Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier - Strana 10
Strana 10 od 15 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 217
  1. #136

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Nisam iz Drenovca, prezivam se Drenovac

    Upravo su mu oni roditelji. Jel bese Mefisto i Atila imaju istu majku? Ili mozda gresim?

  2. #137

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Drenovac kaže: Pogledaj poruku
    Nisam iz Drenovca, prezivam se Drenovac

    Upravo su mu oni roditelji. Jel bese Mefisto i Atila imaju istu majku? Ili mozda gresim?
    Mefisto i Atila imaju istu majku.Mefisto je od Astora a Atila od Oskara.Steta je sto Atila nije vise ziv,bio je izuzetno dobar pas.

  3. #138

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Takav ker se nevidja cesto... I steta sto je zavrsio bas onako. Nista gore za kera nego kad se otruje, bar ja tako mislim.

  4. #139

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Pozdrav svima, vidim da ovde ima dosta profesionalnih uzgajivaca i ljudi koji dugi niz godina imaju iskustvo sa ovom rasom pasa pa mislim da sam na dobrom mestu za dobijanje nekih informacija. Naime, pre dve nedelje sam dobio stene staro 2 meseca, prvi put imam u dvoristu rasnog lovackog psa pa citam literaturu sa neta o ovoj rasi i uzgoju. Zelim da mog psa obucim za potrebe lova, nista preterano u smislu takmicenja...jednostavno da zadovoljava osnovne potrebe jednog lovca u ravnicarskom, vojvodjanskom lovistu(lisice, svinje, zecevi...). Pa bih zamolio da mi neko kaze kad je optimalno vreme da zapocnem dresuru(mislim na najosnovniju tipa sedi, posto za ulazenje u jamu i ostale stvari sam nasao podatak). Citam da ne velja da se pas preoptereti rano sa nekim vezbama, a on ima tek 2 meseca. Inace uljavijeg psa jos nisam video. Ima jednog plisanog slonceta kojeg sam vezao za manilu i ovaj se oduzima kad ga vucem po zemlji a kad zagrize mogu da ga dignem na vrpci i metar od zemlje-ne pusta ni po koju cenu. Otac steneta ima papire, osvajao je neke nagrade...a primecujem da je dosta inteligentan.

  5. #140

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    [da nema ko kakvo musko sene ove rase da prodaje bez papira i moze li se do podgorice kako dobacit hvala

  6. #141

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Ovo je RAY i ima 3.5 meseca.

  7. #142

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Drenovac kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je RAY i ima 3.5 meseca.
    Jel mozes da stavis jos neku sliku od reya,i ako mozes da slikas risa,zanima me kako izgleda.

  8. #143

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat lazarac kaže: Pogledaj poruku
    Jel mozes da stavis jos neku sliku od reya,i ako mozes da slikas risa,zanima me kako izgleda.
    Stevo da li si to ti ? Slikacu Reja, a za risa cu morati da se vidim sa Dzonijem... On sad radi svaki dan pa nikad nije kuci, ali regulisacemo nesto

  9. #144

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Daizzus kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav svima, vidim da ovde ima dosta profesionalnih uzgajivaca i ljudi koji dugi niz godina imaju iskustvo sa ovom rasom pasa pa mislim da sam na dobrom mestu za dobijanje nekih informacija. Naime, pre dve nedelje sam dobio stene staro 2 meseca, prvi put imam u dvoristu rasnog lovackog psa pa citam literaturu sa neta o ovoj rasi i uzgoju. Zelim da mog psa obucim za potrebe lova, nista preterano u smislu takmicenja...jednostavno da zadovoljava osnovne potrebe jednog lovca u ravnicarskom, vojvodjanskom lovistu(lisice, svinje, zecevi...). Pa bih zamolio da mi neko kaze kad je optimalno vreme da zapocnem dresuru(mislim na najosnovniju tipa sedi, posto za ulazenje u jamu i ostale stvari sam nasao podatak). Citam da ne velja da se pas preoptereti rano sa nekim vezbama, a on ima tek 2 meseca. Inace uljavijeg psa jos nisam video. Ima jednog plisanog slonceta kojeg sam vezao za manilu i ovaj se oduzima kad ga vucem po zemlji a kad zagrize mogu da ga dignem na vrpci i metar od zemlje-ne pusta ni po koju cenu. Otac steneta ima papire, osvajao je neke nagrade...a primecujem da je dosta inteligentan.
    Nikakve vezbe poslusnosti nece negativno uticati na stene.Obuka pocinje od onog dana kad stene doneses kuci.Od tebe zavisi kakvog ces psa imati kad bude odrastao,sto vise rada ulozis u pocetku lakse ce biti kasnije.Terijeri brzo sazrevaju tako da bi do sest meseci starosti osnovna obuka trebalo da bude ucvrscena.

  10. #145

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Evo slike RAY-a, slikane su mobilnim pa mozda kvalitet nije zadovoljavajuci...
    Videcu da se organizujem sa Dzonijem pa da vidis i Risa.
    POZDRAV

  11. #146

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    jesi ga izvodio u polje i jel ga malo drndas na neku kozu

  12. #147

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    vodio sam ga u poljem i ponasa se super, bice samo takav keric... Nisam na kozu, ali ga zato zaludjujem sa nekim krpama. Kad uhvati nece da pusti 5-6 min. mozes da mu duvas u uvo ali dzaba. Pokazivao sam mu i macku na koju je odreagovao super. Kako ti izgleda ovako? znam da nema bradu ali sta da se radi...

  13. #148

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    nema veze sto nema bradu,dlaka mu je dobra,samo nemoj mnogo da ga drndas sa krpom kad bude menjao zube,a kozu imam ja kuci zovi,makija.razvlacimu kozu pstepeno sve dalje.bice sigurno super lovan keric

  14. #149

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Pozdrav svim ljubiteljima nlt-a ... ja imam 2 nlt (bez rodovnika) dobri su u rupama....e sad posto vidim da ovde ima puno ljudi koji znaju dosta o nlt i jamarenju pa me zanima posto bi trebalo da idem na jamarenje (sredinom oktobra) pa me zanima sta bih mogao da ponesem od medicinskih sredstava (nesto kao prva pomoc za psa) sa sobom i da li se to uopste nosi ...posto znam da moze biti gadno pa za svaki slucaj... do sada im se nista nije dogodilo strasno jedino se skroz ogule(dlaka) pogotovo zenka (moram da napomenem da im je solidan kvalitet dlake), da li moze da se uradi nesto po tom pitanju ...pozdrav...

  15. #150

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat jagd kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav svim ljubiteljima nlt-a ... ja imam 2 nlt (bez rodovnika) dobri su u rupama....e sad posto vidim da ovde ima puno ljudi koji znaju dosta o nlt i jamarenju pa me zanima posto bi trebalo da idem na jamarenje (sredinom oktobra) pa me zanima sta bih mogao da ponesem od medicinskih sredstava (nesto kao prva pomoc za psa) sa sobom i da li se to uopste nosi ...posto znam da moze biti gadno pa za svaki slucaj... do sada im se nista nije dogodilo strasno jedino se skroz ogule(dlaka) pogotovo zenka (moram da napomenem da im je solidan kvalitet dlake), da li moze da se uradi nesto po tom pitanju ...pozdrav...
    Pozdrav i tebi, dobro dosao na forum. Najbolje je da se posavetujes sa veterinarom. Ja licno nosim jod, gazu..ili mozes poneti umesto gaze neku cistu krpu, iglu i konac ali srecom nikad nisam morao da je koristim... pored toga nosim i cistu vodu... i to je od prilike to. E sad druga je prica kako rane sanirati kasnije, to je sasvim dovoljno za prvu pomoc. Ne razumem kako im se dlaka skroz oguli. Da li mislis na predele oko glave, gde dolazi do kontakta ili se to isto desava i po celom telu.

Strana 10 od 15 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Erdel terijer - Airedale terrier
    Autor Flufi u forumu Rase pasa
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 19.03.2024, 15:24
  2. Nemacki Ovcar-Deutscher Schaeferhund
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 19:51
  3. Nemacki Bokser - Deutscher Boxer
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.02.2010, 07:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •