Tose Proeski - In memoriam - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 79
  1. #16

    Odgovor: Tose Proeski - In memoriam

    Ispracaj Toseta Proeskog


    Ispraćaj makedonskog pevaca Tošeta Proeskog, koji je juče poginuo u saobraćajnoj nesreći u Hrvatskoj, počeo je jutros u 9.00 sati, obredom u crkvi Presveta Bogorodica u Kruševu, njegovom rodnom gradu.

    U prisustvu porodice Proeskog, kolega, državnih zvaničnika i velikog broja građana, obred je služio mitropolit Petar, a opelo će na sahrani, koja počinje u 12.30, odžati poglavar Makedonske pravoslavne crkve arhiepiskop Stefan.

    Građani se opraštaju od popularnog pevača ispred spomenika Makedonijum, na mestu Gumenje, gde će biti sahranjen.

    Kruševo, koje se nalazi 180 kilometara od Skoplja, mali je grad sa oko 5.000 stanovnika, ali je danas u njemu veliki broj ljudi, a policija obezbeđuje prilaz gradu i mesto gde će biti održana sahrana.

    Poslednjem oproštaju od popularnog pevača prisustvuje je i njegova menadžerka Ljiljana Petrović, koja je u nesreći samo lakše povređena.

    Najavljeno da će sahrani Proeskog prisustvovati pevači i kolege iz celog regiona i šire.


    Pocivaj u miru andjele...
    Poruku je izmenio Joanna, 17.10.2007 u 14:02 Razlog: dodatak
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Tose Proeski - In memoriam

    Citat Crazy Angel kaže: Pogledaj poruku
    ..evo nesto jos od mene i od svih clanova vojvodinacafe-ja za toseta ..
    ..nadam se da ce vam se svideti ..

    Za Naseg Andjela

    Bravo Angel ...
    Svaka cast ...
    Zahvaljujem od ime Makedonaca ...
    "Teko je voleti, jo tee ne voleti, a najtee je naći voljenog koji te voli."
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Poljsko cvjece nek me mladog pokrije
    nek mi dusu ljube oblaci,
    kad me neces ti...
    Evo, promenila sam potpis
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Ovakvo se nesto u Skoplju, a i u Makedoniji jos nije dogodilo. Ljudi razliciti po polu, godinama, religiji, nacionalnosti i da ne duzim vec, razliciti u svemu, su cutke izasli na glavni gradski trg "Makedonija" da zapale svecu i odaju postu mladom coveku koji ce zasigurno ostaviti veciti trag svog postojanja u ovom drustvu. Dva dana tiho sa suzama u ocima, se pale svece pored nejgovih slika na ogromnim panoima u centru grada. Makedonija je pomalo zbunjena ali se lagano vraca u realnost. Ostaje nam samo gorcina u grlu i obaveza da cemo u buducnosti negujemo ono sto je Tose zapoceo, a to je pre svega LJUBAV, POSTOVANJE I RAZUMEVANJE medju ljuidima.
    Majstore, ziveces ti jos dugo, zaista dugo u nasim mislima, snovima i nadanjima. Takvi ne umiru!
      Vrh

  5. #20

    02 Tose Proeski - In memoriam

    ..evo malo bolje verzije ..
    ..sve sam vas nekako ugurala ..
    .. vas i sve zajedno ..

      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Tose Proeski - In memoriam

    Citat Crazy Angel kaže: Pogledaj poruku
    ..evo nesto jos od mene i od svih clanova vojvodinacafe-a za Toseta ..
    ..nadam se da ce vam se svideti ..

    Hvala Crazy Angel! Divno je!
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Tose Proeski - In memoriam

    za Toseta i za Crazy (but beautiful) Angel...
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    bio je dobar,iskren,jednostavan,izvrstan pevac...izgubili smo pravog andjela...
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Tose Proeski - In memoriam



    Полско цвеќе млад нека ме покрие
    Душа нек ми љубат облаци
    Кога нејќеш ти
    Камо среќа да ми згаснат очиве
    Ако врз тебе се послани туѓи бакнежи ...



    "Teko je voleti, jo tee ne voleti, a najtee je naći voljenog koji te voli."
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Poginuo Toše Proeski

    Oproštaj od zvezde sa srcem



    Todor - Toše Proeski sahranjen je juče u rodnom Kruševu u prisustvu nekoliko desetina hiljada ljudi i uz najveće državne počasti. Osim porodice i prijatelja, omiljenog pevača ispratili su i državni i crkveni velikodostojnici, sportisti, kulturni i javni radnici, prijatelji sa estrade, stanovnici iz svih krajeva Makedonije, ali i brojni obožavaoci sa područja cele bivše Jugoslavije.

    „Ne odajte se alkoholu, drogi i drugim zlima, nego poput Toše iskoristite talente koje vam je Bog dao“, poručio je arhiepiskop ohridsko-makedonski Stefan dodajući kako je „retko ko bio omiljen kao Toše i retko ko za života stekao toliko prijatelja. Tošetove kolege i prijatelji Vlado Georgiev, Željko Joksimović, Tijana Dapčević i Tamara Todeska, Ceca Ražnatović, Aki Rakimovski, Toni Cetinski, Jašar Ahmedovski, suznih očiju blagim klimanjem glave pratili su reči arhiepiskopa.
    - Bio je veliki pevač, možda i najbolji na Balkanu, i bio je divan čovek. Njegovim odlaskom, muzika je mnogo izgubila - jednodušan je utisak njegovih kolega koje ni juče nisu krile šok i nevericu.
    Oproštaju od svog saradnika i dragog prijatelja prisustvovala je i Tošetova menadžerka Ljiljana Petrović, koja je bila s njim do poslednjeg časa. Teško je opisati bol roditelja, devojke i najbližih prijatelja. Otac Nikola u jednom trenutku se onesvestio.
    - Toše je ušao u legendu - rekao je na sahrani Nikola Gruevski, makedonski premijer, i nastavio: - Makedonija je u suzama, izgubila je mnogo. Toše je bio taj koji se uvek trudio da svoju zemlju u svetu prikaže u najboljem svetlu.
    Proeski je posthumno proglašen za počesnog građanina Makedonije, a gradonačelnik Kruševa najavio je podizanje spomenika.

    Kruševo, grad tuge
    Kruševo nikada nije bilo tužniji grad. Ljudi su već drugi dan u potpunom šoku, pogleda prikovanih za televizore. Izlazilo se samo do trga da zajedno podele tugu i odaju poštu mladiću koga su obožavali. Suze, neverica, a sa ozvučenja Tošetove pesme.
    Reporteri makedonskog lista „Dnevnik“ beleže da su mladi Kruševa izgubili vršnjaka koji se ni u čemu nije razlikovao od njih.
    - Izlazili smo na ista mesta. Kad god je bilo prilike, čašćavao nas je, igrali smo „Kaunter“, šalili se... Slava ga nikad nije promenila - priča Hristaki Kuzmanoski, jedan od njegovih drugova.
    U Osnovnoj školi „Nikola Karev“, koju je Toše završio, odmah po saznanju da je poginuo, prekinuta je nastava.
    - Toše je bio pojam i legenda. Ponos Kruševa. On će biti primer i idućim generacijama - kaže Živko Zvezdakoski, direktor škole.
    Toše je pred tragediju bio u Kruševu i, kao svakog puta kada je dolazio u rodni kraj, otišao je u kafić „Planet“. Tu su sedeli njegovi najbolji drugovi, koji od tuge nisu mogli da pričaju.

    Makedonska štampa o sahrani popularnog pevača
    Svi današnji makedonski dnevni listovi na naslovnim stranama i u gotovo čitavom broju objavljuju fotografije i vesti sa sahrane pevača Tošeta Proeskog Fotografija skrhanih roditelja Proeskog koji stoje ispred sanduka, nalazi se na naslovnoj strani lista "Utrinski vesnik". List piše da "ostaje misterija zašto se nisu otvorili zaštitni jastuci" u pevačevom automobilu i objavljuje izjavu direktora "Poršea" Zlatka Muculskog da se "jastuci najčešće otvaraju zbog silnog udarca". "Da se vozilo podvuklo pod kamion i tada bi se jastuci aktivirali. U svakom slučaju, reč je o kompleksnim procesima", rekao je Muculski koji kaže da je Toše od te firme dobio na poklon džip vredan 60.000 evra. Na naslovnoj strani lista "Vest" piše "Mama kako da ja sad pomognem Tošetu", kaže 15-godišnji Toše Iliev kome je popularni pevač pre sedam godina spasao život. Iliev koji je tada imao osam godina imao je tumor na mozgu, ali je pevač organizovao humanitarni koncert i tako pomogao tom dečaku kao i ostaloj bolesnoj deci.
    List navodi i da su Proeskovi roditelji isterali iz kuće njegovu menadžerku Liljanu Petrović koja je bila u kolima s njihovim sinom, zato što "nisu hteli da je vide". Ona se posle toga smestila u hotel "Montana" u Kruševu, dodaje list. "Volimo te svi anđele Makedonije", piše na naslovnoj stranici lista "Vreme" koje takođe izveštava sa sahrane Proeskog. Svi listovi najavljuju da će biti odštampana poštanska marka s likom Tošeta Proeskog.

    Simbol Makedonije

    I ceo Bitolj, u kome je Toše završio srednju školu, tuguje. Nastava je u utorak prekinuta i u bitoljskim školama, a u svim bitoljskim kafićima čula se samo njegova muzika.
    - Došao je i prve godine počeo da svira klarinet. Rekao mi je: „Profesore, ja sam više za pevanje“, i tako je sledeće godine počeo da uči solo pevanje. Još ne mogu da se priberem od tragične vesti - priča profesor Jonče Kuzev.
    „Toše je bio ime koje je predstavljalo Makedoniju. Ime koje je znači poštovanje, mir, ljubav i igre bez granica“, samo je jedna od poruka kojom su se ohridski srednjoškolci opraštali od Tošeta.
    Hiljade ljudi izašle su za poslednja dva dana i na glavni trg u Skoplju. Dolazili su da zapale sveće, ostave poruke, plišane igračke, spuste cveće i kažu poneku reč o omiljenom pevaču. U travi je ostavljena i poruka: „Toše, ti si bio i ostaćeš zvezda na našem nebu“.
    Poslednju poštu Tošetu Proeskom odali su i građani Velesa, Gostivara, Tetova...
    Inače, Georgij Georgijevski, vozač automobila u kome je poginuo Toše Proeski, nije u životnoj opasnosti.
    - Zadobio je potres mozga. Ima posekotine po glavi i licu, kao i povrede vratnog pršljena - kažu u bolnici.

    Neka anđeli čuvaju glas anđela
    Ispred makedonske ambasade u Beogradu slika Tošeta Proeskog bila je okružena cvećem i svećama, među kojima su bile i plišane igračke. Veliki broj Beograđana, među kojima najviše mladih, čekao je da se upiše u knjigu žalosti. „Još jedan anđeo je otišao na nebo“, „Neka te anđeli čuvaju, jer si i sam bio anđeo“, „Bez tebe više ništa neće biti isto“, samo su neke od poruka koje su za oproštaj upisali svom idolu.
    - Imao je najlepši glas, uvek je bio nasmejan i vedar, bio je dečko za primer. Ne možemo da verujemo da ga više nema, da više nećemo ići na njegove koncerte i da više nećemo uživo čuti njegov glas - pričaju kroz suze Sandra i Bojana.
    Među građanima bilo je i puno njegovih kolega iz Srbije i drugih javnih ličnosti.
    Romana Panić, pevačica kaže da se nada da će ga anđeli čuvati, jer je i sam bio anđeo. Boško Đurovski, bivši trener Crvene zvezde, kaže da je Toše bio jedan od najvećih na Balkanu i da je mogao još mnogo toga da uradi. Koleginica Ana Nikolić, objašnjava da je već dva dana u šoku. Stalno se pitam: zašto sad, zašto baš on?


    izvori:net
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Tose Proeski - In memoriam

    Nisam pratila njegove korake ali bih uvijek prepoznala njegovu pjesmu. Pjevao je s toliko osjećaja.. Pročitavši na ttx o pogibiji, šokirala sam se. Kupivši novine gdje su napisali neka zbivanja i nešto o njemu, rasplakala sam se. Pišem vam ovo i borim se da mi suza ne kane na tastaturu..

    A nisam fan.. Jednostavno cijenim čovjeka koji to zaslužuje..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  12. #27

    02 Tose Proeski - In memoriam

    Tose Proeski-Volim osmijeh tvoj


    Krade mi te cesta
    kradu mi te ljudi
    svako pomalo od osmjeha
    tvog posudi

    Iza svakog ugla
    stalno neko vreba
    da mi te ukrade
    kada malo srece treba

    Niko nije kriv za to
    sto te volim toliko
    al' osmjeh tvoj je kriv da znas
    sto nas osvajas

    Volim osmijeh tvoj bas dobro ti stoji
    jos ti bolje stoje poljupci moji
    ma kriv je meni svako
    kom smijes se ti, moja ljubavi

    Volim osmijeh tvoj i nosi ga uvijek
    smij se samo, dusu mi grij' zauvijek
    i krivi su mi svi, i krivo mi je sve
    kad sam bez tebe

    I krivi su mi svi, i krivo mi je sve
    kad sam bez tebe


      Vrh

  13. #28

    02 Odgovor: Tose Proeski - In memoriam









    ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Tose Proeski - In memoriam

    Tose Proeski
    Jedina

    Magla na mom prozoru
    mirise na nevolju
    nocas sam ti tako sam
    kisa pere ulice
    gdje si moja ludice
    jos bi nesto da ti dam

    I neka nocas grmi
    i nek se dusa mrvi
    samo da ti cujem glas
    priznajem pred svima
    lutam vjekovima
    trazim tebe, trazim nas


    Jedina, sta si mi uradila
    srce mi je pustinja
    ljubav je presusila
    jedina, sto me nisi pustila
    kad me nisi ljubila, jedina

    I neka nocas grmi
    i nek se dusa mrvi
    samo da ti cujem glas
    priznajem pred svima
    lutam vjekovima
    trazim tebe, trazim nas
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Tose Proeski - In memoriam

    I meni je zao...
    a,ljudi,ne znam da li se vi slazete,ali ono na MSN-u. Kao,salju one poruke ''blablabla...proslijedi ovo toliko i toliko osoba i tako odaj pocast tosetu..''
    Mislim
    Sad sam to dobila vamo od jedne cure.
    Ma,daj,ja mislim,da ako vec hoce da odaju pocast njemu ili tsa vec,bolje da to ne rade,samo...sprdanciju prave. Ne znam kako da kazem,ali eto,bolje je da cute nego da te gluposti izmisljaju...
    Glupo mi je to. Ne znam da li se vi slazete,ali mene to nervira
    Stvarno mi ga je zao... Ali mislim da to nije nacin na koji zalost treba pokazivati. Sad,koliko vi cijenite moje misljenje... Mozda manje,jer sam jako mlada,ali,eto, sta cu,ja tako mislim...
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.
      Vrh

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. In memoriam
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 29.12.2015, 17:10
  2. In memoriam
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.06.2012, 09:02
  3. Toše Proeski
    Autor blueella u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 21.01.2012, 16:15
  4. Todor Toše Proeski
    Autor ZOE u forumu Muzičke zvezde
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.02.2008, 18:42
  5. Poginuo Tose Proeski
    Autor Nenad_DPb u forumu Spomenar
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 21.10.2007, 17:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •