Lecenje narkomanije i alkoholizma
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 70
  1. #1

    Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Neki su upoznati sa tim, a neki ne da je problem alkoholizma i narkomanije sve veci. U Zemunu (Beograd) postoji ruska klinika za lecenje tog problema. Zove se Specijalna bolnica za lecenje bolesti zavisnosti Dr Vorobjev: www.v-clinic.eu. Ja sam se odusevio kada sam cuo za tako nesto, jer sam cuo da ove ostale klinike ne pomazu, a ova metoda vec 15 godina leci uspesno te bolesti.

  2. #2

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Najbolji nain za leenje labilnih zavisnika je prinudni rad ... po dr. Lavu njiva a ja kazem rudnik ... za teze sluajeve rudnik uranijuma u Sibiru
    Za prodaju opojnih sredstava bih uveo kaznu dozivotne robije s radom u rudniku pa bi nam tako i Borski kraj znatno procvetao
    a u Zajearu bih organizovao Krampijadu gde bi se birali najbolji rudari
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #3

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Šta se dešava sa bolnicom za lečenje bolesti zavisnosti u NS ili Sr. Kamenici? ( nisam baš najsigurnija ) ... Upravo ta bolnica je pomogla jednom drugaru - koji je imao problem sa alkoholom i još nekim sintetičkim drogama. U suštini '' tretman '' je trajao tri nedelje. Posle toga je shvatio da jedino sam sebi može da pomogne ( uz malu pomoć prijatelja ) . Evo, '' čist '' je devet godina.

    Dakle, raščistiti sa problemima u sopstvenoj glavi, reći '' ne '' , krenuti napred...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Za bolnicu u SR.Kamenici ne znam ,ali u NS.-u sam se ja lečila od narkomanije i pravo da vam kašem nije mi puno pomoglo,ma tamo ima više droge nego napolju,isto sam ostala tri nedelje i onda te otpuste sa gomilom lekova i ti sad vidi kako ćeš.
    Ja sam tri godine čista ali zahvaljujući samoj sebi a ne doktorima jer ne može tebe niko da izleči ako ti to ne želiš sam.Sada sam samo na terapiji rivotrila i bensedina,i idem redovno na razgovor kod psihologa i ZOV-ambulanti.
    A za lečenje alkoholizma mislim da je dobra bolnica u Novom Sadu,jer sasvim su drugi doktori za narkomaniju i za alkoholizam.
    A što je najgore sada narkomane leče tako što ih brzo navlače na metadonsku terapiju koja po meni traje ceo život.
    Znam da nita ne znam...

  5. #5

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Najbolji nain za leenje labilnih zavisnika je prinudni rad ... po dr. Lavu njiva a ja kazem rudnik ... za teze sluajeve rudnik uranijuma u Sibiru
    Majko moja mila...Kakav je ovo kromanjonski stav, kolega? Bez uvrede.

    Da li je ovo razuman odgovor obzirom na realno stanje u kom se naše društvo nalazi?
    Mislite da neko (p)ostaje narkoman ili alkoholičar iz besa?
    Možda, ali mali broj.

    Većina ne uspeva da se uzdigne iznad unutrašnjih i / ili spoljašnjih iskušenja i pri tom su vrlo svesni i razjedeni osećanjem krivice.
    Vaš stav nikome ne bi pomogao.
    Ponajmanje obolelima.
    A takvi ljudi jesu bolesni, potrebna im je pomoć, podrška i ruka razumevanja. Ne bič Božji.
    Osuda.
    I prezir.
    _________Una16

  6. #6

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Za bolnicu u SR.Kamenici ne znam ,ali u NS.-u sam ...


    Žao mi je.



    Nema tu metadoni kao nisu dobri, a bensendini kao jesu.
    Kao nisu strašna stvar.
    Ne rade te, nisi zavistan od njih i sl.

    Em imaju svoj rad, em postaješ od njih zavistan kao i od bilo čega drugog.
    Eventualno prozak - i to uz opreznost.
    Ukoliko njega po državnim institucijama uopšte prepoznaju kao lek.

    Prema tome...


    Ili ništa.
    Ili nastavi tamo gde si stala.

    Nemoj dzabe da se vrtiš u krug.
    _________Una16

  7. #7

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Nisam upoznata sa bolnicama,ali mi je poznato da masa mladih ljudi koji imaju problem za zavisnošću,dobrovoljno odlazi u par manastira,koji se bave i ovim problemom,i Bogu hvala,uspešno to rade.

  8. #8

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    koliko je meni poznato,jedino bolnica u Moskvi daje prave rezultate...
    postoji i par uslova neophodnih pre odlaska
    1.da je ovisnik "cist" petnaest dana
    2.obavezno je prisustvo jednog clana najuze porodice

    lecenje je u trajanju od cetiri-pet dana
    svodi se na blokadu nekog receptora u mozgu
    skupo je
    posle tretmana,pacijent dobija listu sa lekovima koje ne sme da koristi osam godina
    a cetiri godine ne sme da prima ni anesteziju,cak ni kod zubara
    znam nekoliko ljudi koji su bili tamo sredinom devedesetih
    od tada ne koriste drogu i nastavili su normalan zivot

    e sad....pretpostavljam da je ova klinika u zemunu istureno odeljenje one klinike u Moskvi,jer je broj nasih zemljaka koji su isli tamo prilicno velik,te im je bilo isplativo otvaranje klinike
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    koliko je meni poznato,jedino bolnica u Moskvi daje prave rezultate...
    postoji i par uslova neophodnih pre odlaska
    1.da je ovisnik "cist" petnaest dana
    2.obavezno je prisustvo jednog clana najuze porodice

    lecenje je u trajanju od cetiri-pet dana
    svodi se na blokadu nekog receptora u mozgu
    skupo je
    posle tretmana,pacijent dobija listu sa lekovima koje ne sme da koristi osam godina
    a cetiri godine ne sme da prima ni anesteziju,cak ni kod zubara
    znam nekoliko ljudi koji su bili tamo sredinom devedesetih
    od tada ne koriste drogu i nastavili su normalan zivot

    e sad....pretpostavljam da je ova klinika u zemunu istureno odeljenje one klinike u Moskvi,jer je broj nasih zemljaka koji su isli tamo prilicno velik,te im je bilo isplativo otvaranje klinike
    Ja sam bila.
    Pridržavala se terapije.
    Popila predvidjenu dozu blokatora.

    A onda jednom, u totalnom nockdown-u, popijem ono iz - grupe i umesto da me nema - odletim na osmo nebo.
    Zamisli moje iznenadjenje.

    Ubrzo potom sam nastavila gde sam stala.

    Nije tačno da su receptori nakon injekcije zasićeni i da može da dodje do over dosa. Lokalni anestetici, benzidiazepini, barbiturati, narkotici...ništa od svega ne ometa ni protok krvi ni metabolizam mozga.
    Jedino sumnjam da je iko imao herca da to proveri.

    Otuda tušta izlečenih.

    Vrlo dakleM isplativo


    Da se vratim na topic: bolnica je prvi korak, ali od njega nema vajde.
    Ili se okreneš Bogu ili ka samom sebi.



    Duga je potpuno u pravu.
    _________Una16

  10. #10

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Jedino sumnjam da je iko imao herca da to proveri.

    Otuda tušta izlečenih.

    Vrlo dakleM isplativo
    Ja znam neke koji su imali herca da provere. Na tome se zasniva cela priča izgleda. Nastavili tamo gde su stali, joj radosti. Oni koji su se izlečili su ili u manastire otišli ili samom Bogu, nažalost.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Nisam nikada probao drogu, niti cu, a takodje sam i veliki protivnik alkohola (izuzev kada se koristi u medicinske svrhe). Gledajuci okolinu, i neke od poznanika, mislim da je osnovni uzrok alkoholizma i narkomanije pomodarstvo, nezrelost razmisljanja, zelja za statusom i dokazivanjem u drustvu, razmazenost u pocetku pracena dobrom finansijskom potkovicom roditelja, psihicka slabost suocavanja osobe sa pratecim zivotnim problemima i sl.
    Na kraju sta reci, drustvo ne bira vas, vec vi njega. Sve sto se desava regulisete sami, i vi ste jedini koji drzite uzde, ako ne zelite da ih povucete i zaustavite se, srljacete sve dublje niza stranu bez zaustavljanja.
    Voleo bih kada bi se svi alkoholicari i narkomani izlecili, i stoga podrzavam svaku akciju medicinskih ustanova, i sve kampanje za suzbijanje narkomanije i alkoholizma.

    ...................

  12. #12

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ja znam neke koji su imali herca da provere. Na tome se zasniva cela priča izgleda. Nastavili tamo gde su stali, joj radosti. Oni koji su se izlečili su ili u manastire otišli ili samom Bogu, nažalost.
    To uopšte nije tačno,ja sam se izlečila a niti sam otišla u manastir a kamoli dragom Bogu.Deveta je godina kako sam čista.Potrebna ti je samo jaka volja što većina narkomana nažalost nema,i vera i nada da postoje mnogo lepše i bolje stvari u životu osim droge.

  13. #13

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    To uopšte nije tačno,ja sam se izlečila a niti sam otišla u manastir a kamoli dragom Bogu.Deveta je godina kako sam čista.Potrebna ti je samo jaka volja što većina narkomana nažalost nema,i vera i nada da postoje mnogo lepše i bolje stvari u životu osim droge.
    Kamo sreće da je više takvih kao što si ti Samo, nisam ja mislila na sve izlečene na planeti, nego na one o kojima sam pričala
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #14

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam bila.
    Pridržavala se terapije.
    Popila predvidjenu dozu blokatora.

    A onda jednom, u totalnom nockdown-u, popijem ono iz - grupe i umesto da me nema - odletim na osmo nebo.
    Zamisli moje iznenadjenje.

    Ubrzo potom sam nastavila gde sam stala.

    Nije tačno da su receptori nakon injekcije zasićeni i da može da dodje do over dosa. Lokalni anestetici, benzidiazepini, barbiturati, narkotici...ništa od svega ne ometa ni protok krvi ni metabolizam mozga.
    Jedino sumnjam da je iko imao herca da to proveri.

    Otuda tušta izlečenih.

    Vrlo dakleM isplativo


    Da se vratim na topic: bolnica je prvi korak, ali od njega nema vajde.
    Ili se okreneš Bogu ili ka samom sebi.



    Duga je potpuno u pravu.
    Bolnica jeste prva stanica kada neko odluči da se leči,ali može tebe da leče hiljade bolnica i doktora ako ti to sam ne želiš.U suštini ti to želiš, ali tvoja podsvest reaguje drugačije,tako da ni okretanje Bogu ne pomaže mnogo,dosta narkomana su godinama bili u manastiru pa kada su se vratili počeli po starom.
    Znači jedino sam sebi prvenstveno možeš da pomogneš ako uistinu želiš!

  15. #15

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku

    Jedino sumnjam da je iko imao herca da to proveri.

    Otuda tušta izlečenih.
    ja sam znala nekog iz NS-a koji je imao herca da proveri.....umro je.....njegova zena kaze da je iz radoznalosti uzeo malko....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.02.2015, 03:34
  2. Fitoterapija - lecenje biljkama
    Autor ZOE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 08.11.2008, 14:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •