Za spretne ruke - bez po muke - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 30
  1. #16

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Draga redakcio!
    Moram reći da sam očarana vašim genijalnim idejama i savetima!
    Te sam stoga želela da vam se javim i ispričam svoja iskustva.
    Oduševljena sam predlogom za uredjenje šupe i volim da unosim novine u uredjenje pogotovo tako egzotične, ali moj najdraži mi muki je bolesni perfekcionista i gaji sklonosti uredjenja ,nešto slično kao što je drug Lebac priložio sliku one pederske šupe.Toliko je usavršio taj stil da je svakom predmetu iscrtao grafitnom olovkom B2 mesto na kojem odredjena stvar treba da stoji i u slučaju da recimo piksla sa maticama promera 6 mm ne stoji tačno u granicama obeleženog mu mesta ,osoba koja je bila tako nepromišljena završiće razapeta na krst ili još gore kamenovana.Pošto je uz to moj najdraži muki još i veliki srbista ne priznaje ništa što je van srpkih običaja i verovanja,pogotovo ne tako egzotično istočnjački.Te tako sa žaljenjem javljam da odustajem od Feng šupi stila,ne bi li tako sačuvala moj dragoceni život.

    Ipak moj prvi komšija Radorad Limarčevič je vatreni obožavalac Feng šupi stila kako u šupi tako i u svom domu,toliko da je egzotični stil metastazirao na veći deo njegovog dvorišta i tako po mišljenju mog mukija kvari opšti utisak i u našem dvorištu dovodeći naše goste u neprijatnu situaciju da gledaju taj njemu tako mrski istočnjački stil.
    Poslao me je da pospremim komšijino dvorište u časovima dokolice da mi se ne bi slučajno desilo da nemam šta da radim i posvetim to malo vremena samo za sebe.Tako sam morala svojevoljno da odem kod Radorada i zamolim ga da mu preuredim dvorište u čisto srpskom stilu, na što me je on mrsko pogledao i rekao da može samo uz veću novčanu nadoknadu, jer mu je veoma teško da se rastane od svog veoma omiljenog mu stila.
    Naravno zarad prijatnog pogleda gostima izdvojili smo poveću sumu u eurima i počela sam da raskrčujem komšijino dvorište.
    Pošto nisam znala šta bih uradila sa tim silnim limovima,delovima od automobila ,raznim otpadcima koje komšija verovatno nikad ne bi upotrebio,zamolila sam rodjaka Djuru Pucara Starog da mi posudi njegovu hidrauličnu presu.Sav taj otpad sam iskoristila kako bi napravila lep kvadar 4m x 2,4m x 50 cm.Posadila sam ga uspravno u našem dvorištu i izlakirala crnim lakom.Sad neopisivo podseća na monolit iz čuvene odiseje 2001.Usled nekih vibracija ili jačine vetra monolit proizvodi čudesne zvukove nešto kao duboko mmmmm.....mmmmm..

    Posle nekog vremena počele su da dolaze komšije i da opčinjeni zure u monolit,pipkaju ga i dive mu se.Zatim su uzeli motke i udaraju u zemlju i na kraju su u transu lupali jedno drugo u glavu.Čini mi se da su počeli da evoluiraju
    I sad dok ovo pišem i gledam kroz prozor u moje dvorište pristižu gomile hodočasnika da bi se klanjali tom nadaleko čuvenom monolitu.Mogla bih početi da naplaćujem ulaznice i još bolje da pravim male monolitčiće kao prigodne suvenire,ne bi li od novčanih sredstava obnovila izgažen travnjak.

  2. #17

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Citat Adora kaže: Pogledaj poruku
    Posle nekog vremena počele su da dolaze komšije i da opčinjeni zure u monolit,pipkaju ga i dive mu se.Zatim su uzeli motke i udaraju u zemlju i na kraju su u transu lupali jedno drugo u glavu.Čini mi se da su počeli da evoluiraju
    I sad dok ovo pišem i gledam kroz prozor u moje dvorište pristižu gomile hodočasnika da bi se klanjali tom nadaleko čuvenom monolitu.Mogla bih početi da naplaćujem ulaznice i još bolje da pravim male monolitčiće kao prigodne suvenire,ne bi li od novčanih sredstava obnovila izgažen travnjak.
    Kako je lepo shto se ingeniozna ideja gdina glodura ove redakcije pochela shiriti


    A shto se tiche ovih komshija shto u transu pipkaju monolit od repromaterijala Mora chesto imash osechaj da si okruzzena majmunima?

    Potpuno te razumem.

    Ali pusti im "Also sprach zarathustra" i nek ide zzivot

    Pozdravljam ideju zloupotrebe religioznih osechanja tih tvojih monolitasha. Osnuj religiju, nazovi se sveshtenikom i pod hitno pochni sa pravljenjem suvenira (mozzesh pri tom smisliti i odredjeni obred "osvechivanja" istih, chisto da im upotpunish dozzivljaj). Ako neko neshto pita, kazzi - pa i sveshtenici moraju od nechega da zzive i nema zime za tebe
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 06.02.2008 u 21:19

  3. #18

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Citat Adora kaže: Pogledaj poruku
    moj najdraži mi muki je bolesni perfekcionista i gaji sklonosti uredjenja ,nešto slično kao što je drug Lebac priložio sliku one pederske šupe.Toliko je usavršio taj stil da je svakom predmetu iscrtao grafitnom olovkom B2 mesto na kojem odredjena stvar treba da stoji i u slučaju da recimo piksla sa maticama promera 6 mm ne stoji tačno u granicama obeleženog mu mesta ,osoba koja je bila tako nepromišljena završiće razapeta na krst ili još gore kamenovana..
    Draga naša čitateljice najbolje, najpametnije, najsavršenije rubrike...ma znate već...

    Onako kako ste nam opisali, mislimo da se kod vašeg "Mukija" radi o jednom
    vrlo retkom obolenju. Shupestikus Picajzlitis ili u našem narodu poznato
    kao šupno besnilo. Nažalost bolest je neizlečiva i simptome je određenim medikamentima,
    moguće samo ublažiti. U 2 dl. mlakog piva razredite dve
    supene kaške soli, jednu mlečnu karamelu i komadić domaćeg sapuna.
    zatim sve to prokuvajte i dodajte nekoliko kapi ricinusovog ulja i sirupa
    od maline (ovo poslednje samo zbog ukusa).
    Prilikom svakog napada šupskog besnila, dajte mu da popije po jednu kafenu šoljicu ove medecine,
    a ostatak mu utrljajte u kožu glave.
    Još jedan od načina kako da mu zaokupite pažnju prilikom ispoljavanja ovog
    zloćudnog sindroma, je i takozvana "klin se klinom tera" terapija.
    Poskidajte sav alat sa njegovog određenog i obeleženog mesta i raspite ga po
    okolini. Zatim na površini gde su ostali olovkom ucrtani obrisi alata, jednostavno
    docrtajte nekoliko obrisa kojekakvih predmeta koji uopšte ne postoje.
    (koristite istu olovku B2 da biste izbegli sumnje) Ucrtajte na primer
    obris trubice, palice za golf ili žabe... bilo kakav prepoznatljiv predmet za koji
    ste sigurni da ga nema u krugu od 2ooo metara. Vaš Muki će satima...danima
    biti zaokupljen da pronađe nedostajući predmet a za to vreme vi ćete moći
    na miru da se bavite svojim poslovima. S vremena na vreme ga motivišite
    raznim upadicama kao na primer:
    " Pa dobro gde li je nestala ta žaba? jel si je već našo? a tamo je visila godinama..." ili ...
    " Da nisi možda pozajmio kumu trubicu prošle nedelje kad je išo na sahranu tašti?"


    Znam da se ova rubrika ne bavi alternativno medicinom ali pomažemo gde možemo.


    Veselo prčkanje vam želi cela redakcija

  4. #19

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Draga redakcio!
    Hvala na vašoj ljubaznosti ,ali mislim da bi pokušaj da zbunim dragog mi mukija i razbacam šupenjske stvari po dvorištu proizveo contra efekat, a pogotovo crtanje kojekakvih žaba, daždevnjaka i trubica.Mislim da bi me dragi mi muki brzo prozreo, te bi zadobila povrede glave,unutrašnjih organa i ostalih ekstremiteta i sve to propraćeno rečima: Vredjaš moju inteligenciju!!!
    A još u gorem slučaju gde su posledice nemerljive,dobio bi nervni slom i bio odveden u ustanovu za lečenje psihološki obolele osobe sa rizičnim faktorom.
    Mislim rizikom da osoblje bude pretučeno.
    I da bih isplatila bolničko lečenje, morala bih prodati kuću, kuću svojih roditelja i da ne bih ostala na ulici, otputovati u Madjarsku kod dragog mi brata sa svojom mnogobrojnom porodicom.Tako da bi onda i on dobio nervni slom, odveden u neku takvu ustanovu.......
    Zato iz moje ljubavi prema dragom mi bratu se ipak neću pozabaviti tako interesantnom idejom zamajavanja mukija.

    Htela bih da se zahvalim i mnogopoštovanom drugu Lebu za interesantnu ideju da se iz slobodnog umetnika prekvalifikujem u sveštenika.Tako da sam već počela da oštrikavam specijalnu odoru.Štrik,štrik....klot,frket....


    A sad i ja da izadjem sa jednim veoma korisnim predlogom !

    Čeka vas vrlo naporan posao okopavanja i djubrenja vašeg malog vinograda koji krasi ulaz u dvorište i ujedno leti zaklanja kola od vreline sunca.Neverovatno privlači ose u vreme zrenja groždja, koje vas uveseljavaju svojim umilnim zujanjem.
    Nabavili ste prikolicu pregorelog djubriva i sada je potrebno dobro se preznojati,ali vam je to veoma mrsko pa pribegavate drugoj taktici.
    Za to vam je potrebno: ašov, lopata,grablje i jedan polugluvi deda.
    Po mogućstvu da je vaš ukućan.
    Prvo što je potrebno je da lepo zamolite dedu da on to uradi umesto vas,pod izgovorom da vi to ne možete, jer vas od jesenas boli kičma i ruke usled ribanja 4 tone kupusa. Da bi učinak bio 100% , mora dedi da zaviori kosa na glavi od jačine vašeg glasa.Tada ćete biti sigurni da vas je čuo.
    Postavite u dedinoj blizini stolicu ,da bi mogao povremeno da se odmori,a vi ćete ga pojiti sa vrlo slatkim sokom od zove ne bi li povratio snagu.
    On će vam tom prilikom još i reći da je bolje da on odradi taj posao jer je mator i nema sitnu decu, koja bi ostala nezbrinuta u slučaju da se vama nešto desi i zaglavite u bolnicu.
    Važno je da obezbedite ekipu i kola za reanimaciju u slučaju da deda kolabira.

    U slučaju da nemate jednog takvog dedu (vi ste veoma srećni),poslužiće i lako podmitljivi komšija alkoholičar.Biće dovoljna jedna gajba piva ili još bolje flaša rakije pečena od klozetskih dasaka ,dobijena za slavu još pre nekoliko godina od nepoznatog darodavca koja je završila u najmračnijem delu vašeg špajza, a ostavili ste je samo iz raloga da dezinfikujete ranu od ujeda vrlo retkog tropskog pauka ,kojeg je nemoguće naći u ovim krajevima.Ne zaboravite samo da komšiji držite pravac,da ne bi odlutao u susedno dvorište.


    Sa poštovanjem vaš verni čitalac
    Adora

  5. #20

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Nešto nam se redakcija „Za spretne ruke -bez po muke" ulenjila,verovatno trenutno nešto veoma interesantno radi i zaboravila je na svoje verne čitaoce,pa ću ja u medjuvremenu da preuzmem kontrolu i dam po neki „beskoristan“ savet.

    Širila sam veš i uprla pogled u bezgranično blistavo plavetnilo, kad mi je u trenutku moje lucidnosti pala na pamet ideja kako da zabavim svoju decu koju je inače vrlo teško zabaviti, a da zato nije potrebno brdo para.
    Negde visoko na nebu,skoro da se nije ni videla, letela je jedna obična kesa tregeruša...
    Pošto je puštanje zmaja veoma interesantna veština,a za to vam je uglavnom potreban neki kvalitetniji zmaj,jer u suprotnom ako kupite jeftinog kod kineza budite uvereni da se vaš zmaj neće vinuti u nebesa nego će iznova i iznova zabijati nos tačno ispred vaših nogu.
    Ee! Za ovog zmaja vam nisu potrebne velike pare,a skoro ništa vam nije potrebno osim jedne PVC kese lagane, one koju dobijete besplatno u prodavnici svako jutro kad kupujete hleb i mleko i par metara šivaćeg konca.

    Znači: uzmemo kesu i vežemo konac na ručku i to je to.Potrebno je samo još da napolju duva vetar i doživljaj je potpun. Čak vam neće ni biti žao ako sahranite zmaja na komšijsko drvo ili antenu, već ćete pohrliti unutra po još jednu kesu i lako napraviti još jednog i još jednog.....
    Posebno ćete se obradovati kad uvidite da vam nije potreban ogroman prostor da bi aterirali ovog zmaja i da može da se vine veoma visoko.
    A ako još imate i goste sa sitnom decom,za njih će to biti posebna zabava.
    Jedino što ćete kasnije shvatiti da ste potrošili tuce ili dva PVC kesa i sve to za dobrobit dece.Naravno to tuce kesa će ostati na vrlo vidnom i neuhvatljivom mestu kao što je to orah u vašem dvorištu i komšijske antene i još mesec dana ćete izbegavati komšiju na ulici,osim ako komšija nije ljubitelj feng šupi stila i taj detalj će mu u mnogome upotpuniti izgled kuće.
    Ako ste još i kreativni,možete kesu tj. zmaja ukrasiti raznim trakicama ili ga obojiti kako vi želite.


    Prijatna vam zabava u puštanju „zmajokesa"!



    Sa poštovanjem Adora

  6. #21

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Draga redakcijo,
    unapred se izvinjavam što vas nisam čitala još od poslednjeg dvobroja( koji je bio izvanredan!) ali evo obećavam da ni ovaj novogodišnji neću pročitati i ako primamljivo miriše na sveže štampani tisak.

    Pretpostavljam da u redakciji imate dobro potkovanog psihologa stoga me zanima njegovo mišljenje.
    Ne znam šta mi je poslednjih dana, obuzela me neka neopisiva radost
    Simptomatično mi se takav osećaj javlja samo jednom godišnje i traje par dana.
    Tih dana mi osećanja raspomamljeno deluju na hranu, neodoljvi su mi svi slatki ukusi, telo mi zadrhti kad ugleda jagodu na šlagu, na usta mi krenu sokovi kad ugledam pečenje, kad popijem kap alkohola telom mi prostruji neka toplina...
    Ne znam š'čim ću?!

    Drugi kao da osete moju hipersenzibilnost, s'toga mi se javljaju sa svih strana čak i nepoznati ljudi nudeći bezuslovne poljupce, najlepše želje (ali ne čokoladu ) srdačne pozdrave sve to zapakovano u šljokice...one lepe!
    Ne znam kud ću?!

    Paranoično se plašim gomile ljudi ali oni kao da znaju to pa se formiraju u male grupe koje talasaju. Uvek su tu da mi se nadju pri ruci a kako smatraju da sam veoma zabavna u društvu očekuju da im svaki put priredim nešto novo.
    A to tako zamara!
    Poslednji put kad sam striptizirala u isto vreme su imali neki važan i neodložan poziv a ja sam navukla prehladu dok nisam pronašla svu garderobu koju sam pobacala sa sebe...kojekude.
    Pri tome sam navukla prehladu i nedelju dana bila osuđena da pijem čaj!
    Kakav bedak!
    Ne znam šta ću?!

    A volela bih da budem bolja samo ne znam kako!

    Sa uzbudjenjem čekam vaš odgovor
    Voli vas vaša Najgora.

  7. #22

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    softlight box

    potrebno : kutija, paus papir A3 format ( 3 kom ) , tri stone lampe. koriste se po potrebi jedna, dve ili sve tri.







    by maski
    & underpaid......

  8. #23

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Ovo je za dečake,...što ne znači da je devojčicama pristup zabranjen.
    Naprotiv, možda ovom idejom i vi obradujete najdražeg vam mužijaka.

    Malo - malo, pa naletim na nesrećno postavljenu WC šolju blizu zida.



    Koliko to muke predstavlja muškima posle nekoliko popijenih piva, dame ne mogu ni da predpostave.
    Jedna ruka mora držati poklopac WC šolje, dok drugom moramo i otkopčati šlic i skloniti gaće i pronaći...željeni predmet...iza kojeg balon samo što ne eksplodira, a to sve cupkajući u mestu.

    Ali imam rešenje!


    Uzmete tvrdu žicu od jedno 20 cm, vaš dizajnerski tim je savije (ne mora baš ovako).




    Alfa muškaraci mogu biti presrećani,...može još jedna runda bez bojazni da ćemo se popišati niz nogavicu.
    A možemo ga držati obema rukama!
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  9. #24

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Moj projekat CERN.
    Reših ja da u prelaznom periodu izmedju jeseni i zime, dok još ne moramo da uključujemo veliko grejanje ugradim MEK u radijator, za grejanje kupatila. Naizgled jednostavna akcija od po’ sata posla; zavrnem dotoke vode u radijator, odvrnem donji čep, ispustim vodu, zavrnem MEK i gotovo. Al’ eto ti ga vraže .
    Sve sam to uradio po planu dok se nije ispostavilo da sam kupio MEK sa desnim, a treba mi levi navoj kako bih mogao da ga zavrnem u radijator.
    ...Aj na bicikli
    ...do radnje da zamenim MEK za levi navoj, gde naravno nemaju, a nema ni da se naruči. Poražen se vratim kući,...moram smisliti nešto drugo. Prodjoše dva dana u razmišljanju i traženju rešenja Zaključak sledi ili reduktor sa desnog na levi navoj ili da cev koji ide u jednu stranu radijatora produžim na drugu stranu i onda će mi ostati prazna rupa sa levim navojem.
    ...Aj na bicikli
    ...do radnje da se kupi reduktor kao jednostavnije rešenje, gde naravno nemaju,...al može to da se napravi, samo ne znaju oni ko to i pravi. Zovem majstora koji se bavi grejanjem, al ne može danas, sutra će doći da snimi situaciju. Nema ga ni sutra,...eto ga za dva dana jer mu je sezona u jeku i ne može od gužve da sve isplanira sve savršeno. Treba to, to i to,... ne može sutra nešto je obećao, sad će vikend,...u ponedeljak će.
    ...Aj na bicikli
    ...po materijal koji nedostaje. Dodje čovek stvarno u ponedeljak. Ispuštaj vodu iz celog sistema, dovlači mu struju, obezbedi ključ jer je svoj izgubio, seče, vari, produžava...već kasnim na posao,...gotovo. Puni sistem da probamo. Curi voda,... Prazni sistem, skidaj, menjaj gumice,...gotovo. Napokon sve u redu.
    Rešim da uključim napokon produkt mukotrpnog poduhvata, pa shvatim da će produžni kabal za struju sve vreme morati da je prisutan preko celog kupatila. Nesreća je u tome što je struja na suprotnoj strani, pa ću morati da sprovedem kabal iz susedne sobe. Buši zid...
    ...Aj na bicikli
    ...kupuj, al ovaj put elektro materijal.

    Moj projekat CERN je za razliku od Švajcarskog ipak na kraju proradio,...jest da je radio samo nedelju dana, pa smo morali da uključilimo veliko grejanje, al radi i spreman je za narednu sezonu.
    Tako da ako niste znali, a sigurno će vam trebati u životu - radijatori imaju levi idesni navoj, tako da postoje MEK-ovi sa levim i desnim navojem.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  10. #25

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Više ne znam gde spavam, gde se budim. Stalno na točkovima, u oblacim, tamo-amo. I, evo, nagradno vreme iskoristila sam da napravim ono što odlažem već mesecima . Reč je, o, ne tako komplikovanom zahvatu - mrežica ili komarnik za prozor na špajizu. Iskreno, uživala sam . Setila se da iškljocam tek kad sam sklopila i pripremila na farbanjac. Nema veze. Nije mi oduzelo dosta vremena.
    I ono što je najvažnije, koštalo me je nešto manje od 200 din. (ne računam farbu i četkicu koju sam već imala)


    Potrebno je:
    1. letvice - 4 kom. , potreban je i šablon kako bi ih lakše isekli i pripremili za spajanje
    2. tapetarski pištolj sa municijom (kod Kineza našla, pitaj boga kad, za 300 din.) ...(ili ekseri da ukucate letvice)
    3. bravice - 2 kom.
    4. magnet
    5. ručica
    6. šrafovi ,12 kom. ( za ivericu) i
    7. mrežica

    Ime: slika 3.jpg Pregleda: 348 Veličina: 80.3 KBIme: slika 1.jpg Pregleda: 426 Veličina: 90.8 KBIme: slika 2.jpg Pregleda: 391 Veličina: 98.5 KBIme: slika 4.jpg Pregleda: 404 Veličina: 80.6 KB
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  11. #26

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Ko ima problema sa curenjem gasa na satu i ako vam serviseri to ne otklone, možete sami. Na ulazu u vašu kućnu mrežu stavite kudeljnu izolacinu na navoj na čauri i ispod matce.
    Pomozite i komšijama koji to ne mogu sami ili ne znaju.
    Budite solidarni.


    * Ne morate skroz da otvorite gas (crvena ručica) obzirom da je pritisak jači nego što treba. Dovoljno je na pola pa čak i nešto manje.

  12. #27

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke




    Ruska salata na srpski način !
    Najbolji poklon za Yossu !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #28

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke





    U susret 8. martu, zanimljiva ideja, lako izvodljiva, a opet po meni je svaka rukotvorina lepša od smežuranog karanfila
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #29

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    ..jel ovo dekupaz?divno je

  15. #30

    Odgovor: Za spretne ruke - bez po muke

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    ..jel ovo dekupaz?divno je
    davorjanka nije dekupaž, iskreno ne znam kako se ova tehnika naziva ali je sjajna ideja i uspeva, ja sam probala sa jednom šoljom i uspelo je, a čak može da se pere i u mašini za sudove bez problema i lak se ne skida pritom.
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Tinejdžerske muke
    Autor makilli u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 11.11.2010, 20:04
  2. Ruke u vis
    Autor Echika u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.08.2010, 12:19
  3. Za čistu savest perite ruke
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.01.2008, 22:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •