Lecenje narkomanije i alkoholizma - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 70
  1. #61

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Jel to ono kad ih tuku lopatama?
    jel to?
    Za to nisam.
    Svakako postoje bolji nacini ...a treba da postoji volja zavisnika.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  2. #62

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Jel to ono kad ih tuku lopatama?
    jel to?
    Za to nisam.
    Svakako postoje bolji nacini ...a treba da postoji volja zavisnika.
    Ne, ovo je potpuno drugačije.
    Koliko se sećam (gledao sam neki dokumentarac), ovo je vrlo ozbiljan rad, i daje rezultate.

  3. #63

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    Sivi je napisao SPS.
    Ne znam da li je to greška pri kucanju, i da li je mislio na SPC.
    Meni se čini da takav program (lečenja od zavisnosti) vodi vladika jegarski Porfirije, i to sa dosta uspeha.

    Hvala na ispravci...i tačno...to je taj vladika .

    SPC ne naplaćuje ništa već dotira...a pitomci rade po kućama..i sami tako obezbeđuju hranu. Najpohvalnije su se svi izjasnili o radu vladike Porfirija.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #64

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    da li moze neko da mi pomogne i da mi kaze do kakwih komlikacija moze da dodje ako se koriste narkotici posle operacije pluca?

  5. #65

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Pa zavisi od toga kada se osoba operisala kao i o težini operacije...Naravno i od toga kakav se narkotik upotrebljava... Nisi nam dao/la mnogo informacija..

    Recimo da je po mom mišljenju opasno uzimati stimulanse tipa ekstacija,L.S.D_a,sintetičkog kokaina koji dižu temperaturu tela i izazivaju električna pražnjenja u mozgu,pa može doći do gušenja,čak izazvati epileptični napad.. sobzirom da je već postojala anestezija ...potrebno je da se obnove ćelije u mozgu ..uzimanjem ovakvih stimulansa je veoma opasno i za fizičko i za mentalno zdravlje..

    Ako uzima heroin intravenozno može doći do infekcije krvi..

    Marihuana je takođe opasna sobzirom da je bila operacija pluća..

    Ako se brineš za tu osobu .. najvažnije je da se obratiš srtučnim licima i tako ćeš biti sigurna da si preduzela sve,i da je osoba u pravim rukama..

    Predpostavljam da je osoba dugogodišnji kunzument pa ju je teško odvesti na lečenje...čim si se ovako obratio/la.. posledice zavise od niza faktora..

  6. #66

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Centar EMPRONA u Novom Sadu izazli u susret svakome ko želi da se suprostavi narkomaniji. SOS telefon radi svaki radni dan od 17h do 20h, broj je 021/523-049. Na tom broju možete dobiti sve informacije vezane za problem narkomanije. Takjođe EMPRONA nudi usluge besplatnog savetovališta, pri čemu možete ostati anonimni, tj. ne morate otkriti svoj identitet ukoliko to ne želite...

  7. #67

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Shta uraditi kad saznate da jedan vash ortak pochinje da uzima "lakshe" opijate (droge)...???
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  8. #68

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Shta uraditi kad saznate da jedan vash ortak pochinje da uzima "lakshe" opijate (droge)...???
    kazzesh mu: "daj dim", ako je marokanac; a ako je albanac nemoj iz rodoljublja.
    & underpaid......

  9. #69

    04 Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Na ovu temu želim nešto reći.
    A to je da treba svakome pomoći i onome ko traži pomoć a ponuditi pomoć i onome ko ne traži.
    Imala sam u široj porodici dva heroinska zavisnika.
    Prvi slučaj: roditelji su primetili da se nešto dešava sa šesnaestogodišnjim sinom. Postao je agresivan, pravio probleme, krao, izbegavao školu. Ispostavilo se da je već bio na igli. Uz jako mnogo truda mali je smešten u zajednicu u Međugorje. Bio je tamo tri godine.Godinu dana je prošlo od kako se vratio kući. Ide u školu, ima devojku i živi normalno. Verska ubeđenja su mu kao i pre te zajednice. Te zajednice vode izlečeni narkomani i sveštena lica ali nikoga ne primoravaju da se moli Bogu ako ne želi. U takvim zajednicama su zajedno




    narkomani različitih veroispovesti i obeležavaju sve verske praznike.
    Roditelji se pozivaju na roditeljske sastanke i nešto malo dotiraju finansijski ko koliko može.Koliko znam ima ih dosta izlečenih.
    Mislim da je ovaj slučaj lakši za roditelje jer je bio maloletan i moglu su ga naterati na lečenje.
    Drugi slučaj je momak od trideset godina. On kaže da je počeo sa 28 godina da koristi heroin.Šmrkao je, nije bio na igli. Prva tura lečenja je bila kućna varijanta uz konsultaciju psihijatra, koristio je rivoltrin i lorazepam. Sa obzirom da sam bliska sa njim puno sam vremena provela sa njim dok je krizirao. Primao i infuzije,plakao, bio nervozan i onda smo puno šetali, često smo i zajedno plakali. Nikada ništa nije ukrao niti je bio agresivan sa mnom ali sa roditeljima je bio agresivan i nije hteo sa njima da razgovara.Kažem nije krao ali je zato prodao sve svoje stvari i podigao kojekakve kredite i zaduživao se. Ubedila sam ga da ode u zajednicu. Otišao je i nije izdržao, sve ga je tamo nerviralo i vratio se uz obećanje da neće više. Bio je čist pola godine i posle toga častio sebe jednom turom i Jovo nanovo. Dospeo je do bolnice jer niko nije bio spreman da porolazi sa njim te krize ponovo. Nisam napomenula da je prva tura lečenja obavljena u mojoj kući uz prisustvo njegovih roditelja i mene i moga muža. Posete u bolnici su jako teške jer tamo ima svega. On opet odbija kontakt sa roditeljima i opet prihvata samo mene. I opet obećanja, neće više, i opet ga nagovorim na zajednicu ali sada već to mnogo teže ide i baš smo se svađali. I odlazi u zajednicu kaže samo zbog mene.
    Posle dve nedelje napušta zajednicu jer to nije zatvor i nastavlja da se leči sam. Zaposlio se i tako znam da je čist ali meni se ne javlja.
    Tvrdi da može sam i da više nikad neće pokušavati a mene izbegava jer mu je kao neprijatno što nije hteo ostati u zajednici a obećao mi je.

  10. #70

    04 Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Na ovu temu želim nešto reći.
    A to je da treba svakome pomoći i onome ko traži pomoć a ponuditi pomoć i onome ko ne traži.
    Imala sam u široj porodici dva heroinska zavisnika.
    Prvi slučaj: roditelji su primetili da se nešto dešava sa šesnaestogodišnjim sinom. Postao je agresivan, pravio probleme, krao, izbegavao školu. Ispostavilo se da je već bio na igli. Uz jako mnogo truda mali je smešten u zajednicu u Međugorje. Bio je tamo tri godine.Godinu dana je prošlo od kako se vratio kući. Ide u školu, ima devojku i živi normalno. Verska ubeđenja su mu kao i pre te zajednice. Te zajednice vode izlečeni narkomani i sveštena lica ali nikoga ne primoravaju da se moli Bogu ako ne želi. U takvim zajednicama su zajedno




    narkomani različitih veroispovesti i obeležavaju sve verske praznike.
    Roditelji se pozivaju na roditeljske sastanke i nešto malo dotiraju finansijski ko koliko može.Koliko znam ima ih dosta izlečenih.
    Mislim da je ovaj slučaj lakši za roditelje jer je bio maloletan i moglu su ga naterati na lečenje.
    Drugi slučaj je momak od trideset godina. On kaže da je počeo sa 28 godina da koristi heroin.Šmrkao je, nije bio na igli. Prva tura lečenja je bila kućna varijanta uz konsultaciju psihijatra, koristio je rivoltrin i lorazepam. Sa obzirom da sam bliska sa njim puno sam vremena provela sa njim dok je krizirao. Primao i infuzije,plakao, bio nervozan i onda smo puno šetali, često smo i zajedno plakali. Nikada ništa nije ukrao niti je bio agresivan sa mnom ali sa roditeljima je bio agresivan i nije hteo sa njima da razgovara.Kažem nije krao ali je zato prodao sve svoje stvari i podigao kojekakve kredite i zaduživao se. Ubedila sam ga da ode u zajednicu. Otišao je i nije izdržao, sve ga je tamo nerviralo i vratio se uz obećanje da neće više. Bio je čist pola godine i posle toga častio sebe jednom turom i Jovo nanovo. Dospeo je do bolnice jer niko nije bio spreman da porolazi sa njim te krize ponovo. Nisam napomenula da je prva tura lečenja obavljena u mojoj kući uz prisustvo njegovih roditelja i mene i moga muža. Posete u bolnici su jako teške jer tamo ima svega. On opet odbija kontakt sa roditeljima i opet prihvata samo mene. I opet obećanja, neće više, i opet ga nagovorim na zajednicu ali sada već to mnogo teže ide i baš smo se svađali. I odlazi u zajednicu kaže samo zbog mene.
    Posle dve nedelje napušta zajednicu jer to nije zatvor i nastavlja da se leči sam. Zaposlio se i tako znam da je čist ali meni se ne javlja.
    Tvrdi da može sam i da više nikad neće pokušavati a mene izbegava jer mu je kao neprijatno što nije hteo ostati u zajednici a obećao mi je.

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.02.2015, 03:34
  2. Fitoterapija - lecenje biljkama
    Autor ZOE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 08.11.2008, 14:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •