Bečej - Šetajući obalom Tise - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 43
  1. #16

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Znaš da ne možeš pobeći i da sledi kazna ali pošto mi se prilog dopao dozvoljavam tvojoj kreativnosti da sama izabere kaznu naravno u okviru ovog dela o Vojvodini.

    Pošto ti Zmax-e poput svih zmajeva letiš visoko , baci svoj zmajeviti pogled i pogledaj koji nam grad ili tema ovde nedostaju, inače

    dobro Simke potrudiću se,ali ne mogu sada ... kad mi nadođe ...

    PS
    Zar bi udario nekog sa naočarima ...
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  2. #17

    05 Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    To će biti zmajevita vožnja
    ali zašto tek u proleće,
    ako uhvatim štogod vremena za zimsko varaličarenje Smuđa
    imaš rezervisan prevoz i mesto u čamcu,
    fotoaparat se podrazumeva ...

    naravno, posle ćeš da vodiš na toplu čokoladu u Stage ili na limunadu u Penny Lane.


    Klub ''Penny Lane''
    Ej Simke a Bubamara i opicene konobarice !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
    Poruku je izmenio zmax, 01.02.2008 u 00:15 Razlog: velika slova

  3. #18

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Još malo pa će proleće,jedva čekam da se vozam čamcem.
    Nađoh neke fotke na Google Earth-u.
    Ko će da mi kaže nešto više?

    Stara prevodnica.


    Za ovu sledeću sliku piše da je kamp na Tisi.
    Jel' bio neko tamo?Kako je?



    Tisa



    Meni sve izgleda mnogo lepo,jedva čekam proleće.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  4. #19

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    U Beceju nemam nikoga bas... sto mi nije smetalo da ga iz cista mira posetim i ... zgotivim! Onako - na prvi pogled! Pa kad bih da mi je lepo, a ja odem u Becej i prosecem, sad dal' centrom il' uz Tisu.... i radujem se... E sad, kako to, nemas tamo nikoga, nista te ne veze za to mesto, a lepo ti - ne znam... al' ako!

  5. #20

    05 Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Кад већ толико обожавате Бечеј посетите овај блог
    За мене је Бечеј (да некажем шта света...) Реалан живот је једно,а жеље су друго.
    Поздрав свима

  6. #21

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Centar


    Tisa


    Goranski Park

















  7. #22

  8. #23

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Prelepe slike!
    Jako lep grad.

  9. #24

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Potpisujem Sanja80,Bečej je divan grad.
    Poruku je izmenio zmax, 18.10.2008 u 20:06 Razlog: velika slova

  10. #25

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Samo sam jednom bio u Bečeju, poslom.

    Svidelo mi se kako je uređen i čist centar. Prepešačio sam u tih par sat koje sam proveo u njemu kroz centar nekoliko puta, sve od jedne škole do druge, pa do gradske kuće.

    Nisam imao priliku da prošetam obalom Tise, za koju sam slušao samo lepe i pohvalne reči.

    A zapravo, ništa me i ne vuče da dođem u Bečej, jer nikoga ne poznajem da živi tamo, a da dolazim samo da bih šetao i gledao ... treba malo više vremena i raspoloženja.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  11. #26

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Vidim da je tema starija ali onako cisto,ako vam treba nesto o Beceju samo recite!Ja sam Becejka !

  12. #27

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Kuća kraj Tise

    Stevan Raičković

    (odlomak)

    Prvi put sam Tisu video iz daljine, kroz malo tavansko prozorče naše kuće, koja je bila na sasvim suprotnom kraju grada. Onda mi se učinila bela i tanka, kao limeni oluk na nekom prljavom zidu, koji je bljeskao na suncu, posrebren, ispuštajući beličasti sjaj iz svoje tanke linije.

    Sada je, međutim, stvar ispadala sasvim drugačije. Naša nova kuća nalazila se uz samu obalu. Trebalo je napraviti samo desetak koraka niz strme betonske stepenice, sagnuti se, spustiti ruku na dole i osetiti u vlažnoj, raširenoj šaci blagu struju vode koja je bogzna kuda oticala. To je bila prava Tisa, koja je pored mojih nogu tekla u svoju daljinu, gubeći se od mojih očiju na prvom zavijutku, iza napomičnih crnih šlepova. Kako sam duboko varao kada sam tu istu Tisu posmatrao sa tavanskog prozorčeta!

    Ona uopšte nije bila bela kao što mi se to ranije činilo. Nije takođe bila ni tanka. Možda bi se tek s vremena na vreme neki malo uzdignutiji talasić zabelesao na suncu, pa se brzo ugasio.

    Posle tog trenutnog bljeska, pred mojim očima bi proticala Tisa široka i mutna, po sredini zamućena ovećim, okruglastim žutim virovima, koji su okretali poneku grančicu vrbe, komad kakvog natrulog panja, neku slamku, sasušen busen. Često se dešavalo da se u tom vrtoglavom okretanju neki bledi listić otkine od grane i zahvaćen poslednjom, krajnjom strujom vira, izdvoji iz njegovog kruga i tiho doplovi do mojih prstiju. Ja bih ga rado prihvatio, položio na dlan i osećao kako me celog prožima hladnoća koja je dolazila iz njegovog nežnog, zelenkastog tela.
    ___________



    Tražeći najdražeg mi Gurija iz detinjstva, prošetala sam malo do obale Tise u mislima, pa da se podsetimo zajedno . Možda alokin dobije inspiraciju da kada ugrabi malo vremena skokne i nađe listić po svom kroju. Ja hoću .

  13. #28

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    Lep je Bečej, dosta starih zgrada solidno očuvanih, lep prilaz na Tisi, solidan sportski centar, ribnjak, Fantast,... samo se vidi da nedostaju pare. Centar, ogledalo grada, treba ga osvetliti, malo srediti fasade i popločati trg. Ovako baš tužno izgleda, ali kapiram da opština nema novca. Šteta zaista. Fantast je stvarno super i ribnjak a i šetnja Tisom, pa sve do "žute kuće". Ali treba malo srediti ulice, pločnike, centar, osvetljenje. I biće k'o bombona

    O da i goranski park



  14. #29




    Poruku je izmenio nenad.bds, 20.09.2009 u 18:55 Razlog: Spojeno - uzastopni postovi, kontekst isti

  15. #30

    Odgovor: Bečej - Šetajući obalom Tise

    šetajući obalama Tise, zurio sam u njene velike i tople... vode

    šalu na stranu LIKE IT
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cvetanje Tise
    Autor nenad.bds u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.06.2009, 00:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •