Američko kuglanje u Novom Sadu
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Američko kuglanje u Novom Sadu

    Verovatno ste milion puta gledali filmove u kojima se pojavljuju velike kuglane koje vrve od ljudi svih generacija. Svi se kuglaju, uživaju u muzici i piću i što je najvažnije dobro se zabavljaju. Do nedavno ste ove prizore mogli da vidite samo na televiziji i zamišljate kako bi bilo kada bi se i vi oprobali u ovom sportu, a od nedavno i Novosađanima se pruža prilika da dožive ovo jedinstveno iskustvo. Na Novom naselju u Ulici Gavrila Principa 9 (u blizini “Jugoalata”) otvoren je jedinstveni “Bowling centar - Space bowling”, koji će bez sumlje privući mnogo pažnje i doprineti popularizaciji “Bowlinga” kod nas.

    U prelepo uređenom prostoru nalazi se kuglana sa deset staza koja je urađena po evropskim i svetskim standardima, a tu je i bilijar, pikado ali i deo za najmlađe gde se oni mogu zabaviti igrajući plej stejšn na velikim ekranima. Naravno, u opuštenoj atmosferi može se popiti sok ili kafa i uživati u zaista jedinstvenom ambijentu ove kuglane. Ovo je zapravo “američko kuglanje” koje nema nikakve veze sa kuglanjem kakvo smo navikli da srećemo kod nas. U zemljama zapadne Evrope i u Americi ovo je odavno veoma popularna rekreacija, ali i ozbiljan profesionalni sport. Prva ovakva kuglana već je otvorena u Beogradu, a evo sada se i Novosađanima pruža prilika da probaju i zavole ovaj sport. U planu je i osnivanje “Bowling” saveza Vojvodine kao i klubova, a prvo takmičenje u muškoj i ženskoj konkurenciji moglo bi da se održi već oko Nove godine, kako bi se ovaj sport popularizovao.

    Kuglana je opremljena najsavremenijom Brunswick opremom i kompeltno je kompjuterizovana. Mogu se kuglati muškarci, žene i deca jer za sve njih postoje posebno prilagođene kugle. Staze se zakupljuju na sat vremena a cena varira u zavisnosti da li se kuglate od 11 do 15, 15 do 19 ili od 19 do 01 čas. Tu je i kuglanje vikendom od 19 do 02 časa koje takođe ima posebnu cenu po satu. Na zaletnu stazu izlazi se u posebnim patikama i čarapama za jednokratnu upotrebu, koje se dobijaju na licu mesta, i uračunati su u cenu kuglanja po satu.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Američko kuglanje u Novom Sadu

    a ima li neki kontakt tel i kakve su cene, barem okvirno? hvala unapred.

  3. #3

    Odgovor: Američko kuglanje u Novom Sadu

    Kuglana je stvarno dobra, preteran ambijent, 10 staza... Samo mislim da je malo preskupa za nas standard. Cene su 600 din do 15h, 800 din do 17h, 1000 din odnosno 1200 din vikendom vecernji termin. Petkom se dele nagrade za najbolji muski i najbolji zenski rezultat. Svakako treba doci...

  4. #4

    Odgovor: Američko kuglanje u Novom Sadu

    cuo sam za to.ali ja sam ipak za varijantu ovog "naseg" kuglanja sa 9 cunjeva i kuglom bez rupa

  5. #5

    Odgovor: Američko kuglanje u Novom Sadu

    Zanimljivo je!jednom sam bila,ali bih isla opet.
    Malo boli ruka posle...ali je sladak bol.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  6. #6

    Odgovor: Američko kuglanje u Novom Sadu

    Citat Tami80 kaže: Pogledaj poruku
    Malo boli ruka posle...ali je sladak bol.
    A guza?
    Preferiram domaće kuglanje sa devet čunjeva. Otišla sam zbog društva, naravno. I lepo mi rekli da ne bacim više od 10 kugli, maksimalno 15. Naravno da ih nisam poslušala, što bih, pa to je lako. Ko će verovati da pominju neku "zadnju ložu". E, posle tog prvog puta, nedelju dana nisam mogla da idem, da sedim,
    Mislila sam, nikad više.
    E, ali eto mene i drugog puta. Pa onda nastavih iz nedelje u nedelju. Ma, divan jedan sport. Ekipni, borbenjače, navijanje, baciš tri kugle, pa odeš da zapališ, čeka te piće, malo gucneš, pa se opet vratiš na stazu,... Trening sa svojima, utakmice sa malom kuglaškom sektom grada. Pa turniri, sportske igre,...
    Lepo beše nekad...
    Na američko kuglanje (bowling) nisam još išla, ali ići ću, svakako. Ne znam kako ću se uklopiti na samoj stazi, razlikuje se, ali mislim da će mi biti zanimljivo iskustvo. I naravno, posle toliko vremena od poslednjeg kuglanja, a poučena iskustvom, neće mi ni na kraj pameti biti da bacim više od 10-15 kugli. Znači, probaću ja to više od jedanput.
    Nego, samo je bitno da se omogući kombinacija sportskih i nesportskih aktivnosti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Američko kuglanje u Novom Sadu

    Bio vec 4-5 puta. Odlicno, prva liga, dobro zezanje i totalna zaraza!
    Back in red!

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. GSP u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Novi Sad
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 19:40
  3. Studentski smeštaj u Novom Sadu
    Autor mikana u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 15:00
  4. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 11:20
  5. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •