Uslovi za rad na radnom mestu
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Uslovi za rad na radnom mestu

    Pokrenuću ovu temu s obzirom da je u mojoj kancelariji zaista nepodnošljovo hladno.

    Ruke i prsi na nogama su mi se smrzli.

    Idem po termometar pa ću vas obvestiti kolika je temperatura.

    Inače moja kancelarija je bila oružarnica nekadašnjeg zatvora.

    Brrrrr
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  2. #2

    09 Temperatura na vašem radnom mestu

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Pokrenuću ovu temu s obzirom da je u mojoj kancelariji zaista nepodnošljovo hladno.

    Ruke i prsi na nogama su mi se smrzli.

    Idem po termometar pa ću vas obvestiti kolika je temperatura.

    Inače moja kancelarija je bila oružarnica nekadašnjeg zatvora.

    Brrrrr
    ..nemate radijator ili grejalicu? ..

  3. #3

    Odgovor: Temperatura na vašem radnom mestu

    Citat Crazy Angel kaže: Pogledaj poruku


    ..nemate radijator ili grejalicu? ..
    Imamo radijator koji je taman toliko zagrejan da ti se ruka ne zaledi kada ga dotakneš. A grejalice su zabranjene. Kod nas su protivpožarne mere na prvom mestu. Izbije požar i nema više istorije Vojvodine.

    btw
    Temperatura je 18 stepeni ali sibjektivni osećaj ju je spustio barem na 10-12. Svi sedimo u jaknama.
    Gledao sam Zakon o radu i on ne poznaje termine visoke i niske temperature. Tako da možeš da dobiješ toplotni urad ili se smrzneš i nikom ništa.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  4. #4

    10 Temperatura na vašem radnom mestu

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Imamo radijator koji je taman toliko zagrejan da ti se ruka ne zaledi kada ga dotakneš. A grejalice su zabranjene. Kod nas su protivpožarne mere na prvom mestu. Izbije požar i nema više istorije Vojvodine.
    ..e jadnicak mali ..

  5. #5

    10 Odgovor: Temperatura na vašem radnom mestu

    Citat Crazy Angel kaže: Pogledaj poruku


    ..e jadnicak mali ..
    Sada su nam došli i rekli da je grejanje radilo dva dana ali samo u podrumu. Otkrili su začepljenje. Sada ćemo kao da imamo malo manje hladnoće.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  6. #6

    Odgovor: Temperatura na vašem radnom mestu

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Sada su nam došli i rekli da je grejanje radilo dva dana ali samo u podrumu. Otkrili su začepljenje. Sada ćemo kao da imamo malo manje hladnoće.
    ..bolje nego nista, zar ne?..

  7. #7

    Odgovor: Uslovi za rad na radnom mestu

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Pokrenuću ovu temu s obzirom da je u mojoj kancelariji zaista nepodnošljovo hladno.
    Bez ljutnje, promenila sam naziv teme. Ovako ćemo svi moći da komentarišemo uslove za rad koje nam poslodavci pružaju na radnom mestu



    Temperatura je jedan od bitnijih faktora koji utiču na rad bilo da je niska ili visoka. Radila sam i pod visokom temperaturom (mislim na temperaturu tela ) po žešćim vrućinama i pod okrutnoj zimi i nije ni malo prijatno a najteže je skoncentrisati se na posao u takvim uslovima.
    Medjutim, to je prolazna stvar. Ono što se meni konstantno dešava je da, kao po difoltu, kad god dodjem u neku firmu (ja kao nova radnica ) dobijem neki krš od računara Kantu je naravno neko drugi odbacio i dobio novu a ja treba da se snalazim

    E tu počinu moje avature za spašavanje šta se spasiti može Dolazila sam i u situaciju da mi dupe viri ispod stola (vrlo neprijatna situacija kada vam direktor baš u tom trenutku upadne u kancelariju ) a ja sa šrafcigerom u ruci pokušavam da izvadim CD jer nema ko drugi da ga očisti ...ili štampači koji gužvaju papir i zato moram jednom rukom da držim papir dok drugom kuckam, ili da nalazim pravi položaj papira da bi se on smilovao da ga odštampa kako treba...dešavalo se i da ja skuvam kafu dok on izlista neki izveštaj (pre bi ga moja napisala )...i tako...

    Sve u svemu...za sve imaju lovu samo za komp ne...valjda misle da to nije potrošni materijal

  8. #8

    Odgovor: Uslovi za rad na radnom mestu

    Da, odlika je nashih poslodavaca da shkrtare na onome na chemu ne treba... Svuda su se ciganili za comp, i kao i Najgora, kad god dodjem u neku firmu, ja dobijem neki krsh... Tako sam na prethodnom poslu (jbt, uvek taj prethodni spominjem ), trazhio grafichku karticu sa dve glave, tj. da imam dva monitora, ne zato shto mi je bio tjef, vetj sam radio na takvom projektu, koji je zahtevao prikaz na dva monitora... Nema se para, znash... Onda dobio karticu, jedva nekako, posle 2 meseca kuknjave, a onda - nemamo za monitor... Pa mi uvale neki, jadan ne znam ni kako radi, ochi su mi iscurile na njemu, refresh rate od valjda 30Hz, mogao sam da pratim scan line... No... Posle dobijem monitor, koji je inache trebao biti touch screen, kad ono... Nismo imali da dodamo 50 za touch screen... Mhm... I onda zaposle nekog malog seronju, onaj shto je upropastio BelPagette, shto ga trazhi pola sveta, i choveku daju ne znam koje hiljade , za neki kvazi posao... smeshno...

    Ovde, sad... Dobio sam opet krsh, ali kad pogledam, i razumno je... Na probnom radu sam... Radim na starijem laptopu,koji radi posao, ali nije kao moj kutjni comp... Ali mi je gazda rekao, da kad zavrshim ovaj prjekat, i ako bude dobar, mogu da trazhim kakav hotju comp...

    Ostali uslovi su ok, toplo je, ima svetla, imam lepu veliku kancelariju samo za sebe... Muzika svira... Prijatne koleginice i kolege... Milina za sad...

    I najvazhnije... Niko mi ne dishe za vrat, i ne jebava me... Nema psihosexa


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  9. #9

    Odgovor: Uslovi za rad na radnom mestu

    Za teska vremena sam cesto provodio sate i sate u negrejanoj kancelariji jedne ustanove. Strada zdravlje...

    Sticajem okolnosti, kada sam poceo svoj radni vek, dospeo sam na prelepo radno mesto, opremljen najboljim racunarima, grejanje, kantina, cist toalet, divota...

    S obzirom da nikada nisam sam menjao radna mesta, vec su me uvek pozivali na sledeci, prihvatao sam samo prihvatljive uslove rada, odnosno uvek sam imao ono sto i drugi na tom mestu.
    Samo to meni nije bilo dovoljno, pa su sefovi to i uglavnom uvideli i pomagali kad god je moguce...

    Ipak na jednom svom radnom mestu u dobrostojecoj privatnoj firmi su skrtarili na nama (maksimum nisu ni trazili od nas, nisu znali kako to uciniti ).
    Vodila nas je nasa ambicija, i zahtevali smo mnoge bolje stvari od postojecih, bar racunar novije generacije. Uzalud! Neorganizacija je nekad bila neprijatna, rokovi stezu a nema papira za stampanje i sl. gluposti... Ne smes kupiti gumicu bez odobrenja nekog ogranicenog majmuna itd...
    Tada ostaje pritisak. Pa sta bude, sta ima da se gubi?
    Desilo se da sam otisao kuci jer je u kancelariji bilo nepodnosljivo hladno (zaboravili nedeljom vratiti grejanje za ponedeljak).
    Desavalo se da smo kasnili, da smo radili slabije od potrebnog...
    Za divno cudo, kada sam napustio to radno mesto, uslovi se poceli popravljati...
    Sada od njih dobijam istu platu za poziciju spoljnog saradnika!
    Valjda su shvatili ljudi....
    Poruku je izmenio biterlemon, 10.11.2007 u 10:53
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Uslovi za rad na radnom mestu

    Nije Hilton,ali je zadovoljavajuće.Bar nije hladno

  11. #11

    Odgovor: Temperatura na vašem radnom mestu

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Temperatura je 18 stepeni ali sibjektivni osećaj ju je spustio barem na 10-12. Svi sedimo u jaknama.
    Neces mi vjerovati, ali kod mene u laboratoriji je uvijek podeseno na 17-18 C jer je to optimalna temperatura za Amerikance. Ja zimi nosim po 2 dzempera, a bogami i ljeti (samo u laboratoriji). Meni ne odgovara ako temperatura nije podesena na 22-25 C. Srecom, pa sam prosle godine imala to zadovoljstvo da nemam cimera u laboratoriji, pa sam uspjela da podesim temeperaturu po mom ćefu.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #12

    Odgovor: Temperatura na vašem radnom mestu

    atar...rad na otvorenom...nocni i dnevni rad...od blata,leda,mraza,ledene kise,magle,hladnog vetra...do,prasine,vrucina,vrelog gvozdja,padanje u nesvest zbog suncanice,vetrovi,suv vazduh,zapara,pa i do grmljavine,grada,kiselih kisa,i...raznoraznih zagadjenja u tim prelepim uslovima atara!!!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  13. #13

    Odgovor: Uslovi za rad na radnom mestu

    Upravo danas sam imala jedan katastrofalan dan na poslu, sto se tice uslova. Nije ovako uvek, na svu srecu, retko se desava, ali danas je bas bilo tesko!

    Znaci, moja laboratorija ima oko 20 kvadrata (po mojoj losoj zenskoj proceni); jako je mala. Na tom prostoru danas smo radile nas dve koleginice, plus dve diplomke, plus nasa mentorka. Plus, dosao je majstor, posto nam je klima trokirala, pa smo sklanajle sve sa stola, pozauzimale radne povrsine i sa stvarcicama sa stola. Mentorka i ja smo sele, jedna do druge i u krilu drzale radove i radile svoj posao, sve dok covek nije otisao. Jednostavno nije bilo slobodne radne povrsine, gde bih ja postavila svoju reakciju! I posizela sam, naravno, sto je mentorka (sefica) primetila, ali sva sreca, znamo se i volimo, pa je samo prokomentarisala, da eto, nije ona, vec sam ja sada posizela. Na kraju sam reakciju postavila u delu gde kuvamo kafu! Znaci strasno!

  14. #14

    Odgovor: Uslovi za rad na radnom mestu

    Hm, smatram da se nema razloga požaliti jer mi je ured lijep, prostran, prozrača, osvijetljen.. Ali je i omeđen staklenim zidovima tako da moj šef ima uvida u sve kaj ja delam. Maltene mi još fali pa da mi viri u monitor. Zasad.. To je isključena opcija (osim kada mu dođe netko od stranaka). Dakle, smeta me neimanje privatnosti. Što god ja pričala na telefon, on čuje.. Što god ja napravila, on vidi.. Ponekad mi to smeta.

    Toplo, hladno - niti tu e ne smijem buniti jer imam grijanje, imam klimu ALI kako se iz mojeg ureda ulazi odmah u auto salon - tako mi ujutro treba da se zgrijem. Ali kako li je onima u servisu? U lakirnici? I ja se onda bunim? Ma sram me može biti..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Haos na radnom stolu
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 17.03.2015, 23:12
  2. Sex na radnom mestu
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 18:02
  3. Kritike na radnom mjestu..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30.01.2015, 07:58
  4. Nekultura na radnom mestu
    Autor Lady S u forumu Posao
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 24.07.2010, 15:27
  5. Šta bi dao, da si na mom mestu...
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 30.03.2010, 22:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •