Britanci sami vade zube
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    09 Britanci sami vade zube


    Manjak stomatologa u britanskom javnom zdravstvenom sektoru neke Britance prisiljava da sami sebi vade zube, bruse naslage zubnog kamenca odvijačima ili lepe krunice gitom.

    "Morao sam sm izvaditi 14 zuba", rekao je jedan od učesnika nedavno sprovedenog istraživanja.

    "I ja sam jedan zub izvadio sam. To mi je bilo puno jednostavnije nego da pronađem stomatologa", rekao je drugi.

    "Ja sam morao rupu u zubu zagitovati običnim gitom", priznao je treći, a jedan od ispitanika ispričao je kako je zubnu krunicu zalepio ekstra jakim lepkom kupljenim u obližnjoj trgovini.

    Za uklanjanje zubnog kamenca jedan je Britanac upotrebio odvijač.

    Istraživanje sprovedeno na 5212 stanovnika Velike Britanije pokazalo je da je šest posto ispitanika "obavilo neke stomatološke zahvate" na sebi, jer nisu uspeli da "pronađu stomatologa preko socijalnog".

    Sistem javnog zdravstva u Velikoj Britaniji zapošljava samo 20.000 stomatologa, zbog čega se stanovništvo mora da se odluči za posetu stomatologu koji ima privatnu praksu, što je mnogima izuzetno skupo.



    ( preneto sa neta)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Britanci sami vade zube



    Nisu samo Britanci udareni... Ako otputujete i zaboli vas zub ne morate se truditi da nađete stomatologa, već uzmete svoj travelsafe dental kit (može da se nađe u svakoj bolje opremljenoj prodavnici sportske opreme i sadrži sve, od bušilice do privremenog punjenja) i rešite to sami, ne prekidajući svoj odmor...


      Vrh

Slične teme

  1. Da li lažete sami sebe?
    Autor PropelerZviz u forumu Filozofija
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 01.12.2015, 15:41
  2. Stiskavac ili ne...prosudite sami
    Autor BoginjaMarija u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 09.01.2011, 19:49
  3. Kako sačuvati zube u trudnoći?
    Autor kataklinger u forumu Zdravlje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.02.2010, 01:49
  4. Sreću najčešće stvaramo sami...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 22:04
  5. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •