.
    Testo razvući,iseći trakice i staviti fil

    Trakice preklapati jednu preko druge

    Premazati žumancetom,ostaviti još 15 minuta da odstoji i onda peći u zagrejanoj rerni.

  7. #22

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Citat kristina-cica kaže: Pogledaj poruku
    Meni te testenine nikako ne uspevaju.... Pokusala sam da pravim kiflice i sve uradim po receptu i sve bude extra, ali u rerni, onaj dzem ili sta sam vec stavila, sav se "izvuce" iz kiflice i jos zagori tepsija....A kiflice budu suve...
    Strasno
    Meni su isto u početku kiflice bile ''suve''...dok nisam provalila gde gresim...Daklec kao prvo, nikad nemoj previše tanko da oklagijas jufkice kad odvojis...treba da ti budu jedan prst debljine...ne stavljaj puno džema (al to si sigurno vec skontala )...I lagano ih uvijaj, nemoj mnogo rastezati testo ... Na kraju obavezno na toplijem mestu ostavi kiflice da malo odstoje i narastu, stavis malko margarina na svaku kiflicu...pa tek onda peci ...

  8. #23

    Mala škola oklagije

    Jogurt kiflice

    Potrebno je:
    800 gr brašna
    2 kašičice soli
    1 kašičica šećera
    1/2 kesice suvog kvasca
    150 ml mlake vode
    500 ml mlakog jogurta
    150 ml ulja
    2 belanca
    Za premazivanje kiflica:
    2 žumanca
    susam
    margarin
    U mlaku vodu staviti kašičicu šećera a zatim dodati kvasac i ostaviti da nadođe. Brašno pomešati sa solju,napraviti udubljenje u sredini i dodati belanca, ulje, nadošli kvasac i na kraju jogurt (da bude mlak ).
    Zamesiti testo, po potrebi dodati brašno ali da testo ostane mekše zamešeno ( malo lepljivo da bude). Ostaviti testo da nadođe 20-25 minuta.
    Nadošlo testo razvući na 1 cm debljine i vaditi čašom krugove (kao za krofne) ili jednostavno kidati od testa male loptice. Od testa formirati duguljasti oblik dužine 20-25 cm



    Na gornjem delu iseći tri trakice ali ne do kraja i onda uvijati od donjeg dela prema gornjem (trakicama). Možete filovati po vašoj želji ili ih ostaviti prazne.
    Na pleh izrendati 1/2 margarina (koji je pre toga bio na kratko u zamrzivaču) a zatim ređati kiflice i ostaviti da nadođu. Kada su nadošle, svaku kiflicu premazati umućenim žumancima , zatim preliti sa kašičicom rastopljenog margarina i posuti susamom.



    Peći u zagrejanoj rerni na 200 C dok ne porumene.






    Minjina fenomenalna kuhinjica

  9. #24

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Smazalice

    Testo:
    100 ml mleko
    200 ml jogurt
    50 ml ulja
    kašičica soli
    500 gr brašna
    1/2 kockice kvasca
    1/2 praška za pecivo
    Fil :
    2 žumanca
    100 gr margarina
    100 ml kiselog mleka ili pavlake
    1 kašika brašna
    I još treba:
    mladi sir (moze i sunka da se doda)
    Zamesiti testo i ostaviti da nadođe.
    U međuvremenu, mikserom umutiti sve sastojke za fil.
    Nadošlo testo podeliti na dva dela ( ili 4 ako zelite manje smazalice). Prvo testo razvući (60 x 30) i premazati ga sa polovinom fila.

    Zatim, rasporediti mladi si.


    Testo urolati i podeliti na 6 delova,da svaki deo bude oko 10 cm.
    Prebaciti u podmazan pleh ili obložen papirom za pečenje. Premazati umućenim belancetom, a zatim posuti susamom.


    Ponoviti isto i sa drugim testom. Dobićete ukupno 12 smazalica.
    Staviti u zagrejanu rernu da se peku na 200 °C dok ne porumene.


    Izvor : Minjina kuhinjica i Coolinarika

  10. #25

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Česnica mi je ispala da se ne zna da l' je lepša korica ili sredina i narasla lepo samo nije mnogo lepa, onako kao za reklamu (svake prestupne mi nešto uspe od testa kao za reklamu dodaću sliku kad prebacim) još sam smontirala i krstić gore od testa al' se smorio kad sam je prevrnula na krpu, pa mi je ostala rupica, al' nema veze

    Stavila u vanglu:

    1 kg brašna, 25 grama kvasca, 2 žumanca, 25 grama soli, 2 kašičice šećera, pola litre mlakog mleka i još malo dodavala vode i putera 200 grama (nešto na listiće sekla u testo, a nešto mazala i preklapala) i namazala je gore isto pre pečenja mlekom i puterom
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #26

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Citam vase recepte pa da se i ja prijavim u vasu skolicu oklagije

    Od onih sam kojima torte i kolaci jako lose idu od ruke i uglavnom kad su
    neka veca slavlja zovem mamu i sestru u pomoc
    Ali zato mi testo ide odlicno od ruke verovatno zato sto vise volim da jedem slana jela pa sam se i trudila vise
    Evo jedan odlican, lak i brz recept

    Margarin pogacice

    1 kg brasna
    1/2 l mleka
    2 kasike secera
    1 mala solja ulja
    1 kvasac ( uvek uzimam madjarski, jer je najbolji)

    testo dobro izraditi i ostaviti da naraste,u medjuvremenu umutiti fil

    1 ceo margarin
    3 zumanceta
    2 kasikice soli

    Testo razvuci, premazati sa pripremljenim filom, uviti u rolnu i seci ukoso u troglove,sa ostatkom margarina premazati trouglove i posuti susamom.

  12. #27

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Jogurt kiflice
    Recept (tj testo) joj je fenomenalan Evo ih majne:



    Mogu samo da preporučim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #28

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Isto testo kao ovo gore samo sam se zeVzala drugačije Razvukla, namazala preko cele površine fil, urolala i sekla parčiće za pužiće, slane


    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #29

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Evo nekoliko mojih isprobanih recepti, koje uvek uspevaju

    Pekarske kiflice

    - jedan svez kvasac (da naraste)
    - 1/2 litara mleka (ako ih pravite posne, onda mleko zamenite vodom)
    - 10 kasika brasna
    Sve ovo umesajte i ostavite da stoji 20 minuta. Nakon toga dodajte
    - 1 i 1/2 kasika soli
    - 3 kasike secera
    - 250 ml ulja
    - brasno po potrebi
    Umesite srednje testo i ostavite da naraste. Oblikujte kiflice, namazite margarinom i pecite ih. Ako su masne, onda mozete ih namazati zumancetom i posuti susamom.

    Kiflice sa sirom


    - 1 kg brasna
    - 1/2 kg mleka
    - 3 solje ulja
    - 1 kasika soli
    - 2 kasike secera
    - 1 svez kvasac
    - 2 jaja
    Od ovih sastojaka umesite testo i ostavite da naraste. Oblikujte kiflice koje filujete smesom od
    - 1 jaje
    - sir izgnjecen viljuskom
    Redjate u pleh, namazite zumancetom, stavite susam i mali komadic margarina na svaku. Pecite.

    Panceroti


    - 1 kg brasna
    - 1 solja ulja
    - 1 svez kvasac
    - pola kasike soli
    - 250 ml vode
    Umesite testo i ostavite da naraste. Nakon toga podelite ga na 32 loptice. Svaku razvucete u malu koricu i filujte po zelji:

    1. rendani kackavalj i malo kecapa
    2. sir
    3. kackavalj, salama, kecap
    4.kackavalj, pecurke, salama

    Preklopite, krajeve dobro spojite i pritisnite viljuskom, kako bi se zalepili. Neka malo odstoje, pa przite u vrelom ulju.
    Poruku je izmenio Bombica, 04.04.2009 u 19:22 Razlog: edit


  15. #30

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Recept za ove indijske pogačice sam našla na nekom blogu ko zna kada... Probala jednom i toliko nam se dopalo da ga pravim prilično često. Savršeno ide uz salatu od krastavaca sa dosta belog luka i pavlake...

    Parathas

    Prosejati 200g integralnog i 200g običnog belog brašna u činiju. Napraviti udubljenje u sredini brašna i dodati kašičicu soli i 2 kašike ulja, i između 300 i 350ml mlake vode. Dobro povezati smesu pa je istresti na pobrašnjenu radnu površinu i mesiti nekih 5 minuta ili dok se ne dobije glatko i meko testo. Lagano uljem premazati činiju i testo, pokriti ga i ostaviti da miruje pola sata.
    U međuvremenu spremiti nadev: skuvati oko 200 g krompira u ljusci, oljuštiti ga i propasirati. Na malo ulja pržiti 1/2 kašičice žutih semenki slačice i kad počnu da poskakuju dodati 1/4 kašičice kukurme ili pola kašičice belog luka u prahu. Kratko propržiti pa dodati sitno naseckanu polovinu luka i pržiti oko minut- dva. Umešati propasirani krompir i pržiti dok se ne počne odvajati od dna tiganja i dobije lepu žutu boju. Ostaviti sa strane do daljeg.
    Od testa oblikovati 14 loptica ( tako stoji u originalnom receptu, ja napravim 16 jer mi je lakše da tako podelim testo). Svaku razvaljati u krug prečnika desetak centimetara, na pobrašnjenoj radnoj površini. Na svaki staviti po kašiku nadeva ostavljajući polovinu kruga praznom. Praznu polovinu premazati rastopljenim uljem i preklopiti na pola, pa još jednom na pola da se dobije oblik trougla. Trougao razvaljati da se udvostruči. Ne previše pritiskati jer će nadev izaći kroz rastanjeno testo. (Testo je izuzetno rastegljivo i vrlo lako za oblikovanje pa i nema potrebe za pritiskanjem). Dobijene pogačice peći na vrelom grilu ili u tučanom tiganju debelog dna premazujući ga uljem. Peku se brzo zato treba dobro zagrejati gril ili tiganj. Ako se dogodi da nije dobro zagrejana ili da je vatra slaba pa se parathas peku sporo ostaće tvrde i žilave.
    Mogu se jesti tople i hladne pa čak i ugrejati u rerni (pokrivene alufolijom).
    Možda recept na prvi pogled izgleda komplikovano ali nije. Svi sastojci mogu lako da se nabave.
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Little Alchemy, ili, Mala Alhemija
    Autor starsica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.09.2012, 22:31
  2. Mala matura
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 19.06.2012, 18:46
  3. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  4. Mala Srna
    Autor Sokica u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 19:14
  5. Kolaži od cveća
    Autor Lady S u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 11:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •