Lista najopasnijih sportova na svetu
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Lista najopasnijih sportova na svetu

    Sport može biti itekako opasan posao, iako mnogi najčešće zavide uspešnim sportistima, što zbog njihovih zarada, što zbog popularnosti. Časopis Forbes je napravio listu najopasnijih sportova na svetu

    Ronjenje


    Iako je ronjenje izuzetno popularan sport, "izigravanje ribe" ima i svojih negativnih strana. Preti, na primer, opasnost od raznih riba s otrovnim bodljama, opasnost od bolesti dekompresije pri brzom izronu, a u mnogim morima vrebaju morski psi.

    Istraživanje podvodnih pećina


    To je takođe ronjenje, ali može biti i poseban sport. Pri bavljenju ovim sportom preti opasnost od dezorijentacije, hipotermije, odvajanja od grupe, slabe vidljivosti... Konačno, i američko udruženje speleologa uvek kaže kako je uspešno zaronjavanje ono s kojeg se vratite.

    Bejz džamping



    Bejz džamperi su oni individualci koji se s visokih zgrada, antena ili mostova bacaju držeći padobran u ruci. O stepenu opasnosti između ostalog odlučuje i sam džamper, jer samo on zna kada će pustiti padobran iz ruke. Međutim, jačina vetra takođe ima uticaja, s obzirom da veliki naleti vetra mogu doslovno džampera da zalepe za objekt s kojeg je upravo skočio!

    Fristajl skijing



    Ovaj bi sport najlakše bilo opisati kao skijanje slobodnim stilom. Međutim, slobodan stil u ovom slučaju znači skijanje niz netaknuta snežna prostranstva, do kojih se može doći isključivo helikopterom. Osim što i sam let helikopterom zbog vetra, nosi sa sobom rizik, još veća opasnost preti od snežne lavine. Dalje, vremenski uslovi su u takvim krajevima vrlo promenljivi što za mnoge skijaše može imati kobne posledice.

    Big-wave surfing



    Surfovanje na velikim talasima (Big-wave surfing) može biti itekako zabavno, ali pri samom pogledu na te talase ledi se krv u venama. Rizici su brojni: da vas talas uvuče u sebe, ispod morske površine prete kamene stene, a može da vas povredi i vaša lična daska...

    Street luge



    Ovaj ekstremni sport nastao je 70-ih godina prošlog veka u Kalifoniji, a pioniri su bili baš deca koja su se svojim skejtbordima spuštala niz put ili ulicu ležeći na njima. Iako se sport danas u potpunosti profesionalizovao, ipak izbegavaju da se svojim sankama voze tik uz kamion ili automobil. Na profesionalnim takmičenjima padovi i izletanja sa staza su česti, a zbog izuzetno velikih brzina zaštitna oprema kao kod motociklista je obavezna.

    preuzeto sa neta
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Lista najopasnijih sportova na svetu

    Nesto nisam dovoljno hrabra da probam ove nabrojane sportove
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Lista najopasnijih sportova na svetu

    Mozda bi probala Street luge, ali ove ostale....
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #4

    Odgovor: Lista najopasnijih sportova na svetu

    Ne bavim se sportom ... ja sam muziar
    Prilog 1010
    Poruku je izmenio irnik, 09.03.2008 u 15:41
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #5

    Odgovor: Lista najopasnijih sportova na svetu

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Ne bavim se sportom ... ja sam muziar
    Prilog 1010
    I JA...

  6. #6

    Odgovor: Lista najopasnijih sportova na svetu

    A jel se ovo računa?


  7. #7

    Odgovor: Lista najopasnijih sportova na svetu

    Mnogo su ludi ovi Rusi
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #8

    Odgovor: Lista najopasnijih sportova na svetu

    ...prvo mesto......život......redovno je letalan.....

  9. #9

    Odgovor: Lista najopasnijih sportova na svetu

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Ronjenje
    Iako je ronjenje izuzetno popularan sport, "izigravanje ribe" ima i svojih negativnih strana. Preti, na primer, opasnost od raznih riba s otrovnim bodljama, opasnost od bolesti dekompresije pri brzom izronu, a u mnogim morima vrebaju morski psi.
    Ronjenje je po stepenu rizika niže na skali od, na primer, skijanja. Kod ronjenja je najvažnije da imate poverenje u svog partnera (nikada se ne roni sam, uvek u paru) i da imate dobar plan ronjenja. Postoji čitav niz pravila koja se nauče pre nego što se prvi put zaroni. To umanjuje rizik, ako se pravila pažljivo poštuju. Najopasnije stvari koje se dešavaju tokom ronjenja su proizvod ljudske nepažnje, čačne se neka riba o kojoj se ne zna mnogo ili se malo nasloni na koralni greben gde baš mirno spava neko stvorenjce koje baš ne voli da bude čačnuto ili se samo plaši i ujede vas iz samoodbrane. Zlatno pravilo u ronjenju jeste da se ništa ne dira rukama, dovoljno je lepo i uzbudljivo ako ronite i uživate u lepotama sveta koji vas okružuje.

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Istraživanje podvodnih pećina
    To je takođe ronjenje, ali može biti i poseban sport. Pri bavljenju ovim sportom preti opasnost od dezorijentacije, hipotermije, odvajanja od grupe, slabe vidljivosti...
    Za ovu vrstu ronjenja treba da se ima neko iskustvo, neki broj zarona i izrona iza sebe, gomila kurseva i sertifikata, što, naravno, ne garantuje da ćete se snaći tamo na najbolji mogući način, ali umanjiuje rizik do dozvoljenog nivoa.
    Poruku je izmenio euridika, 24.10.2008 u 23:23 Razlog: slovo
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

Slične teme

  1. Koncertna lista - da se ja pitam..
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.02.2015, 20:22
  2. Lista nepoželjnih osoba
    Autor DzuPiter u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 25.02.2012, 13:32
  3. ATP lista
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 16.09.2011, 00:00
  4. Lista najluđih pitanja Googlu
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.08.2011, 10:16
  5. WTA lista
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 11.07.2011, 18:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •