Bitange i princeze
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Bitange i princeze


    Bitange i princeze je sitkom reditelja Gorana Kulenovića rađena po uzoru na poznatu američku seriju "Prijatelji".

    U seriji je pet glavnih likova: večiti student Robi, naloženi dečko iz centra u stalnom sukobu sa zgodnom Irenom, ne previše bistrom, ali vrlo snalažljivom i probitačnom bivšom manekenkom koja je odlučila voditi smisleniji život. Robi i Irena su glavni pokretači većine nesporazuma i razmirica u seriji i oboje rade na lokalnoj televiziji Star@ TV.
    Dvojica potpuno različitih najboljih prijatelja Kazimir i Teo igrom sudbine postaju Robijevi cimeri. Kazimir je pomalo zbunjeni tip koji zna sve o filmovima, muzici i sličnom, ali se ne snalazi najbolje u društvu. U društvu je poznat po uzrečici "budimo realni" i gledao je najmanje milion puta film Kazablanka.
    Kazimirov prijatelj iz detinjstva Teo prava mu je suprotnost. On je visok, naočit, snalažljiv i uspešan mladi advokat kojem je u životu uvek sve išlo od ruke i koji je Kazu uvek čuvao kao mlađeg brata. Međutim, već na početku prve epizode njegova se sreća menja, pošto ga je žena izbacila iz stana.
    Tu je i povučena, ali simpatična Irenina slučajna cimerka Lucija koja s Kazom počinje raditi u videoteci.
    U seriji se, inače, povremeno pojavljuju i osobe s hrvatske estrade, iz sportskog, umetničkog ili društvenog života. Gostovali su Ibrica Jusić, Robert Prosinečki, Davor Gobac, Nina Badrić, Emir Hadžihafisbegović... U jednoj od epizoda pojavljuje se i srpski glumac Sergej Trifunović.


    Glavne uloge:

    Rene Bitorajac - Robert Kumerle - Robi
    Hrvoje Kečkeš - Kazimir Hrastek - Kazo
    Tarik Filipović - Teodor Friščić - Teo
    Mila Elegović - Irena Grobnik
    Nataša Dangubić - Lucija Toc

    Predrag Vušsović - Vlasnik videoteke
    Mile Kekin - Erotoman Saša
    Dražen Cuček - Armando Vukušić - konobar


    Po mom mišljenju odlična humoristička serija sa ovih prostora, i rado je odgledam. Jeste li ikad pratili i da li pratite "Bitange i princeze" i ko vam je omiljeni lik? Ja erotomana i gazdu videokluba gotivim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Bitange i princeze

    Serija je fenomenalna Gledao sam prvi serijal svaki put kad se prikazivao... I svaki put mi je plakanje ( izmedju ostalog i zbog cele ove scene sa vozznjom ) Skinuo sam taj prvi serijal sa mrezze (za kolekciju) i sad je na redu ostatak

    Stvarno bolje od svih nazovikomichnih shitova u epizodama koje se daju na ovim prostorima.... mozzda serija - Ljubav, navika panika (za koju sam se iznenadio koliko je ok kad sam je pogledao prvi put silom prilika ) mozze da se delimichno uporedi jer je to taj tip komedije, ali sigurno nema ovu vrstu provala ...

    Poruku je izmenio HLEBmaster, 23.10.2007 u 00:42

  3. #3

    14 Odgovor: Bitange i princeze


    Lucija je sjajna, kao i vlasnik videoteke, kasnije agencije za marketing, ako se dobro sećam.
    Gledala sam je redovno: prvo nedeljom, petkom, reprizine reprize, svaki put sam se smejala, su skroz...
    Gobac me je oduševio, glumeći pripadnika sekte, kako je samo isprepadao Kazimira

    Postoji li novi ciklus, možda?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Bitange i princeze

    Jako dobra serija.Jedna od retkih koje sam redovno pratila.
    Najvise su mi se dopali Erotoman Sasa i Kumerle.
    Zaista se covek mogao dobro nasmejati.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  5. #5

    Odgovor: Bitange i princeze

    - Tebi bi pasalo da ja izkontaktiram tvoje međunožje, jel?
    - Ja mislim da bi to u prvom redu pasalo tebi

    (šut u međunožje)

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    12 Odgovor: Bitange i princeze

    Link za inserte iz nekih starih i nekih novih epizoda (4 godina emitovanja, koje je nedavno snimljena)

    Sale Erotoman je najveca Lala

  7. #7

    Odgovor: Bitange i princeze

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Postoji li novi ciklus, možda?
    Aha, 21:15 ponedeljkom, HRT2
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

  9. #9

    14 Odgovor: Bitange i princeze

    Bitange i princeze

    svakog radnog dana u 17.30 i 23.30


    Repriza treće sezone, a zatim i premijera četvrte.

    Od 8. oktobra prikazujemo premijerno 4 sezonu serije "Bitange i princeze"
    U trećoj sezoni glavna je promena prenamena videoteke, od koje je Gazda definitivno digao ruke, u marketinšku agenciju, što je novi nepresušan izvor humora i parodije. Gazda u agenciji zapošljava Kazu (kao "junior copywritera"), a Erotomana koji je dobio veliki novac putem nasledstva, uzima za partnera. Teo psihički puca zbog rastanka s Lucijom, iseljava se iz stana i odlazi da "spašava svet". Lucija odlučuje da se posveti završetku studija, a kako videoteke više nema, honorarno će u ovoj sezoni obavljati poslove sommellierke te inspektorke koju angažuje "Udruga za zaštitu potrošača". Nakon nekoliko epizoda u kojima neuspešno pokušava da obavlja posao taksiste, Robi napokon dobija stalan posao bodigarda, i to ni manje ni više nego u knjižari. Da stvar bude luđa, uz njega je taj posao dobila i Irena, pa je eksplozivna kombinacija ponovno prisiljena da radi zajedno, i to posao o kom nemaju blage veze. Zašto je perverzni vlasnik knjižare zaposlio baš njih? Jer je knjižara zapravo paravan za mutne poslove, a Robi i Irena su se na intervjuu za posao pokazali najmanje sposobnima da shvate u kakvo su okruženje došli. Novi važan lik je Gazdin "od kuma mali iz Študgarta". Jedino što to u stvari nije "mali", nego "mala"' zgodna 19-godišnjakinja sa likom anđela i naličjem djavola, u koju će se Robi zaljubiti, i na koju će Lucija i Irena biti ljubomorne. Još kad je Gazda utrpa da stanuje sa Kazom i Robijem...

    U ovoj se sezoni u jednoj epizodi pojavljuju i Kazini rastavljeni roditelji, zatim Robijev tata, a i Erotoman će pokušati da sazna ko je njegov otac. Irena će se u epizodi-dve opet okušati kao pevačica, ovoga put s više narodnjačkim štihom što će omiljeni pab nakratko da pretvoriti u "fontanu" iliti "ludnicu". Teo će, nakon što da otkaz i pristupi "zelenima", kod Lucije još više pojačati osećaj da je on trebalo da bude čovek njenog života. U drugom delu sezone, Teo se ipak vraća s putešestvija i otvara pro-bono advokatsku kancelariju u pabu. Pab postaje i poprište neobičnog partnerstva: Erotoman, nakon što se konačno posvađao s Gazdom, odlučuje da uloži kapital u pab, pa on i Konobar postaju suvlasnici. Spoj je nepomirljiv: Erotomanov cilj je u pab privući žensku, a Konobarev mušku klijentelu. U novoj će sezoni na tapetu su i terorizam, lovokradice, fudbalsko menadžerstvo, knjižarska mafija, marketinške kampanje, režirane pljačke, talačke situacije i slične uzbudljive akcione teme.....
    Obradovala sam se danas, kao malo dete


    izvor: b92
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Bitange i princeze

    kod nas trenutno ide repriza serije...i mogu samo da kazem - odlicna serija...


  11. #11

    Odgovor: Bitange i princeze

    Odlicna serija, genijalan scenario, super likovi!
    Da li neko moze da mi kaze gde na netu mogu da skinem epizode ili da gledam online?

  12. #12

    Odgovor: Bitange i princeze

    Jako dobra serija, pomalo podseca na engleske sitkome. Sjajna ekipa glumaca, scenario takodje odlican.

  13. #13

    Odgovor: Bitange i princeze

    Toliko je dobra, da sam download-ovao sve 4 sezone (nisam siguran da li se u međuvremenu snimila još neka). Omiljeni lik, naravno, Irena, na čije odvale padam sa stolice u bukvalno svakoj epizodi (čitaj: "Koje je nebesko telo najbliže zemlji?" - Irena: "Oblak!" ).

  14. #14

  15. #15

    Odgovor: Bitange i princeze

    Ako mi nešto ne sjeda...neprobavljivo mi je ...onda je to hrvatski humor i gluma. Ne ide...
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Crnogorske princeze koje su zavele Evropu
    Autor irnik u forumu Istorija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 05.07.2011, 08:12
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 22:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •