Poginuo Tose Proeski
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 72
  1. #1

    Poginuo Tose Proeski

    Toše Proeski, 26-godišnji makedonski pevač, poginuo je jutros u 6.25 sati u saobraćajnoj nesreći na autoputu Zagreb - Lipovac na ulazu u Novu Gradišku, javili su hrvatski mediji. Proeski je bio suvozač u Tuaregu kojim je upravljao 32-godišnji makedonski državljanin Georgij Georgijevski i koji je udario u zadnji deo priključnog vozila na severnom delu autoputa u smeru Zagreba.
    Proeski je poginuo, a vozač i 46-godišnja Ljiljana Petrović koja je bila na zadnjem sedištu su teško povredjeni. Pretpostavlja se da je uzrok nesreće nedovoljan razmak izmedju vozila. Oba su se kretala u smeru Zagreba. Istraga na mestu nesreće još traje, a pogibiju popularnog makedonskog pevača potvrdili su i u Upravi policije.
    Makedonski pevač pop i tradicionalne muzike Toše (Todor) Proeski rodio se u Kruševu 25. januara 1981. godine. Jedan je od najpopularnijih izvodjača na celom Balkanu, čije su mnoge pesme nedeljama na vrhu top lista Makedonije, Srbije, Crne Gore, BiH, a i Hrvatske.
    Službeno je propevao na jednom dečjem festivalu, a 1998. godine po prvi put nastupa i na makedonskom izboru za pesmu Evrovizije sa pesmom ("Ostani do kraja").
    Takodje započinje uspešnu saradnju sa kompozitorom Grigorom Koprovim i stvara prvi veliki hit ("Rane na usnama").
    Njegov do sada najuspešniji hit je pesma "Čija si" koja je mesecima bila najslušanija pesma u BiH, Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji.
    Za makedonskog predstavnika za pesmu Evrovizije izabran je 2004. godine, gde je s pesmom "Life" zauzeo 14. mesto.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Pa šta reći na ovo..................
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Strašno ...sam dokaz da Bog bira uvek najbolje!
    Ćuti i prenesi dalje....
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    R.i.p.
    Poruku je izmenio miki_mira, 16.10.2007 u 12:27 Razlog: mala slova umesto velikih...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski




    Biografija

    Toše Proeski rodjen je 25. januara 1981. u makedonskom Kruševu, a njegov prvi javni nastup bio na na teen festivalu "Melfest" 1996. godine, gde je osvojio svoju prvu nagradu. Mnogi su već tada prepoznali njegove zavidne glasovne mogućnosti.

    Na festivalu u Stipu 1997. godine nastupao je sa pesmom "Pusti me", a godinu dana posle trijumfovao je na festivalu u Skopju sa pesmom "Ostani do kraja". Slavu medju ex-yu publikom postigao je pesmama "Usni na usni" i "Sonce vo Tvoite Rusi Kosi", za koju je dobio nagradu na "Eurofestu".

    Toše je godine 1999. potpisao ekskluzivan ugovor sa produkcijskom kućom "Avalon". Njegov prvi album "Nekade vo Nokta" izlazi iste godine, a svoj prvi veliki koncert održao je u oktobru 2001. godine u beogradskom "Sava centru".

    Nedugo nakon toga, otputovao je na australijsku turneju zajedno sa još nekoliko velikih makedonskih muzičara.

    Pobedom na Beoviziji 2003. godine s pesmom "Čija si" Toše je počeo graditi medjunarodnu karijeru, a iste godine pobedio je na nacionalnom izboru za pesmu Eurovizije. Godine 2004. u Turskoj predstavlja Makedoniju s pesmom "Life".

    Toše je saradjivao sa nizom uglednih autora i izvodjača poput Marine Tucaković, Dine Muharemovića, grupe Sintezis ili legendarne Esme Redžepove, kao i sa Grigorom Koprovom, Fibusom (Phoebus), Željkom Joksimovićem, Leontinom, Borom Djordjevićem, Miro Buljanom, Antonijem Šolom i dr.

    Takodje, dovršavao je i studije Muzičke akademije u Skoplju.

    "Dan za nas" četvrti je Tošetov album i prvi za Hrvatsku i Sloveniju. Toše je hrvatskoj publici poznat i kao izvodjač pesme Srce nije kamen, najpopularnije pesme hrvatskog radijskog etera za 2006. godinu. Sa pesmom "Veži me za sebe" osvojio Grand Prix 11. Hrvatskog radijskog festivala na Hvaru. Njegov poslednji album "Igra bez granica" objavljen je u avgustu ove godine.


    Dan žalosti u Makedoniji

    U Makedoniji će u sredu, 17. oktobra, biti dan žalosti povodom smrti Toše Proeskog, odlučila je makedonska vlada.


    "Teko je voleti, jo tee ne voleti, a najtee je naći voljenog koji te voli."
      Vrh

  7. #7

    02 Toše Proeski

    ..uopste neznam sta da napisem..
    ..znam samo da mi je tesko da umrem..
    ....
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Ja isto neznam sta bih napisala ostala sam bez rijeci kada sam cula plakala sam dugo jednostavno nemogu vjerovati pa tek je krenuo u zivot sa 26 godina mogao je jos toliko toga postici stvarno nemogu vjerovati da je zivot takav idiot...........
    uzasno
    Mene niko ne voli,
    i nikom nije stalo, pa mi dodje zao,
    jer ja bih svoje srce svakom dao.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Znaci ne mogu da verujem. Bas mi je zao, mlad covek, dobar pevac,... Samo mogu reci uzas i tuga sto je tako brzo napustio ovaj svet
    ...................
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Baš mi je žao...
    Kad sam čula vest skamenila sam se...Na prvi momenat mi se učinilo prosto ne mogućim ...Al eto...izgleda mu je to bilo sudjeno...
    Tuga je zaista kad neko tako mlad izgubi život...
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Mislim da je ovo opsta tragedija...toliko dobar covek koji je pomagao drugima a ne poput vecine 'zvezda' mislio samo na sebe...
    Mlad, talentovan, dobar...sta vise... on je primer da medju nama jos uvek ima dobrih ljudi koji su vredni postovanja...zasluzio je da se zauvek pamti i kao muzicar i kao covek...
    Ipak je on Sinot Bozji...

    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "
      Vrh

  12. #12

    10 Poginuo Toše Proeski

    Makedonski pevač Toše Proeski [26] poginuo je jutros u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na području Nove Gradiške, javljaju hrvatski mediji.

    Nesreća se dogodila na autoputu A3 Zagreb - Lipovac, na deonici između Lužana i Nove Gradiške, u smeru Zagreba, kada se terensko vozilo, u kome se nalazio Proeski sa još dvoje ljudi, sudarilo sa kamionom italijanskih tablica, javila je Hrvatska televizija.

    Vozilo je zatim udarilo u središnju zaštitnu ogradu autoputa i završilo u jarku. Proeski je poginuo na licu mesta, a vozač automobila Georgij Georgijevski i menadžerka Ljiljana Petrović teško su povređeni.

    Uzroci nesreće se još ne znaju, a policija obavlja uviđaj zbog čega je saobraćaj na toj deonici puta otežan.

    U Makedoniji će u sredu, 17. oktobra, biti dan žalosti povodom smrti pevača Toše Proeskog, odlučila je makedonska vlada.

    Proeski je bio jedan od najpopularnijih pevača na prostorima bivše Jugoslavije. Muzičku karijeru započeo je nastupom na festivalu Melfest 1997, a popularnost je stekao pesmama 'Pusti me', koju je snimio iste godine, i 'Ostani do kraj' iz 1998.

      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Jadan... Stvarno mi ga je zao,sad sam cula za to,rekla mi sestra... Nisam mogla da vjerujem,mislila sam da se zeza... Inace nisam bila bas neki obozavatelj njegovih pjesama,ali eto... ZAISTA mi je zao....
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Strasna vest...Ja sam od jutros u soku! Neka mu je vecna slava...
    NEDJO KOSTIC FAN CLUB

      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Ja ne mogu da se pokupim... Tako je bio pun zivota, uvek nasmejan... dusa me boli...Zivece njegove pesme i on kroz njih.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Toše Proeski
    Autor blueella u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 21.01.2012, 16:15
  2. Tose Proeski - In memoriam
    Autor Joanna u forumu Spomenar
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 16.10.2008, 22:08
  3. Todor Toše Proeski
    Autor ZOE u forumu Muzičke zvezde
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.02.2008, 18:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •