Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier - Strana 3
Strana 3 od 15 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 217
  1. #31

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Donekle si i upravu sto se tice izbora. Nemacki lovni terijer je prvobitno stvoren za lov i jamarenje i mera kvaliteta mu je bila ostrina. Medjutim sada imamo jako veliki problem posto su utakmice zabranjene. Ostale su nam samo izlozbe kao jedino zvanicno merilo kvaliteta, i mnogi odgajivaci koji su godinama gajili ostre, lovne pse koji su losijeg eksterijernog kvaliteta imace mnogo problema.

  2. #32

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    bile su utakmice sa zahvatom na divljac zabranjene i u:Madjarskoj,Ceskoj,Slovackoj pa su sada dozvoljene ali samo na lisicu,tako ce nesto nadam se biti i ovde,a NLT je ipak lovacki pas kojeg covek jos nije uspeo da prilagodi zivotu u stanu tako da uz pravilan eksterijer najbitnija je ostrina

  3. #33
    Sto se tice ostrine, to imam, bar mislim, majka moje kuje vadila je jazavca iz rupe i to ne jednog, otac lud 100%, inace majka potice od Ulan-a v Dachsburga, znaci od dobre radne linije. A moja Bella nije trenirana za jamarenje,stedim je zato sto ce mi ona biti osnova za dalji uzgoj, goni svu divljac, na divlju svinju je preostra, jedne prilike je d.svinji strgala tetive na prednjim nogama, u rupe je planiram pustiti tek sad kad sam dobio potomke.
    Od titula nema mnogo, 2*PRM i 1 BOB, mozda jos max dvije izlozbe i to je to

    Ali na proljece pravim vjestacki rov, i treninzi pocinju....pravi za utakmice
    iance oni mali stenci vec oblajavaju macka....hehehheh
    Poruku je izmenio silvia, 24.11.2007 u 10:20 Razlog: 2 uzastopna posta

  4. #34

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Citat lovacpd kaže: Pogledaj poruku
    Drugari, kad ste ves poceli o priplodnjacima, ja pklaniram doci tamo iduce godine, dovesti kuju na parenje. na oko su mi se svidjela dva psa, Aris Utinjski i Kan, od Obrada
    Sta mi mozete reci o njima?Arisove potomke sam vidio u Gradiskoj kod Bosnjaka, ali Kanove nisam.
    mislim da neces pogresiti i da se odlucis za Aleksandrovog Ulka,psa nisam video uzivo ali sudeci po slikama izuzetnog je eksterijera,nista slabiji od Arisa ili Kana,pretci su mu sve sami sampioni u lepoti i radu jos ako je on radan to je pun pogodak,nema greske

  5. #35

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Pratim ga, pratim...Bice kuja i za njega, mlad je....polako, sad pravim bazu za dalji uzgoj, a mlada kujica vec raste prekosutra ce joj biti 3 mj...
    Inace, trazim pse koji su lijepi, ili prosjecni ali sa sampionskim pretcima, a da su dobri u radu, da rade i nad zemljom i pod zemljom, maksimalno ostri, sljedoglasni,...ma komplikovan sam ti ja, hocu puno i onda jos na to....
    I znam da se do tog ne dolazi preko noci nego polako.

  6. #36

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    druze moj ima postavljen Ulkov rodovnik na nekoj od prethodnih strana,reci ti meni njegove dimenzije pre svega mislim na visinu,na slikama mi deluje da je visok

  7. #37

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Drugari, znamo da su u srbiji trenutno najjaci u cijelom svijetu, jedino vam Bosnjak (vonkleinem fluss) mrsi konce ali i njegovi psi su porijeklom iz srbije, tako da je vrlo tesko izabrati priplodnjaka, male nijanse odlucuju. Stvarno su to muke ali slatke.
    A za ovo oko visine, na slici se lako izracuna koliko je visok, on je 39-40 cm visok.Bar sam ja tako izracunao po ovoj sllici sto sjedi.ako se uzme desna noga vanjskom linijom mjeri sve do nabora ogrlice i to prenese na zid sa ciglom, cigla je sa fugom oko 7 cm i to je to, probaj lako je

  8. #38

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Ulk je poreklom od Bosnjakovih pasa(najbolji eksterijer na svetu),jos u svom rodovniku ima Nicka von Rinngau-a,Grafa sa Sirijusa,Konora,Paju... koji su bili izuzetni radni psi.Tu je jedini problem sto su utakmice zabranjene pa ne moze Aleksandar malo bolje da ga pokaze,da je bio u mogucnosti da osvoji neku titulu u radu i nekoliko prvih nagradnih razreda o njemu bi svi sada pricali kao o velikom sampionu
    Poruku je izmenio BulletToothTony, 27.11.2007 u 11:49

  9. #39

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    U Novom Sadu na CACIB-u je jedini put zvanicno meren i bio je visok 37,5. Trenutno ne znam tacnu visuinu ali ne verujem da je preko 39. Sto se tice njegovog rada ja i pored zabrane utakmica ne odustajem. Meni je uvek jamarenje i praktican lov bio prioritet. Danas sam bio u obilazak terena i vidim da ce ova godina biti zanimljiva. Od utakmica mi se najvise svidjaju svestrane i smatram da tu pas pokazuje svoj pravi kvalitet. Ovih dana sam imao ponudu od jedne Ruskinje da prodam Ulka. Svasta...

  10. #40

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    nisi lud da ga prodajes,ja se ne bavim nekom velikom produkcijom pasa,kuje parim samo kad mi treba stene a te dve kuje ne bih dao nikad

  11. #41

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Nisam!! Nesto se jednostavno ne moze kupiti novcem.
    Ponudio sam joj Ulkovog sina. Mnogo me podseca na oca iz mladjih dana.
    Poruku je izmenio Alexander 37, 27.11.2007 u 20:09

  12. #42

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Dajte, prodati kvalitetnog psa koji ima tek dvije godine, pa on jos nije pokazao sta zna, nije sazreo kao pas, samim tim nema ni kvalitetne cijene ako je uopste na prodaju!!!

    Utakmice mogu zabraniti ali trening u vlastitom dvoristu, nikad.Kod nas jos nisu zabranjene utakmice, tako da planiram ako se stigne u sljedecoj godini, napraviti rov za utakmice(treba mi skica, slika, dimenzije...), i onaj mobilni za trening. Ako se sve to stigne organizovace se nesto.... mozda i prava utakmica, ali polako....o tom potom

  13. #43

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Ulk ostaje kod mene zauvek i nikad mi nije padalo na pamet da ga prodam. Uzeo sam ga sa jasnom namerom, da bude pas za priplod i cini mi se da nisam pogresio. Vec sam ostavio jednu malu zenkicu od njega. Nisam siguran da li sme da se trenira. u dvoristu, ali znam sigurno da smemo ici u lov. Imas kompletno objasnjenje i skicu o vestackom rovu u knjizi Jovice Vidovica "NLT 2003". Osnovne dimenzije hodnika su 20x18cm, a baze 60x60 ili ako je kruzna precnik 60cm. to ti je dovoljno za "kucni" rov. poslacu ti u nekom od sledecih postova (ako budem nasamo) skice.

  14. #44

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Ok! posalji mi skice na mejl, mislim da ga imas!
    20x18, visina je 20 a sirina 18?

  15. #45

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Hvala na skicama!!!
    Odoh sutra da razmjerim teren...hehhehe

Strana 3 od 15 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Erdel terijer - Airedale terrier
    Autor Flufi u forumu Rase pasa
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 03.09.2019, 03:31
  2. Nemacki Ovcar-Deutscher Schaeferhund
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 20:51
  3. Nemacki Bokser - Deutscher Boxer
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.02.2010, 08:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •