Poslovne uniforme
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 45
  1. #1

    Poslovne uniforme

    Bila sam iznenadjena kada sam prvi put otišla na razgovor za posao jednom pojavom. Naime, politika firme u kojoj trenutno radim je da zaposleni budu propisano obučeni tj. nose uniforme. Radna garderoba se naravno razlikuje u zavisnosti od sektora naravno u magacinu se nose brendirana radna odela, u maloprodaji brendirane majice, muški rukovodeći i komercijala nose odela (za sada u sopstvenoj režiji...firma se tek razvija...standard jbg ) a mi "devojke" u administraciji smo pre neki dan dobile komplete (samo sa pantalonama, suknje su u najavi ) :


    Moram malo da se Falim ...a možda i nemam razloga?!

    Kako se vama čini ideja da vam firma kupi garderobu koju ćete nositi svaki dan? Da li vam smetalo da budete "brendirani"?Koliko ste se često susreli sa ovakvim imidžom firme? Da li je ovo novi trend u svetu biznisa?
    Poruku je izmenio little fairy, 20.02.2015 u 21:26 Razlog: Maknut imageshack.. Ne radi.

  2. #2

    Odgovor: Poslovne uniforme

    ...radim u firmi koja vec godinama ima pravila sto se poslovnog odevanja tiche...tako da mi ovo nije ni novo,niti strano...iako sam sportski tip i volim casual stil,smatram da treba da postoji poslovnio nachin oblachenja...ustvari,neko ce pomisliti da je to zbog imidza kako u zemlji,tako i u svetu,zbog stranih gostiju koji nas posecuju,itd...nije zato...jako se lozim na zene poslovne zene,tj slika dole...kao Rodni sam...i on se lozio na uniforme...
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #3

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...radim u firmi koja vec godinama ima pravila sto se poslovnog odevanja tiche...
    U redu je kodex oblačenja na poslu odelo i kravata, neki kostimčić kao neka eleganicja ali da li je ok da baš svi budu isto obučeni...isti kostim ista boja košulje... Volim i ja casual stil ako baš moram i elegantno ako treba ali u meni se nešto buni kada vidim da smo sve iste kao klonovi osim toga ne stoji svakom isto model, boja, konf. veličina...

  4. #4

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    U redu je kodex oblačenja na poslu odelo i kravata, neki kostimčić kao neka eleganicja ali da li je ok da baš svi budu isto obučeni...isti kostim ista boja košulje... Volim i ja casual stil ako baš moram i elegantno ako treba ali u meni se nešto buni kada vidim da smo sve iste kao klonovi osim toga ne stoji svakom isto model, boja, konf. veličina...
    ...nismo se razumeli...
    ...naravno da nije u redu da svi budu isto obucheni...nevidjena glupost...oni koji su odredili takva pravila oblachenja,kod tebe u firmi su nevidjeni bolidi...
    ...a jel pushite u WC-u?
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #5

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...nismo se razumeli...
    ...naravno da nije u redu da svi budu isto obucheni...nevidjena glupost...oni koji su odredili takva pravila oblachenja,kod tebe u firmi su nevidjeni bolidi...
    ...a jel pushite u WC-u?
    Sve po standardu kako oblačenje tako i pušenje

    Da li su bolidi to ne znam ali definitivno nam daju mnogo više uslova nego što u drugim firmama daju
    ...sad ne moram da razmišljam svako jutro šta ću obući na posao

  6. #6

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Sve po standardu kako oblačenje tako i pušenje

    Da li su bolidi to ne znam ali definitivno nam daju mnogo više uslova nego što u drugim firmama daju
    ...sad ne moram da razmišljam svako jutro šta ću obući na posao
    ...ajde da uporedimo uslove?
    ...nego...jel' svi nosite isti donji vesh?Pa menjate izmedju sebe parnim i neparnim danima...
    ...podvezice...zabice...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #7

    14 Odgovor: Poslovne uniforme

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku

    Da li su bolidi to ne znam ali definitivno nam daju mnogo više uslova nego što u drugim firmama daju
    ...sad ne moram da razmišljam svako jutro šta ću obući na posao

    Jedna od prednosti , pored toga što su '' uniforme '' zaista lepe. Mogu da zamislim kako ti stoji ...

    Ne vidim kakvu ulogu igra pušenje po toaletima sa ovom temom.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Jedna od prednosti , pored toga što su '' uniforme '' zaista lepe. Mogu da zamislim kako ti stoji ...

    Ne vidim kakvu ulogu igra pušenje po toaletima sa ovom temom.
    ...i djaci su u shkolama nosili iste uniforme...i pushili,uglavnom krishom,u WC-u...kevo,brzo si zaboravila...
    ...a kako joj stoji uniforma?Proradio Rodni u meni...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #9

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Znai da s panduri za vas svetska firma po pitanju uniformisanosti
    mozete od njih svaşta da nauite samo treba da odete kod njih na kurs
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #10

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Jedna od prednosti , pored toga što su '' uniforme '' zaista lepe. Mogu da zamislim kako ti stoji ...

    Ne vidim kakvu ulogu igra pušenje po toaletima sa ovom temom.
    Jesu lepe a opet je pitanje da li su po svačijem ukusu? Ipak to bira jedna osoba iz firme

  11. #11

    14 Odgovor: Poslovne uniforme

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Jesu lepe a opet je pitanje da li su po svačijem ukusu? Ipak to bira jedna osoba iz firme

    Sigurno da nisu po svačijem ukusu... Još sigurnije da ne pristaje svakome, ali.. Ako je poslovna politika takva, to vam je što vam je...
    Što je za dž...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #12

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Ne mogu sebe da zamislim u nametnutoj mi uniformi.
    Radim u firmi gde postoji kodeks oblačenja. Po nekima, ja ga se ne pridržavam. Dobro, morala sam se odreći farmerica i dukseva , ne idem na posao u patikama . Ipak, teško da će me neko uvući u poslovne suknjice i cipelice na štiklu. Niti ću se zbog posla buditi pola sata ranije da bih se našminkala.
    Naravno, ne mislim da je trenerica prikladna garderoba za posao. Niti japanke prikladna obuća. Niti mislim da je ok tek tako se uvući u neku majčicu koja više otkriva nego što sakriva. Toplo je i meni, ali opet na onim ne snosnim vrućinama obučem preko majce na bretele neku providnu košulju, prosto da zadovoljim formu (a i u klimatizovanim prostorijama bih se smrzla polugola).
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Ne znam kako bih reagovala da me obuku u uniformu ma kako ona lepo izgledala,osecala bih se sputana,zatvorenik,uzas

    Hvala Bogu u mojoj buducoj profesiji vazi samo da nije vulgarno i da nije trenerka a ostalo sve fercera tako da se ne brinem
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  14. #14

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Protiv brendiranja
    Brandy može samo da sanja da postane konjak,
    a od konjaka bi bilo glupo pokušati praviti brendi

    ... promašio sam temu
    Pa baš i nisam... mislim da svako u sebi vidi više nego samo jedinke u masi
    da objasnim početak posta
    konjak=kvalitet
    brendi=kvantitet

    ne dam se etiketirati, niti želim biti nečija pokretna reklama, nek kupi bilbord, ili termin na tv-u
    Jednoobraznost, dovodi do monotonije što povlači za sobom manjak samoinicijative i kreativnosti. Dosta mi je toga bilo u vojsci... a šta se traži od vojske - pa to je bar poznato:
    Nema misliš... samo slušaš i izvršavaš naredjenja.

    Isto se pokušava i u firmama. Samo što je sve uvijeno u oblandu.
    Nije u pitanju fudbalska utakmica, pa da po tome moram da razlikujem naše i njine,
    niti vatrogasna jedinica, pa da po uniformi mogu lako da uočim onog ko je obučen (i u odelo, i u praksi) da pruži pomoć.

    Daleko od toga da mislim da neki kodeksi oblačenja ne treba da postoje, al' jednoobraznost... definitivno protiv, osim ako to sam posao ne zahteva

  15. #15

    Odgovor: Poslovne uniforme

    Odkada sam narucio radne uniforme, ciji izgled sam sam smislio, u konsultaciji sa krojacem, znatno se popravio nas imidz.
    Ljudi nas primecuju!

    Postoje firme koje kupuju radne uniforme svojim radnicima, na nekim mestima cak i grudnjake uniformizuju, ispod blago providne bluze...

    Da, brendiranje je sve vise izrazenija, i nemam nista protiv toga. Radno odelo ima i psiholosku dimenziju.
    Povecava osecaj pripadnosti grupi, a time i ponos za svoju firmu i osecanje sigurnosti na poziciji, a prinudjuje i na doslednije vladanje (nemoj da se desi da neko ukalja cast uniforme, odvracanjem nekog komentara klijentu ili zvizdanjem za devojkama...)!

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Skolske uniforme
    Autor Sunny u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.11.2017, 23:53
  2. Uniforme u školama?
    Autor SQUAW u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 19.11.2010, 02:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •