Narko-dileri u školskim dvorištima
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Narko-dileri u školskim dvorištima

    Školska dvorišta u Leskovcu omiljena su mesta uživalaca ali i dilera droge, koji uglavnom uveče, u neosvetljenim delovima koriste i preprodaju narkotike. Slična, alarmantna situacija je i u skoro svim gradovima Srbije.

    Poslednji slučaj, kada je u po bela dana, prošle nedelje narkoman iglom kojom je prethodno sebi ušpricao drogu, ubo desetogodišnjeg učenika T.B. u školskom dvorištu leskovačke OŠ „Vožd Karađorđe“ ponovo je aktuelizovao problem droge i dilera među najmlađom populacijom. I ovog puta pokazalo se da država suštinski nije preduzela adekvatne mere koje bi iskorenile drogu iz škola. I dok roditelji strahuju za bezbednost dece, ceo problem se sveo na prebacivanje odgovornosti između policije i školstva.
    U leskovačkoj policiji tvrde da se narkomani i dileri skoro svako veče okupljaju u školskim dvorištima.
    - Više puta smo zahtevali od škola da nas obaveštavaju o svim karakterističnim pojavama. Nažalost, saradnja sa školama je veoma loša - kaže Slađan Ristić, načelnik Odeljenja kriminalističke policije u Leskovcu.
    Većina dvorišta oko tridesetak osnovnih i srednjih škola u Leskovcu je neosvetljena, a samo u osam škola dežura policajac za vreme nastave. U večernjim časovima i tokom noći, tvrde u policiji, sve škole obilaze policijske patrole. Uprkos tome, nijedna leskovačka škola se ne može pohvaliti da ujutru u njenom dvorištu ne osvane po koji narkomanski špric.
    Svetislav Prokopijević, direktor OŠ „Vožd Karođorđe“, kaže da su preduzeli sve mere da se dileri odstrane iz dvorišta ali bezuspešno.
    - Reflektorima smo osvetlili dvorište, ali ni to nije sprečilo narkomane da se okupljaju u dvorištu, koje je većim delom neograđeno. Nismo dobili školskog policajca, a škola nije u situaciji da plaća obezbeđenje - kaže Prokopijević.
    Takav odnos društva prema školama doprineo je i alarmantnom povećanju broja učenika koji uzimaju ili su probali teške droge. Prema letošnjoj anketi Koordinacionog odbora Jablaničkog okruga za prevenciju bolesti zavisnosti, od 1.700 anketiranih učenika, 0,9 odsto osnovaca probalo je esktazi, a njih 0,7 nastavilo da ga koristi. Heroin je probalo 0,5, a tim opijatom redovno se drogira 0,3 osnovaca. U istom procentu ima zavisnika kokaina, LSD, marihuane - 2,8 odsto, a 1,6 odsto osnovaca koristi sedative sa alkoholom. Posle ekstazija (0,7 odsto), heroin i kokain su droge koje srednjoškolci najčeće koriste i to u daleko većem procentu od osnovaca.
    Nimalo bolja situacija nije ni u Novom Sadu gde je prema podacima Doma zdravlja, trećina srednjoškolaca probala ekstazi, 42 odsto dece konzumira marihuanu, dok je heroin i kokain probao svaki stoti osnovac.

    izvor: BLIC
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Narko-dileri u školskim dvorištima

    jako poznata tema svima koji se bave tom tematikom.

    policajci na suzbijanju narkotika znaju sve, ali su to za njih sitne ribe. nisu im toliko važni. pokušavaju preko njih da dodju do većih igrača, a onda ih političari zaustave u toj igri.

    ili su ti koji diluju deci njihovi doušnici i preko njih dolaze do drugih dilera i održavaju kakvu takvu kontrolu. znam da zvuči smešno, ali oni ih kontrolišu. njih i količinu droge koja se prodaje.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Narko-dileri u školskim dvorištima

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    jako poznata tema svima koji se bave tom tematikom.
    policajci na suzbijanju narkotika znaju sve, ali su to za njih sitne ribe. nisu im toliko važni. pokušavaju preko njih da dodju do većih igrača, a onda ih političari zaustave u toj igri.
    ili su ti koji diluju deci njihovi doušnici i preko njih dolaze do drugih dilera i održavaju kakvu takvu kontrolu. znam da zvuči smešno, ali oni ih kontrolišu. njih i količinu droge koja se prodaje.
    Ovo mi lici na pricu nekog automehanicara (kontrola dotoka goriva u karburator)....
    Alo.... Rec je deci, a ne o brojkama, ne o kontroli, ne o kolicini protoka necega. Svako dete, koje u tako malom uzrastu postane narkoman, je neciji sin ili kcerka. Ono je zauvek izgubljeno. Gore nego da je mrtvo.
    Dobri izgovori, nikad nisu losi.
    A da to sve oni drze pod kontrolom. nazalost, to je tacno.
    Kojem politicaru treba droga u skoli, ako on nema direktnu korist od toga?
    Oni da zele da je iskorene, oni bi to i uradili.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Narko-dileri u školskim dvorištima

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Ovo mi lici na pricu nekog automehanicara (kontrola dotoka goriva u karburator)....
    Alo.... Rec je deci, a ne o brojkama, ne o kontroli, ne o kolicini protoka necega. Svako dete, koje u tako malom uzrastu postane narkoman, je neciji sin ili kcerka. Ono je zauvek izgubljeno. Gore nego da je mrtvo.
    Dobri izgovori, nikad nisu losi.
    A da to sve oni drze pod kontrolom. nazalost, to je tacno.
    Kojem politicaru treba droga u skoli, ako on nema direktnu korist od toga?
    Oni da zele da je iskorene, oni bi to i uradili.
    ......u potpunosti se slazem, i to ne samo da drze pod kontrolom vec i vrlo direktno i aktivno ucestvuju u tome.Svi mi znamo ili smo culi neke konkretne slucajeve i sta mozemo da uradimo povodom toga? Nista. Da se potrudimo da svoju decu maksimalno pripremimo i edukujemo. I onda?????? Sedimo i cekamo da vidimo da li smo uspeli?????
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Narko-dileri u školskim dvorištima

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    jako poznata tema svima koji se bave tom tematikom.

    policajci na suzbijanju narkotika znaju sve, ali su to za njih sitne ribe. nisu im toliko važni. pokušavaju preko njih da dodju do većih igrača, a onda ih političari zaustave u toj igri.

    ili su ti koji diluju deci njihovi doušnici i preko njih dolaze do drugih dilera i održavaju kakvu takvu kontrolu. znam da zvuči smešno, ali oni ih kontrolišu. njih i količinu droge koja se prodaje.
    U potpunosti se slažem sa tobom,ali mi tu ne možemo ništa kada oni od gore drže konce u rukama,moženo samo da gledamo kako naša omladina već sa 12 godina počinje da uzima heroin u osnovnim školama
    Znam da nita ne znam...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Narko-dileri u školskim dvorištima

    Ne znam što bih rekla..

    Toliko se radi (bar kod mene) na hvatanju dilera i suzbijanju droge ali kad treba zaštiti područja gdje obitavaju naša djeca - vrtići i škole, tada se špara na osiguranju, uzimanju zaštitara.

    Dal' me strah za vlastito dijete kad izlazi, prije gableca, u dvorište vrtičko? Je, strah me je zato što znam da se pronio glas da se tamo navečer skupljaju narkomani..

    Što je u mojoj moći? Što je u našoj moći?

    Kako zaštiti naše mališane?

    Riječju - 'Gledajte kuda hodate'?

    'Ne uzimajte i ne dirajte stvari nađene na cesti'?

    Očito jedino na ovaj način..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Narko-dileri u školskim dvorištima

    ...u moje školsko dvorište narkotrileri ne zalaze....i ja sam veoma tužan zbog radi toga.....mora ih jurim po celom gradu....
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Narko-dileri u školskim dvorištima

    Da u osnovnim školama...užas.Kao postavljaju kamere po ćoškovima škola,plaćam obezbeđenje koje ih kao čuva,a na roditeljskom sastanku,roditelji protestvuju,zbog toga što je "navodno obezbeđenje" uživalac opijata ..šta reći?Malo mesto,sve se zna...a pomenuto obezbeđenje i dalje kao nešto radi.
    Moja ćerka pohađa peti razred,i ja sam otvoreno razgovarala sa njom,sa mišlju da ona ni ne zna šta se po školi prodaje,a ona će meni posle sve moje priče:pa mama te šarene tabletice mogu da se kupe za trideset dinara ,kad me šlog nije strefio...i još mi reče da pored toga što su šarene,imaju na sebi crteže smajlija i da školom kruže kao bonbone...

    užas!!!
      Vrh

Slične teme

  1. Filmovi Tima Burtona
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 22.03.2013, 10:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •