Enio Morikone
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Enio Morikone


    Enio Morikone (ital. Ennio Morricone; rođen 10. novembra 1928. u Rimu, u Italiji) je proslavljeni italijanski kompozitor. Njegov rani opus obuhvata simfonijsku i kamernu muziku, a ugled je gradio prvenstveno pišući muziku za film, ali i za pozorište i televiziju. Svetsku slavu je stekao komponujući muziku za filmove Serđa Leonea: Za šaku dolara, Za dolar više, Dobar, loš, zao, itd.

    Morikone je nastupao u Srbiji 14. februara 2009. sa simfonijskim orkestrom "Roma sinfonijeta" (ital. Roma Sinfonietta), solistkinjom Suzanom Rigači (ital. Susanna Rigacci) i akademskim horom "Obilić" iz Beograda. Koncert je održan u Beogradskoj areni pred oko 15.000 gledalaca, a Morikone se tri puta vraćao na bis produživši tako koncert sa predviđenih 2 sata na puna 3 sata.

    Opširnije: engleska wikipedija
    Poruku je izmenio silvia, 02.06.2012 u 11:41



  2. #2

    Odgovor: Enio Morikone

    moja omiljena muzika je ona iz filma "Misija".....fenomenalan je...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Enio Morikone

    ako bi morao da se odlucim za jedno delo Ennio Morricone-a bilo bi to "Chi Mai"



    kao jedan mali omaž lika i dela...

  4. #4

    Odgovor: Enio Morikone

    Ja već ne bih mogao da se odlučim za samo jednu numeru tj kompoziciju i da stvarno je fenomenaaalan



  5. #5

    Odgovor: Enio Morikone

    zato sam i naveo "ako bi morao..."

  6. #6

  7. #7

    Odgovor: Enio Morikone

    Njegovo stvaralastvo je strogo vezano za film, te uistinu dolazi do izrazaja sa samim filmom (najcesce Serdja Leonea).

    Moji favoriti su:
    Bilo jednom na divljem zapadu
    Bilo jednom u Americi
    Ruzan, los i zao
    Misija
    i Profesionalac (francuski film)
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Enio Morikone

    The Wild Horde, Fistfull of Dollars generalno za westerne je pisao strašnu muziku.



  9. #9

    Odgovor: Enio Morikone

    Poznat mi ovaj nesto...

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •