Cisticni higrom
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    02 Cisticni higrom

    Zelim da podelim sa vama svoju pricu.
    Moj sin , koji ce u nedelju napuniti cetiri godine, je 2005.god , kada je imao 17 meseci, dobio cisticni higrom na vratu sa leve strane. Nadobudni hirurg me je ubedjivao da to nije nista strasno i na ce se povuci samo od sebe. Posle cetiri dana lezanja u decijoj bolnici u Novom Sadu moj Daki je prestao da dise.Sestra koja je bila dezurna tu noc ga je takvom brzinom odnela na intenzivnu negu i uz pomoc dezurne lekarke uspela da mu spasi zivot. Medjutim , sledeca noc je bila presudna za Darka. Cisticni higrom je i dalje rastao i dostizao takvu velicinu da lekari nisu mogli da mu postave tubus za disanje. Tada je Darka preuzeo doktor Slobodan Grebeldinger, upravnik klinike za deciju hirurgiju u Novom Sadu. Obavio mu je traheostomiju i svu ostalu dijagnostiku koju su neki drugi propustili da urade. Posle mesec dana dr.Grebeldinger je Darku uradio Skleroembolizaciju tj. izvukao je svu tecnost iz ciste i ubrizgao "lepak" koji je zatvorio sve pore i sprecio ponovno punjenje cisticnog higroma. Darko je danas zivo i zdravo dete koje vodi najnormalniji zivot zahvaljujuci angazovanju dr. Grebeldingera koji je imao hrabrosti da obavi ovu proceduru po prvi put u nasoj zemlji.

    Izvinjavam se na duzini price. Samo zelim da pomognem ako neko ima slican problem i da se javno neizmerno zahvalim dr. Grebeldingeru za sve sto je ucinio za nas.

  2. #2

    02 Cisticni higrom

    ..bas lepo od tebe da si podelila sa nama ovu pricu ..
    ..jedva sam uspela da procitam do kraja jer nisam znala sta ce se desiti sa tvojim andjelom..
    ..ali sam smogla snage da procitam i vidim da je sada sve uredu..
    ..drago mi je zbog toga..
    ..svaka cast tebi kao majci i tom sjajnom dr. grebeldingeru ..
    ..zelim tebi i tvom sinu sve najbolje od ..
    .. te svetlana..

    ..p.s.: nemas potrebe da se za bilosta izvinjavas ..

  3. #3

    Odgovor: Cisticni higrom

    Jako je tesko biti bespomocni roditelj.
    Cisticni higrom je jako cest poremecaj ali nazalost problem je u tome sto se o tome uopste ne govori.
    Na svetskim forumima postoje i grupe za podrsku i sva objasnjenje u vezi sa ovim poremecajem a kod nas ni lekari iz domova zdravlja ne znaju kod kojeg specijaliste uopste treba da upute dete koje ima taj problem.
    Nadam se da cu na ovaj nacin pomoci nekome da zaobidje dramu koju sam ja morala da prodjem.
    Dr. Grebeldingeru nikada necu moci dovoljno da se zahvalim jer ne postoji nacin da se zahvalite za spasen zivot, sta god da ucinim ili kazem cini se malo u odnosu na ono sto je on ucinio za nas.

  4. #4

    Odgovor: Cisticni higrom

    Danas je tacno tri godine od najtezeg dogadjaja u Darkovom zivotu.
    Dobili smo tu bitku.
    Dobili smo i ceo rat!
    Cisticni higrom je za nas proslost. I sve druge ruzne i teske stvari koje smo prevalili preko glave su sada vec istorija.
    Slavimo danasnji dan kao drugi rodjendan!
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  5. #5

    Odgovor: Cisticni higrom

    Shacky iskreno se nadam, da još ponekad pogledaš ovu stranicu jer bi trebao tvoju pomoč u vezi sa cističnim higrom jer imamo malo curico koja ima to bolest. Ako vidiš ovo poruku javi se.

    Lp, Viktor

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •