Leksikon YU mitologije
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Leksikon YU mitologije

    Naiđoh nedavno na ovaj sajt i oduševio sam se. Nije me stigla jugonostalgija, ali mi je bilo kul dok sam čitao pojmove vezane za državu od Vardara pa do Triglava (veliko se sranje odigrava).

    Elem, fora je da se setimo stvari koje su činile kulturnu svakodnevnicu Jugoslavije. Znači to mogu biti proizvodi, emisije, serije, pojmovi... Sve što ima veze sa Jugom.

    Evo da počnem:

    - Kocka, kocka, kockica - moja omiljena emisija iz detinjstva.
    - Kviskoteka - neprevaziđeni kviz
    - Bilo kuda Kiki svuda - fenomenalne bombone. Naravno gde je Kiki tu je i Bronhi.
    - Pionirska marama i kapa - poslednja sam generacija pionira, ali se i dalje sećam početka zakletve "Danas kada postajem pionir dajem časnu pionirsku reč, da ću..." Ne sećam se dalje, valjda učiti, biti vredan, poštovati roditelje i Tita...

    Aj sad vi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    ~ Radenska spaja ljude
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    YU Rock Misija
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Štafeta mladosti
    Jeste da sam skoro redovno pokisla do gole kože dok smo onako svi đuture iz škole išli da vidimo likove koji trče noseći je u ruci, ali su se uvek tim podom organizovali doooooobri koncerti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Partizaniski fimovi i neizostavne igre u dvoristu partizana i Nemaca Bratstvo i jedinistvo
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  6. #6

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Летовања на Голом отоку...

  7. #7

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    летовање у постирама, лошињу, червару, зимовање у словенији...

    фудбал недељом поподне

    осећај безбрижности

    добар рокенрол

    ...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #8

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Narandžasta najava za crtani film, plava za film i seriju. Zimski bioskop i školski program i: Vežbati možemo svuda svakoga dana i sata nasamo ili u društvu mame tate i brata!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Nedeljni Zabavnik - dečija emisija, voditelji Seid Memić Vajta i Zijah Sokolović

    ''Da ne bi nedjelje dosadne bile, dan za spavače tužnog lika''.

    Eeeee kako sam ih volela

    Poruku je izmenio euridika, 06.10.2007 u 14:17
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  10. #10

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Jelenkooooooooooo i onaj lovokradica sa mladežom, što sam htela da umre i da ga nema više što se okomio na Jelenka
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Smogovci
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #12

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Citat Kitty kaže: Pogledaj poruku
    Knjiga je loooooooooodilo!

    Jel sam rekao da je loooooooooodilo.

    Svoj primerak sam poklonio najvecem jugonostalgicaru, tj jednom ameru iz Vinskonsina. Moram opet da je kupim.

    Ono sto je najkrvavije SVE JE ISTINA!!!

    Plakajuci od smeha pola sata sam pokusavao da procitam onaj deo o "kucnim mrtvacnicama".
    Poruku je izmenio BaneK, 16.10.2007 u 09:39 Razlog: smajli
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  13. #13

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Radne akcije
    Odlazak u vojsku
    Zagor
    Grlom u jagode
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  14. #14

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Kuponi sportske prognoze u "Večernjim novostima". Kožne đačke torbe, šire no duže. Marksova i Engelsova slika u maloj učionici srpskohrvatskog. Adidas plavi dres, uzak, sa grbom SFRJ i rupicom odmah ispod. Kasko bomboni, u limenoj okrugloj kutiji. Čas muzičkog sa pevanjem uz gramofonske ploče sa partizanskim pesmicama. Svetleća petokraka na brdu iznad grada.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  15. #15

    Odgovor: Leksikon YU mitologije

    Prvi Maj

    - Odlazak na Prvomajski izlet u Kamenički park peške ili lađom (u ranim posleratnim godinama nisu radili ni tramvaji jer je i tramvajdžijama bio praznik, pa se i do lađe moralo peške);

    - Redovi u samoposlugama pred praznike;

    - Smišljenje jako uverljivih razloga da se zadnjeg radnog dana pred Prvi maj (a i druge praznike) ode s posla bar u podne;

    - Trubači za Prvomajske praznike u blokovima novih zgrada (oni isti bez kojih sada 'in' svatovi ne mogu da se zamisle) i poneka dresirana mečka koja igra uz daire, pa se izvođačima baca novac sa prozora i balkona;

    - Na radiju i TV ceo dan prigodan program i muzika (masovne i rodoljubive pesme) tj. uglavnom nema šta da se gleda ili sluša;

    - Odlazak (na onaj fazon 'gde bi mogli večeras nešto da pojedemo') na riblji paprikaš i cigansku muziku za siću od novaca u Segedin ili Temišvar na ćevapćiće (veličine Karađorđeve šnicle) kad se u 70-tim crveni pasoš za koji nisu trebale vize, u inostranstvu nosio u tašnici oko vrata ispod košulje da ne bude ukraden;

    - Prvomajski izleti do Beča, Trsta ili Minhena (pa se onda tamo iznenadimo jer ni tamo za Prvi Maj ne rade i skoro sve je zatvoreno pa se mora u muzeje);

    - Redovi na graničnim prelazima pred praznike, i Prvomajske, naravno, neuporedivo duži nego u samoposlugama.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 30.04.2008 u 23:37

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Hoćeš da mi se upišeš u leksikon?
    Autor vladapera u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 24.02.2010, 23:07
  2. Elektronski leksikon
    Autor zima u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.02.2007, 18:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •