Režija: Brett Ratner
Scenario: Jeff Nathanson
Uloge: Chris Tucker, Jackie Chan, Hiroyuki Sanada, Max Von Sydow, Noemie Lenoir, Vinnie Jones, Yvan Attel, Roselyn Sanchez, Roman Polanski

Sinopsis:
Kris Taker se vraća na veliki ekran posle šestogodišnjeg odsustva i ponovo se udružuje sa Džekijem Čanom, rediteljem Bretom Retnerom ("Gas do daske", "Gas do daske", "X-Men: Poslednje uporište", "Crveni zmaj"), i scenaristom Džefom Nejtansonom ("Gas do daske 2", "Uhvati me ako možeš") da bi snimio treći deo blokbaster franšize. U filmu "Rush Hour 3" omiljeni akcioni komičarski par Taker i Čan repriziraju svoje uloge losanđeleskog detektiva Džejmsa Kartera i kineskog inspektora Lija. Ovog puta, njih dvojica moraju da putuju u Pariz da bi se borili protiv ogranka kineske Trijade.

O produkciji

Od debitantskog pojavljivanja kao duo 1998, u filmu Gas do daske, Džeki Čan i Kris Taker postali su najzabavniji filmski duet. “Kris je istinski komičarski genije,” kaže reditelj Bret Retner, koji je, osim prva dva filma Gas do daske režirao i filmove X-Men: Poslednje uporište i Crveni zmaj. “Neverovatno je nadaren komičar, momak koji može da kaže bilo šta, a da to bude smešno. Čak ne ni rečima – njegovo lice je bolje od hiljadu reči.

Hemija između njih dvojice je čarobna, kaže Retner. “Ne možete da skinete pogled sa njih. To nije nešto što sam ja stvorio; to je nešto što jednostavno postoji.”

Dinamika, kao što su pokazala prva dva filma i što se nastavlja u trećem, proističe ne samo iz sudara kultura, jezika i ličnih stilova, već i iz privrženosti i drugarstva između dvojice glumaca. “Kris i Džeki ne razumeju jedan drugoga, i dolaze iz dve potpuno različite kulture,” kaže Retner. “Čak i u prvom filmu, bukvalno, kada bi jedan od njih izašao iz prostorije, onaj drugi bi rekao, ‘Nisam razumeo šta je sad rekao.’ I obojici je to vrlo zabavno. Oni su sjajan tim i obožavam da ih gledam.”
“Kao u filmu, nismo se poznavali kada smo počeli da snimamo prvi film,” kaže Čan. “Ja sam iz Hong Konga, Kris je iz Los Anđelesa. Sada smo drugari. Uvek nam je zabavno kada smo zajedno.”

Poput glumaca, njihovi likovi su se zbližili tokom tri filma. “U prvom filmu, postali su partneri,” kaže Bret Retner. “U drugom filmu, postali su prijatelji. U ovom filmu, oni zaista postaju braća.”
Producent Artur Sarkisian kaže, “Ne gledam ove fimove kao nastavke; vidim ih kao produžetak ova dva momka i njihovu evoluciju tokom života, bilo to zajedničkih nedelju dana ili šest godina odvojeni. Njih dvojica se poznaju već godinama, i Bret ih poznaje kao svoj džep. I ja mu bez rezerve verujem, i mislim da je ovo najbolji film u serijalu.”

Rush hour 3