Amerikancima važniji "big mek" nego Biblija - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Amerikancima važniji "big mek" nego Biblija

    Ko zna kakav uzorak su imali i koliko procenata ispitanika je hriscanske religije?
    Ovi Amerikanci sto ih ja znam imaju ne jednu vec vise verzija Biblije, od kojih je jedna pisana jezikom prilagodjenim za "neobrazovan" narod . Toliko su zaludjeni da idu na "Studije o Bibliji", non stop pricaju o tome i citiraju bibliju.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Amerikancima važniji "big mek" nego Biblija

    Čovječe.. Uđeš u Disneyland a ono tamo, osjećaš šećer u zraku kao što se osjeti u mojem Zagorju alkohol

    Ne, iznenadila sam se kad sam bila tamo. Ja ne znam otkud njima svi ti mršavi glumci. Ne želim ismijavati ljude ali ono na plaži u L.A.-u nije niti približno onome što vidimo na televiziji.. Obmana!

    Nemaju oni male dućančiće kao mi. Samo velike šoping centre gdje kad odu, nakupuju uhuhuhuhu zalihe. A oni njihovi jogurti low fast, medium itd.. Čemu pomaže? Samo da psiha se dobro osjeća ako puno papa extra low jogurt.

    Ovako je bar bilo 1999. Dal' se danas štogod promijelo.. Ne znam. Ako je na bolje, pozdravljam promijenu
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Amerikancima važniji "big mek" nego Biblija

    koja amerika???

    Pa mi smo imali dvorove i kralja pre nego je onaj probisvet Kolumbo otkrio taj kontinent.
    Sta ocekivati od potomaka Evropskog sljama koji je proterivan i naseljavan po kazni na taj kontinent?

    Mada, sve to je stvar skolstva. Stici cemo ih vrlo brzo. Priblizavamo im se brzinom svetlosti. Voleo bih samo da ne docekam to.

    Odrastao sam bez kompjutera i video igrica, sa crno-belim TV i crtanim filmovima u 19,15 casova, pre dnevnika. Posle toga je pocinjalo spremanje i krevet.
    Kada ne bih znao sta da radim citao sam. Da li obaveznu literaturu ili Politikin zabavnik. I dan danas ga ponekad kupim. Jos uvek ima zanimljivih i poucnih tekstova, a i da se malo podsetim.
    Kad sednem sa roditeljima u auto morao sam znati svaki saobracajni znak, svaku oznaku grada na registarskim tablicama od Novog Sada do Zadra. desavalo se da bi otac morao da zaustavi auto i da se vrati do prodjenog znaka da bi video o cemu se radi, jer me je interesovalo.
    Ovime ne zelim da se hvalim, vec samo da skrenem paznju na to da danasnje klince vezujemo u ona njihova sedista i da bi ih smirili i zauzeli im paznju bar na neko vreme, damo im Segu, ili nesto slicno.

    Sta Amerima vredi sve njihovo bogatstvo i napredna tehnologija kada smo im '99.-te oborili "nevidljivog"?

    Pozdrav.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Amerikancima važniji "big mek" nego Biblija

    big mek neka jedu to djubre pa e da se ugoje ko svinjci
    ne znaju oni kako je dobro leba,masti i paprike glupaci ...
    pa posle joş namazem margarin i odgore pospem şeera
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Amerikancima važniji "big mek" nego Biblija

    Nacin zivota diktira nacin ishrane. Mnogo cesce nego mi jedu u fast food restoranima, pa je cak i za pohvalu to sto znaju sta jedu (ili bar misle da znaju, posto ko zna sta sve strpaju i samelju u ono djubre koje volim da jedem ). Anketa je bzvz...
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Amerikancima važniji "big mek" nego Biblija

    Dali način ishrane može da utiče na opšte poimanje života, odnosa prema drugima koji nisu blizu, gašenje osnovne ljudske osobine humanizma, apatičnost i nezainteresovanost za komšiju... itd? Možda, ja još uvek nisam siguran da je presudno. Ali da se može permanentnim ispiranjem mozga, ubacivanjem prve sporedne stvari, da bi se odvratila pažnja od glavne, a na taj način i sprečilo izbijanje individualnosti, a sve da bi se običan čovek pretvorio u crva poslušnika, što je moguće u filmovima a i u americi. Pa se na taj način diriguje način govora opšteg ponašanja pa i ishrane. Pomalo i korak po korak počinjemo da ličimo i ponašamo se kao tovni pilići, ili prasad, gde razni aditivi ubrzavaju rast, stvaranje mišićne mase, i poboljšavaju fizički izgled. Mi smo čini mi se tu negde na prvoj trećini lestvice, dok su Ameri na predposlednjem stepeniku ka vrhu. Mi na selu znamo šta se dešava u tovilištu kada se stoka nahrani takvom hranom, daj vodu i celog dana sva zainteresovanost će opasti, sem za ponovo uzimanje hrane.
    I ono najgore na kraju, kad se priviknu na takvu hranu sva druga će biti bljutava i neprivlačna za ishranu. Pošto je to tako normalno je da svi, ili bar svi, znaju recepturu tog "mix-a", a biblija gde je ona, pa ona je u onoj opštoj priči o orkestru koji je navijen da peva od dirigenta koji ne pravi nove kompozicije, tj. ne uvežbava, već ponavlja automatiku, ne ulazeći u suštinu sadržaja.
    In vinas veritas
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. 27. mart 1941. "Bolje rat nego pakt!"
    Autor Lady S u forumu Istorija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 12.12.2007, 21:25
  4. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •